2737
2734
عنوان

مصرف مولتی ویتامین در اوایل بارداری

33260 بازدید | 13 پست
سلام
من یک سوالی ازتون دارم . آیا شما در سه ماهه اول بارداریتون مولتی ویتامین مخصوص بارداری می خورید؟ من از یک دکتری شنیدم که به غیر از فولیک اسید هیچ چیزه دیگه ای تا ماهه چهارم نباید خورد ، در صورتیکه دکتری که الان می رم برام مولتی ویتامین تجویز کرده. لطفا از تجربه خودتون برام بنویسید.

ببین منم به همین مشکل خورده بودم.😢خانمای اینجا بهم دکترساینا رو معرفی کردن و منم از یکی از دکتراش ویزیت آنلاین گرفتم از خونه. و خیلی راضی بودم و مسالمم حل شد😍 بیا اینم لینکش ایشالا که مشکل توهم حل بشه😘

2728
عزیزم بهتره بخوری ، تو ایران اکثر ادما کمبود تغذیه ای دارن که تو بارداری واسه خودشون و جنین ضرر داره ، این کمبود هم ربطی به ثروتمند و فقیر نداره ،مربوط به رژیم غذاییه ، بهتره مصرف کنی ولی مراقب باش حتما نوع پری ناتال باشه
2740
ممنون از توضیحاتتون . من چند ماه پیش یک دکتر رفتم و اون خیلی تاکید بر این موضوع داشت که تا سه ماه تمام نشه نباید هیچ قرصی به غیر از اسید فولیک خورد (شاید به خاطر دوز بالای ویتامین آ A). در صورتیکه دکتر جدیدی که می رم برام پرینتال مولتی ویتامین تجویز کرد. مشکل من این بود که با وجود خوردن اسید فولیک با منشا گیاهی، حالت سردرد و سرگیجه بهم دست می داد .
سلام دوستان منم هفته هشتم هستم از هفته پنجم که رفتم دکتر بهم مولتی ویتامین پراگناکیر داد با اسید فولیک یک میلی اما دوستم که پیش دکتر دیگه ای رفته فقط بهش اسید فولیک پنج داده به همین خاطر شک کردم که آیا مولتی ویتامینم رو بخورم یا ضرر داره در اویل بارداری و اینکه اسید فولیک یک میلی کم نباشه . مادرای عزیز راهنمایی کنین لطفا
مامان 94 سلام: من هم باردارم و هفته پنجم تمام شده دکتر فقط فولیک اسید داد و گفت تا 3 ماهگی به غیر از فولیک بهتره داروی دیگه ای مصرف نشه و ویتامین هم در این 3 ماه نباید زیاد استفاده کرد چون ممکنه زیادی یکی از گروه ویتامین روی جنین تاثیر بذاره ولی اینه همه بستگی به خود مامان هم داره در کل خیلی در انتخاب دکترت دقت کن و اگه انتخاب کردی دیگه اعتماد کن واسه روحیه خودت خوبه

مولتی ویتامین معمولی با مولتی ویتامینهای خانمهای باردار فرق داره. مثلا تو مولتی ویتامین بارداری ویتامین A نداره چون مضره برای جنین. و فقط ویتامینهای ضروری بارداری توش هست. با "نظر دکتر" میتونین مصرف کنین