2737
2734
عنوان

چیکار کنم دخترم ترکی یاد بگیره

1623 بازدید | 22 پست
دخترم 16 ماهشه من خودم ترک زبانم ولی شوهرم تهرانیه و ترکی بلد نیست خیلی دوست داریم دخترمون هم ترکی یاد بگیره ولی دور و اطرافمون کسی ترکی حرف نمی زنه که د رمحیط قرار بگیره و خودبخود ترکی یاد بگیره چون اکثرخونواده من شهرستانن و یا اینکه باهم فارسی صحبت میکنن. شما راه حلی دارین یا اینکه هنوز برای دخترم زوده
عزیزم لازم نیست که به دیگران متکی باشی. خودت باهاش ترکی حرف بزن که با لغات آشنا بشه و مفهوم ها رو بفهمه.

نگران هم نباش که گاهی کلمات رو جابجا استفاده می کنه. اگه خودت باهاش حرف بزنی کم کم یاد می گیره. مثل زبان فارسی . بچه ها در ابتدا مفهوم ها رو نمی دونن فقط کلمه رو می شنون و کم کم نحوه استفاده از لغات رو یاد می گیرن.
وقتی می ری بیرون محیط اطراف رو به ترکی بهش نشون بده . مثلا ماشین و درخت و .....

اینستا taranomemehrian گروه داوطلب خیرین ترنم مهر

ببین منم به همین مشکل خورده بودم.😢خانمای اینجا بهم دکترساینا رو معرفی کردن و منم از یکی از دکتراش ویزیت آنلاین گرفتم از خونه. و خیلی راضی بودم و مسالمم حل شد😍 بیا اینم لینکش ایشالا که مشکل توهم حل بشه😘

2731
مامان روشا جون من هم ترک زبانم اما تو محیط فارس زبان هستم و دور از خانواده
اما یه فرقی که داریم اینه که شوهرم هم ترکه
من هم میترسم بچه سردرگم بشه
خیلی مطالعه کردم در این مورد.... تو این سن خودت فقط باید به یک زبان حرف بزنی، میتونی بعضی کلمات محبت آمیز رو به ترکی هم بگی تا خوشش بیاد از ترکی و ترغیب بشه که یاد بگیره
من که به خانواده ام سپردم باهاش ترکی حرف بزنند تا هر دو زبان رو یاد بگیره

ما تو خانواده خیلی مورد داشتیم که پدر یا مادر فارس بودن و بچه ها هم تو محیط فارس بزرگ شدن که تو بچگی نمیتونستند ترکی حرف بزنند ولی تو 17-18 سالگی دقیقا مثل من ترکی حرف میزدند.
مامان آرتا جون بچه سردرگم میشه، ممکنه حرف زدنش به تاخیر بافته
فکر کنید کلمه آب تو فارسی و سو تو ترکی
هر دوتاش یکی هست ولی بچه ممکنه ندونه که باید کدوم رو بگه وقتی آب میخواد و همین باعث بشه که فقط اشاره بکنه!
2738
نیلوا جون چه اشکالی داره دو زبانه بشه
این همه همه به بچه 2 ساله زبان انگلیسی یاد میدن

مامان روشا قیدش رو که نزن... ولی عجله نکن... کم کم یاد میگیره

دختر دایی من تو بندرعباس بزرگ شده
بچه که بودیم فقط سالی یکبار می اومدند دیدن ما
اما الان خییلییییییییییی خوب ترکی بلده
عزیزم خودت با هاش ترکی حرف بزن اگه نزنی یاد نمیگیره میشه مثل من
منم مامانم ترکه باباه فارس اما هیچوقت نتونستم یاد بگیرم با اینکه خونوادمونم تو همون شهر زندگی می کنیم بودن
فقط مادر هست که می تونه یاد بده عزیزم تو خونه با هاش ترکی صحبت کن تا یاد بگیره
[خدایا شکر همه نعمتات]
2706