موضوع بحث

سندرم راکی تانسکی یا عدم وجود رحم ویا رحم و واژن تکامل نیافته

1395/12/05 02:43 19
موضوع بحث: سندرم راکی تانسکی یا عدم وجود رحم ویا رحم و واژن تکامل نیافته
سندرم راکی تانسکی نوعی نبودن رحم هست که بعضا واژن هم نیست و ایجاد نشده که در این صورت باید بیمار عمل واژینو پلاستی بشه
ولی معمولا تخمدانها وجود دارن و طبیعی هستن
معمولا مشکل تو سن بلوغ و پریود نشدن و مراجعه به دکتر تشخیص داده میشه
کسی که اصلا پریود نشده یعنی امنوره اولیه هست ممکنه دچار این سندرم باشه و رحم یا واژن یا هردو وجود نداشته باشند و یا ناقص باشند
15-20 درصد موارد امنوره اولیه مربوط به سندرم راکی تانسکی هست
به این سندرم MRKH هم میگن

کسی هست این مشکلو داشته باشه؟
من خودم خیلی منتظر شدم که پریود بشم اما نشدم که نشدم
تا این که 16 سالگی رفتم دکتر و گفتن واژن طبیعی هست ولی رحم نداری
خیلی برام ناراحت کننده و عجیب بود
فکر میکردم فقط منم که این مشکلو دارم

ولی الان فهمیدم که نه از هر 4500 تا دختر یکیشون این مشکلو داره

الان صرفا برای این که اگه کسی دیگه ای هست که رحم نداره بتونه اینجا رو ببینه و خودشو تنها حس نکنه این تاپیکو ایجاد کردم.

خوشبختانه علم خیلی پیشرفت کرده و با رحم اجاره ای این افراد میتونن بچه دار شن.
پیوند رحم هم انجام شده.

نبودن واژن هم با جراحی حل میشه.
من کسی را می شناختم ک این مشکل را داشت و فقط یک سوم انتهایی وازن را داشت و عمل کرد و وازنش را بزرگتر کردند البته مراقبت بعد عمل هم داشت . رحم اجاره ایی هم میشه گرفت و مشکل حل می شه انشاله
اگه کسیو میشناسید که این مشکلو داره راهنماییش کنید بیاد اینجا
سرشار جون ممنونم از این که این تاپیک رو ایجاد کردی عزیزم می دونی که منم این مشکل رو دارم البته من واژن داشتم ولی کوتاه بود و نیاز داشت تا با جراحی باز بشه بعضی از دکترها می گفتند که واژن ندارم ولی در نهایت دکتری به نام دکتر عسکری با معاینه از مقعد گفت که واژن دارم ولی باید با جراحی بازبشه ، رحمم که بسیار کوچک و ابتدایی است خدا رو شکر الان بعد از 10 سال زندگی از نظر زناشویی هیچ مشکلی ندارم. الانم همونطور که می دونی دارم از طریق رحم جایگزین برای بچه دار شدن اقدام میکنم. 2 سال پیش مثل الان شما به سرم زد تا یه وبلاگ ایجاد کنم تا یه جایی باشه که دوستانی که این مشکل رو دارن همدیگرو پیدا کنن خدا رو شکر با دوستان گلی آشنا شدم و اونها هم فهمیدند که تنها نیستن. و راه حل زیادی برای مشکلاتشون وجود داره.
آدرس وبلاگم: [email protected]
اگه دوست داشتید یه سر بزنید
سانی جان خوش اومدی عزیزم
وبلاگتو قبلا دیده بودم
خیلی کار عالی ای کردی با زدن وبلاگ و کلی اطلاع رسانی کردی
این خیلی خوبه که مردم با این موضوع اشنا بشن و به گوششون بخوره که اگه یه موقع برای یکی پیش اومد فکر نکنه که فقط اونه

عزیزم یعنی الان نی نی شما تو راهه ؟ کسیو پیدا کردی؟
خدا رو شکر که خودت واژن داشتی
اکثر افرادی که سندرمو دارن یک سوم واژنو دارن به صورت طبیعی
و البته من هم خوشبختانه مشکل واژن نداشتم

http://rockytanski.persianblog.ir/
سرشار جون منم این مشکلو دارم دکترا گفتن باید جراحی بشم ولی دقیقا نگفتن وضعیت چطوره؟ اینکه واژن نیس یا یک سوم هس؟
ژوکر جان احتمال زیاد واژن داری اما کامل نیست نگران نباش با عمل درست میشه عزیزم
سلام منم راکی تانسکی دارم اما من تازه میخوام شروع به درمان کنم با یه دوره مصرف قرص گفتن شاید رحمت بزرگ بشه
اسم قرصت چیه عزیزم ؟
سرشار عزیز ،شما از رحم جایگزین استفاده کردید؟ دیدم یه تاپیک زده بودید در مورد پروتز شکم .یه سایت هم گذاشته بودید ،اگه اطلاعی در مورد پروتز شکم دارید و به من کمک کنید ممنون میشم.
نه عزیزم من هنوز اقدام نکردم اطلاعاتی غیر اونچه تو اون تاپیک نوشتم هم ندارم متاسفانه
سلام. کدوم دکتر برای عمل واژینوپلاستی خوبه
سلام سانی خوبی. میشه بگی دکتر عسکری کجاست و اسم کوچیکش چیه
سلام دوستان من هم راکی تانسکی دارم بیاید بیشتر با هم اشنا بشیم و یه گروه و وایر درست کنیم
سلام دوستان خانم دکتر معصومه یونسی که فوق تخصص نازایی و جراحی لاپارسکوپی داره، در سایتش گفته که این عملو انجام میده. میتونید به سایتش مراجعه کنین. http://www.dryounesi.com ضمنا به پرسش هاتون هم در قسمت پرسش و پاسخ، یکی دو روزه جواب میده. مهم نیست که بیمارش باشین یا نه.
سلام من یک بیمار راکی تانسکی هستم و میخواستم اطلاعاتی درمورد عمل واژن بدست بیارم همچنین میخواستم اگه امکانش هست آدرس دکتر عسکری که دوستان در تاپیک شما به آن اشاره کردند رو داشته باشم ممنون میشم از کمکتون
سلام نازنین جان خوبی من پارسال یه ویزیت با خانم دکتر زهرا عسگری شدم تو بیمارستان آرش تو تهران پارس باید صبح ساعت پنج بری اسمتو بنویسی تا ساعت یازده دوازده نوبت ویزیتت میشه فقط یادم نیست چه روزایی تو بیمارستان ویزیت میکنه میتونی شماره بیمارستان و پیدا کنی زنگ بزنی بپرسی
گاهی اوقات دستهایم به آرزوهایم نمی رسند شاید چون آرزوهایم بلندند ولی درخت سرسبز و شاداب صبرم می گوید : امیدی هست ؛ چون خدایی هست آری ، و چه زیبا نوشته بود همواره با خود تکرار میکنم، امیدی هست ؛ چون خدایی هست خدا
سلام من سینا هستم و به تازگی با نازنین ترین دختر روی کره خاک اشنا شدم که به امید خدا زود تر هم ازدواج میکنیم با این سندرم هم به همین واسطه اشنا شدم خوشبختانه پرنسس من مشکل کلیوی و ستون فقرات نداره تو نوجوانی هم رحمش رو در اوردن واسش بنابرین درد و ناراحتی های مربوط به اونهم نداره از روزی که با هزار ترس و لرز این مسله رو به من گفته هزار برابر بیشتر عاشقشم و وقتی نگاه میکنم میبینم که قسمت قابل توجهی از جذابیتهای که حتی قبل از اینکه این موضوع رو بدونم تو وجودش بوده مستقیم یا عیر مستقیم به همین موضوع ربط داشته علت اینکه الان دارم این مطلب رو اینجا مینویسم اینه که عزیزانی که با این موصوع رو برو هستن اینو بدونن که از نظر من به عنوان یک مرد این موضوع نتها نقص نیست بلکه یه ابشن ویژست که یه مرد خیلی باید خوششانس و خوشبخت باشه که نصیبش بشه بنابرین اصلا بابتش نگران نباشید و با افتخار بخودتون عشق بورزید به امید اینکه همه خانمها کسیو داشته باشن که عاشقانه وجودشون رو پرستش کنه
ارسال پاسخ و نظر شما