2733
2734
عنوان

تجربیات در مورد سفر به مالزی

| مشاهده متن کامل بحث + 239998 بازدید | 1168 پست
واقعا از شما دوست دلسوز سپاس گذارم.
خیلی لطف میکنید که اطلاعات و تجربیاتتون رو در اختیار سایرین قرار میدید.

فقط یه چندتا سوال کوچولو میمونه!....لباس ورزشی برای پارک آبی باید تنگ باشه یا نه؟
گنتینگ ورودی اولش چنده؟آیا شهربازی 66 رینگتی هزینش از ورودی جداس؟
برای شهربازی سرپوشیده غیر از ورودی باید هزینه کرد آیا؟ چقدر؟

من شرمندم که شما رو اذیت میکنم با سوال هام دوست من ....دوست دارم با جزییات بدونم که مبادا اونجا پول کم بیاریم!
ممنون
خواهش میکنم مامان لیلا......خیلی خوشحال میشم اگر بتونم کمکی به هموطن های گلم بکنم

من خودم با شلوار ورزشی معمولی و یه بلوز استین بلند رفتم هیچ مشکلی هم نبود ..همه مالایی ها همینجور میرن پارک آبی
بلیط پارک سرپوشیده گنتینگ هم اگر بخوای جدا بخری 45 رینگیت هست ولی اگر مجموع دو تا پارک رو با هم تهیه کنید ارزون تر میشه....حتی یه پکیج خانواده داره که اگر از اونجوری تهیه کنید باز هم ارزون تر میشه...اگز بلیط قسمت روباز رو تهیه نکنید نمیتونید اونجا برید ولی در مورد قسمت سرپوشیده اینجوری نیست . اگر بلیط هم نداشته باشید میتونید اونجا خرید کنید و از امکانات غذاخوری استفاده کنید و در ضمن بلیط ورودی هم نداره

امکانات قسمت سرپوشیده به غیر از وسایل بازی غذاخوری و فروشگاه و کازینو هست....بیشتر وسایل بازی تو ی قسمت روباز هست....در ضمن بلیط شهربازی هم یه روز کامل اعتبار داره و شما میتونید هرچند بار که دوست دارید از وسایل استفاده کنید و محدودیتی هم نداره

عزیزم باز هم هر سوالی داری اینجا بگو ......من خوشجال میشم اگر بتونم یه کمک کوچولو انجام بدم
امیدوارم که سفر خوبی داشته باشی
٤هفته باقی مونده تا تولد پسرم طاها

بچه ها باورتون نمیشه!  برای بچم از «داستان من» با اسم و عکس خودش کتاب سفارش دادم، امروز رسید خیلی جذذذابه، شما هم برید ببینید، خوندن همه کتابها با اسم بچه خودتون مجانیه، کودکتون قهرمان داستان میشه، اینجا میتونید مجانی بخونید و سفارش بدید.

2731
سلام منم خرداد 89 مالزی و سنگاپور بودم خیلی عالی بود مخصوصا گنتینگ هتلمون هم کراون پلازا بود واقعا عالی بود یه مرکز خرید نزدیک هتلمون بود به نام پاویلیون جنساش هم خیلی خوب بود کلا به ما خیلی خوش گذشت امیدوارم به شما هم خوش بگذره ولی من اصلا از بو وطعم غذاهای مالایی خوشم نیومد همش کی اف سی و پیتزا هات یا رستورانای ایرونی غذا میخوردیم
هر روز تکراریست .. صبح ماجرای ساده ایست .. گنجشکها بیخودی شلوغش میکنند....
مامان لیلا جون......عزیزم اینجا 90% دستشوی ها شیر و شیلنگ اب داره حتی بیشتر اونا به جز توالت فرنگی توالت زمینی هم داره......اما توالت های KLCC و چند جای دیگه شیلنگ نداره....نمازخونه هم توی همه مراکز هست به همراه وضو خونه.......اگر نی نی کوچولو هم داری یه اطاق هایی هم مخصوص تعویض نی نی و شیر دادن به نی نی که توی همه فروشگاه ها هست...
تا جایی که من اطلاع دارم توی هتل ها هم شیر اب برای توالت هست......
آمیتیس عزیز ممنوم که اینقدر با حوصله وقت گذاشتی برامون
و نکات خیلی ظریفی رو اشاره کردی ...
من که خیلی دوست دارم بیام گذاشتیم نرخ تعطیلات عید بیاد پایین و بتونیم با قیمت مناسب تری تور گیر بیاریم

دوستانی که مالزی با تور رفتن
تور خوب و هتل خوبی رو که رفتن و راضی بودن رو معرفی کنن ممنون میشم

خدای مهربون ممنونم که زیباترین گل بهشتی رو به من هدیه کردی و من مادر شدم
CafeMom Tickers
2738
حالا که م یخوایم بریم دنبال تو رو اینا شک تو دلم افتاده که نکنه باردار باشم؟ اخه چند روز زیر دلم سمت چپ تیر میکشه

از طرفی چون یه بار سقط داشتم همش می ترسم تصمیم عجولانه بگیریم بریم مالزی با پرواز طولانی مدتش بعد دوباره این یکی هم بیوفته ...برا همین صبر میکنم اخه دیدم باردار نیستم میرم مالزی اما اگه باردار بودم باید برم با دکتر مشورت کنم ...
خدای مهربون ممنونم که زیباترین گل بهشتی رو به من هدیه کردی و من مادر شدم
CafeMom Tickers
مبینا جون ...ما تقریبا 3 سال هست که اینجا زندگی میکنیم...من که راضی هستم
از نظر اینکه محیط فرهنگی خوبی نداره من که اینجوری فکر نمیکنم و تا الان هم همچین چیزی نشنیده بودم اتفاقا خیلی هم خوبه به نظر من بستگی داره به هر آدمی که خودش چه جوری باشه اگر واضح تر میگفتی شاید من هم منظورت رو بهتر متوجه میشدم...مالایی ها که خیلی آدم های نجیب و محترمی هستن والا ادم از توی ایران اینجا بیشتر احساس امنیت و راحتی میکنه..در کنار اینکه مسلمون هم هستن و هر روز 5 نوبت صدای اذان رو میشنوی
برای تحصیل هم اگر پذیرش از دانشگاه های معتبر و دولتی مالزی بگیری خوبه مثل UPM......UM....UKM....UTM...MMUولی یه تعداد موسسات به اسم دانشگاه معتبر پذیرش میدن که اصلا مورد تائید نیستن...پس باید دقت کنی

در مورد زندگی هم اینجا اصلا تغییر فصل وجود نداره و همیشه سرسبز هست و بیشتر وقت ها هم بارندگی داره البته بارندگی اینجا بیشتر از 45 دقیقه یا 1 ساعت طول نمیکشه و میشه گفت بارون های استوایی با بارون های ایران فرق داره....هوا هم بین 24 تا 35 درجه هست و بیشتر نمیشه ولی یه کمی هوا مرطوب و شرجی هست مثل شمال...من که اینجا رو خیلی دوست دارم فقط یه مشکل داره و اون هم دوری از خانواده و وطن هست ....همین

باز هم اگر سوالی داشتی من در خدمتم....موفق باشی

سلام دوست جونا
سلام آمیتیس جونم
بگذارید اول خودم را خوب معرفی کنم
طناز هستم 28 سالمه سه ساله ازدواج کردم و در آرزوی بچه بسر می برم که انشا ا... خدا به همه بده به منم بده
عاشق سفر و گردش هستیم
قصد داشتیم بیائیم مالزی هه هه هه رفتیم دبی
دوباره تصمیم گرفتیم بیائیم مالزی ، که وام مسکنم آماده شد و انشا ا... داریم خونه می خریم اما بعدش می خواهیم بیائیم مالزی ، قبل از بیان سوالاتم باید بگویم ما پول دار نیستیم اما عشق سفر هستیم ، زیرا عقیده داریم دنیا دیدن بهتر از دنیا جمع کردن است
من به همسرم گفتم ، مهمون من بریم مالزی
به خاطر همین می خواهم بهش خیلی خوش بگذره همسرم خیلی شکمو است در ضمن بد غذا هم هست به خاطر همین موندم که موضوع غذا را چیکار کنم
همکارم گفت یه پلو پز دو نفره با مقداری برنج ببر و توی هتل برنج درست کن خورشت هم تن ماهی و و غذا های آماده ببر اما به نظر من نمی شه
و یه کمی به قول معروف ضایع است
اگه می شه اسم و آدرس رستوران هایی که غذای ایرانی دارند برایم بنویسید
در ضمن جاهای گردشگری که ارزش رفتن داره و خوش می گذره را لطفاً بفرمائید کجاها است
من دوست دارم حالا که هزینه می کنم و میام مالزی به سنگاپور هم بروم ، به نظر شما آیا بهتره برم سنگاپور یا پنانگ و یا لنکاوی کدوم بهتره و اگه بخواهم به هر سه مکان بروم و برای گردش در هر شهر چقدر زمان نیاز دارم و به غیر از هزینه سوغاتی و خرید برای خورد و خوراک و تفریح چقدر نیاز است برای دو نفر همراه داشته باشم ؟
در ضمن از کوالامپور به سنگاپور ؟
لنکاوی و پنانگ به چه وسیله ای برویم که هزینه کمتری و لذت بیشتری ببریم ؟
آیا از کوالاموپر به لنکاوی و یا به پنانگ پرواز دارد ؟
یا می شود مثلاً از کوالامپور به پنانگ و از پنانگ به لنکاوی بپرواز کنیم ؟
ببخشید با کمال پر رویی هوارتا سوال پرسیدم
سلام طناز جون........عزیزم چقدر سوال...هههههههههههههه
سعی میکنم به همه سوال هات تا جایی که اطلاع دارم پاسخ بدم

اول رستوران................
1.رستوران جزیره....address:no.14_jalan liew weng chee,malalui.jalan kwan seng

2.رستوران علی بابا.....address:no266,jalan Ampang

3.رستوران ناب......چهاراه بوکیت بینتنگ(آدرس نمینویسم چون راحت میتونی پیدا کنی)

4.رستوران بوف.....جهارراه .بوکیت بینتگ.خیابان سلطان اسماعیل .روبروی بانک هنگ لنونگ

5.رستوران تهران.....خیابان امپنگ.....امپنگ پوینت البته رستوران ایرانی اینجا زیاد هست که من این چند تا رو چون به مرکز شهر نزدیک تر هست گفتم.....ولی به نظر من بهتره که از غذاهای کشور های دیگه هم امتحان کنید چون غذاهای ایرانی رو توی کشور خودمون همیشه میخوریم.غذاهایی عربی هم به ذائقه ایرانی نزدیکه

عزیزم دز مورد پلوپز هم به نظر من اصلا نیار چون تمام فرصتت رو باید برای غذا پختن بذاری در ضمن مالزی به کشور تنوع غذایی معروفه درکنار اینکه همه مراکز خرید و تفریحی پر از غذاخوری هست با قیمت مناسب......شاید باور نکنی که مالایی ها حتی صبحونه رو هم توی بیرون از خونه میخورن و اصلا عادت به آشپزی روزمره ندارن

به جز رستوران ایرانی .......فست فود های زنجیره ای هم همه جا هست مثل مک دونالد....کینگ برگر....پیتزا هات...کی اف سی.....
یه سری رستوران زنجیره ای هم هست به اسم ناندوز(Nandos)که مرغ های خوشمزه ای داره که به ذائقه ایرانی نزدیکه......غذاهای مالزی بیشتر تند و شیرین هست...غذاهایی هندی و چینی هم بیشتر رستوران ها سرو میشه
2706