2733
2734
دوران بارداری
زمستان فصل مورد علاقه بسیاری از ماست و احساس خوبی برای ما به همراه دارد در این فصل برای بانوانی که باردار هستند و یا قصد باردار شدن را دارند توجه به پاره ای از نکات ضروری است

به عنوان نمونه زمستان به ویژه نور آفتاب کمتر است بنابراین مصرف مکمل ویتامین D ضروری می‌شود یا به دلیل شیوع سرماخوردگی و آنفلوآنزا زدن واکسن آنفلوآنزا بهتر است یا احتمال ابتلا به افسردگی بالا می‌رود. با ما همراه شوید تا بارداری بهتری را دراین 2 فصل تجربه کنید.

1. مصرف ویتامین D فراموش نشود:
میزان ویتامین D در دوران بارداری نقشی اساسی در رشد استخوان‌های جنین ایفا می‌کند. طبق تحقیقات اخیر پژوهشگران انگلیسی در صورتی که مادری دچار کمبود ویتامین D باشد احتمال آنکه کودک او در بزرگسالی به پوکی استخوان مبتلا شود بسیار زیاد است.

بدن ما به طور طبیعی به کمک نور خورشید ویتامین D تولید می‌کند اما چون در زمستان هوا معمولا ابری و روزها کوتاه است معمولا بدن به طور طبیعی، با کمبود ویتامین D مواجه می‌شود. آمار نشان داده یک‌سوم زنان باردار در زمستان دچار کمبود ویتامین D می‌شوند و این کمبود مسبب اصلی هیپوکالسمی در نوزادان است. محققان آمریکایی دانشگاه پیترزبورگ نیز در بررسی‌های خود به این نتیجه رسیده‌اند که کاهش مقدار جزیی ویتامین D می‌تواند خطر پری‌کالسمی را 2 برابر کند. اما اصلا نگران نباشید کافی است در روزهای آفتابی کمی زیر نور خورشید قدم بزنید و از ابتدای ماه 7 مصرف مکمل ویتامین D را آغاز کنید. مصرف به اندازه ماهی‌های چرب و تخم‌مرغ را هم از یاد نبرید.

2. سرما نخورید:
سرگیجه، آبریزش بینی، سرفه، عطسه، خستگی، سنگینی سر و... همه نشانه این است که سرما خورده‌اید. مراقب باشید شاید سرماخوردگی در حالت کلی خیلی مهم نباشد ولی در دوران بارداری می‌تواند بر میزان ترشح پروژسترون تاثیر گذاشته و سیستم ایمنی شما را ضعیف کند.

پس برای پیگشیری خوب بخورید تا بدنتان قوی باشد. از میان غذاها ماست به دلیل داشتن باکتری‌های لاکتیکی می‌تواند سیستم ایمنی را قوی کند و مدت زمان عفونت‌ها و میزان آنها را کاهش دهد. ویتامین‌ها را از برنامه غذایی خود حذف نکنید. میوه و سبزیجات غنی از ویتامین C و ضدمیکروب هستند.

مراقب باشید دجار کمبود آهن هم نشوید زیرا در این صورت احتمال عفونت‌های ORL افزایش می‌یابد. برای پیشگیری، ماهی، اسفناج، سبزیجات خشک و حبوبات بیشتری مصرف کنید حتی می‌توانید مکمل غذایی آهن و زینک مصرف کنید. با این حال اگر دچار سرماخوردگی شدید سرخود دارو مصرف نکنید.

خود را گرم نگه دارید و با یک پزشک مشورت کنید. به طور مرتب آب یا مایعات گرم بنوشید. در عرض 3 تا 4 روز حال شما بهتر خواهد شد.

3. مراقب پوستتان باشید:
در دوران بارداری پوست تحت تاثیر هورمون‌ها به هم می‌ریزد. این موضوع برای افرادی که پوست خشکی دارند خوب است اما برای افرادی که پوست چربی دارند، افزایش ترشح چربی سبب بروز آکنه می‌شود. در زمستان سرما و رطوبت سبب می‌شود پوست تحریک شده و حساس باشد. برای مقابله با این مسایل باید از پوست خود مراقبت کرد. توصیه متخصصان این است که در دوران بارداری بدن خود را با ژل دوش بدون صابون یا ژل با PH خنثی بشویید تا بافت هیدرولیپیدی شما حفظ شود. برای صورت نیز تا جای ممکن باید از محصولات آرایشی بهداشتی طبیعی استفاده کرد. هر روز صبح باید کرم مرطوب‌کننده استفاده کرد و در صورت نیاز آن را در طول روز تجدید کرد. استفاده از کرم ضدآفتاب هم گرچه نور آفتاب کمتر است ولی ضروری است چون آفتاب می‌تواند سبب بروز لک‌های نازیبایی شود که به ماسک‌ بارداری معروف است.

4. خود را خوب بپوشانید
طبق تحقیقات زنانی که در فصل زمستان زایمان می‌کنند 20 تا 30 درصد بیشتر احتمال دارد به مشکلات کلیوی دچار شوند. به نظر می‌رسد سرما در این میان نقش اساسی بازی می‌کند. به همین دلیل متخصصان توصیه می‌کنند لباس مناسب بپوشید و حتما از کلاه در هوای زیر صفردرجه استفاده کنید. لازم است بینی را پوشانند تا هوای گرم وارد ریه‌ها شود. از آنجا که در دوران بارداری خانم‌ها به دلیل به هم ریختگی هورمون بیشتر عرق می‌کنند و حس گرمای بیشتری دارند بهتر است به جای پوشیدن لباس‌های پلاستیکی لباس‌های کتانی و نخی به تن کنند. نکته مثبت بارداری در زمستان این است که حداقل از گرمای تابستان و عرق کردن‌های فراوان در امانید.

5. جلوی افسردگی را نمی‌توان گرفت :
کمی نور در فصل زمستان باعث می‌شود ساعت بیولوژیک به هم ریخته و سبب بروز افسردگی فصلی شود. خستگی شدید، بدخلقی و علاقه زیاد به خوردن شیرینی‌ها از جمله اثرات این نوع افسردگی است. از دیگر اثرات زمستان بر خانم‌های باردار افزایش حالت استرس به ویژه در اواخر بارداری است. استرس در بارداری می‌تواند فرد را در برابر عفونت‌ها ضعیف کند. در واقع استرس سبب ترشح کورتیزول و آدرنالین می‌شود که 2 هورمون کندکننده پاسخ‌گویی سیستم ایمنی است. موضوع نگران‌کننده دیگر اینکه استرس احتمال سقط را افزایش می‌دهد. برای آنکه دچار استرس و افسردگی نشوید بد نیست در کلاس‌های یوگا یا ریلکسیشن شرکت کنید و تا جای ممکن از نور طبیعی‌ بهره ببرید. از لحظات زندگی لذت ببرید، با دوستان‌تان به گردش بروید و برای خودتان کمی خرید کنید. احساسات‌تان را پنهان نکنید و در مورد آنها با همسر، دوستان یا مامایتان صحبت کنید.
باور نمی کنم که هیچگاه خدا به ما بگوید :نه
سلام عزیزم خوبی سونو حتما برو نگران نباش منم ٤ روز تاخیر داشتم ولی پری شدم من شاغلم زیاد نمی تونم بیام تا ٥ سر کارم شارژر لب تابم سوخته تاره خریده بودم امروز میرم عوض کنم تا شب هم از خونه بتونم بیام نی نی سایت
ببین برای منم همین پیش اومده بود دقیقا!!😥 من از یکی از پزشکای دکترساینا ویزیت انلاین گرفتم از خونه و خیلییییی خوب بود. بیا اینم لینکش ایشالا که مشکلت حل میشه 💕🌷

2731
سلام مرمری جون.... مرسی که تاپیکو اینقدر فعال نگه داشتی فقط یه سوال از همه :

بچه ها شما روند تخمک گذاریتونو مانیتور می کنین ؟ آیا روزی که تخمدان تیر میکشه روز تخمک گذاریه ؟ یا ممکنه تیر هم بکشه ولی تخمک چند روز بعد آزاد شه؟
تاثیر زمان رابطه جنسی بر باروری

کدام زمان برای بارور شدن بهتر است: زمانی که دوره تخمک گذاری شماست یا زمانی که اسپرم ها به بالاترین حد ممکن می رسند؟
خبر خوب برای همه شما شب زنده داران این است که با وجود اینکه برخی از مطالعات ادعا می‌کنند که تعداد اسپرم مرد در صبح بالا‌تر است، تفاوت آن بسیار اندک است، تا حدی که این تفاوت اندک تأثیر مهمی در باردار شدن یا نشدن زن نمی‌گذارد. برای مثال تعداد اسپرم همسرتان از ۸۷ میلیون در شب به ۸۸ میلیون در صبح می‌رسد. این تفاوت ممکن است زیاد به نظر برسد، اما تغییر چندانی به نظر نمی‌آید. هر چه باشد، در آخر تنها یک شناگر کوچک از بین تمامی اسپرم هاست که تخمک را بارور می‌کند!

اگر شما واقعا می‌خواهید شانس بارداریتان را افزایش دهید بهتر است روی زمان تخمک گذاریتان تمرکز کنید. برای زنان با چرخه معمول ۲۸ روزه، دوره باروری در حدود روز ۱۰ تا روز ۱۷ دوره است. اگر زوجین بارور باشند، اغلب اوقات داشتن رابطه جنسی برای 2 بار در طول این دوره از زمان برای بارداری کافی است.

در حالی که مهم است به زمان بندی دوره‌تان آگاهی داشته باشید، به‌‌ همان اندازه مهم است که سعی کنید همواره آرام و بدون استرس بوده و از رابطه‌تان لذت ببرید. هر قدر آرام‌تر باشید و استرستان کمتر باشد، شانس باروریتان بیشتر می‌شود.
در واقع، مطالعات نشان داده‌اند که زمانی که زن‌ها در بارور‌ترین قسمت از دوره ماهانه خود هستند، بیشترین تمایل را به داشتن رابطه جنسی خواهند داشت. بنابراین هر زمان که تمایل داشتید (صبح یا شب!) رابطه برقرار کنید.
سلام مرمری جون ،ویدا و ناتاشا ونانی و.. خوبین ؟چه خبر ؟من که امروز 14 سیکلمه کیت تخمکگذاریم مثبت شد ساعت 4 میرم سونو که مطمئن شم برا بار اول میرم اقدام ...کجایید پس ؟دیگه دی ماه هم داره تموم میشه بیایید بگید چیکارا کردید ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟