2737
2734
عنوان

*******به هم کمک کنیم تا کودک نابغه داشته باشیم*************

| مشاهده متن کامل بحث + 142384 بازدید | 487 پست
رضوان خانم اگه پست اول وبلاگ بخونی می بینی دیگه خودمون با این روش کار نمی کنیم.
ولی به جز اون قسمتی که گقتیم ترتیب مهم بقیه فرق نمی کنه.پرانتز هم باید خونده بشه مثلا پرانتز باز دو + 3 پرانتز بسته
ببین نظرات اینجا خیلی خوبه ها ولی تهش ادم نیاز داره یه ادم متخصص بهش بگه چیکار کنه. من خودم هربار مساله اینجوری برام پیش میاد میرم سراغ دکترساینا. بیا اینم لینکش بعد تازه خیالمم راحته که اگر مشکلم حل نشه پولمو کامل برمیگردونن.

2742
سلام خانم آوا آیا شما از ادامه کار با این روش منصرف شدید . اگه اینطوره میتونید دلایل خودتون رو برای استفاده ماهم بگید . راستش تمامی پستها رو با هیجان خوندم ولی در پایان دیگه خبری از اون شور وهیجان ابتدایی نیست . نی نی ما 3.5ماهشه و من میخواستم با این روش هم باهاش کار کنم . از تمامی دوستانی که اطلاعات ارزشمند خود رو در اختیار امثال بنده گذاشتند تشکر می کنم
2740
ما هم با اشتیاقی بیشتر شروع کردیم چون این مطالب وبلاگ با ساعتها وقت گذاشتن جمع و جور کرده بودیم.ولی وقتی کتابهای خود موسسه شیچیدا را خوندم دیدم همه اینها برای تقویت حافظه تصویری و از این روشها برای آموزش ریاضی یا خواندن نمی شه استفاده کرد.اگر هم بخواین استفاده کنین به صورت کمکیه ولی کلا من به شخصه قانع نشدم که این روشها موثر باشه.ولی بازیهای حافظه ... و کلا تقویت مهارت بچه ها مفید است

من خودم یه پسر 2 سال و 3 ماهه دارم که باهاش یه دوره 63 روز کار کردم بعدا دیدم اشتباه کردم
فعلا دارم مفاهیم ریاضی را با بازی بهش یاد می دم.هنوز برای شمارش روشی ندارم.با کارتهای نقطه اعداد کار می کنم ولی به نظر من قسمت محاسباتش حفظیه
تو کتابهای شیچیدا جوری درباره این روش نوشته که انگار بچه این توانایی را داره و به مرور زمان از بین می ره.به نظر من کلا یه راه درآمد زایی برای این نوع موسسات

بازی با بچه ها و تقویت مهارتهاشون موثر و در توانایی هاشون تاثیر بالا داره
ولی مهم ترین چیزی که ما می تونیم به بچه هامون آموزش بدیم پشتکاره
در مورد آموزش خواندن هم به نظر من باعث می شه در زمان مدرسه علاقه ای به کلاس درس نداشته باشه و بازیگوشی کنه و کلا چون همیشه خودش جلوتر از کلاس می بینه هیچ موقع اون را جدی نمیگره
من خودم جزء کسانی بودم که خواندن و ریاضی را قبل از دبستان بلد بودم کلاس سوم دبستان را هم به خاطر جلو بودنم تو کلاس جهشی زدم ولی هیچ موقع درس و مدرسه برام جدی نبود و هیچ موقع به حرف معلمهام گوش نمی کردم
عزیزم اینکه انتظار داشته باشی با این روش خواندن و ریاضی یاد بگیره .اشتباه ولی به عنوان تقویت حافظه تصویری خوبه
ضمن اینکه تکرار این کارتها برای آموزش حرف زدن و تکلم مفید.این نتیجه گیری من ودوستان منه .
رکسانا جون مهم ترین قسمت اینکارها همینه که می گی.من خودم چون نمی تونستم ارتباط باهاش برقرار کنم با این روشها کلی رابطمون و بازی باهاش بهتر شد.به نظر من متناسب با سنش بازیهای مونتسوری یعنی کارهایی که مهارتش برای انجام کارهای خودش بالا می بره هم انجام بده.براش زیاد کتاب بخون .موسیقی هم یادت نره و بعد هم نقاشی
این تایپیک را هم ببینی واسه نی نی شما خوبه
http://www.ninisite.com/discussion/thread.asp?threadID=266830&PostID=11532064#11532064
2706