2410
2553
سلام . این تاپیکو برای این ایجاد کردم که بیایم و از عواقب بعضی اسم ها بگیم که توی مدرسه، بین دوستا و یا آشنایان متاسفانه جا برای دست انداختن و مسخره بازی دارن، حواسمون موقع انتخاب اسم نی نی باشه....
من خودم چند سال توی دبستان دخترونه کار می کنم و این مسخره کردن ها رو زیاد دیدم که توی سنین ابتدایی تاثیر بدی رو بعضی بچه ها داشته و بعضا باعث شده اسمشون رو دوست نداشته باشن...
شما هم نظر بدین از اسمایی که شنیدین

-
جمع بندی نظرات صفحه 6
-
بنظر اکثر بچه ها تاپیک خوبی شده...
اولین اسم : کوثر
با اینکه اسم مذهبی، با معنی و قشنیگه ، ولی تو مدرسه خلاصشو صدا می زنن که معنی خوبی نمیده، خودتون خلاصه کنید..
هم امسال هم پارسال داشتیم دو نفره رو که اسم بچه هاشون رو عوض کردن. امسال از کوثر به ثنا تغییر داد

ببین برای منم همین پیش اومده بود دقیقا!!!😥 

من از یکی از پزشکای دکترساینا ویزیت انلاین گرفتم از خونه و خیلییییی خوب بود و حتی توی تعطیلی های عید هم هستن. 

بیا اینم لینکش ایشالا مشکلت حل میشه 💕🌷

2720
2714
اقاقیا تا کلاس ششم هم توی ابتدایی داریم، ضمن اینکه اگه یه نفر بگه بقیه هم عادت میکنن، خود شما توی مدرسه بودی دیگه ، شاید بعضی ها شون هم تکرار می کنن معنیش رو ندونن.
بعضی موقع ها حساسیت نشون دادن نسبت به بعضی کارا توی مدرسه باعث میشه بیشتر به کارشون افتخار کنن...
البته ماهم کارمون رو میکنیم، مثلا درباره اسم فوق العاده قشنگ فاطمه یا طاهره ... هم این مشکل وجود داره، مخفف صداکردن ممکنه معنی بدی هم نده اما توی سن ابتدایی روی دارنده اون اسم تاثیر فوق العاده منفی میذاره، از لحاظ اعتماد به نفس...
داشتیم که اسمش طاهره بود کلاس ششم ولی دوست نداشت به این اسم صداش بزنن تو مدرسه و کار کردیم روش تا قبول کرد اسمشو و دوسش داشت...

اقاقیا و دختر همسایه با این قسمت حرفتون موافقم که این فرهنگ اشتباهیه مسخره کردن اسم ، یکی از هدفام از این تاپیک همینه که حتی اگر خودمون می بینیم توی جمع های دوستانه بزرگترا این نوع دست انداختن خلاصه گفتن و ... رو ، اصلاح کنیم در حد خودمون این فرهنگو...
بچه ای که تو خانوادش ببینه که اسمیو مسخره میکنن یاد میگیره اونم مسخره کنه به نظر من این بحث فرهنگ خانواده هستشو به انتخابه اسم ربطی نداره
اﻧﺴﺎن ﮐﻪ ﻏﺮق ﺷﻮد ﻗﻄﻌﺎً می میمیرد؛ ﭼﻪ در درﯾﺎ، ﭼﻪ در رؤﯾﺎ، چه در دروغ، ﭼﻪ در ﮔﻨﺎﻩ، چه در خوشی، چه در قدرت، چه در جهل، چه در انکار، چه در حسد، چه در بخل، چه در کینه، چه در انتقام. . . مواظب باشیم غرق ﻧﺸﻮﻳﻢ! انسان بودن، خود به تنهایی یک دین خاص است که پیروان چندانی ندارد… ((گاندی))
2706