2733
2734
عنوان

دوست دارم با شما حرف دلمو بزنم ☺️

583 بازدید | 0 پست

سلام بر همگی 

خب !  چند تا مطلب بود که دوست داشتم  باهاتون در میون بذارم  ؛

۱ )  کتاب قیدار  رو خوندید ؟ نوشته ی رضا امیر خانی ؟

قیدار میگفت  ۳ جا  ، هر اختلافی که با هر کسی داری بذار کنار و  برو کمک  !  مصیبت  و  عزا  و  بیماری 

تو این روزگار  ، هر کسی  به نحوی  گرفتاره  ...

اگر می تونیم  با مال مون  ،  

اگر می تونیم  با آبرومون   ،

اگر می تونیم  با یه زنگ زدن و دلجویی ساده  و قوت قلب دادن     گره گشایی کنیم ...

گاهی وقتا  یه حرف زدن  و یه دلداری دادن ساده   نور امید رو زنده میکنه تو دل طرف ... این حرکتهای ساده رو  دست کم نگیریم . 

اگر بیماری دارید  بین اطرافیان  ، زنگ بزنید و حال شونو بپرسید  و اگر توان مالی و جسمی دارید ، یک وعده غذای خوب و مقوی درست کنید و ببرید 

محبت ها زیاد میشه ، کدورت ها رفع میشه

چرتکه هم نندازیم  و منتظر تلافی هم نباشیم  ،  

نیت کنیم و بگیم  خدایا  من می خوام  مخلوق تو خوشحال کنم تا تو خوشحال شی ...  همین  .

۲ ) بچه های کوچیک  تو خونه ها  سرگرمی خاصی ندارن  ، کسل و بی حوصله میشن ،  بعضا طاقت پدر و مادرها هم  به سر میاد   ،

با یه هدیه ی کوچیک   یا  چند تا بسته خوراکی ضدعفونی شده  ، خوشحال شون کنیم  ...  (( در حد توان و وسع مالی مون ))

۳ )  بچه ها !! 

همه مون از اوضاع اقتصادی  و آمار ابتلا به کرونا  و سختی های موجود  مطلع هستیم .  باور کنید  همه تو یه کشتی نشستیم  و با پوست و گوشت و استخوون مون  داریم  با تمام موضوعات  سر و کله می زنیم ... در واقع الان همه ی دنیا  به نحوی داره  با سختی ها مبارزه میکنه .

روح مون نیاز داره   اطلاعات خوشحال کننده و امیدوار کننده  رو به هم انتقال بدیم  ،  امید رو به هم برگردونیم  ،  روحیه به هم بدیم  .

خواهشی که ازتون دارم  اینه که  تو تاپیکهای  مایوس کننده  ( ولو اینکه حرف حق باشه )  دل به دل  استارتر ندیم ..

استارتر اون تاپیک  یا  کارد به استخوون ش رسیده  که باید دلداری ش بدیم و از  امیدها و داشته ها  حرف بزنیم که آروم شه   یا  هدفش  مایوس کردن ماست  که بازم   نباید بذاریم به هدفشون برسن  و ته دل مونو  خالی کنن  ...

آدمها  خودشونو  در شرایط سخت  نشون میدن

هوای همو داشته باشیم  ،  خاطرات خوب از خودمون به جا بذاریم  برای همدیگه  

ببخشید طولانی شد و وقت تونو گرفتم ☺️

ماه هاست دنیا دارد ضدعفونی می شود                                                       گویی مهمان ویژه ای  در راه است ....