2703
2553
سلام بچه ها جونم ..من یک مدتیه دنبال کابینت هستم ..در مورد جنس ورنگ و قیمت خیلی دارم تحقیق میکنم ..تو نی نی سایت هم خیلی ها رو دیدم که مثل من بودن ..پس تصمیم گرفتم این تاپیک رو ایجاد کنم تا هرکسی اطلاعاتی داره در این مورد بزار اینجا...تا همه استفاده کنن..از همه خانومها و آقایونی که تو سایت تردد میکنن و آشنا به مسائل کابینت هستن تقاضا دارم اینجا بیان ونظر بدن...با تشکر

بچه ها باورتون نمیشه!  برای بچم از «داستان من» با اسم و عکس خودش کتاب سفارش دادم، امروز رسید خیلی جذذذابه، شما هم برید ببینید، خوندن همه کتابها با اسم بچه خودتون مجانیه، کودکتون قهرمان داستان میشه، اینجا میتونید مجانی بخونید و سفارش بدید.

2720
بچه ها من خودم قم هستم اینجا قیمتها بیداد میکنه ونمیشه به کسی هم اعتماد کرد...جنس یو وی چینی رومتری 380 بهم قیمت داده فکر کنید تهران قیمت گرفتم 230....ادم شاخ در میارههههههههههههههه
کابینت mdf اگه منظورتونه که باید بگم من اطلاعاتی دارم نسبت بهش چون همسرم کارخونه کابینت سازی و دکوراسیون داره و حسابی سرش شلوغه و انواع و اقسام کارها رو انجام داده و اگه هر کی سوالی داشته باشه میتونم ازش بپرسم.
اما اون چیزایی که من میدونم اینه که چند نوع چوب داریم واسه کابینت چوب ترک و اطریشی و های گلاس و بعضی ها هم که تمام چوب میزنند که من وارد مقولش نمیم.
چوب ترک نسبت به چوب اطریش ارزون تره اما اطریش هم از نظر جنس بهتره هم تنوع رنگش خیلی زیاده و کلا کلاس کارش فرق میکنه با چوب ترک . های گلاس هم که طرفداران خاص خودشو داره و مدت هاست که مده و ممکنه از مد هم بره. اما کلا ترکیبه چوب اطریش و های گلاس رو من خیلی میپسندم.
از یراق الات هم همه جوره میشه کار کرد قیمتی که کابینت ساز میده مثلا متری 250 یا هر قیمتی در مورد یراق الات معمولیه که اکثرا از همون استفاده میکنند اگه کسی بخواد لولاهای ارام بند استفاده کنه و یا دستگیره های بالاتر از 1000 تومن باید اضافه هزینه رو پرداخت کنه اما به نظرم می ارزه که ادم یکم هزینه بیشتر صرف کنه به جاش کار عمری بگیره .
خیلی از کابینت ساز ها واسه پایین اومدن قیمت واسه مصرف کننده از بدنه لترون استفاده میکنند که از نظر همسر من اصلا مورد قبول نیست درسته لترون ارزون تره اما اون کیفیت mdf رو نداره و در دراز مدت تفاوتش مشخص میشه بنابر این هر کس قرار داد بست تاکید کنه بدنه میخواد ام دی اف باشه خیلی ها هزینه ام دی اف میگیرن اما ممکنه تو کارشون لترون کار کنند حواستون باشه بچه ها ممکنه هر کسی فرقش رو نفهمه پس پیش کابینت سازی که مورد اعتماده برین و.
دیگه بگم که موقع متر کردن کابینت یک سری لم ها داره که اگه بدونین خودتون میتونین بعد از اتمام کار اندازه بگیرین که مبادا کابینت ساز طوری محاسبه کنه که بیشتر بشه هزینش اونا رو دقیق تر از همسرم میپرسم میگم ....
گاهی باید در مشکلات سکوت کرد، شاید خداحرفی برای گفتن داشته باشد
2714
شمیم جان بستگی به طرحی داره که بخواین راستی معمولا کابینت ساز ها میان اندازه میگیرن و طرح های پیشنهادیتونم میگیرن و خودون سه بعدی طراحی میکنند نشونتون میدن اگه پسندتون بود قرارداد میبندن اگه نه به میل خودتون تغییر میدن البته یک سری چیز ها هست که تغییر پدیر نیست مثل جای سینک یا .... که قبل از رسیدن به مرحله کابینت مشخص شده.
کلا یک هرمی وجود داره تو کار طراحی که باید سعی بشه 3 عنصر مهم تو اشپزخونه در جاهای مختلف هرم قرار گیرد مثل یخچال ماشین لباس شویی و سینک و گاز نباید همشون یک طرف هرم باشه باید در اضلاع مختلف قرار بگیرد البته جای ماشین ظرفشویی باید نزدیک به سینک باشه و سینک و گاز نباید بهم چسبیده باشه و ترجیحا دور و ور گاز نباید دیوار چسبیده باشه تا زن خانه دار راحت بتونه اشپزی کنه و وسایل غذا رو نزدیک گاز بگذاره
وای رژین جان ممنون که اومدی ....خیلی لازمت داریم....یعنی این قیمیتی که بهم گفتن خوبه....بدنه ام دی اف و صفحه اطریش با آرام بند و صفحه 5 سانت متری 380 ابته با نصب...
و یک اصل مهم دیگه در طراحی کابینت اینه که یخچال نباید جایی قرار بگیره که وقتی درش باز میشه رو به پذیرایی باشه یعنی اگه کسی اون طرف نشسته باشه از محتویاته داخل یخپال خبر دار بشه بعضی ها ممکنه این اصل رو رعایت نکنند در یخپال که باز شه رو به اپن و پذیرایی باشه. اینم دقت کنین
2706