2752
2734

منم شقاق مزمن داشتم رفتم دکتر معاینه کرد گفت خیلی شدیده، بهم پماد دیلتیازم ترکیبی داد گفت یک هفته استفاده کن خوب نشدی زود بیا بنویسمت عمل! شقاقی که ند ماه طول میکشه تا خوب بشی رو میخواست تو یک هفته خوب کنه!!همشون پولکین.من الان با همین پماد در حال درمانم.روی زخمم یک لایه ایجاد شده ک نشون میده داره بسته میشه.

هرروز دوبار هربار به مدت یک ربع داخل تشت آب گرم بشینید و بعدش از پماد اطراف مقعد بمالید و یک مقدارم با اپلیکاتور به داخل بزنید تا پماد بهتر جذب بشه و خون رو در جریان بندازه.روزی دو بطری آب ولرم بخورید و تحرک  داشته باشید تا یبوست نگیرید و به مقعدتون فشار نیاد.وقتی زخم هنوز تازه ست موقع دفع انگشتتونو رو زخم بذارید تا بهش فشار نیاد بعدش دستتونو بردارید.تا چندماه ادامه بدید زود جا نزنید

کامنت گذاشتم چون منم از کامنت های اینجا روحیه گرفتمو درمانمو شروع کردم.امیدوارم خوب بشید

وااااااای من با شقاق مردم و زنده شدم خدا خیرش بده دکتر امیر طاهری و اگه اون نبود تا الان مرده بودم هر دکتر رفتم هیچ کاری نتونست بکنه اما دکتر طاهری خیلی خوبه من خدایی جونم و نجات داد . ببین شمارش تو اینترنت هست سایت داره اگر پیداش نکردی بگو که من واست پیدا کنم بدم

ببین برای منم همین پیش اومده بود دقیقا!!😥 من از یکی از پزشکای دکترساینا ویزیت انلاین گرفتم از خونه و خیلییییی خوب بود. بیا اینم لینکش ایشالا که مشکلت حل میشه 💕🌷

میخوام در مورد بیماری شقاق باهاتون صحبت کنم که با توکل به خدا و ائمه با دارو بیماریم خوب شد.اول این ...

سلام خانومي منم مشکل شقاق دارم ميشه راجع به درمان با رکتولبيشتر توضيح بديد

سلام من يه مدت خيلي درگيرش بودم. علت شقاق تنگ شدن ماهيچه هاي دور مقعد هستش پس براي گشاد شدن اون من ...

با سلام من ۴۰ روزی هست درگیر شقاق مقعد هستم از آنتی فیشر باریج گرفته تا رکتول و آنتی فیشرهای های سنتی و غیره همه را استفاده کرده ام ولی زایده گوشتی ایجاد شده مانده تا اینکه ۴ روز پیش رفتم جراح عمومی بعد از معاینه گفت که دو تاپماد نیتروکارد و لیدوکائین دو درصد را مخلوط کن روزی ۳ با بزن  /البته ناگفته نماند بنده زایده گوشتی فیشر دارم الان ۱۰ روزی هست یبوست را کنترل کردم و خونریزی هم ندارم ولی وقتی ۲۰ دقیقه سر پا باشم راه برم امانم را می برد فعلا این دو پماد را داده و در استراحت مطلق در منزل هستم تا ۵ روز دیگه نتیجه اش مشخص شد می نویسم برای دوستان. خدا نکنه کسی بگیره که خیلی ناجوره.

2731
دوران بارداریم به مدت یکماه بخاطر کپسول هماتینیک بطور فجیعی دچار یبوست شدم.دکتر لعنتی من به گفت که ش ...

با سلام خدا لعنتش کنه همین دکتر من هم هماتینیک را روزی ۳ بار برای کم خونیم تجویز کرد وحشتناک یبوست شدم و شقاق ایجاد شد حتی وقتی ۱۰ روز بعد بهش گفتم قضیه ایجوری گفت زیاد فکرش را نکن بعد دچار گرفتاری بدتری شدم اسمش فوق تخصص خونه ولی خدا ازش نگذره که سر یه بی احتیاطیش ۲ ماهه از کار و زندگی افتادم بعدش هم ویزیت بعدی پوزخندی زد و گفت یادم رفته بود بگم

سلام 

من هر کاری می کردم یبوست ام خوب نمی شد در نتیجه زخم هم خوب نمی شد تا یک دکتر برای یبوست رفتم و یبوست رفع شد 

۱. صبح ناشتا یه عدد انجیر خشک خیسانده یک روز در میان

۲.صبح ناشتا دو قاشق غذاخوری خاک شیر و دو قاشق غذاخوری ترنجبین حل سده در آب جوش یک روز در میان 

۳. چرب کردن مقعد با روغن زیتون

۴. چرب کردن شکم و داخل ناف با سیاه دانه 

من فقط پشتم را چرب  کردم عالی بود 

سلام . من تازه عمل کردم . خیلی بعد عمل درد کشیدم و عمل خیلی سختیه . البته من ۸ سال تحمل کردم ولی دیگه نتونستم و عمل کردم . تا جایی که امکان داره تحمل کن و عمل نکن . 

تنها راهش نشستن در تشت آب گرم ، خوردن زیاد آب و مایعات در روز ، خوردن مواد غذایی ملین و میوه جات و سبزیجات خیلی موثر هستش . هر از گاهی هم تو اون تشت آب گرم بتادین بریز تا از عفونت جلوگیری کنه

خوردن آلو خیس خورده ، گلابی ، انجیر فراموش نشه

اگه شقاقتون داخل روده نیس ، تحت هیچ شرایطی کرم به داخل روده نزنید و از اپلیکاتور و شیاف اصلا استفاده نکنید . چون باعث بیشتر ملتهب شدن و باز تر شدن و بیشتر شدن زخم میشه . فقط کرم رو روی شقاق بمالید.

سلام....

منم بعد زایمان اولم ۶ ماه تا زمانیکه بچه م به غذا خوردن افتاد دچار یبوست شدید و خونریزی و در نتیجه شقاق حاد شدم....و واقعا خجالت میکشیدم دکتر برم و نمیدونستم چیکار کنم.ولی بالاخره به دکتر زنان خودم مراجعه کردم و ایشون دستگاه پروکتو کرایو رو بهم معرفی کرد....خیلی عالی بود....چون داخل فریزر قرار میگیره حالت مسکن داره چون درد رو کاهش میده.استفاده ش خیلی راحته و سریعم جواب میده....ولی باید یبوستتون رو هم درمان کنید.اصلش اب خوردن زیاد و سبزیجات و مصرف فیبر زیاده....ولی اگه جواب نداد قزص بیزاکودیل باعث نرم شدن مدفوع میشه.

سه تا چیز برای درمان عالیه پماد ام جی از داروخانه بگیر حرف نداره ... برای رفع شقاق روزی دو تا سیب ی ...

این چیزهای که گفتی خوب ولی من پیش متخصص رفتم سعادت اباد کلینیک بود و موارد زیر پیشنهاد داد.

راه اول استفاده از پماد و دارو که موثرترین روش استفاده از پماد دیلتیازم و ماساژ ناحیه دردناک به مدت سه دقیقه روزی سه بار. ضد عفونی با بتادین و اب گرم هر روز دوبار و شربت مگنی میلک ضد یبوست و قرص انتی بیوتیک مخصوص گوارش مترینازول و ژلوفن روزی یکی  و راه دوم عمل با لیزر. 

این لینک هم حتما برید سربزنید. عالی همچی گفته با راه درمان قطعی. http://phd-azmoon.blogfa.com/post/16

اصلا لیزر نکنید من لیزر کردم تا یک هفته درد و سوزش شدید داشتم به ماه نکشید دوباره درد برگشت زنگم زد به مطب دکتر که لیزر کرده بود گفت هرجای دنیا لیزر کنی برگشت داره

اگر مجبور شدید از درد زیاد عمل کنید لیزر فقط وقت و پولتون را هدر میده هیچ جایی هم اثبات نشده که درمان قطعی داره بیش از ۹۰ درصد آدمایی که لیزر کردن برگشته دوباره بیماری

سلام من سه ساله شقاق دارم ولی با مراعات خوب بود ،۳ روز پیش دوباره یبوست شدم و شقاق ، خیلیییییی درد دارم ، نمی‌دونم اعصابم ضعیف شده یا ایندفعه زخمش بیشتره ، آخه با اینهمه درد ک حتی ببخشید بادم بزور میاد بیرون چطور پماد دیلتیازم یا آنتی فیشر بزنم داخل مقعد؟