موضوع بحث

تب بدون علت

1394/05/20 10:15 22
موضوع بحث: تب بدون علت
خانوما پسرم از دیشب بدون علت تب کرده.. دیشب هم بردمش بیمارستان گلو و گوشش رو بررسی کرد گفت هیچی نیست ولی هر 4 ساعت بهش استامینوفن بده....
کسی می دونه اصلا علت تبش چیه؟؟؟
آلودگی هوا و ویروس...

بچه ها خیلی وقتا تب لدون علت میگیرن و معمولا بین 24 تا 48 ساعت هم خوب میشن
یعنی ممکنه عفونت گلو ش رو یکی دو روز بعد نشون بده؟؟؟
تب بدون علت محاله
هر چه سریع تر یه متخصص دیگه ببر
تب خیلی خطرناکه اگه قطع نشه

ببخشید که این قدر تند می گم چون واقعا جدیه
فعلا هر 4 ساعت یه قاشق مربا خوری استامینوفن بده اگه بعد 3 بار دادن یعنی 12 ساعت تب قطع نشد هر چه سریعتر ببر متخصص
تب اگه خدای نکرده منجر به تشنج بشه فاجعه است!
آخه روز تعطیل متخصص از کجا گیر بیارم... همه کشیک هستند و هیچی حالیشون نیست.
مریم جان تب هیچ وقت بدون علت نیست تا فردا رو یه جوری سر کن اگر بیش از سه روز طول بکشه حتما یه جای بدنش عفونت هست حالا عفونت ادراری ،دندون ، گلو و .... باید بدونی علتش رو
از چه دلتنگ شدی ، دلخوشیها کم نیست . . .
عزیزم دختر من چند بار تب بدون علت گرفته... حداقل تجربه 3 ساله من اینه...

بردمش دکتر... دکتر گفت هر وقت تب میکنه تا 24 ساعت با استامینوفن کنترل کنم و بعد اگه نشانه های دیگه ای هم پیش اومد ببرم دکتر....

نوشین جان دکتر خودش فردا صبح هست.... حتما می برم پیشش.
تبش از دیشب ساعت 11 شروع شده....

الان هم بعد از صبحانه ش کلی بالا آورد.... پسرم تازه 6 ماهش تموم شده.
عزیزم دختر من هم اینطوری شد اما بردمش دکتر ازش ازمایش ادرار گرفتن گفتن عفونت اداری است بعد دارو دادن و 2 تا امپول که خوب شد هیچ تبی بی علت نیست خانمم
عزیزم دختر من هم اینطوری شد اما بردمش دکتر ازش ازمایش ادرار گرفتن گفتن عفونت اداری است بعد دارو دادن و 2 تا امپول که خوب شد هیچ تبی بی علت نیست خانمم
یه استامینوفن خارجی هست به نام calpol اون خیلی خوب هم تلخ نیست هم خوب تب را کنترل میکنه

عزیزم پس تب خالی نیست... همراه با استفراغه... حواست باشه....
سعی کن چیز های سبک بهش بدی یه مقدار شیرش را با اب رقیق کن تو سوپش فقط مرغ و هویج و برنج بریز میکس کن بعد هر نیم ساعت یه بار یه قاشق غذا خوری بده که سنگین نشه
پسر من 1 بار 3 روز تب داشت که یه شبش به 40 درجه رسید. بردمش دکتر. گلو و گوشش رو معاینه کرد گفت چیزیش نیست. دکتر پسرم هم میگفت هیچ تبی بی علت نیست. چون مادرشوهرم میگفت فقط به خاطر دندونه. ولی دکترش گفت فعلا تبش رو کنترل کن تا از علائم بعدی معلوم بشه چیه. بعد از 3 روز تب دونه‌های ریز قرمز روی تنش ریخت بیرون. که گفتن اسم بیماری سرخ‌جوشه. اکثر بچه‌ها تا 2 سالگی این بیماری رو میگیرن.
اگر سرخ‌جوش باشه فقط دوره تبش نگران‌کننده است و باید تبش رو کنترل کنی ولی بعدش که جوشاش میریزه بیرون 2-3 روزه برطرف میشه. علائم دیگه چی داره؟ مثلا پسر من همش بهونه میگرفت. نسبت به صداها حساس‌تر شده بود. 10 ماهگی مریض شد و چهاردست و پا راه می‌رفت ولی وقتی مریض شد از کوچک‌ترین ارتفاعی می‌ترسید.
سرما خورده که تب کرده با استامینوفن یا شیاف تبشو کنترل کن انشاالله خوبه خوب میشه
ارکان و رونیکا عشقهای من ❤️💚💜💙💛
دختر منم همین طور بود 2 شنبه گذشته بردمش متخصص اطفال با اینکه حتی چشم هاش هم قی میکرد دکتر گفت به خاطر دندونهاشه و براش سوسپانسیون خوراکی استامینوفن داد
پسر منم همینطور بود تقریبا 48 ساعت غذا نخورد و هر شیری هم میخورد بالا میاورمد دکی به غیر استامینوفن قطره متوکلوپروماید داد و گفت که یک ساعت قبا از شیر بده بهش و چند ساعت هم غذا نده و از غذای خیلی سبک شروع کن مثل سوپ صاف شدن بدون جبوبات درشت یا له شده خدا رو شکر خوب شد فکر کنم یه ویروسیه تو فیمیلا و همسایه ها مون اکثر بچه هاشون و حتی بزرکترا این حالت تهوع بدون دلیل رو گرفتن
ارسال پاسخ و نظر شما