2410
2553
عنوان

مشاوره با پزشک و جراح متخخص زنان

| مشاهده متن کامل بحث + 184121 بازدید | 3361 پست

بچه ها باورتون نمیشه!  برای بچم از «داستان من» با اسم و عکس خودش کتاب سفارش دادم، امروز رسید خیلی جذذذابه، شما هم برید ببینید، خوندن همه کتابها با اسم بچه خودتون مجانیه، کودکتون قهرمان داستان میشه، اینجا میتونید مجانی بخونید و سفارش بدید.

قاصدک خانم
باباجون اگه چسبندگی لوله نداشته باشی و تخمدانهاتم سالم باشن نازانمیشی گریه برای چی؟ریسک سقطو میبره بالا ولی نه اینکه حتما سقط بشه باید تو قاعدگی تکرار سونو و ازمایشca125
2456
2714
سلام و خسته نباشید من روز 30 مهر پریود شدم و الان که روز 19 است از صبح تا الان روی سینه راست تا نوک سینه درد شدید دارم همراه با کمر درد و درد لحظه ای تخمدان الان که پهلوی راستم درد گرفته مشکل تخمکگذاری یا کیست هم ندارم احتمال داره عمل لقاح انجام گرفته باشه یا نه؟

گردآفرین
1392/8/18 8:15 ب.ظ

سلام خانم دکتر
جواب عکس رنگیم :

پس از تزریق ماده حاجب کانال سرویکال و رحم و لوله راست از ماده حاجب پر شده است.
کاویته رحم دوکی شکل و خمیده و در طرف راست و پایین حفره لگن قرار دارد.
کاویته رحم نسبتا جادار و کناره ها محدب و تصویری دال بر توده فضا گیر در داخل کاویته دیده نمیشود.
کانال سرویکال Spindle Shaped و ناحیه ایسم باریک و طویل وخمیده و به شکل Treadlike نمایان است.
این تغییرات زمینه را برای دیسمنوره و Infertility فراهم مینماید که در صورت لزوم توجه به ان توصیه میگردد.
معذالک بررسی این ناحیه با بوژی و یا هیسترومتر جهت تشخیص افتراقی از اسپاسم توصیه میگردد.
لوله راست از ماده حاجب پر شده طول و دیامتر و پریستالتیسم لوله عادی و قسمت دیستال پیچیده است.
در کلیشه کنترل لوله راست باز و ماده حاجب به مقدار زیاد توسط لوله مذکور وارد حفره لگن گردیده است.
در postdrainage فیلم ماده حاجب به طور یکنواخت در حفره لگن پخش و pelvic peritoneum ازاد است.
در کلیشه تاخیری تصویری به شکل توده فضاگیر در طرف راست و پایین حفره لگن نمای جسم رحم و پاتولوژیک نمی باشد.
تغییرات فوق در مجموع به این شکل نشانگر uterus unicornis unicollis میباشد.
جهت مطالع بیشتر کلیشه های ابلیک انجام گرفته است.
در اکثر موارد رحم تک شاخ همراه با rudimentary horn در طرف مقابل میباشد.
رحم های تک شاخ اغلب با آژنزی و اکتوپی کلیه مقابل همراه است که در صورت لزوم توجه به سیستم ادراری توصیه میشود.
گاهی رحم لاتروورسه در لگن همراه با انسداد یکی از لوله ها به شکل رحم تک شاخ تصویر میشود که از نظر تشخیص افتراقی قابل طرح است.
جهت بررسی بیشترtranse vaginal sonogeraphy توصیه میشود.

شانس بارداری دارم؟

دکتر مهتاب مرجانی (متخصص زنان وزایمان)
1392/8/19 10:46 ب.ظ

گردافرین
بله و طی بارداری احتمالا باید دهانه رحم دوخته بشه،من مریضشو داشتم و بچه اش الان ٤سالشه به چه خوشگلی

ممنونم خانم دکتر
پس نیازی به لاپاراسکوپی نیست؟

زندگی تاس خوب آوردن نیست زندگی تاس بد را خوب بازی کردن است.
سلام خانم دکتر من باردار بودم که تو هفته 8 بارداری ضربان قلب جنین توقف پیداکرد چون سقط نشد بادارو سقط کردم چندتا سوال خدمدتون داشتم؟ممنون میشم راهنماییم کنید
ممکنه ترس ناگهانی باعث ایست قلب جنین بشه؟
من قبلا اصلا کیست نداشتم وقتی باردار شدم کیست 4 سانتی تو تخمدانم ایجاد شد که جدیدا شده 2سانت نیاز به دارو داره یاممکنه خودبخود برطرف شه؟این کیست ممکنه نزاره پریود شم؟
ازمایش انعقاد خونو خود ایمنی خوبه انجام بدم ؟تو اینترنت خوندم تاثیر داره در ایست قلب جنین؟من قبلا چسبندگی کوچیکی داشتم که باعکس رنگی برطرف شد و همون ماه باردار شدم الان که با شیاف سقط کردم ممکنه دوباره چسبندگی پیداکنم؟شرمنده
2706