2733
2734
عنوان

خانم هایی که ریزش مو دارن بیان!

| مشاهده متن کامل بحث + 2191293 بازدید | 30805 پست

مامان نی نی

من خودم یک روغن هندى زدم بنام نیلام پلاس که خیلیم جواب داده بهم اما نگرانم اگه یه روز نباشه چیمار کنم؟ واسه همین دارم روغناى شیدى جون رو هم شروع مىکنم چون همیشه در دسترسن
مطمئنی بلفارول همون مورد هست ؟؟؟؟

سوفیا

ره الان که سرچ کردم دیدم ترکیب روغن مورد در روغن بادام هستش ... ظاهرا استفادش درمورد مژه و ابرو هستش ... چه کاریه خب خودتو به دردسر بندازی برای روغن ترکیبی که باید مورد بخری همونو به سرت میزنی کافیه دیگه

ترمه۶۱

پری برای من مارک کیمیاگر توس.ازش راضیم با اینکه موهام چربه ولی شب تا صبح ک میذارم ریزش نداره. روغن کرچک

shidi

آناهید اگر به سرما حساسی ،بدنت خشک میشه ،موهات زود سفید شده ،بی دلیل چاق میشی ،تیرگی زیر چشم ،یبوست داری،همه رو به دکتر بگو ،بگو مامانم هم داره ،خودش مینویسه
روغن کرچک مارک مهربانی رو نمیدونم ولی بچه ها از روغن نارگیلش راضی نبودن. اما کرچک کیمیاگر توس رو هرکی خریده راضی بوده.

ellliii

منم از کرچک ثامن راضی نبودم ولی کیمیاگر طوس خیلی خوبه ازش راضیم
اگه مهربانی چسبناکه پس خوبه

shidi

ترمه جون چایی سبز جذب آهن رو کم میکنه ،تا یه ساعت قبل غذا و بعدش اصلا نخور

ellliii

آزیتا حالا که بخاطر بارداری محدودیت داری اگه میتونی ماسک حنا رو حتما بذار من خیلی ازش راضیم حس میکنم هم موهام ضخیم میکنه هم رویش میده من واسه تاثیر بیشتر اون و با آب تخم شنبلیله و چای سبز و سبوس و گزنه و بابونه که جوشوندم خمیر میکنم و شب تا صبح رو سرمه وقتی میشورم حتی یه دونه مو هم نمیریزه
راستی من تو بارداری مکمل پریناتال میخوردم موهام اصلا نمیریخ

سپیده نی نی
1392/3/2 1:54 ب.ظ

روغن تقویت ابرو و مژه:
4 ق غ خرد شده برگ مورد
1 ق غ کندر
5 لیوان آب
یک لیون روغن زیتون.

کند را پودر و در نصف لیوان آب بریزید
برگ مودر را در مابقی آب ریخته 10 ساعت صبر کرده و سپس آن را روی حرارت قرار داده پس از 1 ساعت کندر را به آن اضافه کنید. 10 دقیقه بعد صبر کنید از روی حرارت بردارید.و آنرا صاف کنید.بعد روغن زیتون را به محلول صاف شده اضافه کرده مجدد روی حرارت بزارین.تا آبش کاملا بخار شه.. روغن را صاف نموده و در ظرفی نگدارید. روزانه یکبار با چوب سرمه یا انگشت به ابر بزنید. برای مژه هم فقط به مژه پایین بزنین. پلکو ببندین مژه بالا هم چرب می شه.. مراقب باشین روغن تو چشمتون نره. اگر رفت می سوزه اما سوزشش بر طرف می شه.

منبع : کتاب زیبایی با معجزه سبز

سما

مهمترین علت ریزش مو کمبود ویتامینها و مواد معدنی داخل بدن میباشد. شامپوها و یا گیاهانی که به سر میگذاریم تاثیر بسیار کمی بر روی موها دارند. باید به تغذیه اهمیت دهید و دز برنامه روزانه حتما از انواع سبزیجات مانند کلم و هویج و خیار و گوجه و سبزی خوردن استفاده نمود بعد از انواع جوانه ها مانند گندم و جو جوانه زده و انواع میوه هاو کمتر از غذاهای پخته و چرب استفاده نمود.

شما باید داروهایی مثل آسپرین بچه را در آب گرم حل کرده و پس از خنک شدن ، سرتان را با آن ماساژ دهید . سپس پس از 30 دقیقه موها را آب کشی کرده و از شر ریزش مو راحت شوید. من در یک وب سایت خارجی خوندم و امتحان کردم جواب داد.

.برای پیدایش مو این ترکیب را امتحان کنید..یه هفته ای نتیجه میگیرید...ترکیب روغن مورد با زرده تخمه مرغ محلی...یک روز در میان

این مطالب رو ازین سایت برداشتم از قسمت نظرات.....مطالب دیگشم واسه ریزش مو و خشکی و اینا جالبه بخونین دوستانhttp://fa.parsiteb.com/news.php?nid=9925

سما

شب اسپری سبوس برنج
دوشنبه: (،تا صبح روی سر )
چهارشنبه:(شب اسپری سبوس بزنج)
جمعه:(ماسک سیر و پیاز ) حمام (20 تار مو)
شب اسپری سبوس برنج

شنبلیله

* نتایج بررسی های متعدد نشان می دهد، مصرف روزانه ۵۶ گرم تخم شنبلیله، به طور چشمگیری خطر بروز حمله قلبی را کاهش می دهد و در کاهش کلسترول و قند در بیماران دیابت نوع ۲ نقش دارد.
* با ایجاد احساس سیری در فرد به کاهش وزن کمک می کند.
* مخلوطی از ماست و مقداری تخم پودر شده شنبلیله را پس از صرف غذا میل کنید تا باعث کاهش وزن شود.
* شیر در زنان شیرده را افزایش می دهد.
* برای کاهش میزان قند خون یک قاشق چای خوری دانه شنبلیله ناشتا بخورید.
* مانع بروز چین و چروک، دانه های سرسیاه، خشکی و جوش های قرمز می شود. ضماد تهیه شده از برگ های تازه شنبلیله و آب را روی صورت بمالید و پس از ۲۰ دقیقه با آب ولرم بشویید.
* ناراحتی های مربوط به قاعدگی را کاهش می دهد.
* مصرف شنبلیله، مانع ریزش مو و به وجود آمدن شوره سر می شود.
* خاصیت ضدالتهابی آن، زخم های خارجی یا کبودی را التیام می بخشد.

منبع :http://www.goldpars.com/userArticle.aspx?catid=697513

بronika1391

خانما نمیدونم صحبت ها ی پرفسور ابوالقاسم متین رو تو شبکه جام جم شنیدین یا نه.ولی خیلی با سواد به نظر من.اگه تهران بودم حتما میرفتم پیشش.اینم لینک شماره هاشون:
http://www.jjtvn.ir/display_full.aspx?data_id=21683
ردیف 22

دیانا

برای چربی مو عصاره مریم گلی هم خیلی خوبه من الان موهام با اینکه روزی دوبار با عصاره ها ماساژ میدم چرب نمیشه اما قبلا تا میخواستم ماساژ بدم موهام چرب میشد

مامان نی نی

من روغن هندى رو یک شب در میون و شب تا صبح میزنم و با همون صابون هندى که خود اقاهه داده میشورم.یک شیشه روغن فکر کنم ش ماهى ج بده
ماسکى که ریزشمو کم کرده بود رو گفتم ,همونیه که صفحه 548 اناهید جون دیروز بهشون دکتر طب سنتى داده و من از لینکاى صفحه اول تاپیک خودمون برداشتم
مکمل سیستین ب6 میخورم
حنا رو با وسمه و اب بابونه قاطى میکردم و دو ساعت رو سرم بود
راستى با کرچکم میخوابم تا صبح
ظاهرا ,کلا با کله چرب مى خوابم
مریم گلى رو منم جوشوندم ابسو زدم سرم و ریزشمو خیلى زیاد کرد

paria joOn

این پیج عطارنژاده؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
http://directory.1st.ir/companies/328d966b-2d12-4697-ba4e-89ef6523cc08/%D8%B9%D8%B7%D8%A7%D8%B1%DB%8C_%D8%B9%D8%B7%D8%A7%D8%B1%D9%86%DA%98%D8%A7%D8%AF.html

اوا رها

بچه ها من 3 هفته ست دارم درمان میکنم
خط رویش مو و فرق سرم موهای ضخیم و یک سانتی دراورده خیلی جالبه تو پیشونیم هم داره مو درمیاد

داروهایی که استفاده کردم

روغن ترکیبی شیدی

کرچک شب تا صبح

پرورده نارگیل و شنبلیله

املا مخلوط با یاسمن و بادام

روغن مار ولنسی

پوکو

خرگوشک رو هر روز که از حمام میام میزنم و ماساژ میدم ،.همون شب موقع خواب عصاره رز ماری میزنم ١شب در هفته کرچک صبح میشورم برای حمام بعدی ٢ساعت قبل، روغن سیاهدانه یا نارگیل پرورده با تخم شنبلیله ماساژ میدم و بعد با یک برس سرگرد اروم ٥دقیقه برس میکشم بعد ٢ساعت میرم حموم با شامپو بچه میشورم و با عصاره بابونه ابکشی میکنم. البته یک بار هم حنا با جوشونده بابونه و ریواس گذاشتم که موهام رو یه خرمای خیلی خوشرنگ در اورد

دیانا

گلی جون من هرروز برای صبحانه 1ق پودر جوانه گندم+2 عدد خرما+10 عدد بادام+ 1 ق چ دارچین میکس میکنم میخورم دکترم گفته 3 هفته ادامه بدم 1 هفته قطع کنم دوباره 3 هفته ادامه
2 ق هم سمنو در طول روز

مامان نی نی 

بچه ها همینطور که قبلا گفته بودم منم در حال اصلاح مزاجم هستم
دکتر من خیلى تاکید داره روى نخوردن چای و روغنهاى کارخانه اى اون فقط روغن زیتون و کنجد رو تایید میکنه و قند و شکر رو هم واسه من ممنوع کرده.

مامان نی نی

هر وقت راجع به ریزش مو ازش میپرسم میگه ااول مزاجت اصلاح شه اونم درست میشه فقط جوانه گندم از غذات حذف نشه .بیاین در کنار کارامون جوانه گندمم اضافه کننیم به غذامون و در این موردم با هم همکارى کنیم

سپیده نی نی 

بچه هایی مثل شیدی و پریا جون و بقیه دوستانی که اهل تحقیق اند این کتاب عالیه. 
این کتاب در مرکز تحقیقات اسلامی واشنگتن است 
نزذیک 400 صفحه است من دارم می خونم. نسخه های 400 ساله زیادی از دانشمندان توشه 
اینم کتاب: 
http://www.islamicecenter.com/ketaabkhaaneh/00-DDT/tebbolkabir_sorooreddin_fehrest.html 
من خودم مطالبی که در مورد مو باشه رو پیدا کردم می زارم. شما هم بخونین بزارین. عالیهههههههههههههههه کتابش

میدانید آهن براى اشخاص کم خون لازم است ، بنابر این هیچ میوه اى بغیر از خرما نمیتواند احتیاجات آهن بدن ما را تأمین نماید ، همچنین امروز ثابت شده است که نقصان منیزیم در بدن ، زمینه را براى ابتلا به بیمارى سرطان فراهم مى آورد وخرما داراى مقدار فراوانى منیزیم است که وقتى مصرف شود احتیاج بدن ما را دفع مى کند وبهمین جهت است که اعراب وصحرانشینان با اینکه در فقر غذائى بسر مى برند بواسطهء خوردن خرما ابدا مبتلا بسرطان نمى شوند .
http://www.islamicecenter.com/ketaabkhaaneh/00-DDT/tebbolkabir_sorooreddin_05.html#2

m.shahi

از اونجایی که برخی دنبال روغن نارگیل اصل هستند و برخی در مورد طرز تهیش سوال کردن یکی از روشهای سرد تهیه روغن نارگیل رو تو نت دیدم که خیلی راحته و با عکس و واضح توضیح داده اینم لینکش
http://www.wikihow.com/Make-Virgin-Coconut-Oil
موفق باشید

اوا رها
1392/2/18 10:21 ب.ظ

http://www.yemalilar.com/2012/05/blog-post_11.html

بچه ها اینم یه روشی از تهیه روغن نارگیله...

اوا رها

عسلو جان سلام ...پس شما هم مثله من طبع گرم داری
یکی که طب سنتی بلده برام یه چیزایی تجویز کرده اونا رو انجام بده ...

صبح ناشتا 3 ق غ خاکشیر و عسل 1 ق غ در 1 لیوان ابجوش میل شود

صبح تا ظهر 21 عدد انجیر

ژل الوئه ورا 1 ق غ با 1 ق چ عسل 3 ساعت بعد از ناهار

تخم خرفه 1 ق م در نصف استکان ابجوش 10 دقیقه بعد از هر وعده

6 ق شاهتره و کاسنی و خارشتر و رازیانه

7 دانه الو قبل از شام

خوردن تمر هندی و اش الو و سوپ جو همراه با تره و گشنیز

روغن مورد و روغن سیاهدانه ماساژسر دو ساعت قبل از حمام

حنای بیرنگ و گل ختمی 2 ساعت قبل از حمام( من این دوتا رو جوشاندم و عصارشو گرفتم گذاشتم رو سرم اگه به صورت پودر خیس شده بزاری اذیت میشی گیر میکنه بین موها و کنده میشه موهات پس بجوشون)
حنای بی رنگ و گل ختمی و سدر و پودر نخود خام و زرده تخم مرغ 2 ساعت قبل از حمام

سوزت

صبحها ناشتا مصرف قطره ویتاگنوس و شبها قبل از خواب نصف استکان عرق رازیانه 
هشدار: کسانی که پرولاکتین بالا دارند مصرف نکنند چون بالاتر میره . ویتاگنوس روی تخمدانها اثر نمیگذاره روی هیپوفیز اثر داره .

ملی

دوستانی که موی چرب دارن:
دکتر کرد افشاری به من عصاره گزنه داده که بعد حموم میزنم دیگه موهام چرب نمیشه(من خییییییییییلی چرب بودم)
بچه ها پیشنهاد دادن 1-حنا بزاریم 2-با چای سبز بشوریم. من از فردا با چای سبز هم میشورم.

مطب دکتر کرد افشاری و داروخانه اش:خ انقلاب .خ نظری غربی .پ36.تلفن:66407541و66414304

سما

عسلو جون من وقتی روغن میزنم موهام بیشتر میریزه تا وقتی ماسک حنا یا سیرو پیاز میذارم 
دوستای گلم که موهاتون مثل من چربه...ماسک روغن شیدی جون رو دو ساعت بیشتر نذارین بمونه 
ماساژ با عصاره سبوس برنج و چای سبز خوبه...یک شب با چای سبز یکشب با سبوس برنج .....بذارین تا صبح رو موهاتون بمونه 
من واسه ماسک سیر و پیاز....اینکارو میکنم که کمتر کثیف کاری شه 
یه بشقاب میذارم ...یه توری سفید تمیز روی بشقاب پهن میکنم...رنده رو میذارم وسط توری...پیاز و سیر رو رنده میکنم...فلفل قرمز رو یک کوچولو تیکه میکنم و میذارم روی رنده های سیر و پیاز...رنده رو میذارم یه کنار...بعد چهار طرف توری رو میگیرم و با دست فشار میدم و آب مواد حاصله رو میریزم تو کاسه...بعد مواد داخل کاسه رو با قطره چکان روی سرم میریزم... 
دوستان من به چربی مو مشهورم بین دوست و آشنا...پس از ماساژ سر نترسین...من موهام کم کم داره عادت میکنه... 
من رویش مو دارم ولی ریزش هم دارم..... 
گیاه خرگوشک رو گرفتم و دیشب زدم ...موهامو اصلااا چرب نکرده 

عزیزم من قرص vitamine for haire رو بسته کاملش رو نخریدم...ترکیباتش رو خوندم دکتر داروخونه گفت شبیه ریجنه ترکیباتش ...یه چند درصدی پایینتره فقط....فرق چندانی نداره... 
بستش رو باز کرد 20 تا دونه بهم داد....شد 20 تومن...خود ظرفش رو بهم نداد که ترکیباتش رو الان بخونم و اینجا بنویسم 

ellliii

سلام دخملا، منم موهام وحشتناک چربه ولی این خرگوشکی که از عطاری خریدم واسه چربی عالیه یعنی داشتم فک میکردم چرا قبلا خواصش و نمیدونستم تا انقد موهام و نشورم وقتی میزنم تا دو سه روز خشک خشکه

ellliii

از راهنمایی ک مو بلند کرد یا پدرش یا مادرش مینشوندنش و یا با روغن زیتون چند دقیقه شدید ماساژ میدادن یا جفت و حنا هفته ای یه بار الان 20 سالشه هندیا پیش موهاش کچلن پر پر پر و بلنده تا رو باسن لخت و ضخیم و مشکی آرایشگرش نمیتونس واسه جشن عقدش درستشون کنه ماشالا اونوقت خواهرم عین منه

ronika1391

روغن کرچک خوراکی روش نوشته tanish ولی مال لابراتوار فدک

roza3roza

سلام فاطی جون من یه روز درمیون روغن ترکیبی رو میزنم بعد 2 ساعت حموم میکنم هرروز جوشونده سبوس برنج میخورم هر روز حتی روزایی که روغن هم نمیزنم با انوک انگشت سرمو ماساژ میدم تا گرم شه واسه من ریزشم تغییری نکرده ولی رویش دارم موهای ریز در اوردم ولی هنوز موهام خیلی کار داره

paria joOn 

ملی جان اینجوریه 
7/8 تا زرده تخم مرغ (اگه محلی باشه بهتر) رو میندازی توو یه ماهیتابه بدرد نخور (چون قراره جزغاله کنی تخم مرغو و 100 % ماهیتابت خراب میشه) و میذاری رو شعله .هم نمبزنیا همونجور گرد میتدازیشون تو ماهیتابه. 
میذاری همینجوووووووووووووووووووووور بپزه و کم کم بسوزه ودود دربیاد.از اونجایی که وقتی داره میسوزه قشنگ دود درمیاد بهتره اینکارو حتما توو ایون یا حیاط یا پشت بوم انجام بدی چون بوی خیلی بدی داره. 
موقع دود کردن بالا سرش باشی میبینی یه روغن قهوه ایه خیلی تیره داره ازشون درمیاد .قشنگ که حس کردی دیگه روغنا کامل دراومدن خاموش کن اروم ماهیتابه رو خم کن روغنارو بریز تو یه شیشه ای چیزی.اون اشغالاشو جدا کن.از صافی بگذرونی بهتره 
بزن به موهات بعد نیم ساعت بشور(اگه موهات چرب نیس شبو بخواب). 
اصلا هم انتظار نداشته باش از 8 تا تخم مرغ کلی روغن گیرت بیادا.خیلی کم درمیاد 

-
دیانا

مانا جون سردی دو نوعه سودا و بلغم من سوداویم
و از عذاهای سردی بخش باید دوری کنم اما عدس و کلم و سس سوسیس کالباس همبرگر گوشت گاو پیتزا کنسرو چیپس پفک بادمجان ترشیجات سرخ کردنی ادویه تند فلفل سیر خام پیاز خام عذای مانده/شور/فریز شده باقلا پنیر کهنه ماست دوغ خیار آب سرد اصلا نباید بخورم
و اینها برام مفیدن:
انگور کشمش دوشاب غذاهای شیرین (شیرین پلو کشمش پلو هویج پلو) انجیر مویز بادام آبگوشت با گوشت گوسفندی

shidi

بچه ها احتمالا الان همتون خوابید
تاثیر تخم شنبلیه تو روغن نارگیل عالیه ،بریزید تخم شنبلیله رو تو روغن نارگیلتون ،رو آب جوش هر روز حرارت بدید بعد یه هفته ترکیبی باهاش بسازید،امروز بعد سه دفعه استفاده دون دونیای مو رو دیدم ،مو رو انقدر قوی میکنه که مثل خار زیر دست آدم میاد مو ریزا

-
shidi

من تخم شنبلیله رو یه هفته ای تو روغن نارگیل گذاشتم بعد باهاش روغن ترکیبی ساختم ،یه روز در میون قبل حموم ،ولی الان انقدر بهش علاقه مند شدم که امروز نارگیل تنهارو که خوابونده بودم زدم رو ساقه موهام

-
shidi 

الیزا و سپیده جون 
ظرف روغن روز که توش تخم شنبلیله ریختید رو هر روز تکون بدید و ١٠ دقیقه بذارید تو آب جوش

-
ellliii 

،سما جون مثه اینکه شیدی جون گفتن یه ق غ تخم شنبلیله توی 30 گرم روغن نارگیل،منم مثل تو حرارت میدم میذارم تو ظرف آبجوش

-
noshijan

شیدا جون گفتن به جای هویج مریم گلی بزنید

سپیده نی نی

من رفتم تخم شنبلیله گرفتم. از عطاری پرسیدم. گفت پودرش کن بعد با روغن نارگیل و مقداری آب بذار رو گاز. بزار تا آبا کاملا تبخیر شه.
منم از عطاریم پودر تخم شنبلیله رو گرفتم

-
-hozita

آیلین شیدا گفت تو 30 گرم روغن نارگیل یک قاشق غذاخوری تخم شنبلیله بریزید

paria joOn

منکه از روز اول گفتم دکتر طب سنتیم بم گفته روزی 14 عدد بادوم بخورید.حتما هم باید دونه دونه بجویید مث ادامس و بخورید تا اثر کنه

-
اذین

این موها مطمعنم ماله حنا یا ویتاگنوسه.چون روغن شیدا جون رو هم خیلی کم زدم فوقش 5 بار

سپیده نی نی

سلام دوستان. من تازه شروع کردم و این برناممه: 

2. ماسک حنا که با آب جوشونده گل بابونه با پودر 12 گیاه که عطاریا دارنقاطی شده 2 ساعت رو سر بمونه هفته ای 1 لی 2 بار 
3. پیاز عنصل 
4.روغن شیدی جون: کرچک و نارگیل و اسطوخدوس رزماری و هویج . 2 بار 
5. روغن آملا هفته ای 1 بار 
6. خوردن چای سبز: 
7.ویتامین دی هر دو هفته یک عدد 
شامپو مسناو

-
ملی

سلام دوستای کوشای من.دیروز رفتم پیش دکتر کردافشاری طب سنتی .من ریزش موی ارثی داشتم و موهام زود چرب میشد.ایشون گفتند ریزش موهات برای چربی سرته و اینکه طبعت مرطوبه.عصلره گزنه داده که سرم چربیش بره.واقعا چربی موهام رو می گیره.یه قرصی هم داد برای کاهش رطوبتم.می گفت حنا و سدرو با شامپوت قاطی کن و سرت رو بشور.تاکید بر مصرف بادام به عنوان منبع ویتامین دی داشت.یه پودر 40 گیاه داد که با تخم مرغ مخلوط کنم و قبل حموم 3 ساعت رو سرم بزارم

ملی 

سلام دوستان.سما جون پودر 40 گیاه رو دکتر کرد افشاری به من داد که باید با زرده تخم مرغ محلی 3 ساعت بزارم .در ضمن گزنک هم برای رفع چربی سر داد. 

-
-
paria joOn 

حتما حنا رو استفاده کنید.حتماااا 
داخلش هم همه چی بریزیداب بابونه.اب چلتوک یا پودر چلتوک پودر مورد و سدر.....اگه خیلی ریزش دارین و میخوایین حنا زیاد رو سرتون بمونه هیچ روغنی توش نریزین و شب با ماسک بخوابین.اما اگه ریزشتون کم شده روزی نیم ساعت ماسک بذارین اما توش روغن مورد حتما بریزید. 

-
hozita

سحر جون فعلا می تونی از املا و کرچک و نارگیل و حنا استفاده کنی که ضرری نداره اما چون توش ویتامین a هست می خوام ماهی 3 بار هر بار 1 ساعت بزارم چون روغن های حاوی ویتامین a نباید در بارداری استفاده بشه تا جایی که یادمه مورد،رزماری،مریم گلی و بابونه رو مجاز نیستی شبدا حون یک لیست از غیر مجازها رو تو تاپیک نوشته بود یادم نیست صفحه چنده اگه حوصله کنی شنبه که میرم شرکت تو یه فایل رو کامپیوتر شرکت دارم برات اینجا می ذارم

hozita

مرسی دیانا سرچ کردم تو بارداری و شیردهی نباید گزنه استفاده کرد

-
سپیده نی نی

15 گرم زیتون و 15 گرم بادوم تلخ جمعا باید بشه 30 گرم روغن پایه 
از هرکدوم از اوناهم با همون نسبت که گفته شده قاطیه اینا کن. 
30 گرم م شه 3 قاشق غذا خوری 
15 گرم می شه: 1 قاشق غذاخوری + 3 قاشق چای خوری

دیانا

پریا شیدا جون که 1بار توضیح دادن؛ این نسبته روغنهاست با این نسبت ترکیب کنید بریزید تو 1 شیشه هربار هراندازه کافیتون بود همونقدر استفاده کنید
با ترازوی آشپزخانه اندازه بگیر اول 1 پیاله کوچیک بذار روش بعد ترازو رو صفرش کن و روغن رو 15 گرم بریز
یا میتونی وزن پیاله رو اندازه بگیری مثلا بشه 100 گرم بعد اینقدر روغن بریز که عقربه 115 رو نشون بده

Online   shidi 
1392/2/18   2:30 ب.ظ

مانا لیزا جون تو این سایت زده دو قاشوق غذا خوری 
http://www.gourmetsleuth.com/cooking-conversions/gram-conversions-general.aspx

-
ستاره 

پریا سرنگ نداری با سرنگ 15 سی سی بردار

سپیده نی نی

بچه ها ویتامین دی رو فراموش نکنید.
80% ریزش موی مردم دنیا به خاطر کمبود این ویتامینه.
من 80% احتمال می دم ریزش موی اکثر ما به خاطر کمبود این ویتامینه. محققانم گفتن که علت اصلی ریزش مو همن کمبوده ویتامین دی هست.
حتمااا به دکترتون بگین (بدون تجویز دکتر نخورید) با دوز مناسب براتون بنویسه.
من خودم تو آزمایش ویتامین دی بدنم -4 بود.
دکترم گفت اکثر زنا علت ریزششون از این ویتامینه.
بازم می گم ویتامیننننننننن دددD دددددد رو حتما با تجویز پزشک بخورید . چون دوزش بالا باشه خطریه

سپیده نی نی

حنا رو با آب مریم گلی و بابونه و چای سبز هفته ای 2 بار واسه شروع 
چای سبزو بجوشون به موهات بزن ماساژ بده چربی موهاتو می گیره. 
شامپو مسناو موی چربم بگیر. 
تا یه هفته ماسک بابارو 3 بار بزار بعد یک هفته . هفته ای 1 بارش کن. 
از هفته بعد روغن مالی رو شروع کن: 
روغن کرچکو 1 بار. 
این برنامه رو تا 2 هفته برو ببین موهات چه عکس العملی نشون می ده. بعد ا متناسب با عکس العمل موهات روغن شیدی رو تنظیم کن

سپیده نی نی

حتما واسه خودتون برنامه منظم داشته باشین. نظم باعث می شه بفهمین چی واسه مو خوبه
تو برنامتون باید ااز گیاهایی استفاده کنید که باعث موارد زیر بشه:
سفت شدن ریشه مو: بابونه و حنا
تحریک پیاز مو و رویش مجدد مو:مریم گلی. پیاز عنصل.
جلوگیری از ریزش ارثی:چای سبز
زخیم شدن مو: کرچک و آملا

سپیده نی نی

فاطی جون من تو کتاب خوندم . دکتر دریایی گفته واسه تحریک و گردش خون سداب و زنجبیل و تربم خوبه. حتی زنجبیلو تاکید کرده. حالا باید تحقیق کنیم ببینیم چطوری می شه واسه مو از زنجبیل استفاده کرد.
علت ریزش مو در غالب موارد سردی و رطوبت در سره. ترب و سداب و زنجبیل عقل و زیاد می کنه. چون باعث می شه رطوبت مغز گرفته شه . و سر چون مزاجش به سردی و بلغمی می ره اینا باعث گرفتن رطوبت در سر می شه.
حالا ماهایی که ریزشمون از سردی سرمونه با کم کردن سردی و رطوبت این مشکلمون قاعدتا باید حل شه.

-

roza3roza

بچه ها من جایی خوندم ماساژ سربا جوشونده اویشن هم خیلی واسه جلوگیری از ریزش وتحریک رشد مو خوبه البته امتحان نکردم

زهره

الان طب سنتی چند سالیه که تو مرحله تخصص دانشجو میگیره دانشکده اش اول خیابان بهشت است. همونجا هم یه کلینیک طب سنتی داره. کلینیک بهشت
وابسته به دانشکده طب سنتی دانشگاه تهران
شماره تلفن: 55639723 - 55639724
آدرس: تهران، خیابان حافظ، پایین‌تر از چهارراه حسن‌آباد، نبش خیابان بهشت
بیمارستان امام خمینی هم داره. البته برو تو اون سایت ادرس نزدیک خونتون رو پیدا کن

راستی فاطی جون اینجا رو هم زنگ بزن روزای شنبه برا چاقیه.

کلینیک خارک
وابسته به دانشکده طب سنتی دانشگاه تهران
شماره تلفن: 5-66754152
آدرس: تهران - خیابان انقلاب - قبل از حافظ - خیابان خارک
برنامه کاری:
عصر روزهای زوج: استاد محمد عبادیانی و دستیاران تخصصی طب سنتی ایران، (شنبه: چاقی، دوشنبه: سردرد، چهارشنبه: اختلات جنسی و ناباروری –آلرژی ) صبح ها: دستیاران طب سنتی ایران
فاطی جون به نظرم کلینیک بهشت چون دانشکده طب سنتی هم همونجا هستش و احتمالا اساتیدش بیشترن. ولی بازم هر دوتاش خوبه به هر دو زنگ بزن هر کدوم زودتر نوبت دادن برو توفیری ندارن

-
سوزت

آها راجع به اون کلینیک بهشت که فاطی جون زحمت کشیده معرفی کرده من هم خیلی تعریفش رو شنیدم و دکترهای خوبی هم اونجان یکیشون دکتر کرد افشاریه . 
فاطی جون کلینیک طب سنتی و سوزنی بیمارستان بقیه اله هم میگن خوبه مخصوصا رییسش باتجربه است آقای مجید فدایی لینک زیر آخرش سوابقشه : 
http://www.tebbehirani.blogfa.com/post-240.aspx 

اینا از دستورات دکتر زرگره برای ریزش مو

با فرمولی که در این بخش به شما ارائه می شود تمامی مواد مورد نیاز برای تغذیه موها را به آنها می رسانید و به راحتی از ریزش آنها پیشگیری می کنید.
هرشب 30 تا 40 دانه تخم کدو خام + 5 تا 6 دانه عناب و 1 ق.غ کنجد خام بخورید.

بچه ها باورتون نمیشه!  برای بچم از «داستان من» با اسم و عکس خودش کتاب سفارش دادم، امروز رسید خیلی جذذذابه، شما هم برید ببینید، خوندن همه کتابها با اسم بچه خودتون مجانیه، کودکتون قهرمان داستان میشه، اینجا میتونید مجانی بخونید و سفارش بدید.

این فرمول در رفع موخوره ، شوره سر ، ریزش مو و پیشگیری از سفید شدن زودرس موها موثر است.
کنجد خام ( یک واحد ) + پودر گل بابونه ( یک واحد ) + تخم کدو خام ( یک واحد ) + تخم کتان قهوه ای ( یک واحد ) + پودر شیرین بیان ( 2/1 واحد )
این مجموعه را با هم مخلوط کرده و پودر کنید. 1 قاشق چایخوری از آن را به صورت خام و یا مخلوط شده با مقداری عسل ، سه بار در روز مصرف کنید.
برای از بین بردن موخوره : روغن زیتون خالص به سر موها بزنید و شب تا صبح اجازه دهید که بماند. سپس شستشو دهید.
برای شستشوی موها از شامپو ی بچه استفاده کنید. می توانید مقداری عصاره حنا ، عصاره رزماری و یا عصاره سدر به این شامپو اضافه کنید.
توجه داشته باشید که کمبود آهن یکی از دلایل ریزش مو است. برای درمان این نوع از ریزش مو منابع غنی آهن مانند گردو ، کاهو ، کنجد خام ، خرما و مویز را به سبد تغذیه ای خود اضافه کنید
تقویت کننده مو ، پرپشت کننده مو و ضد ریزش :
روغن زیتون یک ق غ - روغن نارگیل یک ق غ - گلیسیرین دو ق غ - یک عدد زرده تخم مرغ - دو ق غ سرکه سیب
طریقه مصرف : پس از مخلوط کردن هفته ای دو بار کف سر و موها را ماساژ دهید و بعد از 15 دقیقه بشویید .
نکته : این محلول نیز باید در یک شیشه تمیز با درب محکم در جایی خشک و خنک و یا در یخچال نگهداری شود . نکته دیگر اینکه بهتر است این محلول شبها به سر و مو زده شود و فردا صبح که مدت حدود 10 الی 12ساعت گذشته است حمام گرفت و با یک شامپو خنثی موها را شست
2728
این فرمول در رفع موخوره ، شوره سر ، ریزش مو و پیشگیری از سفید شدن زودرس موها موثر است.
کنجد خام ( یک واحد ) + پودر گل بابونه ( یک واحد ) + تخم کدو خام ( یک واحد ) + تخم کتان قهوه ای ( یک واحد ) + پودر شیرین بیان ( 2/1 واحد )
این مجموعه را با هم مخلوط کرده و پودر کنید. 1 قاشق چایخوری از آن را به صورت خام و یا مخلوط شده با مقداری عسل ، سه بار در روز مصرف کنید.
برای از بین بردن موخوره : روغن زیتون خالص به سر موها بزنید و شب تا صبح اجازه دهید که بماند. سپس شستشو دهید.
برای شستشوی موها از شامپو ی بچه استفاده کنید. می توانید مقداری عصاره حنا ، عصاره رزماری و یا عصاره سدر به این شامپو اضافه کنید.
توجه داشته باشید که کمبود آهن یکی از دلایل ریزش مو است. برای درمان این نوع از ریزش مو منابع غنی آهن مانند گردو ، کاهو ، کنجد خام ، خرما و مویز را به سبد تغذیه ای خود اضافه کنید
فرمول قوی درمان ریزش مو

میوه نسترن را پودر کنید + چای سبز + شیرین بیان + نعناع فلفلی را به نسبت مساوی با هم مخلوط کنید . 1 ق.غ از این مخلوط را در یک لیوان آبجوش دم کنید و شب قبل از خواب آن را مصرف کنی
بچه ها منم شدیدا ریزش مو دارم وروزی 2 تا اکوفان+ یه قرص آهن میخورم ولی موثر نیست
شاید باورتون نشه دو روزه دارم هندوانه میخورم ریزش موهام خیلی خیلی کم شده!!!
گفتم بگم شاید برای شمام بیارزه امتحان کنین

ارزش تغذیه ای یک برش متوسط هندوانه( یا یک و دو سوم لیوان یا یک شانزدهم هندوانه متوسط) :

ماده مغذی مقدار ماده مغذی
ویتامین A 76/1046 واحد بین المللی
ویتامینC 46/27 میلی گرم
ویتامین B6 41/0 میلی گرم
ویتامین B1 23/0 میلی گرم
ویتامین B5 61/0 میلی گرم
پتاسیم 332 میلی گرم
منیزیم 46/31 میلی گرم
فیبر غذایی 43/1 گرم
انرژی 92 کالری
اینم جالبه ببینید :
http://hamshahrionline.ir/news-1515.aspx
فَاللّهُ خَیْرٌ حَافِظًا وَهُوَ أَرْحَمُ الرَّاحِمِینَ
سلام
حنا هم برای تقویت و درمان ریزش مو عالیه
البته اگه حنا بزنید رنگ نمیتونید روش بکنید.
اگه میخاین رنگ نده از ترکیب کمی حنا (2ق) با سدر و بابونه و قهوه و برگ سنجد و نخود خام استفاده کنید همه رو پودر کنید بعد خمیر کنید و 2 ساعت به سر بذارید بمونه
2738
من یه ترکیبی رو امتحان کردم خیلی عالی بود برای ریزش و البته بعدش رویش مو
باید مغز استخوان گوساله رو در بیارید وقتی خام هست یعنی پخته نشه بعد با مقداری نخود خام که یکروز خیس کردید رو توی 1 - 2- 3 حسابی میکس کنید تا له بشه ( نخود باید حسابی خیس بخوره وگرنه له نمیشه ) بعد با روغن زیتون مخلوط کنید میتونید این مخلوط رو به اندازه مصرف 20 روز یا یکماه درست کنید و بذارین توی یخچال هر بار که خواستید برید حموم مقداریش رو با یک زرده تخم مرغ مخلوط و به ریشه موها بزنید و بذارین 1 ساعت بمونه و بعد بشورید هفته ای دو بار اوایل و بعد هفته ای یکبار امتحان کنید خیلی تقویت کننده و ضد ریزش هست من خودم امتحان کردم و نتیجه گرفتم خیلی خوبه
من خودم 5 بار استفاده کردم ولی خواهرم و زن داداشم 3ماهه دارن استفاده میکنن و موهای ریز ریز در آوردن البته علت ریزش هم باید مشخص بشه من بعد از زایمانم شروع شد ممکنه هورمونی باشه یا کم کاری تیروئید یا کم خونی باید اول بررسی بشه و درمان کنید من بعد از حموم که موهامو شونه میکردم شونه پر از مو میشد ولی بعد از استفاده از این مخلوط اصلا موهام نمیریزه در ضمن باید مدوامت داشته باشه نه اینکه 1-2 بار استفاده کنید بعد بذارید کنار .خوبیشم اینکه که همه چیزش طبیعیه و هیچ ضرری نداره و تقویت کننده هست .

سلام به همه ی خانمای گل به نظر من در کنار استفاده از گیاههای مفیدی که خداوند توی طبیعت گذاشته که بهره ببریم مثل سدر یا اب شنبلیله یا اب تره که قدیم اب تره رو برای درمان طاسی سر استفاده میکردن باید حساسیتمون رو هم نسبت به ریزش مو کم کنیم چرا به جای اینکه افکار منفی داشته باشیم و مدام به ریزش موهامون فکر کنیم و حرص بخوریم به رویش مجددش فکر نکنیم؟ مطمئن باشید که انرژی مثبت دادن نتیجه بخش چون یک علم به اثبات رسیدست (فیزیک کوانتوم) و همینطور یادتون باشه فولیکول مو هیچوقت از بین نمیره یعنی ممکنه ضعیف بشه و مویی ازش رشد نکنه ولی بعد از تقویت به حالت اول برمیگرده مگر توی مواردی مثل سوختگی و شکستگی یعنی حتی اقایون طاس اگر میزان هورمون تستسترونشون کنترل بشه موهاشون دوباره در میاد چه برسه به ماها که خانمیم پس اصلا نگران موهای ازدست رفتتون نباشد باکمی همت و توکل به خدا دوباره موهاتون پر پشت میشه مطمئن باشید من نتیجه گرفتم که اینارو میگم خانما . موفق باشید
مرسی زهره جونم راستی یه چیزه خانم هایی که موهاشون زود چرب میشه سعی کنید از سدر به جای شامپو استفاده کنید که ضد ریزش هم هست چون این شامپو ها هر چی هم که باشن شیمیایی هستن من خودم بالای 1000000تومن توی 1سال خرج موهام کردم اخر سر هم کچل کردم از ته ته :)))))))) ولی خداروشکر با این درمان های گیاهی الان موهام پر محسوب میشن
الان که به اندازه کافی غذاهامون شیمیایی شدن که واسه مو ضرر داره حداقل شامپوی شیمیایی دیگه به سرتون نزنید تازه سدر کلی هم موهارو تمیز میکنه واییییی ببخشید خیلی حرف زدم :))

2706