2733
2734
عنوان

زایمان طبیعی یا سزارین

315 بازدید | 34 پست

سلام مامان گلی هایی ک منتظر نی نی تو دلی تون هستین. من یه دخمل 6 ماهه دارم. الان ک داشتم عکساشو نگا میکردم رسیدم به زمان زایمان و بیمارستان و یادم افتاد ک چقد راجبه روش زایمان تحقیق کرده بودم. برا همین اومدم اینجا تا ب مامانایی که مثل من نمیدونن کدومو انتخاب کنن چنتا نکته بگم. 

اول اینکه من با کلی تحقیق زایمان طبیعی رو انتخاب کردم که اولین دلیلش این بود ک میگفتم قبل از زایمان هرچقدر درد هست بکشم اما به محض زایمان همه چی تموم میشه و پا میشم بچه مو نگه میدارم. یکی هم اینکه میگفتن برا بچه زایمان طبیعی خوبه.

اما متاسفانه برا من هیچکدوم اینا اتفاق نیافتاد😢

اول کامل مراحل زایمانمو برا اونا که کنجکاون بدونن بگم بعد در همین اثنا دلیل ناراحتی مو هم میگم. 

من 38 هفته و 4 روزم بود رفتم دکتر برا چکاپ که وقتی معاینه کرد گفت سه سانت باز شده و موعد زایمانمه (اینم بگم دکتر گفت نزدیکای زایمان کمر دردای خفیفی مخصوصا طرفای نماز صبح سراغ ادم میاد ک منم داشتم) بعد امپول زدن تا روند زایمان سریعتر شه و گفت 12 شب برو بیمارستان بستری شو.. منم اومدم خونه کلی ورزش و قر کمر و بشین پاشو و شربت زعفران و.. ک درد خاصی نداشتم و ساعت 3 رفتیم بیمارستان.حدودای 4 ونیم دردام شروع شد. 

اینکه میگن وسط دردا خوابت میگیره کاملا درست بود.اینکه میگن بعدا یادت نمیاد دردا چجوری بود هم درسته چون در واقع انقد شدیده ک انسان طاقت یاداوریشو نداره. ولی در حدی نیس ک خارج از تحمل باشه که اینم بستگی به استانه تحمل هرکس داره. من خودم خوب میدونستم نباید موقع درد جیغ و داد کنم چون انرژی ادم تحلیل میره برا همین موقع دردا صدامو در نمیاوردم و فقط باد تو لپام مینداختم.

« اگه زایمان طبیعی انتخاب کردین حتمنه حتمن دوتا کیسه اب گرم همراتون باشه و موقع دردا روی کمر و شکمتون فشار بدین... خیلی خیلی تو تسکین درد کمک میکنه»

موقع دردا متاسفانه نمیتونستم چیزی بخورم و چندبارم بالا اوردم ک همین کلی انرژی ازم گرفت 

بعد اومدن خودشون کیسه ابم رو پاره کردن. وقتی کیسه اب رو زدن نی نی اون تو عین یه قورباغه دست و پا میزد و کامل حسش میکردم. 

خلاصه فاصله دردای من کم شد و هشت ونیم صبح رفتم اتاق زایمان و دکترم اومد. تا اینجا خوب بود ولی بعدش.. 

من اصلا نمیتونستم خوب زور بزنم 😭 چون هیچ انرژی یی نداشتم تمام سعیمو میکردم ولی کافی نبود.سوند زدن اکسيژن زدن... خلاصه با مکافات نی نی دنیا اومد اما چون سرش تو کانال زایمان گیر کرده بود پیشونی به بالاش عین پله شده بود... البته الان کامل درست شده صورتشم جاهای مختلف در اثر فشار یا چی قرمز شده بود. (الان ک عکسای بیمارستان رو نگا میکردم اونا رو دیدم و همونا دلیل شد بیام و اینا رو بنویسم) این از دلیل دوم انتخاب زایمان طبیعیم ک بچه کج و کوله شد. تازه موقع زایمان ماما خاست دستگاه ساکشن رو بیاره ک شکر خدا دکترم نذاشت و گفت من با ساکشن مخالفم وگرنه اون موقع دیگه نور علی نور میشد

«اگه زایمان طبیعی انتخاب کردین حتما قبلش ب دکترتون بگین ک حق نداره از ساکشن استفاده کنه» 

دلیل اولم هم ک چشتون روز بد نبینه تا 20 روز اصلا نمیتونستم پاهامو حرکت بدم چون عصب سیاتیکم زده بود به پام و اصلا نمیتونستم تکون بخورم. 

«اونایی ک در حالت عادی هم کمر درد داشتن گاهی و ریسک دیسک کمر دارن به هیچ وجه نبايد طبیعی زایمان کنن.» 

من واقعا ماهها راجبه انواع زایمان تحقیق کرده بودم و با جون و دل طبیعی رو انتخاب کردم. ولی الان پشیمونم. بخاطر بچه م ک موقع دنیا اومدن به اون روز افتاده بود (الان رفع شده همه چی تقریبا خدا رو شکر) و بخاطر خودم ک تا 20 روز کامل زمین گیر شدم. 

تازه بعدشم چندبار درد های بدی تو ناحيه پشت و کمر و دور شکمم داشتم ک اولش فک کردم سردی کردم ولی یه شب دردا شروع شد و تا صبح تموم نشد دکتر ک رفتم کاشف به عمل اومد ک سنگ کیسه صفرا دارم و اوضاعم بهم ریخته و مابع صفرا تو کل بدنم پخش شده و کلی تو بیمارستان موندم و نتونستم چهل بچه م کنارش باشم. بعدم ک عمل کردم و تا کامل جای عملم خوب شه و بتونم سرپا شم دخترم سه ماهش شد و من نتونستم هیچ لذتی از دوران نوزادیش ببرم😢

خدا رو شکر الان همه چی تموم شده ولی اگه دوباره بخام زایمان کنم حتما سزارین بی حسی رو انتخاب می‌کنم چون هیچکدوم از دلایلی ک طبیعی رو انتخاب کردم محقق نشدن. 

در بین حرفام توصیه هام رو هم کردم فقط موند دوتا. 

اول اینکه گویا سنگ کیسه صفرا موقع بارداری جدیدا شایع شده برا همین اگه میشه همون موقع بارداری یا نه بعد از زایمان یه سونوی شکم انجام بدین تا از نبود سنگ کلیه یا صفرا مطمئن شین. 

توصیه ی دوم واقعنه واقعن از دوران بارداری تون لذت ببرین و برا دنیا اومدنش عجله نکنین. این روزا اخرین روزای دونفره تونه لذتشو ببرین نی نی هم به وقتش میاد خودش. و بعد از دنیا اومدنش از دوران نوزادیش هم تماما لذت ببرین شیرینی دوره ی نوزادی بچه کلا یه چیز دیگه س. کلی هم عکس از دست و پاهای کوچولوشون بگیرین😍😍

باز اگه کسی سوالی داشت یا راهنمایی خاست در خدمتم.

بچه ها باورتون نمیشه!  برای بچم از «داستان من» با اسم و عکس خودش کتاب سفارش دادم، امروز رسید خیلی جذذذابه، شما هم برید ببینید، خوندن همه کتابها با اسم بچه خودتون مجانیه، کودکتون قهرمان داستان میشه، اینجا میتونید مجانی بخونید و سفارش بدید بچه ها باورتون نمیشه!  برای بچم از «داستان من» با اسم و عکس خودش کتاب سفارش دادم، امروز رسید خیلی جذذذابه، شما هم برید ببینید، خوندن همه کتابها با اسم بچه خودتون مجانیه، کودکتون قهرمان داستان میشه، اینجا میتونید مجانی بخونید و سفارش بدید

اخه مشکل اینه سز نمیکنن همه جا طبیعی شده مگه اینکه تو شرایط خاص سز کنن

نه دکتر من موقعی ک گفت موعد زایمانته همسرمم صدا کرد و کامل توضیح داد گفت کدوم روشو میخایین؟ 

البته من بیمارستان خصوصی بودم. 

این قانون تو بعضی بیمارستانا اجرا میشه. 

اینم یادم رفت بگم من تبریزم و بین المللی زایمان کردم 

ک اتفاقا برا بیمارستانم هم کلی تحقیق کردم و بین شمس و اینجا مردد بودم ولی از بیمارستانم راضی بودم 😉

دوستم ماماست سر یه عمل دکتر دیواره رحم رو یکم عمیق تر برید و پلک بچه کامل کنده شد بعد افتاد زمین بعد به همه گفت رو زمین سریع دنبال پلکش بگردین و سریع به جراح زیبایی زنگ بزنید بیاد درستش کنه تو پروندش هم بزنید خودش اینجوری بوده

ولیجه    هر کس مردم را به اطاعت از آرائ خود یا دیگری فراخواند مانند فرعون است که گفت: من پروردگار بزرگ شما هستم.   امام صادق علیه السلام.          

عزیزم زایمان شما خوب نبود و زایمان طبیعی بد نیست چون بدن با بدن فرق داره برای من همه مراحل خوب پیش رفت درد از ساعت 10 صبح شروع شد ساعت 8 شب زایمان کردم بدون آمپول فشار مامای همراه داشتم گریه ابگرمو اینارو خودش بهم میداد ورزش همه چی و تو بیمارستان انجام دادم واسه من ک به قول دکترا خوش زا بودم روند زایمان خوب بود بعدشم راحت بودم

دختر گل مامان خوش اومدی به زندگیم😘😘😍😍
2706