موضوع بحث

غذاهایی که باعث قوی و باهوش شدن کودک میشه....

1395/03/19 14:14 31
موضوع بحث: غذاهایی که باعث قوی و باهوش شدن کودک میشه....
مامانای گل ... هر کدوم از ماها حتما یه توصیه های تغذیه ای از مادرا و مادربزرگامون یادگرفتیم..بیاین تجربیات و اطلاعاتمون رو در این مورد روهم بذاریم تا انشالله هم بچه های قوی و هم باهوش داشته باشیم
اول از خودم شروع می کنم:
1- ریختن مقداری پودر زیره سبز در غذای کودک برای بالابردن هوش کودک بسیار موثر است

2- برای قوی شدن استخونای بچه از همون ابتدای ورود به 7ماهگی توی سوپش پای مرغ (منظورم رون مرغ نیست..همون پای مرغی که همیشه دور میندازیم) بزارین ...معجزه می کنه...به چشم خودم دیدم..من دوتا برادرزاده دارم مامانشون مرتب تو غذاشون پای مرغ میگذاشت ..حالا یکیشون 5ساله و دیگری 3ساله هستن ..الان باور کنین ماشالله از منم قویترن من ..موقع راه رفتن یا دویدن هیچوقت ندیدم زمین بخورن بیفتن

اول ناخونای پای مرغو با چاقو می بریم..روی پاهای مرغ یه پوست زردی هست برای کندنش باید مقداری آب بجوشونیم و حدود 4دقیقه بذاریم توآب بمونه وقتی از آب در آوردین پوستش راحت کنده میشه
وبعد توی سوپ بچه بذاریم.. حتی اون یکم گوشتی که داره هم میشه از استخون جدا کرد و با بقیه غذا میکس کردوبه بچه داد...

شما هم اگه چیز ی در این مواردمیدونین بگین لطفا.
vooy chetori az paye morgh intor sohbat mikonid.akh
مامانه گلها مرسی از راهنماییت منم در مورد پای مرغ زیاد شنیدم که استخوانهارو محکم میکنه پسر من الان 6 ماهه هست منم قصد دارم از پای مرغ در غذای پسرم زیاد استفاده کنم
بعد از یکسالگی کودک روزانه دادن یک قاشق مربا خوری مخلوطی از عسل زعفران کنجد باعث بالا رفتن هوش کودک میشه

همچنین خوردن روزانه 21 عدد مویز باعث قوی شدن حافظه میشود
خواهش می کنم عزیزم منم الان که دخترام 8ماهن..توهروعده سوپشون دوتا پای مرغ میزارم..منم از شما ممنونم
are manma shenidma paye morgh kheyli moghavi hast chon halate jeleie dare.
khahram mogheye hamelegi toye sop mirikh va mikhord va pesaresh ostokhon bandish kheli khob shode vaghti be donya omad. vali migan boye badi dare mogheye pokhtan zahere khobi ham nadare vay adam chetori nakhonasho bekeshe.
mitarsma sopo badmaze kone .
کنحد باعث باهوش شدن بچه ها می شه . ولی حتما باید آسیاب بشه که خواصش برای بچه ها مفید باشه چون بچه ها دندون جویدت کنجد رو ندارن .من توی سوپ پسرم اندازه یک قاشق چای خوری می ریزم .
ریختن کمی پودر سیر توی غذای بچه ها یا ماستی که همراه غذا می خورند باعث ضدعفونی شدن معده وروده می شه مخصوصا وقتی بچه ها شروع به چهاردست وپا رفتن می کنند وهمه چی رو به دهان می برن باعث جلوگیری از اسهال می شه .
برای وزن گیری بهتر از لوبیا سبز نخود فرنگی آب قلم باندازه یک قاشق غذاخوری گردوی آسیاب شده سیب زمینی رنده شده یا تکه تکه شده سرخ شده با کره ومخلوط با کره استفاده بشه خیلی خوبه .
درونت قلمرویی از آرامش است که می تواند همه نیکبختی هایی که خواهانشان هستی خلق کند (وین دایر)
مامان آرش خیلی ممنون ...حتما همه اینکاررا رو انجام میدم

سوگند جون ...ناخوناشو نمیکشی بلکه می بری ...بوی خیلی بدی هم نداره...ضمنا ما نباید به چندش آور بودن شکلش فکر کنیم بلکه اگه بتونیم خوراکیهای مفید و مقوی از کوچیکی به بچمون بدیم می دونی چه خدمت بزرگی به سلامتیش کردیم
بقیه دوستان کجاییییین؟؟ اگه اطلاعاتی دارین دریغ نکنین
maman arash mojna joon
sir toye mast ya ghazaye bache ke boye sir migire bache momkene nakhore!!!
paniz jon man ham konjedo podrt mikoanm toye sopesh ya harirash mirizam mitoni bedi chon manam az 7ya 8 mahegi shoro kardmas val;i sir ke mona jon mige fekr konam bache badesh biyad az boye sir nakhore

خیلی عالی بود مرسی سوپ با پای مرغ خیلی خوشمزه میشه به خاطر غضروفهایی که داره و حالت ژله ای من خوردم ولی یک کم بدم میاد از پاک کردنش تا به حال این کارو نکردم ولی به خاطر پسرم حاضرم هر کاری بکنم
میخواستم بپرسم که تا یکسال که نمیشه از شکر و نمک استفاده کرد همچنین ادویه برای مزه دار کردن از چه چیزی میشه استفاده کرد؟ از زردچوبه میشه استفاده کرد؟
atefe jon dorosteke migan adviye zire 1sal nemishe vali zardchobe va namak va shekar age kheyli kam noike ghashogh estefade koni belaman ehast bezar bache khob bokljore khoshmaz ebokhore teflaki che gonahi akrde.man ke midam va ta behal karish anshode
سلام
یه چیز جدیدی (شاید برای من جدید بوده) که امروز از کسی یاد گرفتم گفتش که برای قوی شدن بدن بچه بجای شکر از خرما استفاده کنم...مقداری خرما رو توی یه مقدار آب میزاریم یه کم بجوشه..(بعد از گرفتن هسته و کلاهک) و بعد خرما و اون یه مقدار آبو که باید کم باشه توی مخلوط کن میندازیم که بصورت یه خمیر در میاد و با مقداری پودر مغزها قاطی می کنیم و توی یه شیشه دربسته تو یخچال نگه می داریم تا توی هر غذایی که خاستیم شیرین کنیم یه قاشق میندازیم... میگن خیلی مقویه...البته میگن باعسل هم میشه ولی اگه اصل باشه که متاسفانه عسل اصل کجا گیر مابیاد؟؟؟
عاطفه جان نمک و شکر از نه ماهگی به مقدار کم میتونی استفاده کنی ولی زردچوبه تا یک سالگی منع مصرف داره
چرا ساکتی صلوات بفرســت
maman golha are khorma ke kheyli khobe man kheyli vaghte ke midam
ya toye serelakesh(serelake maman sadaf ke khonegi dorost mishe mirizam)ya ba abe josh hal mikonam ba khame ghati va ba bastani behesh midam .
من یه جاری دارم از پنج و نیم ماهگی همه چی به بچه هاش میده بخورن..هر چی که فکرشو کنین نرم میکنه و سر سفره همراه با نهار خودشون بچه رو هم غذا میداد... رو هیچ جور ماده غذایی یا ادویه جات هم وسواسی نداره ...همه چی میده میخورن..بچه هاش کم وزن به دنیا میان ولی بعد از چند ماه که میبینیمشون ماشالله اینقدر تپل مپل شدن...مثلا دخترش موقع تولد زیر 3کیلو وزنش بود ولی توی 7ماهگی شده بود 11کیلو که دیگه سختش بود بلندش کنه از بس سنگین بود
بنظرم ماهاکه اینقدر پاستوریزه عمل می کنیم و وسواس داریم که مثلا ماه به ماه هرچی دکتر گفت میدیم بهشون.. رشد بچمون کمتره(حداقل بچه های خودمو میگم)
سلام
من به غذاهای دخترم پودر سبوس برنج اضافه میکنم اینجوری هم شکمش بهتر کار میکنه هم خاصیتش زیاده بخصوص آهن که باعث اکسیژن رسانی و در نتیجه هوش بهتر میشه
بجز اون توی هر غذاش بجای کره از روغن زیتون استفاده میکنم
ماشلا بچم هم زود راه افتاد هم زود دندون در آورد فوق العاده هم باهوشه
خیلی مطالبتون عالی بود فقط میشه بگید خرما وکنجد رو به بچه 7.5 ماهه هم میشه داد؟
ارسال پاسخ و نظر شما