2737
2739
عنوان

کم خونی شدید پسر 9 ماهه ام

29565 بازدید | 29 پست
سلام . پسر 9 ماهه ام امروز به دستور دکتر آزمایش خون داد که نتیجه اش این بود که اون کم خونی شدید داره و دکتر براش قطره آهن روزی دوبار هر بار 20 قطره تجویز کرد.
میخواستم بدونم راه حل دکتر خوبه و کسی تا حالا با این مشکل مواجه بوده؟
کم خونی چه مشکلی رو برای بچه بوجود میاره؟
برای درمان چی بهش بدم؟(چه غذایی)
خوب عزیز بجه 9 ماه هر غذایی که نمیشه بهش داد مثلا جکر
بهتره اول دارو
وبعد بهش 4 مغز بده خودا درست کنی بهتره روی غذاش بریز خیلی موقوی و خونسازه
میدونی خنده های شیرینت من رو به زندگی امیدوار میکنه و نگاه زیبات به من امید زندگی میده .
هرچی دکتر میگه گوش بده قطره آهن حتما بده
*****ذهنم آشفته، خواب هایم پریشان، خنده هایم فتوشاپی ، درد و دل هایم با دیوار فیس بوک و وبلاگ ! میزان همدردی ها هم با نظر !!! و تکرار پشت تکرار... *******

ببین منم به همین مشکل خورده بودم.😢خانمای اینجا بهم دکترساینا رو معرفی کردن و منم از یکی از دکتراش ویزیت آنلاین گرفتم از خونه. و خیلی راضی بودم و مسالمم حل شد😍 بیا اینم لینکش ایشالا که مشکل توهم حل بشه😘

عزیزم کم خونی تو این سن باعث هوش کم و کمبود رشد میشه با چند تا دکتر مشورت کن

قطره آهن بهش نمیدادی ؟؟؟؟؟؟؟
*****ذهنم آشفته، خواب هایم پریشان، خنده هایم فتوشاپی ، درد و دل هایم با دیوار فیس بوک و وبلاگ ! میزان همدردی ها هم با نظر !!! و تکرار پشت تکرار... *******
2731
2740
زیر 12 می شه مینور .

البته بازم قطعی نیست . باید یک ماه همینطوری که دکتر گفته روزی 2 بار هربار 20 قطره شربت آهن بدی بعد دوباره آز خون رو تکرار کنی . اگه عدد هموگولوبین بالاتر از 9 رفته باشه یعنی فقرآهن داشته اما اگه ثابت بمونه یعنی مینوره .

خودت یا همسرت آزمایش خون دادید ؟ مینور ندارید ؟
عزیزم قطره آهن رو حتما بهش بده و بعدش جند تا قطره لیمو تازه بریز تو آب و بهش بده ، آخه آهن با ویتامین سی بیشتر جذب میشه و وسط روز هم براش شیره کوشت درست کن و بده بخوره
شیره کوشت خیلی مقویه و سرشار از آهن هست
اکه دستورش رو بلد نبودی بکو تا بهت بدم
خدایا ممنونم که هیچ وقت تنهام نزاشتی و همیشه در زندگیم جریان داشتی. دوستت دارم
کوشت راسته رو با کمی نعنا خشک و بیاز مخلوط کنید مثلا من یک راسته رو با یک قاشق سر خالی نعنا و یک بیاز بزرک رنده سده مخلوط میکنم و توی بلاستیک بسته بندی میکنم ، توی هر بلاستیک به اندازه یه نارنکی
هر روز یکی از بسته ها بذار توی یه شیشه با در فلزی مثل شیشه سس مایونز و دو تا قاشق آب بریزو در کتری بذار تا نیم ساعت با حرارت کم بجوشه و بعد از نیم ساعت از صافی ردش کن و آبش رو بده به نی نی و کوشتش رو نمک بزن و خودت بخور
نکات ایمنی : حتما در ابتدای امر آب کتری سرد باشه و بعد شیشه رو بذار داخل
و دوم اینکه وقتی آماده کردنش تموم شد، شیشه خیلی خیلی داغ هست و توش کاز داره یه وقت زیر شیر آب سرد نبریدها وکرنه میترکه
�اکر سوالی داشتید در خدمتم
خدایا ممنونم که هیچ وقت تنهام نزاشتی و همیشه در زندگیم جریان داشتی. دوستت دارم
2706