موضوع بحث

طرز تهیه آب زرشک

| 1391/07/01 | 19:34 7 بازدید
موضوع بحث: طرز تهیه آب زرشک
کس می تونه طرز تهیه رو کامل کامل برام بگه چون من هروقت درست کردم خوشمزه نبود مرباش خیلی خوب درمیاد ولی ..آب زرشکش نه
1390/07/28
|
11:25
دهنم اب افتاد..........کامل بگین درست کنم .... اخه عاشق اب زرشکم...هر وقت بیرون ببنم میخورم.... بگین بگین
1390/07/28
|
11:37
من زرشک پاک کرده مثلا 3 کیلو رو توش به اندازه یک فنجان آب می ریزم می زارم روی گاز با شعله ملایم حدود یک ساعت می جوشه ( در قابلمه رو حتما بزار که آبش تبخیر نشه و زرشک ها خوب آب بندازه )

بعدش رزشک هارو می ریزم توی مخلوط کن بدون آبش خوب که میکس شد دو باره می ریزم توی همون قابلمه در حال جوش یه نیم ساعت دیگه می مونه تا خوب آب زرشک در بیاد و غلیظ بشه بعدش از صافی رد می کنم و تفاله زرشک رو توی سینه پهن می کنم هم آب زرشک دارم هم لواشک زرشک اگر هم دلت خواست می تونی کمی نمک بهش اضافه کنی و تا یک سال هم داخل فریزر می مونه
1390/07/28
|
12:16
خاطره ها هیچوقت پاک نمی شوند شاید کم رنگ بشوند اما پاک نمیشوند گوشه ای گم میشوند گوشه ای از ذهنت را می گیرند و ناگهان یک روز یک جا وسط خنده های مستانه تو را به فکر فرو می برند آری خاطره ها هیچوقت پاک نمی شوند
che jaleb morabash chijuri doros mishe?
1390/07/28
|
19:37
گاهــــی هیـــچ کــــس را نــداشــتـ ـه بـــاشـــی بهتــــر است;داشتــــن بعضــــی هـــا تنهــــاتــــرت مـــی کــنــه .......
ممنون مامان هلن فکر کنم با این روش آبش غلیظه باید دوباره آب مخلوطش کنی و نوش جان کنی درسته
راستی شکر لازم نداره
1390/07/30
|
10:51
رضوان جان درسته با این روش آب زرشک خیلی غلیظ می شه ولی واقعا طعم یه اب زرشک اساسیه

اگر بخوای می تونی بهش آب اضافه کنی تا رقیق بشه

زرشک هم از اسمش معلومه ترشه ولی اگر شیرین می خوای می تونی یه کم بهش شکر اضافه کنی ولی طعمش یه کم عوض می شه

اگر شیرین دوست داری می تنی با آب انار شیرین قاطی کنیش
1390/07/30
|
12:43
خاطره ها هیچوقت پاک نمی شوند شاید کم رنگ بشوند اما پاک نمیشوند گوشه ای گم میشوند گوشه ای از ذهنت را می گیرند و ناگهان یک روز یک جا وسط خنده های مستانه تو را به فکر فرو می برند آری خاطره ها هیچوقت پاک نمی شوند
وای من دیشب درست کردم عالی بود خیلی خوشمزه ولی بدون شکر خیلی ترشه یه مقدار شکر توش حل کردم
راستی یه کم به صدرای یک ساله ام دادم خیلی خوشش برد میگه بهبه
براش خوبه بهش بدم مشکلی نداره
1390/08/01
|
07:42
ارسال پاسخ و نظر شما