2752
2734
عنوان

برای رنگی شدن چشم نوزاد چه کارهایی باید انجام داد؟؟؟؟؟؟؟؟؟

| مشاهده متن کامل بحث + 499611 بازدید | 191 پست
دوستان من این مورد رو از استاد دانشگاه در مبحث وراثت و محیط پرسیدم و عین جواب رو براتون میزارم: در ابتدا در مورد صفاتی توضیح می دهم که می توانند تحت تاثیر محیط قرار بگیرند. صفات تاثیر پذیر از محیط در انسان عبارتند از قد، وزن و رنگ پوست و چشم. یک تحقیق بر روی رنگ موهای روباه های قطبی انجام شده است و نتایج نشان داده اند در روباه قطبی رنگ موها در تابستان قهوه ای رنگ می شود چون گرهای هوا آنزیم های رنگیزه را فعال می نماید ولی در زمستان این آنزیم ها غیرفعال می شوند و در نتیجه رنگ روباه سفید می شود. بنابراین می بینیم رنگ مو چگونه می تواند تحت تاثیر محیط قرار بگیرد. تنها صفتی که تحت تاثیر محیط نمی باشد گروه های خونی در انسان است. این مساله نشان می دهد که صفاتی مانند رنگ چشم و رنگ پوست در دوران حاملگی نیز می تواند تحت تاثیر مواد غذایی باشد که مادر مصرف می نماید برای مثال رنگ پوست نوزاد معرف کارکرد کبد و غدد داخلی مادر است و اگر مادر مواد غذایی را مصرف نماید که برای بهبود کارکرد کبد موثر باشند در نتیجه بر روی رنگ پوست نوزاد تاثیر خواهد گذاشت.

بچه ها باورتون نمیشه!  برای بچم از «داستان من» با اسم و عکس خودش کتاب سفارش دادم، امروز رسید خیلی جذذذابه، شما هم برید ببینید، 

خوندن همه کتابها با اسم بچه خودتون مجانیه، کودکتون قهرمان داستان میشه، اینجا میتونید مجانی بخونید و سفارش بدید

بچه ها باورتون نمیشه!  برای بچم از «داستان من» با اسم و عکس خودش کتاب سفارش دادم، امروز رسید خیلی جذذذابه، شما هم برید ببینید، 

خوندن همه کتابها با اسم بچه خودتون مجانیه، کودکتون قهرمان داستان میشه، اینجا میتونید مجانی بخونید و سفارش بدید

سلام.من مامانم چشماش سبزه کلا خانواده مامانم چشمشون همه سبزه ولی هیچکدوم از خاله ها و دایی هام بچه هاشون چشم سبز نشدن.هیچکدوم. مامان منم بچه اولش چشم مشکی شد.ولی سر من اب دریای جنوب خورد با تخم مرغ دو زده.من چشم سبز شدم.البته من از خانواده ی پدری هم ژن چشم سبز داشتیم.مامان بابام چشم سبزه. ولی باز از خانواده ی پدریم هم هیچکس چشم سبز نیاورد
2731
سلام به خانومای محترم رنگی شدن چشم و رنگ پوست و رنگ مو و خیلی از چیزهای دیگر مانند فرم چهره ، فرم چشم فرم لب و غیره به مساله وراثت و ژنتیک وابستگی مستقیم داره و کسی نمیتونه بگه ما تو فامیلمون هیچ چشم رنگی نیست یهویی شدم بره بگرده تو نسلهای قبل حتما یکیو با این مشخصات پیدا میکنه در همه بدنها انواع ژن پیدا میشه ولی ژن غالب بروز میکنه. حتی در مورد ژنتیک داستانی هم در زمان حضرت علی اتفاق افتاده که مردی میره پیش حضرت و میگه این بچه من نیست چون همه طایفه ما سفیده و این بچه سیاه!‌ حضرت علی(ع) با پرس و جویی که از طایفه این مرد و همسرش میکنه معلوم میکنه که چندمین جد پدری این مرد و زن تیره بودن و حالا در این بچه نمایان شده.... بهتره به جای چشم رنگی و این جور چیزها دعا کنیم خدا بچه هایی سالم و صالح بهمون بده در ضمن آب دریایی که توش فاضلاب میریزه به نظرتون بازهم تمیزه!!!!
خوب البته قضیه جهش ژنتیکی هم در مسایل ژنتیک وجود داره. این قضیه هم در علم ژنتیک ثابت شده. وراثت مهم تره اما گاهی برخی چیزها به ارث نمی رسن. رو برخی چیزها شرایط و محیط و تغذیه موثره همونجور که marsaba گفتن.
سلام..من بندرعباس زندگی میکنم..دوستانی که گفتن اب دریای شمال ودریاچه ارومیه نخورین..اینها دریا نیستن عزیزان دریاچه هستن دریا نیستن..دریای جنوبه که خاصیت رنگی شدن چشم بچه داره...جهت اطلاعتون هم بگم از اطرافیان هرکی خورده تو زمان بارداری حتی ماههای اخر چشم بچه اش رنگی شده ..اصلا توی جنوب چشم رنکی خیلی کم پیدا میشه..ولی این روش جواب داده
برای شادی روح خواهرم یه صلوات مهمونم کنید
ژن رنگی بودن چشم باید از بدن پدر و مادر وارد بدن بچه بشه. و چون این ژن از نوع مغلوبه حتما باید به طور اتفاقی هم از پدر هم از مادر اونو بگیره. نمیدونم منظورم رو تونستم برسونن یا نه. مثلا ممکنه فردی چشماش قهوه ای باشه با یه چشم قهوه ای ازدواج کنه اما بچه ش صاحب چشمای رنگی بشه. یعنی این دو فرد هر دو ژن رنگین چشمی تو بدنشون داشتن اما چون در کنار یه آلل غالب (ژن چشم قهوه ای)بود خودشو نشون نمیداد و به طور حتم در اجدادشون شخصی چشم رنگی وجود داشته. به هیچ عنوان خوردن آب دریا نمیتونه تاثیرگذار باشه...
عمه ام گنذمیه وشوهرش سبزه اما سرم دخترش موز وزیتون زیاد میخوره النا دهترش الان شیش ساله وموهاش بلوند روشنه پارسال سرم امیر علی پسرش تخم مرغ دوزرده یا آب دریای جنوب خورد الان چشماش تیلع ای مثل شیشه اس
2706