2410
2553
عنوان

حلیم با بلغور گندم.......؟کی بلده

39519 بازدید | 12 پست
سلام دوستان میخوام برا فردا یا پسفردا حلیم درست کنم چی چیزایی رو از الن حاضر کنم میخوام با بلغور گندم بپزم ....به نطرتون با یه دخملی 11ماهه میشه حلیم درستید؟ یعنی ادیت نداره درست کردنش؟
به خاطر کندن گل سرخ،اره آورده اید؟/ اره ؟/ چرا اره ؟ / فقط به گل سرخ بگویید: تو !هی تو ../ خودش می افتد و می میرد(بیژن نجدی )
من بلد نیستم دوستم
عمیق ترین درد زندگی دل بستن به کسی است که بدانی هرگز به تو تعلق ندارد.
دنیا اونقدر بزرگه که برای همه مخلوقات جا هست پس به جای اینکه جای یکی دیگه رو بگیری ....سعی کن جای واقعی خودتو پیدا کنی.
عزیزم من بلد نیستم خودم چند وقت پیش تایپیک زدم برا درست کردن اش شله قلمکار کسی زیاد نظر نداد اگ درست کردی و خوب شد دستورشو بذار تا منم یاد بگیرم
هموقتی با پسرکم بازی میکنم بهش میگم چق چق چق ، شوشولی شوشولی پسرکم قهقه میزنه چقد راحت میخنده به این کلمات بی معنی ...                                 حالا بعد از مدت ها دومی تو راهه آرزو می‌کنم هر چی صلاحه همون بشه، آرزو می‌کنم همه اونایی که دوست دارن زودتر بچه‌شونو بغل کنن

بچه ها باورتون نمیشه!  برای بچم از «داستان من» با اسم و عکس خودش کتاب سفارش دادم، امروز رسید خیلی جذذذابه، شما هم برید ببینید، خوندن همه کتابها با اسم بچه خودتون مجانیه، کودکتون قهرمان داستان میشه، اینجا میتونید مجانی بخونید و سفارش بدید.

اخه نت سرچ کردم هر کی یه جور گفته بود بیشتر از روزنامه و مجله بود دوس داشتم یکی از تجربه خودش بگه
به خاطر کندن گل سرخ،اره آورده اید؟/ اره ؟/ چرا اره ؟ / فقط به گل سرخ بگویید: تو !هی تو ../ خودش می افتد و می میرد(بیژن نجدی )
2720
روش مریلا جون که نوشتن خیلی خوبه... منم همینطوری درست می کنم. با بلغور گندم اندازه گندم پوست گرفته لعاب نمیندازه..... من از مادربزرگم که خیلی خوب حلیم درست میکنه پرسیدم یه بار، بهم گفت مشکل ازبلغور آماده هست که میفروشن، مدل گندمش خوب نیست واسه حلیم.... خودش با یه مدل بلغور که از تو بازار شهرستان می خره درست میکنه خیل عالی می شه. :)
راستی واسه گوشت هم اگه گردن گوسفند استفاده کنی خیلی بهتره..... گندم هم وقتی پخت، قبل اینکه گوشت اضافه کنی بریز تو بلندر خوب له بشه . بازم سوال داشتی بپرس :)
دست رو هرچی میذاری میگن مشکل ما الان اینه؟ نه آقاجون، مشکل ما این طرز فکر توئه که میخوای یهو همه چی خوب بشه. باید از یه جا شروع کرد دیگه.....
2714
حلیم رو بابلغور گندم پختم .....
یه بسته بلغورگندم ترخینه رو گذاشتم رو گاز ....با شعله کم ساعت 10صبح....
بعد مرغ سینه شو داشتم کمی ریش ریش کردم ریختم توش
برا خورشتم گوشت گوسفند از فریزر گداشته بودم بیرون دوتا تیکه هم از اون ریختم توش .اما اشتباه کردم دیدم چند ساعته اصلا نپخته ...برداشتموشون جدا پختم...
دوتا چوب دارچین انداختم تو حلیم ....
دوتا هم عصاره بره الیت ریختم توش...به همین زخاطرنمک نریختم
ساعت دو خاموشیدم خنک که شد
ریختم تو مخلوط کن....
ساعت 4دوباره روگاز ....یه فنجون شیر و یکسوم گلاب ریختم توش...
راستی از 12به بعد هم شعله پخش کن گداشته بودم زیرش..................
کره هم ریختم توش....
بچه هااااااااااااااااا خیلی خوب شد.....با کنجد و دارچین و شکرتزیین کردمش
حلیم رو بابلغور گندم پختم .....
یه بسته بلغورگندم ترخینه رو گذاشتم رو گاز ....با شعله کم ساعت 10صبح....
بعد مرغ سینه شو داشتم کمی ریش ریش کردم ریختم توش
برا خورشتم گوشت گوسفند از فریزر گداشته بودم بیرون دوتا تیکه هم از اون ریختم توش .اما اشتباه کردم دیدم چند ساعته اصلا نپخته ...برداشتموشون جدا پختم...
دوتا چوب دارچین انداختم تو حلیم ....
دوتا هم عصاره بره الیت ریختم توش...به همین زخاطرنمک نریختم
ساعت دو خاموشیدم خنک که شد
ریختم تو مخلوط کن....
ساعت 4دوباره روگاز ....یه فنجون شیر و یکسوم گلاب ریختم توش...
راستی از 12به بعد هم شعله پخش کن گداشته بودم زیرش..................
کره هم ریختم توش....
بچه هااااااااااااااااا خیلی خوب شد.....با کنجد و دارچین و شکرتزیین کردمش
میشا جان حلیممم خوب شد اما گوشتش کم بود ...گوشت گردن رو جدا میفروشن؟
یاسی جونم خوشحالم حلیمت خوب شده.....آره عزیزم، به قصاب بگو گردن گوسفند. حدا می فروشه.... بعضی قصابا 2-3 تومن ارزونتر از شقه میفروشن. بقیه هم همقیمت شقه میدن
دست رو هرچی میذاری میگن مشکل ما الان اینه؟ نه آقاجون، مشکل ما این طرز فکر توئه که میخوای یهو همه چی خوب بشه. باید از یه جا شروع کرد دیگه.....

سلام عزیزان 

من تو 8 هفتگی به سر می برم میخواستم بخور نخورهای دوران بارداری و این سه ماهه اول رو بدونم ؟ مثلا اینکه حلیم بوقلمون ضرر داره یا نه ؟ 

وقتی ترش می کنم درمانش چیه ؟
و اینکه الان سرماخوردم و گوش درد شدید دارم ، از دکتر رفتن و داروهاشون هم میترسم ، میشه کمکم کنید ؟؟؟؟؟؟