2737
2739
عنوان

نظرتون در مورد مهد کودک های منطقه یک ؟؟

| مشاهده متن کامل بحث + 197936 بازدید | 917 پست

بچه ها باورتون نمیشه!  برای بچم از «داستان من» با اسم و عکس خودش کتاب سفارش دادم، امروز رسید خیلی جذذذابه، شما هم برید ببینید، خوندن همه کتابها با اسم بچه خودتون مجانیه، کودکتون قهرمان داستان میشه، اینجا میتونید مجانی بخونید و سفارش بدید.

سلام من. جون ...

نه عزیزم، اینجا پیدا نمیشه ، شاید در جای دیگر جز اینجا !!!
من مانی رو بردم مهد گل نرگس روز اول 1 ساعت و روز دوم 3 ساعت، مهد برنامه منظمی داشت و در کل آروم بود، بچه ها عموماً تو کلاسها نشسته بودن ، ساعت بازی که بین 9 تا 10 بود تو حیاط بازی کردن و بعد دوباره تو کلاس منتظر موندن تا یه خانومی ببره و دستهاشون رو بشوره و باز به کلاس برگشتن که میان وعده رو بخورن و بعدش 1 ساعت ورزش و یک ساعت نقاشی و نهار.... ما هم قبل از نهار برگشتیم خونه که مانی از محیط دلزده نشه...
اما اتاق مفروشی تو طبقه بالا برای اینکه بچه ها بشینن روی زمین و بازی کنن نبود... پلی هوس پایین رو هم که به من نشون ندادن، شاید ساعتی هم تو بعد از ظهر به اونجا اختصاص داشته که ما نبودیم... اما مدیر میگفت برای فصل سرما در نظر گرفته شده....
مانی که خیلی اهل تو کلاس موندن نیست، با یه ماشین روی زمین وسط یکی از اتاقهای خالی نشسته بود و بازی میکرد، البته کف پوش کل اتاقها و سالن مکالنوم کرم رنگ و تمییزه...
این برنامه تابستون بود که بیشتر وقتشون به بازی میگذره...
ولی به نظر من بچه ها بیشتر از اینها به بازی نیاز دارن... و اینکه برای تطبیق با قوانین مهد به ناچار باید خیلی مواقع نکن و بشین و دست نزن رو بشنون که این بسیاری از آزادیها و اختیاراتشون رو کم میکنه... اما خوب چاره چیه... مثلاً مانی خیلی دوست داشت در اتاق رو ببنده، اما اون ساعت باید در اتاق باز میموند و کلی به من التماس کرد و دستگیره در رو کشید اما مربی میگفت باید در باز باشه چون بچه ها در رفت و آمدن و این باعث شد مانی تا یه ربع گریه کنه که چرا نذاشتن من در رو ببندم، در حالیکه اگه یه بار خودش بسته بود و دوباره خودش باز میکرد کار به گریه نمیکشید و کنجکاویش هم ارضاء شده بود...
دوست داشت ماشین کوچیکی رو بیاره تو حیاط و بازی کنه، سوار تابش کنه و از روی سرسره سرش بده... چون روز اولش بود اجازه دادن بهش، اما در غیر اینصورت فقط یک روز در هفته میتونن اسباب بازی بیارن و باهاش بازی کنن...

اینها قوانین کلی و باید و نبایدهاییه که بچه برای هماهنگی با سایرین باید ازشون تبعیت کنن ... پس مختار نیستن هرکاری انجام بدن و این برای من خوشایند نیست، چون به اندازه کافی تو خونه برای خیلی از کارها محدودیت دارن... و این از قدرت نه گفتن و خود مختاری اونها کم میکنه...
من فردا میرم مهد الهه آفتاب که با مدیریت خانوم الهه رضایی (مجری اسبق و دیر آشنای ما در تلویزیون) اداره میشه رو هم ببینم.... با اینکه به من نزدیک نیست، اما باز هم یک تجربه جدیده .... خبرش رو میدم...
2728
بچه میشه لطف کنید بگید کدوم دوساله قبول می کنند ؟؟
چون من دخترم رو از مهر که حددا دوسال و سه ماهه هست میخوام ببرم البته اگه بتونم چون الان یکساعت پیش مادرم میذارم کلی دلشوره میگیرم خودم خیلی بهش وابسته شدم تحمل دوریش رو ندارم
اما اون راحت تر از من جدا میشه و با دیگران می مونه
شادی جون
مهد غنچه های میهن رو دیدی خودت؟ اگه سر زدی لطفاً نتیجه اش رو بنویس...
مهد الهه آفتاب سن نوپا از 2 تا 3 سال رو میپذیره..

من جون
مهد الهه آفتاب 5 شنبه ها هم فعاله، در حد نگه داری از بچه تا ساعت 1 ...
من 5 شنبه و امروز مانی رو برای پذیرش و ثبت نام بردم... به جهت اینکه فضای حیاط بزرگتر و اسباب بازیها کمی بیشتر بودن و همینطور وسایل فضای سرپوشیده اونروز در اختیار بچه ها بود استقبال بیشتری کرد...
از نظر بهداشتی سطح متوسطی داشت ( نسبت به گل نرگس پایینتر بود)
اما تعداد بچه های نوپا تو رنج سنی مانی یعنی 2 تا 3 سال کمتر بود، گفتن بیشتر زمانشون رو بازی میکنن و عمو موسیقی و نقاشی هفته ای یکباره و بازیهای دیگه هم تو برنامه هفتگیشون بود... اما تایم کلاسی هم داشتن دیگه...
من بخاطر استقبال مانی فعلاً اونجا رو انتخاب کردم... وگرنه هم نسبتاً بهم دورتره و هم هزینه خود مهد و لیستی که باید تهیه کنیم و همینطور هزینه سرویسش بیشتر در میاد..
ولی خوب اینکه دفترچه رابط کودک و والدین دارن که کارهایی که کرده یا پیشرفتهاش رو اونجا مینویسن و با تغییراتش تو خونه مقایسه میکنن از محاسنشه.. چون بررسی رفتاری و مشاوره میشن...
2738
مرسی عزیزم... میدونم دعای مامانهای پا به ماه مستجاب میشه :)
و خواهش میکنم، انشاله مریم عزیز هم به سلامتی چشم به این دنیا باز میکنه و با اومدنش دل نرگس کوچولو رو شادتر و سرش رو حسابی گرم میکنه ...
من امروز رفتم کودک پارسی و بچه های بهشت رو دیدم.

بچه های بهشت
بهم گفتند برای ثبت نام صبح بیام . من ساعت 2 اونجا بودم .حیاطش پر از وسایل بازی بود. من فقط توی اتاق مدیریت رفتم که برام توضیح خاصی ندادند تو مایه هایی که به زور جواب سوالت رو میدادن! خلاصه زیاد ازشون خوشم نیومد . سوال کردم در مورد هزینه تا ظهر که گفتند که ما تمام وقتیم . و شهریه مون همون 470 هست.
خوب من چون فعلا سرکار نمیرم نمی خوام بیشتر از سه چهار ساعت دخترم مهد بمونه . اما اگه واقعا از اونجا خوشم می اومد می تونستم شهریه اش رو هم بدم چون من هم مثل پدر مادر خودم فکر می کنم مهمترین هزینه یه بچه هزینه آموزش و قرار گرفتن در محیط خوب هست .
و چون زیادجذب رفتار خانومی نشدم که اونجا بود بالا رو هم نرفتم ببینم .
البته اون خانوم مدیر مهد نبود .
من فکر کردم وقتی خودم رو تحویل نمی گیرند و به زور به سوالم جواب میدن وای به حال بچه !!!
همون جا سر پاسداران تاکسی سوار شدم وبا دخترم رفتم پاسداران بهارستان 5
کودک پارسی که خوش مسیرترین مهد کودک برای منه .

روی نیمی از حیاط ،ساختمون سایه انداخته بود . که خوب به نظر من خوب بود و بچه ها توی گرما لازم نبود زیر آفتاب بازی کنند .
همون جا یه دختر کوچولو اومد و از دخترم استقبال کرد باهاش دوست شد و دستش رو گرفت و توی فاصله ای که من توی اتاق مدیر بودم با دخترم بازی کرد. حیاط پر از وسایل بازی بود و انگار یه قسمت هم مخصوص خاک بازی بود.
دو تا خانمی که توی اتاق مدیر بودند خیلی خوش برخورد بودند و برام توضیح دادند. زبان توی گروه سنی اینها (2 تا 3)هفته ای دوروز یک ربع هست. اما خوب سفال و نقاشی و تئاتر عروسکی از این کارهایی که دختر من خیلی دوست داره فراوون داشتند.
مدیر مهد زیاد به آموزش زبان دوم اعتقاد نداشت. دختر من هم 2 سال بیشتر نداره و فعلا من هم زیاد به زبان اصرار ندارم .
مهد دو طبقه بود کلاس 2 تا 3 سال طبقه دوم بود. پله ها کف پوش داشت و با نرده بسته میشد.
کلاس 2 تا 3 سال 12 تا بچه داره با سه تا مربی ثابت . مربی نقاشی و .. اینها هم جداهست. از مربی هاش خوشم اومد .
می گفتند بهداشت رو رعایت می کنیم اما من حواسم نبود و زیاد دقت نکردم.
دخترم سر کلاس رفت نشست و به مربی که اون موقع داشت کتاب می خوند گوش میکرد . بعد با من بای بای کرد و گفت مامان بره ..
واقعیت اینکه دختر من خیلی جذب اونجا شد و با گریه در اومد . فکر کنم آمادگی حضور در مهد رو داره و شاید برای ثبت نام اقدام کنم
شهریه اش تا ساعت 12 بدون ناهار 200 و تا ساعت 4 با ناهار 300 - برای تا ساعت 6 هم 50 تومن اضافه میگرفتند .
به نظرم شهریه اش هم مناسب بود.
الان دختر من کلاس نقاشی بادبادک رو میره و می خواستم برای تابستون 3 تا کلاس بادبادک رو ثبت نام کنم - اما فعلا منصرف شدم چون به نظرم این مهدی که دیدم هم هزینه اش بهتر بود هم محیطش جالب تر از بادبادک بود که باید برای هفته ای یکی دو ساعت کلی هزینه کلاس و حمل و نقل میدادم گاهی هم ساعت کلاسهاش به ساعت خواب دخترم میخوره . توی بادبادک خیلی به من می گفتند نبرش مهد .
ولی روزی سه ساعت فکر کنم به دخترم خوش بگذره. 8 صبح با باباش می فرستم و 11 خودم میرم دنبالش .
می خوام توی این هفته برم
مهد پیام
مهد پرین
مهر مینو
گل نرگس
رو ببینم . اما احتمال زیاد کودک پارسی ثبت نام کنم چون مسیرش خیلی برام مناسبه .
مهد مهر مینو رو هم ببینم.
man parsal dokhtaram miraft parin az nazare behdash kheyli tamiz bod az nazare taghziyeh ham khob bod ye kam amozeshesh zaeef bod ke dashtand eslahati mikardand parsal shriyash 300 bood dar zemn estakhrh sarposhideh dasht ke 4 fasl mitonesti estefadeh koni va mohemtar inke arsal tedade bacheha to class ziyad nabod
ممنون شادی جان...
با توجه به توصیف شما حتماً به مهد کودک پارسی سر میزنم... هرچند مانی من به مهد الهه آفتاب انس گرفته و از روز اول جذب محیطش شده، اما مادرها همیشه نگرانن و دنبال شرایطی بهتر هستند... این خاصیت مادر بودنه :)
مهد پرین می رفته ؟؟
رفتار مربیهاش چطور بود؟؟؟
مدیرش خیلی خوب بود اما مربی ها به نظرم خیلی جدی اومدند .

من امروز رفتم و پرین رو هم دیدم الان دو گزینه دارم
پرین یا کودک پارسی ؟؟

کودک پارسی
مزایا:
مربیهاش خیلی مهربون بودند مخصوصا توی گروه سنی دختر من دو تا 3 سال
مسیرش برام خیلی خوبه
قیمت شهریه اش مناسبه با توجه به اینکه من نظرم پاره وقته (اما پاره وقتش بدون ناهاره)
بچه ها خیلی راحت و آزاد بودند مثلا مربی داشت برای بچه ها کتاب می خوند یکی از کوچولو ها یه بالش گذاشته بود کنار کلاس دراز کشیده بود

من عاشق تئاترهای مرتبش شدم چون دخترم خیلی دوست داره
معایب :
آموزش زبان دومش ضعیف بود
خیلی پله داشت (هر چند با محافظ و فوم بود اما خوب اکثر وسایل بازی توی حیاط بود )
کلاس ها کوچیک اما نور گیر بودند
به نظرم دستشویی کوچیک نداشتند (مطمئن نیستم)

پرین
مزایا :
بهداشتش عالی بود
پله زیادی نداشت - کف اتاق نوپا ها فوم بود
خیلی تمیز بود سرویس های بهداشتی کوچیک مخصوص بچه ها داشت
دست پاک کن برقی، ظرف مایع صابون برقی، تصفیه آب آشپز خونه تمیز - تمیزترین مهدی بود که تا حالا دیده بودم.
برنامه ساعت به ساعت برای بچه ها داشتند انگار برای نوپا ها هم هر روز زبان داشتند
برنامه غذایی داشتند میان وعده صبحانه و ناهار داشتند
کلاس ها خلوت بود
معایب :
مربیهاش به نظرم جدی اومدند (البته نظر منه من فقط از دور دیدم - اما اون ساعتی که من بودم نوپا ها توی تراس که با نرده درش بسته میشد داشتند سرسره بازی و اینا میکردند و خیلی هم شاد بودند.خوب شد تنها رفتم اگه دخترم رو میبردم ول کن قضیه نبود )
شهریه اش گرون بود فقط یه نوع ثبت نام داشتند 8 صبح تا 2.5 میشد 380
راهش برای من خیلی دوره و هزینه حمل و نقلم زیادمیشه مخصوصا که کلی پیاده روی داخل کوچه داشت و شاید مجبور بشم یه سر با آژانش برگردم
قبل 8 هم نمی گیرند که شوهرم میگه دیرم میشه چون من صبح ها رو روی شوهرم حساب کرده بودم.

مهر مینو بد نبود خوب بود اما فکر کردم اگه قراره مسیر به این دوری بیارم بهتره ببرمش پرین
مهر مینو تا 2.5 میشد 220 اما من از مربی نوپا خوشم نیومد
کودک پارسی برام جذاب تر بود
هم مهر مینو هم پرین گفتند که برای گرفتن از پوشک کمک می کنند من دخترم رو یه ماهی هست گرفتم اما هنوز بیرون از خونه پوشک می کنمش اما میگه . شاید اگه توی مهد جا بیفته دیگه لازم به پوشک نباشه.
دخترم اول مرداد میشه دوساله