2733
2734
دیگه واقعا روانی شدم پیش مشاور رفتم باهاش مراعات کردم دوسه بار دعواش کردم کلا تو خونه بازش میذارم کنترل داره گاهی وقتا جیششو میگه تو شبها بدون پوشکه و جیش نمیکنه حدود 12 ساعت و .... هرکاری بگید کردم اما این بچه هنوز یک بار هم محض دلخوشی من تو لگن یا دستشویی جیش نکرده
صبح وقتی بیدار میشه مداد شمعی میدم دستش باهم میریم حدود 45 دقیقه تو دستشویی میشینیم نقاشی میکشیم روی سرامیکها شعر میخونیم ولی جیش نمیکنه وقتی میاد بیرون تو شلوارش میکنه. حتی گاهی وقتا با شلوار میبرمش که اصلا فکر نکنه برای چی آوردمش باز هم میفهمه و نمیکنه.
مشاورهایی هم که رفتن هرکاری گفتن کردم باز فایده نداشت.
دیگه از اینکه بعد یک سال و خرده ای هنوز نمیگه و نمیکنه روانی شدم از اینکه خونم نجسه بدم میاد
توروخدا شما راهکاری ندارین این عادت به جیش کردن کنه حتی توی لگن جلوی تی وی تو دستشویی پیشکشش
Lilypie Premature Baby tickers
سپیده جون مشاور میگفت چون همش پوشک کاملش کردی اینطوریه
گفتم انشالله وقتی بچه ات دنیا اومد نخواسته باشی راحت باشه تا یک سال پوشک کاملش کن بعدش هم کهنه بذار یا این پوشکهای معمولی
یکی دوبار پسرم رو کهنه گذاشتم دیگه نمیذاره براش ببندم بدش میاد
میرفتم پوشک کامل ترکیه ای میگرفتم فکر میکردم دارم بهش لطف میکنم

بچه ها باورتون نمیشه!  برای بچم از «داستان من» با اسم و عکس خودش کتاب سفارش دادم، امروز رسید خیلی جذذذابه، شما هم برید ببینید، خوندن همه کتابها با اسم بچه خودتون مجانیه، کودکتون قهرمان داستان میشه، اینجا میتونید مجانی بخونید و سفارش بدید بچه ها باورتون نمیشه!  برای بچم از «داستان من» با اسم و عکس خودش کتاب سفارش دادم، امروز رسید خیلی جذذذابه، شما هم برید ببینید، خوندن همه کتابها با اسم بچه خودتون مجانیه، کودکتون قهرمان داستان میشه، اینجا میتونید مجانی بخونید و سفارش بدید

این تجربه منه
وقتی میخوای بچه رو از پوشک بگیری و همکاری نمیکنه باید بیخیالش بشی و باز پوشکش کنی و حدود 1 ماه صبر کنی و مجددا شروع کنی
اگه باز همکاری نکرد باز پوشک کنی و یه فرصت 3 هفته تا یکماهه بدی
2731
وقتی که میدونم جیش داره میبرمش تو وانش میشونمش یک ساعت اونجاست و خیالم راحته وقتی میاد بیرون دیگه کارشو کرده اما همین که دارم خشکش میکنم جیش میکنه
یعنی خودشو نگه میداره آدم بزرگش فکر نکنم تو اون شرایط خودشو نگه داره
آتاناز جون انقدر از این فرصت ها بهش دادم فایده نداره
مشکلم اینه چرا این نمیخواد جیش کنه انگار جیش فقط تو شلوار و پوشکه
اینم بگم وقتی بازش میذارم و لخته جیش نمیکنه
مهرنگارجون خیلی سخته
من تجربه ای ندارم
ولی شده براش جایزه و تنبیه در نظر بگیری؟
من چه و که هستم؟ جواب: من حاصل جمع همه‌ی چیزهایی هستم که بر من گذشت، همه‌ی آنچه شاهد بودم و همه‌ی آنچه بر سرم آمد. من همه‌ی کسان و چیزهایی هستم که بودنشان در جهان بر من اثر گذاشت و از من اثر گرفت. من همه‌ی چیزهایی هستم که بعد از رفتنم اتفاق می‌افتد و اگر نیامده بودم اتفاق نمی‌افتاد.اما نه اینکه وجودم استثنایی باشد، هر (من) هر کدام از مایی که الان ششصد میلیون شده ایم ، مجموعه ی مشابهی را در خود داریم . برای آخرین بار تکرار میکنم؛ برای فهمیدن من ،باید دنیایی را به کام بکشید.
ببین الان پسرت حس میکنه تنها جایی که مجازه جیش کنه تو پوشک و یا تو شلوارشه، مثل خودمون که فقط فقط تو دستشویی کارمون رو میکنیم،
باید متوجه شه که باید تو دستشویی کارش رو کنه
من چه و که هستم؟ جواب: من حاصل جمع همه‌ی چیزهایی هستم که بر من گذشت، همه‌ی آنچه شاهد بودم و همه‌ی آنچه بر سرم آمد. من همه‌ی کسان و چیزهایی هستم که بودنشان در جهان بر من اثر گذاشت و از من اثر گرفت. من همه‌ی چیزهایی هستم که بعد از رفتنم اتفاق می‌افتد و اگر نیامده بودم اتفاق نمی‌افتاد.اما نه اینکه وجودم استثنایی باشد، هر (من) هر کدام از مایی که الان ششصد میلیون شده ایم ، مجموعه ی مشابهی را در خود داریم . برای آخرین بار تکرار میکنم؛ برای فهمیدن من ،باید دنیایی را به کام بکشید.
عزیزم این رفتارش ربطی به پوشک کامل کردنش نداره چون منم دخترم رو پوشک کامل می بستم و 19ماهگی هم از پوشک گرفتم و از اون موقع یکبار هم خودشو و تختشو خیس نکرده.پسر شما هم ماشالا مردی شده دیگه سه سالشه .من که راهکاری بلد نیستم چون خودت بهتر از من راهارو رفتی.فقط آرزو می کنم زودتر موفق شی چون خونه که کثیف باشه روحیه ی آدمی واقعا داغونه
خدا جونم به خاطر وجود همسرم و دخترام هزاران مرتبه شکرررررررررررررر.مهرسای مامان 1فروردین جمع مارو 4نفره کرررررررد
من یه جا شنیدم که حتی خودتون که میرید دستشویی در و باز بزارید که بچه ببینه مثل بزرگترا باید تو دستشویی جیش کنه
البته نمیدونم درسته یا نه؟!
این روش رو هم امتحان کن ، خیلی آسونه

پنج دقیقه تلقین
22 ) چگونه از شیوه ی پنج دقیقه تلقین استفاده کنیم؟
لطفا این مراحل را دنبال کنید:
� تواکنون به خواب رفته ای و می توانی صدای مرا بشنوی � : ابتدا به کودک بگویید (a
� بابا و مامان عاشق تو هستند � : عشق و علاقه ی خود را با این جمله به کودک خود بیان کنید (b
تو یک نابغه هستی. قدرت تمرکز خوبی داری. به � آنچه را که شما بیان می کنید، در ذهن کودک نقشمی بندد، مثلا (c
زودی جیشت رو فقط در دستشویی می کنی و وقتی دستشویی داری به مامان میگی تا تورا به دستشویی برسانم. مامان عاشق توست. تو می توانی تا فردا صبح راحت
� بخوابی
نکته: والدینی که از این شیوه استفاده می کنند می توانند تصاویر کودک خود را با داشتن تمرکزی خوب، به وضوح در
ذهنشان ببینند.
اگر کودکان عکسالعمل هایی منفی از خود بروز دهند مثلا بعد از تلقین گریه کنند، می تواند نشان دهنده ی این مسئله
باشد که کودک دارای خاطرات بدی است یا دچار کمبودهای عاطفی از سوی والدین است. طبق گفته ی پروفسور شیچیدا،
والدین می بایست هنگامی که کودک بیدار است، مستقیما از او عذرخواهی کنند یا این کار را در زمان پنج دقیقه تلقین انجام دهند. مثلا به کودک خود بگویند:

� مامان جون! متاسفم که به خاطر مشغله های زیادی که داشتم، برایت به اندازه ی کافی وقت صرف نکرده ام. تو فردی کامل هستی و درآینده نیز به خوبی بزرگ خواهی شد�

سپس کودک را درآغوش بگیرید.
لطفا
آنچه را که به آن اشاره شد، مرتب برای خود تکرار کنید(گاهی اوقات هفت تا چهارده بار در روز) استفاده از این شیوه برای
حل مشکلات کودک، اعم از عدم همکاری او در تمرینات منزل یا کلاسی بسیار مفید می باشد.
وای چه سخت
من پسرم 11 ماهشه
از الان به این موضوع فکر میکنمو میدونم که خیلی سخته
از اینکه بخواد حتی چند دقیقه بدونه پوشک بمونه وحشت دارم.......
از این شورتای آموزشی چی ....گرفتی واسش؟
http://www.ninisite.com/discussion/thread.asp?threadID=541946&PostID=21225033#21225033
2706