2733
2734
سلام من یه مامان تازه کارم پسرم ۴۰ روزشه چند تا سوال دارم می شه هر کدومو می دونین جواب بدین ۱- برای واکسن دوماهگی ببرم مطب دکتر بهتره یا مرکز بهداشت؟ شما معمولا کجا می برین؟ شنیدم واکسن های بهداشت تازه تره ولی بد واکسن می زنن؟؟ ۲- شیشه شیرو پستونک بچه رو هر دفعه باید جوشوند؟ شما چه جوری تمیز می کنید شیشه و پستونک نی نی تون رو؟؟ ۳-پسرم شبا بینی اش می گیره دیگه نفسش در نمیاد به حدی جیغ و داد شدیدی می کنه قطره می ریزیم یه ربع گریه می کنه تا باز شه بعد اروم می شه! این طبیعیه؟ همه بچه ها دماغشون می گیره؟ چرا فقط شبا ااین جوری می شه؟ بخور هم داریم تو اتاق! ۴برای اینکه بچه دل درد نگیره چیا باید نخورم؟ یه نفر بهم گفته میوه های خام نخور! یعنی همه میوه ها رو می پزم شکل کمپوت بعد می خورم! واقعا لازم اینکار؟؟ پیشاپیش خیلی ممنون از اینکه وقت می ذارید جواب می دین خیلی ذهنم مشغوله برا این سوالا
Lilypie Maternity tickers
نازنین جون -من واکسنشو بردم بهداشت! برا چی بد بزنن؟ اینا روزی شونصد بار واکسن میزنن! -من به نی نی م که 8 ماهشه شیشه و پستونک ندادم :))) -قطره دوساعت یه بار، بخور سرد، حموم زیاد ببرش، با پوار بینیش رو تمیز کن -دل درد بچه ها زیاد ربطی به تغذیه مادر نداره، منم خیییلی رعایت میکردم ولی همچنان دل درد بود!! اگه حساسی چیزای نفاخ مثل حبوبات نخور، تو مصرف لبنیات متعادل باش، خیار و کاهو کمتر بخور، عرق نعنا و نبات داغ بخور، عرق رازیانه و زیره هم خوبه هم نفخ رو میگیره هم شیر رو زیاد میکنه
Lilypie First Birthday tickers

ریحانه، 23 مهر 92، شب عید قربان، بزرگترین عیدی خدا به من و باباش شد...
1- بهداشت من راضی بودم 2- شیشه و پستونک ندادم نمی دونم 3- گاهی بینی پسر منم می گرفت اما نه هر شب از دکترش بپرس می تونی همیشه یک کمی از شیرت با قطره چکون بریزی توی بینیش به روون شدنش کمک می کن 4- اگر بچه دلدردی هست باید رعایت کنی حبوبات و چیزای نفاخ نخوری بعضی بچه ها حساس نیستن اونقدر دقت و پرهیز لازم نیست
قارچ کفیر فواید و استفادش http://www.ninisite.com/discussion/thread.asp?threadID=691592

بچه ها باورتون نمیشه!  برای بچم از «داستان من» با اسم و عکس خودش کتاب سفارش دادم، امروز رسید خیلی جذذذابه، شما هم برید ببینید، خوندن همه کتابها با اسم بچه خودتون مجانیه، کودکتون قهرمان داستان میشه، اینجا میتونید مجانی بخونید و سفارش بدید.

سلام عزیزم . قدم نورسیده مبارک . 1- تو شهر ما همه بچه هاشون رو می برن بهداشت . به نظر من مطمئن تره . فقط گاهی کارآموزا هستن .... 2-عزیزم اگه بلافاصله بعد از اینکه شیرش رو خورد مخصوصا اگه شیرخشک هست بشوریش و با آب جوشیده آب بکشی مشکلی نداره ولی اگه طول کشید باید شیشه رو 10 دقیقه بجوشونید تو آب جوش . 3-شاید آلرژی داره حتماٌ ببرش دکتر 4-چای ، نوشابه و حبوبات و غذاهای نفاخ نخور ....
فاصـله هرچقدرهم کم و کوچیک باشه... بازم بزرگه؛ به دکمه اسـپیس روی کیبوردت نگاه کــن ...!!!
2731
-بهداشت از همه جا بهتر و مطمین تره -من گاهی پستونک رو می جوشونم ولی معمولا با آب تمیز می شورم..شیشه هم نمی خوره دخترم -با پوار بینی رو تمیز کن شاید حساسیت فصلی باشه کلا پوار خیلی بهتره فقط تو خواب نه قطره بریز نه پوار استفاده کن -توضیحات عاطفه جون کاملا درسته
آدرس جدید بهشت:فضای یک وجبی بین بازوان دخترم!!!

1-ببر مرکز بهداشت جا با جا فرق داره اونا واردن روزی میدونی چند تا بچه رو واکسن میزنن 2-من هر دفعه نمیجوشوندم با آب و مایع ظرف شویی خوب میشستم هفته ای 2 با میجوشوندم 3-برای گرفتگی بینی شبها یه کلاه نازک بزار سرش رو زمین هم نخوابونش ،شاید از زیر در یا جایی یه هوای خنکی بهش میخوره من یه بار از دکتر پسرم کولر رو پرسیدم گفت اگه روبروش نخوابه هیچ ایرادی نداره 4-شیر پاستوریزه به حبوبات سیب زمینی و... بعد از خوردنشون سریع نبات داغ با عرق بومادران یا نعناع بخور
سلام نازبن پسر منم 32 روزشه دماغ اونم میگیره ولی نه فقط شبا من وقتی میبرم پاهاشو بشورم چون چند دقیقه روش به پایینه، محتویات دماغش پایین میاد بعد که صورتش رو میشورم، مثل دماغ گرفتن یه فشار کوچولو به دماغش میدم کلی تخلیه میشه قطره های ضد کولیک هک انمتحان کن من ایرانی دای کولیک میدم خیل هم ارزون بود هر دفعه میخوره اروم میخوابه
2740
فقط عرق رازیانه که نداجون گفت اگر بچه پسره و شیرخودتو بهش می دی نخور چون هورمونهای زنونه داره و توی شیرت ترشح میشه
قارچ کفیر فواید و استفادش http://www.ninisite.com/discussion/thread.asp?threadID=691592
باران جان و زویای عزی خیلی ممنون ازتون پس تا اینجا برا واکسن ببرم بهداشت بهتره ! شیشه هم هر دفعه نیاز نیست جوشانده بشه! راجع به خوردن میوه خام نظرتون چیه؟ نیازی نیست این کارو بکنم؟ خیلی هم دل دردی نیست پسرم! حبوبات و شیر هم نمی خورم! دوستان شبا کلاه هم می ذارم سر پسرم! ولی نمی دونم چرا اینجوری می شه! دکتر خیلی عادی برخورد کرد با موضوع گرفتگی بینی اش گفت طبیعیه ۸ ساعت یه بار قطره بریز!
Lilypie Maternity tickers
برای گرفتگی بینی سرش را گرم نگه دار ...کلاه سرش کن سیب زمینی و بادمجون و گوجه و حبوبات و سیب و انواع نوشابه ها و دلستر باعث نفخ میشه حبوبات را از 24 ساعت قبل خیس کن
همه ﭼﻴﺰﺍﯼ ﺧﻮﺏ ﻣﺎﻝ ﻣﺮﺩﺍﺱ ... ﻧﻤﻮﻧﺶ ﻣﺎ خانم ها ... ! ﻭﺍﻻ!! ☝️ خدا سایمونو از سرشون کم نکنه!! *** http://www.ninisite.com/discussion/thread.asp?threadID=1258877&T=%D9%87%D9%85%D8%B3%D8%B1%D8%A7%D9%86%D9%87_&PageNumber=1
عزیزم من هر دو تا بچم رو فقط بهداشت میبرم.با تجربه اند و بهتره.ضمنا من شیشه شیر بچم رو هفته ای چند بار میجوشوندم.چون افت دهان داشت.اما پستونک و سر شیشه را ماهی یه بار عوض میکردم.ضمنا بینی بچه را باید با یه سنجاق کوچیک یا گیره کوچیک تخلیه کنی.با دقت عمل کن.فکر کنم چون بچه ها مرتب تو رختخوابن بینیشون زود به زود پر میشه.بعدش هم نیازی نیست تمام میوه هارو بپزی.فقط هر چیزی که میگن باد داره مثل نخود و لوبیا .پیاز و سیر و سبزی خوردن نخور.اما میوه هایی مثل سیب و پرتقال و موز نیاز نیست بپزی.ما که تا حالا نپختیم.
  فرشته ها همیشه وجود دارن.اما بعضی وقتا بال ندارن.بهشون میگن دختر....      
2706