2733
2734
عنوان

توضیحی درباره ایمیل و پیغام خصوصی

9274 بازدید | 129 پست
دوستان سلام.

میخوام درباره دو امکان سایت برای ارتباط فردی بین اعضا توضیحاتی بدم.
ممکنه مطالبی که اینجا مینویسم برای بعضی توضیح واضحات حساب بشه، ولی به نظر میرسه برای بعضی کاربران میتونه مفید باشه.

این دو امکان شباهتها و تفاوتهایی دارند، که لازمه بدونید.
- "ارسال ایمیل" برای اینه که شما بتونید متنی رو به ایمیل کاربر (یعنی همان ایمیلی که موقع ثبت نام وارد کرده. همونی که معمولا توی یاهو یا جیمیل ساخته میشه) بفرستید. بدون این که ایمیل کاربر دریافت کننده به شما نشون داده بشه.
-برای ارسال ایمیل آیکنی شبیه پاکت نامه کنار اسم کاربر توی صفحه پروفایل کاربر، و کنار اسم کاربر فرستنده هر پست در تبادل نظر و کلوبها هست که کافیه روش کلیک کنید.
- به طور پیش فرض هر کاربری میتونه برای کاربر دیگه ایمیل ارسال کنه.
- این ایمیل ها از طرف Info@ninisite.com برای گیرنده ارسال میشه و گیرنده هم ایمیل فرستنده رو نمیبینه، بنابراین نمیتونه مستقیم به ایمیل شما جواب بده. این موضوع توی ایمیلی که برای گیرنده ارسال میشه توضیح داده میشه، و لینکی به صفحه ارسال ایمیل از طریق نی نی سایت برای فرستنده برای پاسخ دادن توی متن ایمیل گذاشته میشه.
- اگر میخواهید گیرنده آدرس ایمیل شما رو ببینه باید گزینه "آدرس ایمیل من برای گیرنده فرستاده شود " رو توی صفحه ارسال پست تیک بزنید. دقت داشته باشید که این گزینه رو فقط موقعی بزنید که گیرنده رو میشناسید و دوست دارید مستقیم و بدون واسطه نی نی سایت با او ارتباط داشته باشید.
در این صورت گیرنده ایمیل میتونه مستقیم با استفاده از گزینه reply ایمیل خودش میتونه به فرستنده جواب بده.
- ایمیلهای ارسالی بین کاربران کاملا خصوصی و محرمانه تلقی میشوند. بنابراین این ایمیلها رو توی سرور ذخیره نمیکنیم و بعد از این که سرور سایت ایمیل شما رو به سرور گیرنده (یاهو، جیمیل، یا هر سرور دیگه) تحویل میده دیگه هیچ کاری با این ایمیل نداره. بنابراین وقتی میل رو فرستادید نه میتونید اون رو کنسل کنید، و نه توی سایت سابقه ای از اون ببینید.
- مواردی پیش اومد که امکان ارسال ایمیل مورد استفاده تبلیغاتی و گاها مزاحمت آمیز بعضی کاربران قرار گرفت، بنابراین در قسمت "نی نی سایت من" امکانی اضافه کردیم که میتونید دریافت ایمیل رو محدود کنید به دوستان. با این کار فقط کسانی که با شما دوست هستند میتونند به شما ایمیل بزنند.
- متاسفانه به خاطر حجم زیاد ایمیلهای ارسالی از سرور نی نی سایت، گاهی (بطور موقتی) بعضی سرورهای دیگر (معمولا یاهو)آدرس سرور ما بعنوان "فرستنده اسپم (هرزنامه)" درنظر گرفته میشه و بلافاصله پس از برقراری ارتباط بین دو سرور برای ارسال ایمیل، ارتباط از سوی سرور گیرنده با این پیغام که "شما سرور بدنامی هستید!" قطع میشه. توی این شرایط سرور ما یکی دو بار دیگه هم سعی میکنه با سرور گیرنده ارتباط برقرار کنه و ایمیل شما رو بفرسته، ولی ممکنه باز هم موفق نشه. بنابراین ممکنه ایمیلی که شما از طریق سایت برای کاربری میفرستید، هرگز به دستش نرسه، یا توی فولدر اسپم یا junkmail قرار داده بشه و گیرنده اصلا متوجه اون نشه.

- "پیغام خصوصی" رو بعدا به درخواست تعداد زیادی از کاربرها ایجاد کردیم. در مورد "پیغام خصوصی" همه چیز در سرور نی نی سایت اتفاق می افتد و کاری با ایمیل نداریم.
- چون از ایمیل استفاده نمیکنیم و با سرورهای دیگه ارتباطی نداریم، مشکلی که در مورد نرسیدن ایمیل ممکنه پیش بیاد رو اینجا نداریم.
- وقتی کاربر وارد نی نی سایت میشه، پیغامهای دریافتی بهش اطلاع داده میشه. کاربر پیغامهای دریافتی رو توی صفحه "نی نی سایت من" ببینه
- پاسخ به پیغام خصوصی هم در همین سیستم انجام میشه و به همین ترتیب به گیرنده ارسال میشه.
- پیغامهای دریافتی بعد از خوانده شدن از صفحه اصلی "نی نی سایت من" حذف میشه و در لینک "همه پیغامها" فقط میتونه دیده بشه.
- امکان انتخاب دسته جمعی پیغامهای خصوصی و حذف کلی آنها هم اضافه شده، که برای بعضی کاربرها که پیغامهای دریافتی یا ارسالی زیادی دارند احتمالا باید مفید باشه.
- ارسال "پیغام خصوصی" فقط بین دوستان هست و کسانی که به با هم دوست نیستند نمی تواند برای هم پیغام بفرستند.
- برای ارسال پیغام خصوصی، در قسمت "دوستان من" کنار اسم هر کاربر علاه بر آیکن پاکت نامه، آیکنی شبیه ابر یا بادکنک! هست که باید روی اون کلیک کنید.
-دوست داشتم به تدریج امکانات قسمت پیغام خصوصی رو بیشتر کنیم و بتونیم کم کم از ایمیل مستقل بشیم. ولی فعلا امکانات زیادی که ایمیل داره رو نمیتونیم کنار بذاریم. (امکاناتی مثل فولدربندی، جستجو، پاسخ اتوماتیک، فوروارد، پیوست فایل و ......)

-
- امیدوارم این توضیحات به درد بخوره.
- اگر سوالی دارید همینجا مطرح کنید، سعی میکنم زود جواب بدم
- درخواستها و پیشنهاد تغییرات، امکانات یا گزینه های جدید رو هم همینجا مطرح کنید. سعی میکنیم موارد قابل انجام رو به ترتیب از ساده به مشکل انجام بدیم.
- اگر فرصت شد برای توضیحات بالا عکس هم میذارم تا بیشتر قابل استفاده بشه. ولی فعلا به همین اکتفا می کنیم.
- از این که با ما همراه هستید و مشکلات سایت رو تحمل میکنید خیلی ممنونم. خیلی از مشکلات به این برمیگرده که گاهی اوقات مجبوریم این مریض رو بدون بیهوشی عمل کنیم، یا موتورش رو در حال کار تعمیر کنیم. سیستم برنامه نویسی سایت قدیمیه و ضمن برنامه ریزی برای بازنویسی سایت، مجبوریم با همین سیستم ادامه بدیم. ما رو ببخشید.
- نمیشه آدم تو این شبها با دوستان به این خوبی صحبتی (هرچند مجازی) داشته باشه و آخرش نگه "التماس دعا". ما رو تو دعاهاتون فراموش نکنید.
while (true){x = google(x) ? x : null; }

بچه ها باورتون نمیشه!  برای بچم از «داستان من» با اسم و عکس خودش کتاب سفارش دادم، امروز رسید خیلی جذذذابه، شما هم برید ببینید، خوندن همه کتابها با اسم بچه خودتون مجانیه، کودکتون قهرمان داستان میشه، اینجا میتونید مجانی بخونید و سفارش بدید.

کاش این ایکن لایک را برمیداشتید خیلی شلوغ پلوغ شده صفحه بعدش هم که مینویسه چند کاربر لایک کردن با توضیحات زیر اسم کاربر میره تو هم صفحه شلوغ شده

البته نظر من هست
خدایا انکه را که عقل ندادی چه دادی ؟؟؟؟
2728
سرگل شاهد بودی که امروز چقدر سر این بحث کردیم. خواهش کردم از آقای دکتر قاسمی مدیر محترم فنی نی نی سایت تا این موضوع پیغام خصوصی و ارسال میل را توضیح دهند....

اقای دکتر عزیز . . .سپاسگزارم
به افتاب سلامی دوباره خواهم کرد . . .        toto.ir
2740
خیلی ممنونم ، برای من که زیاد وقت نمیکنم بیام ویاد بگیرم عالی بود ♥♡♥
آهای پسری که میخوای شوهرم بشی...!!!!

هیچی خوشا به سعادتت دیگه از خدا چی میخوای؟؟؟

چیکار کردی که خدا اینقد دوست داره!؟؟ کصافط؟!؟؟
خدا شانس بده!!!... والا مفت خوشبخت شدی رفت...
2706