2726
عنوان

آزمایش های لازم قبل و حین بارداری

1735 بازدید | 4 پست
من 31 سالمه. ازدواج فامیلی کردم. بچه اولم رو خدا رو شکر سالم به دنیا آوردم بدون هیچ آزمایش خاصی جز یه آزمایش خیلی معمولی که همون اول ازدواجمون انجام دادیم و بهمون گفتن چون فامیل هستید احتمال خطر بیشتر هست (چه نتیجه دقیق و جدیدی!!!) فقط در همین حد. . اما بعدش یه جایی مستاجر بودم که صاحبخونه یه بچه معلول ذهنی داشت. از اون روز خیلی میترسم. دلم میخواد یه بچه دیگه دنیا بیارم اما با دیدن بچه های معلول و بیمار مو به تنم سیخ میشه. حتی تحمل نگاه کردن بهشون رو ندارم . خدا منو ببخشه. ولی خوب خیلی حساس و کم تحملم. خیلی استرس دارم و مدام عقب میندازم تصمیم رو.

حالا میخواستم بدونم برای اطمینان بیشتر, باید از دکتر خواست چه آزمایش هایی رو قبل و حین بارداری تجویز کنه. چون ظاهراً دکتراها خودشون اتوماتیک این کار رو نمیکنن و حتماً باید ازشون خواست.
الان تو یکی از تاپیک ها خوندم آزمایش آمینوسنتز رو باید توی هفته 12 برای تشخیص سندرم داون انجام داد. عالیه!!

شنیدم برای ازدواج های فامیلی یه سری آزمایش های قبل از بارداری هست که فقط تهران انجام میشه. درسته؟

بچه ها باورتون نمیشه!  برای بچم از «داستان من» با اسم و عکس خودش کتاب سفارش دادم، امروز رسید خیلی جذذذابه، شما هم برید ببینید، خوندن همه کتابها با اسم بچه خودتون مجانیه، کودکتون قهرمان داستان میشه، اینجا میتونید مجانی بخونید و سفارش بدید.

2728
آزمایشات غربالگری رو دکترای خوب همه می دن مگر دکترای قدیمی و کسانی که به روز نیستن.

راستی ممول جون منم تازه مریض شادانلو شدم ازشون خیلی خیلی راضی هستم، اگر دوست داشتی تو هم بیا توی تاپیکش با هم بیشتر آشنا بشیم همینطور با بچه های تاپیک.