2410
2553
سلام
لطفا این سونوگرافی رو برای من توضیح بدید و از نگرانی منو خارج کنید. قسمت "سر مختصر بزرگ فامیلیال" برام سواله و اینکه چرا تاریخ پایان بارداری قابل تشخیص نیست؟ و چرا باید بین اندام و سر تفاوت هفتگی وجود داشته باشد؟
بارداری دومه و دختر اولم شکر خدا صحیح و سالم به دنیا اومد (وزنش 4 کیلو)
تاریخ آخرین قاعدگی: 15 فروردین

"متن سونوگرافی:
BPD: 75
HC: 289
AC: 245
FL: 54
جنین با اندازه گیری AC , fl حدود 28-29 هفته از lmp می باشد، که مطابق LMP رشد جنین نرمال است. اما با اندازه گیری HC,BPD جنین 30-31 هفته از LMP است که در این رابطه توجیه خاص سونوگرافیک قابل رویت نبوده و نمای بطن ها و پارانشیم مغزی نرمال می باشد، لذا وجود سر مختصر بزرگ در زمینه فامیلیال مطرح است. کنترل 1 ماهه سونوگرافی توصیه می گردد.
FHR: منظم و 131
حجم AF اطراف جنین نرمال بوده و AFI حدود 15-16 سانت
اعضا و احشا قابل رویت جنین در شرایط فعلی نرمال می باشد.
جفت قدامی با گرید 1-2 مشاهده شد.
تعیین زمان دقیق EDD با توجه به بایومتری انجام شده در شرایط کنونی امکان پذیر نیست تکیه بر سونوگرافی اولیه توصیه می گردد."
با تشکر
http://old.ninisite.com/clubs/detail.asp?clubID=28680 کلوپ کندو http://old.ninisite.com/clubs/detail.asp?clubID=28680 کلوپ کندو

ببین برای منم همین پیش اومده بود دقیقا!!!😥 

من از یکی از پزشکای دکترساینا ویزیت انلاین گرفتم از خونه و خیلییییی خوب بود و حتی توی تعطیلی های عید هم هستن. 

بیا اینم لینکش ایشالا مشکلت حل میشه 💕🌷

2720
با سلام به آزمایشگاه محترم:
آیا در مشهد متخصص سونوگرافی که غربالگریهای 3 ماهه اول را انجام دهد داریم؟ لطفا راهنمایی فرمایید
با تشکر
34 هفته و 2 روز، خدایا چه زود گذشت بقیشم به خیر بگذرون
namis جان اصلا نگران نباش جنین خواهرتون سالمه ان شاءالله
این یعنی از هر 286 نفری که در سن خواهر شما هستن یکیشون نینیش سندرم داره یعنی احتمالش برای خواهر شما0.003 و جنین خواهر شما 99.997 درصد سالمه ومشکلی نداره
خداجونم مواظب هدیه ای که بهم دادی باش
سلام دوستان
من سونوی ان تی رو انجام دادم و نرم آلِ بود ولی در آزمایش عربالگری تنبلی کردم و سه ماهه أولم تموم شد واقعا نمی دونستم باید حتما قبل از ماه جهارم باشه مرحله دوم غربالگری رو هفته چن دم برم که دقیق تر باشه ممنون از راهنمایی تون
2714
سلام lmpمن19شهریور بود سونوگرافی من18 ابان رحم با سایز بزرگتر از حد نرمال و اکوی میومتر طبیعی حاوی ساک واحد حاملگی شکل نرمال با موقعیتeccentric همچنین حاوی جنین زنده با ضربان قلب طبیعی مایع امنیون نرمال بوده و نسج جفتی در حال حاضر circular میباشد سن حاملگی بر اساس crl=33mm وبا تخمین3روز معادل 10هفته میباشد ...سونوگرافی جهت غربالگری سندروم داونnb-ntدر سنین 11-14 هفته توصیه میگردد

ایا این توصیه طبیعی است یا سونو نشان از اشکالی است....البته سونوگراف همون موقع بهم گفت جنین یکم بزرگتر از اندازه اش هست توضیح لطفا
جواهربازار
سلام.یه سوال داشتم که اگه راهنماییم کنید ممنون میشم:سیکلهای من همیشه جلو می افتاد یعنی چیزی بین 10 تا 6 روز.این ماه چون قصد بارداری داشتم از قرص کلومیفن استفاده کردم.روز 5 تاخیر از بی بی چک استفاده کردم + شد و فرداش آز بتای معمولی دادم که با عدد 19.6 جواب مشکوک بود و سه روز بعد تکرار شد : این بار عدد 86.7 بود و جواب مثبت.الان با توجه به تاخیر شروع اخرین پریود من باید در آخر هفته 6 باشم ولی در سونوگرافی ساک حاملگی دیده نشد.می خواستم بدونم چرا با وجود + شدن آزمایش ساک حاملگی دیده نشد.خیلی نگرانم که نکنه حاملگی پوچ باشه.لازمه اینم بگم که من تمام نشانه های بارداری جز تهوع رو دارم و البته 2 روز هم لکه بینی قهوهای
رویاجان به سلامتی شما باردارید
درحاملگی پوچ ساک حاملگی دیده میشه ولی جنین توش نیست ولی شما که ساک حاملگی دیده نشده پس باردارید و جنینتون به زودی خودش رو نشون میده
خداجونم مواظب هدیه ای که بهم دادی باش
سلام ممنون میشم جواب ازمایش من لطف کنید
من در هفته 12و 4 روز ازمایش خون و سونوکرافی ان تی انجام دادم
FHR.166bpm
crown-rump length- CRL
61.9 mm
nuchal translucency NT
2.08 mm
Ductus venosus PI
0.98
placenta
anterior low