2726

بچه ها باورتون میشه!!!

دیروز جاریمو بعد مدت ها دیدم انقدر لاغر شده بود از خواهر شوهرم پرسیدم چطور انقدر لاغر شده، بهم گفت از اپلیکیشن زیره رژیم گرفته، من که از کافه بازار دانلود کردم و شروع کردم لینکشو میزارم شمام شروع کنید تا الان که راضی بودم.

با سلام آزمایشگاه عزیز
من در هفته 27 بارداری آزمایش دیابت انجام دادم بعد از 10 ساعت ناشتا بودن و نوشیدن 1 لیوان پودر گلوکز در آب و 1 ساعت بعد آز دادم در جواب آزم
blood glucose ............. 144
بود در ضمن من دوقلو باردارم
میشه لطفا کمکم کنید اگه من دیابت دارم باید چه کار کنم
ممنونم
سلام من سونوی غربالگری و آزمایشش رو برای سه ماه اول بارداری انجام دادم ولی نمیدونم جوابش چیه و خیلی هم نگرانم. همکاراتون جواب رو برام پیک کردن وقتی که ازشون نتیجه رو پرسیدم گفتن ما نمیدونیم و باید پزشکتون بگه. لطفا منو از نگرانی در بیارید.
2728
با عرض سلام و خسته نباشید خدمت شما نمیدونم چطور دارم مینویسم شمارو به خدا راهنماییم کنید دارم میمیرم ازمایش غربالگری سه ماه دوم در 16 هفته و 1 روز بودم انجام دادم و در ان 1-میزان آلفا فتوپروتئین باید 24 تا 28 باشه برای من 18
2-اینهیبین باید 130-150 باشه برام 450 نوشته
ودر اخر طبق نمودار نوشته ریسک دوان 1به 200 که با قرمز نشان داده
شمارو به خداکمکم کنید من دارم میمیرم 2 شنبه تازه نوبت دکتر دارم
خواهش میکنم خواهشششششششششششششش........
CafeMom Tickers
آزمایشگاه محترم نیلو! ضمن تشکر از پاسخهاتون
آیا تا به حال هیچ تحقیقی صورت نگرفته که مشخص کنه وقتی میگن ریسک تریزومی 1 به پنجاه هست یعنی با همون نتیجه مشابه 49 نفر سالمن و یکی مشکل داره پس چه عاملی باعث شده نتیجه اون 49 نفر با اون یه نفر مشابه باشه؟ اگه این تحقیق صورت گرفته باشه تا حد زیادی میشه از تکرار آمنیوسنتز جلوگیری کرد.
مثلا یکی میره آزمایش قند میده یا مشکل داره قندش زیاده یا مثلا شب قبلش عسل خورده زیاد نشون داده پس وقتی پزشک دید عدد زیاده اول می پرسه که دیشب چی خورده و اگه ماده قندی خورده بوده ریسک کم میشه البته این یه مثال بود فقط که بتونم منظورمو برسونم.ضمنا من چون رشته ام و کارم فنی هست ممکنه در این موارد حرف خنده داری هم بزنم که امیدوارم ببخشید!
با سلام
آزمایشگاه نیلو

من تست تریپل تو 17 هفته 2 روز انجام دادم همه محاسبات نوشته شده زیر low risk
trisomy 18 is< 1:10000
neural tube defected MoM AFP (1.24) is located in the low risk area
triomy 21 is the below the cutt off (low risk) 1:3777

ممنون میشم جواب منو بدید. با تشکر

CafeMom Tickers
سلام میشه بگین این سونو خیلی بده؟
من خیلی نگرانم لطفا راهنمایی کنیددددددددددددد

در سونوگرافی انجام شده ، تصویر یک جنین زنده دارای حرکات و ضربان قلب طبیعی در وضعیت سفالیک مشاهده شده است
سن جنین بر اساس H.C.BPD بطور متوسط در حدود 34 هفته و با FL حدود 31 هفته و با AC حدود 30 هفته میباشد
با توجه به یافته های فوق و عدم تناسب فاکتور ها با هم و با L.M.P احتمال IUGR مطرح است.

پلاسنتا در موقعیت فوندال قدامی قرار دارد. GRADE=2
مایع آمنیوتیک در حد نرمال است .
ضربان قلب جنین نرمال است. FHR=149
جفت دارای اکو نرمال است.
WEIGHT=1750
F.D.D=3/8.91(LMP
منحنی رشد جنین طبق پرسنتایل 25% میباشد.
سنوگرافی کالر داپلر حامگی الزامی است.
باسلام
1- در آز خون platelets نشانگر چیه و پائین بودنش از چیه و چه مشکلی ایجاد می کنه ؟ مال من cumm 127000 / هستش پایینتر از حداقل رنج نرمال (140000) که جلوش نوشته شده.

2- رنج نرمال چند مورد از آز خون من درج نشده ، نتایج مال من از این قراره : آیا نرمالند ؟
PT:12 sec
PT control:12 sec
PTactivity:100%
INR:1
PTT:40.4 sec
PTTcontrol:33
با سلام و خسته نباشید
من دو هفته پیش که توی هفته نه بودم رفتم سونو و در سونو دو ساک دیده شده.یکی حاوی جنین و در دیگری جنین دیده نشد.دکتر به من گفت سن حاملگی شش هفته و دو روزه!یعنی دو هفته کمتر از محاسبه خودم بر اساس اولین روز آخرین پریود.
هفته بعد دکترم خودش سونو کرد و گفت دو ساک و دو جفت و یک جنین دیده میشه.در صورتیکه سونو هفته قبل یک جفت رو نشون داده بود.
در ضمن اولین روز آخرین پریودم بیست و هشت بهمن بوده و هشت روز بعد موعد پری آزمایش بتا سیصد و پنجاه بود و بی بی چک تا روز پنجم تاخیر مثبت نشد
من چند تا سوال دارم
اول اینکه چرا دو هفته اختلاف وجود داره؟
دوم اینکه دیده نشدن یکی از جنین ها طبیعیه؟یعنی ممکنه هفته های بعدی دیده بشه؟
سوم اینکه چرا در سونوی اول یک جفت مشاهده شد و سونوی دوم دو جفت؟
چهارم اینکه اگه در یه ساک جنینی اصلا تشکیل نشه برای دیگری خطرناک است؟
میخواستم بدونم کسی که کراتین خونش 1.8 باشه نمیتونه حامله بشه؟؟
من کراتین خونم 2.3 بود و بچم به دو ماه نرسید و سقط شد..الان 1.8 شده..میخواستم بدونم..من هیچ وقت دیگه نمیتونم بچه دار شم..واقعا؟؟؟
مرسی اگه جوابمو بدین..برام مهمه
اوره خونمم هم 70 هستش
باسلام .جواب سونوی nt مندر هفته 12 بارداری اینگونه بود nt=1/7 ,وnb دیده شد جواب تست خون هم به این شکل بود papp a=2853,papp a mom=0/78 free B hcg=34/5,mom=0/88 ودر ادامه آمده risk of downs syndrome=1:2800 risk of trisomy 13/18=<1:30000 risk of slos=<1:30000 می خواستم بدانم با توجه به اینکه من 32 سال دارم ایا ریسک سندرم داون بالاست؟و آیا باید آزمایشات غربالگری در مورد سندرو داون را ادامه بدهم؟ با تشکر
2706