2733
2739
آرمان برتر،

طبق دستورالعمل جدید وزارت بهداشت و درمان انجام تست های غربالگری سندرم داون باید به تمام زنان باردار پیشنهاد شود.
سونوهای که توصیه می شود:
سونوی هفته 11 تا 13
سونوی هفته 18 تا 20
سونوی هفته 24 تا 26
سونوی هفته 34 تا 36
تارا عزیز،

بهتر است تا هفته 16 صبر کنید تا ببینیم نتیجه طول سرویکس چیست. استراحتتان را بیشتر کنید و از بلند کردن چیزهای سنگین خودداری کنید تا هفته 16. فعلأ نگران نباشید و نتیجه را برایم بنویسید.

ببین منم به همین مشکل خورده بودم.😢خانمای اینجا بهم دکترساینا رو معرفی کردن و منم از یکی از دکتراش ویزیت آنلاین گرفتم از خونه. و خیلی راضی بودم و مسالمم حل شد😍 بیا اینم لینکش ایشالا که مشکل توهم حل بشه😘

مامان سارا عزیز،

1- آمپول پرولوتون همان ترکیب پروژسترون می باشد که برای حفظ بارداری ضروری می باشد. با توجه به علایم شما بهتر است که طبق دستور پزشکتان عمل کنید.

2- به نظر من سونوگرافی دومی بیشتر برای تشخیص طول دهانه رحم بوده...آیا ضروریه انجام بشه؟ برای ناهنجاری های جنین سونو گرافی 3 ماه دوم کافی نیست؟؟؟؟؟؟؟
در سونو ی سه ماهه دوم هم طول سرویکس اندازه گیری می شود.

میخواستم بپرسم توی غربالگری 3 ماه اول دهانه رحم رو اندازه میگیرند؟
بله

اگر آره چطوری میتونم بخونمش؟؟؟؟؟.و اندازه نرمال و ایده آل بین چند تا چند هست؟

از بین این اندازه اهایی که مینویسم آیا طول دهانه رحم مشخص شده؟

ّFHR: 153 bpm
crown-rump lenght 75.6 mm

cervix: 35 mm این اندازه طول دهانه رحم است که بهتر است بالای 40 میلی متر باشد. آمپول پرولوتون را حتمأ بزنید.

2728
سحر عزیز،

جوابتان را با نرمالهای آن آزمایشگاه طبیق دهید هر کدام که غیر طبیعی بود برایم بنویسید.

با توجه به سیکل قاعدگی تان جواب تان را در 14 روز اول با فاز فولیکولار و در 14 روز دوم با فاز لوتئال انطباق دهید.

shalaleh عزیز،

نمی دانم در چه زمینه ای شما را راهنمائی کنم. سه ماه قبل از شروع به بارداری اسید فولیک مصرف کنید. تست های مربوط به سقط های ترومبوفیلیک و عفونی را هم انجام دهید. تست های هورمونی تان را هم چک کنید اگر کم کاری تیروئید دارید هم تحت کنترل قرار دهید.

غزال عزیز،

فرم آلدئید می تواند منجر به سقط جنین شود.

اثرات متانول در دستگاه عصبی باعث بروز گیجی، سردرد، سرگیجه، تشنج و گاهی افت هوشیاری می‌شود. در سی تی اسکن از مغز دیده شده که گاهی ضایعاتی مشابه با بیماران مبتلا به پارکینسون در مغز افراد مسموم دیده می‌شود. در چشم ایجاد دوبینی، ترس از نور، احساس دیدن طوفان برفی، تاری دید، کاهش میدان بینایی و کوری می‌کند. اثرات متانول در دستگاه گوارش مشابه با اتانول بوده و با تهوع، استفراغ، دردشکمی همراه است.

آمونیاک هم اگر تماس پوستی نداشته باشید جای نگرانی ندارد.

سعی کنید با پزشکتان در مورد مواد فوق

نتیجه تست های غربالگری شما هم با اطمینان 85% در محدوده کم خطر می باشد.

2738
ممنون از راهنماییتون
حتما" جواب رو براتون مینویسم..اما یه سوال دیگه..ممکنه طول سرویکس در سونوی واژینال فرق داشته باشه؟ یا مثلا" با استراحت ممکنه این طول افزایش پیدا کنه؟
اگه این طول به چه مقدار برسه نرمال هست؟
باز هم ممنونم از وقتی که میذارین :)
ممنون از جوابدهی سریعتون...

دکتر یه سونو گرافی توی هفته 17 داده که برای اندازه طول سرویکس و ناهنجاری های جنین...
یه سونو سه ماه دوم(غربالگری) در هفته 18 داده...

لازمه سونوی اولی رو انجام بدم؟

یا توی سونوی سه ماه دوم اندازه سرویکس و ناهنجاریهای جنین مشخص میشه؟؟؟؟؟؟
یه چیز دیگه رو هم یادم رفت بگم و اون اینکه من از 3 هفته قبل از باردار شدنم تا الان که هفته 13 هستم هرشب از شیاف پروژسترون استفاده میکنم..آیا این میتونه کمک کنننده باشه توی این مساله؟ بهم بگین میتونم برم کانادا؟؟؟ :(
با سلام و خسته نباشید

T4-ECLIA: 8.64 ?g/dL (Lab reference: 5.0-12.0
in pregnancy T4 mostly increases
1.5 Times than Non pregnants)

TSH-ECLIA: 2.22 mIU/L ( 0.5-4.5)

LH-ECLIA: 8.76 mIU/mL ( follicular: 0.5-10.5
Midcycle: 18.4-61.2
luteal: 0.5-10.5
postmenopausal: 8.2-40.8)

FSH-ECLIA: 8.27 mIU/mL (Foll.phase: 3.5-9.2
periovulatory phase: 4.7-25.9
Lut.phase: 1.7-5.6
Without Ho.Therapy: 13.9-135
Under Ho.Therapy: 1.7-97.0)

Total Testosterone-ECLIA: 0.596 ng/mL ( 0.06-0.82)

DHEA SO4-ECLIA: 291.6 ?g/dL (50.0-540)

17 OH Progestrone-ECLIA 1.95 ng/mlL (Lutenic Phase: 1-4.5
Menopause: 0.2-0.9
Men: 0.2-3.1
Children: 0.2-0.8

من در روز 15 پریود این آزمایشو دادم. ممنون می شم اگه بگید مشکلم چی هستش.
2706