2737
2739
گلابتون عزیز،

تست IgG در هر بیماری عفونی نشانه
1- عفونت قدیمی به آن بیماری عفونی می باشد
2- و یا نشانه واکسیناسیون می باشد.

با توجه به آنکه IgG مثبت می باشد ولی IgM منفی می باشد و واکسیناسیون انجام نداده اید (که بعید است چرا که در سال 1385 تمام دختران و زنان بین 15 الی 29 سال واکسینه شده اند و همینطور در هنگام عقد تمام دختران واکسینه می شوند) نشانه عفونت قدیمی می باشد.

ببین منم به همین مشکل خورده بودم.😢خانمای اینجا بهم دکترساینا رو معرفی کردن و منم از یکی از دکتراش ویزیت آنلاین گرفتم از خونه. و خیلی راضی بودم و مسالمم حل شد😍 بیا اینم لینکش ایشالا که مشکل توهم حل بشه😘

زن دایی جون عزیز،

من دیروز هفته 12برای NT رفتم که دکتر بعد از scan و اندازه گیری تیغه بینی و پشت گردن گفتن خوبه و ریسک سندروم دان پایین هست ، البته آزمایش خون نگرفتن و گفت 4 هفته دیگه بیا . و بعد گفت یه آزمایش خون دیگه هم هست که بین هفته 15-17و اگه خودت خواسته باشی انجام میشه و اگه بخوای میتونی هر 2 آزمایش رو با هم همون هفته 16 بدی.
حالا من میخواستم بدونم NT بدونه آزمایش خون همزمان هم صحیح هست؟ روی برگه درمانی من نوشتن NT : 0.08 و یه چیزه دیگه هم 6.4که کلمه معلوم نیست شاید قدش باشه . لطفآ نظرتون رو بگید

جواب
1- سونوی NT بدون آزمایش خون ارزش حدود 55 درصد در تشخیص سندرم داون دارد.
2- تست هفته 15 الی 17 قدرت تشخیص حدود 80% دارد.
2731
مامان ملیحه عزیز،

برای تشخیص علت و میزان کم خونی چه آزمایشهایی باید بدم؟ هم در مورد کم خونی فقر آهن هم در مورد سایر موارد کم خونی؟؟؟
آزمایش CBC، Hb Electrophoresis, Ferritin, Tibc, Iron

و آیا این آزمایشها در همه جا در دسترس هستند؟؟
بله
مامان رومینو کوچولو عزیز،

دw.b.c r.b.c hct m.c.v m.c.h rdw-cv m.c.h.c هرکدوم چه چیزی ورنشون میدن

MCH محتوای هموگلوبین یک گلبول قرمز
RDW توزیع سایزی گلبولهای قرمز
MCHC متوسط وزن هموگلوبین یک گلبول قرمز نسبت حجم آن گلبول را نشان می دهد.
MCV متوسط حجم گلبول قرمز
HCT درصد کلبولهای قرمز فشرده به کل خون
RBC شمارش گلبولهای قرمز
WBC شمارش گلبولهای سفید

همه این پارامترها در تست CBC به منظور تشخیص کم خونی ها استفاده می شود.
2738
آیسودا عزیز،

Rubella IgG:37.7 زیر9 منفی - 9 تا 11 borderline - بالای 11 مثبت
Rubella IgM: 46 زیر 20 منفی - 20 تا 25 Equivocal - بالای 25 مثبت

نتایج فوق نشانه ابتلاء به عفونت سرخجه می باشد. اگر علایم کلینیکی خاصی ندارید. تکرار تست های فوق و انجام آن بخصوص با روش ECL توصیه می شود.
اندیشه عزیز،

در تست های غربالگری سه ماهه اول ریسک سندرم داون، ادوارد و پاتو باید گزارش شود.

MoM نشانه آن است که نتیجه بیمار تقسیم به نرمال جامعه شده است.

با توجه به آنکه t3 کمی افزایش یافته است ولی با توجه به نتایج بقیه تست ها تیروئید شما مشکلی ندارد.
2706