2737
2739

بچه ها باورتون نمیشه!  برای بچم از «داستان من» با اسم و عکس خودش کتاب سفارش دادم، امروز رسید خیلی جذذذابه، شما هم برید ببینید، خوندن همه کتابها با اسم بچه خودتون مجانیه، کودکتون قهرمان داستان میشه، اینجا میتونید مجانی بخونید و سفارش بدید.

ماهیرکوچولوم عزیز:

ریسکتان در محدوده پر خطر است و احتمال اینکه بچه تان مشکل داشته باشد 0.5% است و 99.5% مشکلی ندارد ولی به هر حال نیاز به بررسی بیشتر است که خیالمان جمع شود. نگران نباشید با احتمال 1 به 200 هم تست آمنیوسنتز شما طبیعی می شود.
نازگل عزیز،

در تست های غربالگری پروتئین هایی که از جنین ترشح می شود و وارد خون مادر می شود اندازه گیری می شود و همینطور یک سری از مارکرهای خود جنین توسط سونوگرافی اندازه گیری شده و باهم ترکیب شده و تقسیم بر مدین های نرمال جامعه شده و یک سری MoM برست آمده و بر اساس این MoM محاسبه ریسک انجام می شود.

میزان این پروتئین ها و مارکرها علاوه بر اختلال کروموذومی ، تحت تاثیر فاکتورهای دیگری مثل اختلال قلب و عروق جنین و اختلالت گوارشی و ... قرار می گیرد که بعد از انجام آمنیوسنتز و رد کردن اختلالات کروموزمی باید پیگیر سایر اختلالات شد. یعنی باید منشاء ترشح غیر طبیعی این مارکرها را پیدا نمود.
2731
فروغ عزیز:

1- پلاکت همان سلولهای انعقاری خون هستند که در پروسه انعقاد نقش مهمی دارند.

توصیه می کنم یک هفته بعد تست تان را تکرار کنید.

2- تست PTT تان هم کمی بالاست

3- اگر باردار باشید اوره تان خوب است.
2738
نازنین عزیز:

اول اینکه چرا دو هفته اختلاف وجود داره؟
بهتر است که در سونوهای بعدی این موضوع چک شود.

دوم اینکه دیده نشدن یکی از جنین ها طبیعیه؟یعنی ممکنه هفته های بعدی دیده بشه؟
بله

سوم اینکه چرا در سونوی اول یک جفت مشاهده شد و سونوی دوم دو جفت؟
جذو خطاهای سونوگرافی می باشد. هر چند در ابتدای بارداری چنین تناقضاتی دارد.

چهارم اینکه اگه در یه ساک جنینی اصلا تشکیل نشه برای دیگری خطرناک است؟
خیر ، بتدریج آن جنین تحلیل می رود.
نازگل عزیز:

- این خونریزی مشکلی برای جنین ایجاد می کنه یا نه؟ بند میاد یا نه؟
باید تا 48 ساع بند بیاید. ولی توصیه می کنم که استراحت بیشتری کنید.

چه اقدامی بکنم متوجه شم مشکل ساز یوده یا نه؟
اگر تا یک هفته مشکلی پیش نیاید جای نگرانی ندارد.
- نتیجه تست چی؟ ممکنه اشکالی در نتیجه ایجاد بشه؟
مارال 60 عزیز:

1. سونو6هفته و4روز راازآخرین قاعدگی نشان داده ولی درحقیقت7هفته و3روزمیگذردیعنی6روزاختلاف دارد.چرااین امرانفاق می افتد؟چون دکترهمش ازمن میپرسیدندفامیل نیستید؟منظم بودی و...ومن باتوجه به این اختلاف نگران شدم.آیامعمولااین اختلاف هست وطبیعیست؟
در صورتی که پریودتان نامنظم باشد این اختلاف طبیعی است.

2.ممنون میشوم معنی اصطلاحات زیررابفرمایید:
GS ساک حاملگی
MSD متوسط قطر ساک
CRL قد نشسته جنین
Yolksac کیسه زرده

3.سایزهای جنین وساک و... خوب است؟آخه تواطلاعات نینی سایت ابعادی که برای هفته8نوشته بودبیشترازین است؟
برای جنین 3+6 خوب است

4درکل سونوگرافی من خوب است؟ومشکلی ندارد؟
خوب است

5.باتوجه به سن جنین ضربان قلب آن خوب است وآیاازروی آن تاحدودی میتوان جنسیت راتشخیص داد؟
خوب است و ربطی به جنسیت ندارد.

6.دوستم یک هفته ازمن جنینش بزرگتراست وبشدت تهوع دارد ودکتربهش گفته هرکی تهوع داشته باشه یعنی وضعیت بارداریش بهتره وجنینش سالمه.من خیلی نگرانم آخه ماارثی توخانوادمون هیچکس رونداشتیم ویارداشته باشه چه پدری چه مادری.منم اصلاانگارنه انگارباردارم.آیاواقعاوضعیت جنین کسانیکه تهوع دارندبهتراست؟
خیر

7.نمیدانم این سوال چقدردرمحدوده شمااست ولی ممنون میشوم اگرتوانستیدراهنمائیم کنید.آیادراین زمان تا3ماه تغذیه دررشدجنین وسایزش اثردارد؟یعنی بایدبیشترغذابخورم؟دلم نمیخواهدسایزنینیم کوچیک باشه ومن مقصرباشم
به هر حال تغذیه خوب در رشد جنین موثر است.

8.میگویندوقتی درهفته8قلب جنین رویت شدیعنی90درصداون بارداری سالمه.آیااین درست است؟
بله

9.سونوی بعدی فکرکنمntباشدوشنیدم مرکزنیلواکثریت میرونددرصورتیکه من همیشه فکرمیکردم نیلوفقط آزمایشگاه است.الان که میخواهم وقت بگیرم برای این سونو ازشما به نظرتان هفته12رایاهرهفته ای راطبق آخرین پریودواقعی خودم حساب کنم یاطبق نظرسونو؟آخه دوستان میگویندنیلوخیلی شلوغه بایدازقبل وقت بگیری.میترسم تادکترنظربده دیربشه بهم وقت ندن
ابتدای هفته 11 طبق سونو وقت بگیرید.

10.غربالگری سه ماهه اول دقیقاشامل چیست؟میدانم یک سونواست ویک آزمایش.دکترزنان من اعتقادی به غربالگری نداردومیخواهم بدهم دکترداخلی شرکت برایم بنویسدچون شوهرم اصرارداردانجام دهیم ومنم فکرمیکنم لازمه.بگویم چی بنویسد؟خواهش میکنم کمکم کنید
موضوع تاپیک در صفحه اول را دقیق بخوانید.

2706