2410
2553
عنوان

کی دستور پخت کاچی و بلده

37676 بازدید | 23 پست
میگن کاچی واسه بعد از زایمان خیلی مفیده کسی هست که کاچی بلد باشه معمولا اصفهانیا خوب درست می کنند من می خوام یاد بگیرم اگه کسی هست که بلده لطفا به من کمک کنه.ممنون
سلام سمیرا جان دستور پخت کاچی خیلی راحته . این میزان مواد که برات گفتم برای یک نفره مواد لازم : 1- آرد سنگک یک قاشق غذاخوری 2- آب سرد یک لیوان 3 - شکر یا عسل سه قاشق غذا خوری 4- زرد چوبه یک چهارم قاشق چایخوری زعفران به میزان دلخواه ابتدا مثل حلوا آرد به مدت 5 دقیقه با حرارت ملایم تفت میدی . بعد روغن یا کره به میزان دلخواه اضافه میکینی و تا حدی که رنگ آرد تغییر کنه و از سفیدی در بیاد هم میزنی و بعد زرد چوبی اضافه میکنی و هم میزنی . بعد آب سرد اضافه میکنی سریع هم میزنی تا تا آرد باز بشه . کمی هم میزنی تا جوش بیاد وشکر و زعفران میریزی و بعد کمی هم میزنی تا به غلظت دلخواه برسه . البته اگر کمی پودر پسته و بادام اضافه کنی خیلی مقوی و خوش طعم میشه در ضمن من ترکم و لی کاچی های خیلی خوشمزه ای درست میکنم خودم نمیگم اونایی که خوردن میگن

ببین برای منم همین پیش اومده بود دقیقا!!!😥 

من از یکی از پزشکای دکترساینا ویزیت انلاین گرفتم از خونه و خیلییییی خوب بود و حتی توی تعطیلی های عید هم هستن. 

بیا اینم لینکش ایشالا مشکلت حل میشه 💕🌷

موزش پخت کاچی

مواد لازم :
آرد

2لیوان

شیر 2لیوان
کره 250 تا 300 گرم
گلاب نصف فنجان
زعفران سائیده شده یک قاشق چایخوری
خلال بادام 50 گرم
پودر پسته و دارچین کمی
طرز تهیه :
شکر را با 4 لیوان آب می گذاریم بجوشد. سپس آن را صاف کرده، زعفران حل شده و گلاب را به آن اضافه می کنیم و آن را کنار
می گذاریم. کره را در یک قابلمه ریخته، پس از آب شدن کره آرد را کم کم اضافه می کنیم. بعد با قاشق چوبی آن را مرتب به هم
می زنیم. شعله را ملایم کرده و به هم زدن آن ادامه می دهیم تا رنگ آرد طلایی شود ( برای تهیه کاچی نیاز به سرخ کردن آرد
نمی باشد). در این مرحله نصف قاشق چایخوری نمک اضافه کرده و قابلمه را از روی حرارت برمی داریم و شربت را کم کم به آن
اضافه می کنیم و مرتب به هم می زنیم تا مایع صاف و یک دست شود. خلال بادام را هم اضافه می کنیم و ظرف را مجدداً روی
حرارت ملایم قرار می دهیم تا کاچی جا بیفتد . در صورتی که کاچی کمی سفت شد، می توانیم یک لیوان آب به آن اضافه کنیم
و می گذاریم کاچی به روغن بیفتد. در بعضی از نقاط ایران به کاچی چند عدد تخم مرغ اضافه می کنند و در آن را می گذارند تا تخم
مرغ ها خودش را بگیرد. معمولاً این نوع کاچی را برای خانم های تازه زایمان کرده، می پزند. برای تزئین روی کاچی می توانیم از
پودر دارچین و پودر پسته استفاده کنیم.

هدایای خداوند به من.وهمسرم      لاحول ولا قوه الا بالله           
2720
سمیرا جون علاوه بر این کاجی مامان یه طور دیکه هم درست میکنه که فوق العده است برای دردهای زمان برای و برای بعد زایمان .اکه مایلی از مامانم موادشو ببرسم بزارم واست .
فروش انواع سنگ ساختمانی .09125873379
سلام
من از زاهدان هستم.
اما کاچی بسیار لذیذی داریم که الان برات مینویسم.

اول توی یه ظرف 3-2لیوان آب و به میزانی که دوست داری نبات بزار تا نباتت باز بشه!
بعد توش داروی کاچی (4زیره+زعفران+هل+تخم شوید)رو بریز- حدود 2قاشق غذاخوری
و ما گل گاوزبون هم میریزیم- حدود 1قاشق غذاخوری
اینا رو بزار آروم بجوشه.

تو ظرفت دیگه ای روغن بریز، ما از روغن محلی(گاوی یا گوسفندی) استفاده میکنیم.
مثلا نصف استکان.
بعد آرد بهش اضافه کن حدود همون نصف استکان.
حالا اونقدر آرد رو تو روغن بغلتون و هم بزن تا کمی رنگ آرد تغییر کنه و به طلایی بزنه؛

حالا محلول لوالیه (آب +دارو+نبات و...) که قبلا داشت میجوشید رو توی ظرف دوم صافی کن و بریز. و آروم آروم اضافه کن که آردها گلوله نشه.
حالا مثل حلوا همش بزن و بزار کمی قوام بیاد.
بعد که مثل حلوای شل شد بریزین تو ظرف و بخورین.
ما روی هر ظرف که کشیدیم؛ پسته+بادام+فندق+گردوی خام و کوبیده هم میریزیم.
مزه و عطرش عالیه
تابستونه........ فصل میوه های آبدار و شیرین......به به عجب رنگ و آبی
2714
سلام مامان کاچی رو اینجوری درست میکنه که این کار رو هم از مادر و مادربزرگش یاد گرفته:
یک قاشق آرد سفید و یک قاشق روغن حیوانی رو طوی ظرف میریزی و روی حرارت ملایم تفت میدی تا طلایی بشه و بعد حدود ا لیوان آب مریزی و میذاری تا بجوشه و خودشو بگیره و اگه شکر دوست داری یا نمک مقداری داخلش میریزی و میل میکنی خیلی خوشمزه است و برای رحم هم خوبه.
خدایا شکرت.
داخل ماکروویو هم می تونی درست کنی.
1لیوان آب- 1 لیوان روغن- 1.5 لیوان شکر- 2 لیوان آرد- 0.5 لیوان مخلوط گلای و زعفران.
ابتدا آب و یکر و مخلوط زعفران رو با هم مخلوط می کنیم و به مدت 10 دقیقه با قدرت 100 ماکروویو قرار میدهیم.
در ظرف دیگری روغن و آرد را کاملا با هم مخلوط کرده و با قدرت 100 می گذاریم سرخ شود . ابتدا10 دقیقه به آن زمان می دهیم و در این مدت هم یکی دو بار زمان را نتوقف کرده و آرد را هم می زنیم تا وسط آن نسوزد. اگر رنگ آن خوب نبود یک دقیقه یک دقیقه به آن زمان می دهیم تا به رنگ دلخواه درآید. سیس شربتی را که آماده کردید به آن می افزاییم و به هم می زنیم. اگه غلظت آن زیاد بو ، کمی آب جوش به آن می افزاییم و باز 1 دقیقه در ماکرو قرار می دهیم واگر شل بود باز آن را داخل ماکرو گذاشته و کمی به آن زمان می دهیم.
ابن مخلوط را اگر بگذارید که به طور کامل آب آن در ماکرو در آخر کشیده شود ،حلوای بسیار خوشمزه ای بدست می آید.
اللّهُمَّ صَلِّ عَلی فاطِمَةَ وَ اَبیها وَ بَعْلِها وَ بنیها وَالسِّرِّ الْمُسْتَوْدَعِ فیها بِعَدَدِ ما اَحاطَ بِه عِلْمُکَ.
2706