2703
2553
عنوان

هزار راه نرفته

| مشاهده متن کامل بحث + 429679 بازدید | 12698 پست
از خدا بخوایم بهترین ها را برامون پیش بیاره. ازدواج خوب به نفع خود ما و بچه های ماست. چه با مرد مجرد. چه مطلقه و بیوه. امیدوارم خدا آدم خوبی سر راه همه مون قرار بده که شوهر خوبی برای ما و بابای خوبی برای بچه(ها)مون باشه. و به ما هم کمک کنه بتونیم در زندگی مشترک بعدی مون تمامی نقش هامون را اعم از همسر مادر و غیره به خوبی ایفا کنیم
فقط خدا
چشم آقا سینا الان میگردم... اگه نیافتم میسپرم به خودتون.! مرسی از دعاهای قشنگتون... ممنون واقعا. شاید اولین مردی باشین که با حضورش در این تاپیک جو رو متشنج نکرده! انشالله که همیشه همینطوری بمونین...
***الهی و ربی....من لی غیرک***فروش تخته شاسی برای عکس ارزانتر از آتلیه با ارسال رایگان http://www.ninisite.com/discussion/thread.asp?threadID=561837&PageNumber=1

بچه ها باورتون نمیشه!  برای بچم از «داستان من» با اسم و عکس خودش کتاب سفارش دادم، امروز رسید خیلی جذذذابه، شما هم برید ببینید، خوندن همه کتابها با اسم بچه خودتون مجانیه، کودکتون قهرمان داستان میشه، اینجا میتونید مجانی بخونید و سفارش بدید.

با دعاهاتون واقعا دلم گرم شد!
***الهی و ربی....من لی غیرک***فروش تخته شاسی برای عکس ارزانتر از آتلیه با ارسال رایگان http://www.ninisite.com/discussion/thread.asp?threadID=561837&PageNumber=1
نانا جان حرفای تو هم همه درست و قشنگ بود. هیچ وقت بههیچ کس نمیگم که متاسفم که زندگیت به اینجا کشیده شد ! چون خودم کلی خوشحالم شدم! و نذر و نیاز کردم که طلاقم عملی شه!!! برای تو هم پس متاسف نیستم...مطمئنم خدا در تقدیرت چیزی بزرگتر و بهتر قرار داده و با این ایمانی که حس میکنم به خدا داری مطمئن باش آینده ات روشنه. گلم ، حضانت نی نی تو گرفتی؟
2456
همیشه گفتم و میگم: الهی و ربی....من لی غیرک... هیچ کسو جز تو ندارم که هوای من و بچه ام رو داشته باشه....برای خوشبختیمون و سلامتیمون دست به دامن هیچ کس نمیتونم بشم...چون هیچ کس توانشو نداره... پس تو مواظبمون باش....نذار باز هم اسیر رنج و غصه بشیم....
مردان از اثرات طلاق بیشتر تاثیر می‌گیرند یا زنان؟ بارها شنیده‌ و خوانده‌ایم که طلاق رفتارها و زندگی اجتماعی زنان را تحت‌تاثیر قرار می‌دهد و همچنین بارها درباره اثرات مخرب طلاق بر کودکان و ابعاد مخربش بر آینده آنان مطالبی شنیده یا خوانده‌ایم، اما در این میان مردها حلقه گم‌شده‌ای هستند که هیچ‌گاه از آنان در این ارتباط صحبتی به میان نمی‌آید یا کمتر سخنی در این مورد شنیده شده ‌است. روان‌شناسان بارها به این نکته اشاره کرده‌اند که طلاق تنها زمینه‌ساز جدایی و دوری زوج‌ها از یکدیگر نیست، بلکه اثرات روحی بسیار مخربی را برای هر دو طرف طلاق در پی دارد، اما هرگز به این موضوع نپرداخته‌اند که طلاق بیشتر بر کدام زوج تاثیر منفی می‌گذارد. پژوهشگران سوئدی در تحقیق جدیدی که روی یکصد هزار زن و مرد متارکه کرده در بیش از 35 کشور اروپایی، آمریکایی و آسیایی انجام داده‌اند، به این مهم دست یافته‌اند که پیامدهای نامطلوب طلاق بر مردان 24درصد بیشتر از زنان است. یک مشاور در همین باره عنوان می‌کند: مردان همانند زنان بعد از طلاق دچار مشکلات بسیاری می‌شوند، اما به دلیل اینکه حق طلاق در کشورمان با مردان است، آن‌ها تحت‌تاثیر این عنوان قرار می‌گیرند. بنابراین مردها در نظر عموم جامعه ظالم و بی‌رحم هستند و زنان مظلوم و ستمدیده. اگر می‌خواهید بدانید که طلاق چه آثاری بر زندگی مردان دارد، در ادامه این گفتگو با ما همراه باشید. الهام اعلمی می‌گوید: مردها هنگامی که همسرشان را طلاق می‌دهند، این امکان برایشان وجود دارد تا بتوانند به صورت مستقل و به دور از خانواده‌شان زندگی کنند. گرچه برخی از آنان نیز به خانه پدری خود باز می‌گردند، مردها تا مدتی احساسات خود را درباره زندگی گذشته‌شان سرکوب می‌کنند. وی بیان نکردن احساسات در مردان را منجر به تحمل فشار روانی از سوی آنان می‌داند و بیان می‌کند: مردان سعی می‌کنند هرگز گریه نکنند و کمتر با دوستان و اطرافیانشان درد‌و‌دل کنند و قدمی برای کاهش بار فشارهای عصبی و ناراحتی‌هایشان برندارند. همچنین مردان در مقایسه با زنان رفتارهای غیرمنطقی بیشتری از خودشان نشان می‌دهند و رفتارهای اخلاقی نامناسب‌‌شان بیشتر است که این امر موجب وارد شدن آسیب‌های شدید روحی و روانی به خودشان می‌شود. این مشاور، بروز افسردگی را در مردانی که همسرانشان را طلاق داده‌اند،‌ امری شایع می‌داند و توضیح می‌دهد: افسردگی پس از طلاق تنها در مورد زنان صادق نیست، بلکه مردان نیز بعد از طلاق دچار این عارضه می‌شوند. اعلمی به زندگی مجردی مردان بعد از متارکه اشاره و بیان می‌کند: از آنجایی که مردان در جامعه‌ می‌توانند زندگی مجردی داشته باشند و این امر از سوی جامعه پذیرفته شده و برای آنان صورت ناپسندی ندارد، آن‌ها تا آخر عمرشان می‌توانند به تنهایی زندگی کنند، اما این زندگی مجردی انحطاط اخلاقی آنان را به دنبال خواهد داشت. چرا مردان بیمار می‌شوند؟ وی این‌گونه مردان را در معرض آسیب‌هایی می‌داند و می‌گوید: بیماری‌های جنسی‌ مانند ایدز و اعتیاد بیشتر سلامت جسمی این دسته از مردان را تهدید می‌کند. این کارشناس ارشد روان‌شناسی بالینی می‌افزاید: زنان این توانایی را دارند که در جمع خانوادگی یا دوستان به بیان احساسات خود بپردازند و از این طریق خود را تخلیه روحی و روانی‌کنند و بار فشارهایی را که بر آنان وارد شده است کاهش دهند. اعلمی ادامه می‌دهد: یکی از مشکلات زنان بعد از طلاق نوع نگاهی است که اطرافیان به آنان دارند؛ زیرا در جامعه ما بانوانی که طلاق گرفته‌اند محدودیت‌های زیادی دارند، اما برای مردان چنین دیدی وجود ندارد و آن‌ها به راحتی در جمع دوستان یا فامیل حاضر می‌شوند و ارتباط برقرار می‌کنند، در صورتی که این ظاهر قضیه است، زیرا در این زمینه هیچ زنی دوست ندارد همسرش با مردی که مطلقه محسوب می‌شود، معاشرت داشته باشد. این مشاور، با بیان اینکه مردان نیز ممکن است بعد از طلاق با مشکلات مالی روبه‌رو ‌شوند، عنوان می‌کند: همواره بیان می‌شود زنان بعد از طلاق دچار مشکلات مالی می‌شوند، اما گاه مشکلات اقتصادی بعد از طلاق شامل مردان نیز می‌شود و حتی می‌توان گفت گاهی مردان شدیدتر از زنان با مشکلات مالی بعد از طلاق روبه‌رو می‌شوند؛ زیرا آنان باید نفقه، مهریه و خرج فرزند را پرداخت کنند و شاید بتوان گفت یکی از دلایل افسردگی مردان به همین موضوع ارتباط داشته باشد. وی می‌افزاید: آن‌‌ها می‌گویند، در زندگی گذشته‌مان به طور مشترک بسیاری از مشکلات را تحمل کردیم که مسببش همسرمان بود و حالا نیز باید نفقه یا مهریه او را، پرداخت کنیم. از سوی دیگر به دلیل اینکه باید هر ماه یا هر چند ماه یک‌بار مهریه را بپردازند، بیشتر کار می‌کنند که این امر آن‌ها را ناراحت می‌کند. اعلمی یکی دیگر از مشکلات مردان را وجود تضادها می‌داند و عنوان می‌کند: هنگامی که زوج‌ها از یکدیگر جدا می‌شوند، تا مدتی مرد با این حس درگیر است که آیا بهترین راه را انتخاب کرده، آیا زندگی گذشته‌اش اصلاح‌شدنی نبوده؟ از سوی دیگر این فشارها به دلیل اینکه حق طلاق با او بوده، بیشتر می‌شود و به نوعی سرگردانی را تجربه می‌کند. این مشاور ادامه می دهد: دوگانگی عاطفی نیز از جمله مواردی است که در این مدت مردها را آزار می‌دهد، زیرا به علت ملاک‌ها و خوبی‌هایی که در همسر سابقش وجود داشته، او را به عنوان همسر انتخاب کرده و این تفکر هنوز در گوشه‌ای از ذهنش جای دارد و آن‌ را به خاطر می‌آورد و از سوی دیگر اختلاف‌هایی را به یاد می‌آورد که سبب از بین رفتن زندگی‌اش شده است. وی توصیه می‌کند: اگر به زندگی گذشته خود خاتمه داده‌اید، برای اینکه بتوانید یک زندگی جدید را به همراه همسر جدیدتان آغاز کنید، به‌طور حتم باید از یک مشاور کمک بگیرید تا بتوانید سایه زندگی گذشته‌تان را از بین ببرید و به آرامش روحی و روانی برسید. سمیرا منشادی/ روزنامه شهرآرا مشهد
دی‌نا: فشارهای روحی و روانی، ابتلا به انواع آسیب ها مانند اعتیاد به مواد مخدر، الکل، اختلافات رفتاری، خودکشی، انحرافات جنسی و قرار گرفتن در معرض انواع بیماری های عفونی و ویروسی، از دست دادن پیوندها و همبستگی با خانواده، طرد خانوادگی و اختلاف با سایر اعضای خانواده، تن دادن به ازدواج های موقت و ازدواج های ثانویه، اختلاف بین فرزندان با همسر در صورت ازدواج مجدد و داشتن فرزند، از جمله آثار و پیامدهای منفی طلاق برای مردان است. مدت مدیدی بود از شهاب خبری نداشتم، تا اینکه هفته گذشته بعد از هشت ماه بی خبری با من تماس گرفت، صدایش می لرزید و مثل گذشته سرحال نبود، هرچه علت را از او پرسیدم چیزی نگفت و از من خواست همان روز در پاتوقی که دوران دانشجوییمان را در آن سپری می کردیم مرا ببیند. در سه ساعت مانده به موعد قرار، خاطرات گذشته ام را با شهاب مرور می کنم، من و شهاب بعد از دبیرستان در دانشکده فنی قبول شدیم و دوران دانشجویی خود را با هم گذراندیم، سال دوم شهاب پس از کش و قوس فراوان با مریم که یکی از هم دانشگاهی هایمان بود ازدواج کرد. زیباترین خاطره من روزی بود که به عنوان شاهد ازدواج بر برگه ای از جنس عشق خطی به یادگار نوشتم. در آن روزها گویی دنیا، تنها شهاب را شاد و خندان می خواست و چنین نیز بود، دیگر شهاب را کمتر در تجمعات دوستانه می دیدم، هرازگاهی او را بعد از دانشگاه و اتفاقی در خیابان دیدم و چهره اش را به شکل لبخندی ماندگار در ذهن خود حک کرده بودم، شهاب زندگی آرام و بی دردسری داشت. اما آن روز پاتوق دوران دانشجوییمان شاهد اتفاق تلخی بود که نه من آن را باور می کردم و نه شهاب، شهاب خسته و رنجور، با چهره ای رنگ پریده، و سیگاری در دست خبر جدایی خود از مریم را به من داد و گفت که این اتفاق بعد از گذشت 8 ماه روزهای آخر صدور حکم را انتظار می کشد، و از من می خواست که به عنوان شاهد برای شهادت به دادسرا بروم. سه سال پیش شاد و خندان شاهد اتفاقی دو نفره بودم و زیر برگه ای را که خبر از وصال می داد به یادگار پر کردم و امروز غمگین و ناراحت شاهد اتفاقی دو نفره هستم و می بایست برگه ای را امضا کنم که جدایی دو نفر را فریاد می زند. آنقدر وضعیت جسمانی و روحی شهاب بد است که نمی دانم از علت جداییشان بپرسم یا آشفتگی جسمی و روحی دور از انتظارش. مردان قربانی تاثیرات زیانبار طلاق دکتر پرویز مظاهری دبیر انجمن روان پزشکان ایران، تاثیرات زیانبار طلاق در خانواده را به ترتیب بر دوش فرزندان، سپس مردان و در انتها زنان دانست و اظهار داشت: از آنجاییکه مردان توانایی برخورد یا کنار آمدن با مشکلات را ندارند و توانایی روانی زنان در این گونه مسایل بیشتر می باشد و علت آن نیز ترشحات هورمون «استروژن» است ، هنگام متارکه مردان به دلیل وابستگی به همسر از نظر مسایل تربیتی و مسایل حاکم بر زندگی ضربه بیشتری را متحمل می شوند. دکتر مظاهری افزود: از آنجاییکه مردان بخاطر مشغله کاری خارج از محیط خانواده نمی توانند همانند زنان زندگی را اداره کنند و عدم آشنایی با مشکلات محیط خانواده اعم از تربیت فرزندان و مسایل حاکم بر خانه، دچار شکست روحی روانی می شوند. دکتر فربد فدایی، روان‌پزشک معتقد است بلافاصله بعد از جدایی، برای بیشتر مردان، یک دوره‌ی تضاد، دوگانگی عاطفی و تغییرات خلقی شدید پیدا می‌شود. تضاد از این جهت که مرد طلاق‌گرفته، در این که کاری که انجام داده درست بوده یا نه مردد است و همیشه با این سوال که آیا می‌توانسته کار بهتری انجام دهد یا نه مواجه است. مرد در عین حال که از همسر سابق خوشش نمی‌آید، همزمان نسبت به او احساس مثبتی هم دارد؛ چون ممکن است بعضی از جنبه‌های وجود او را که در گذشته دوست داشته، هنوز هم دوست داشته باشد. پس از جدایی گاهی اوقات، مرد احساس تاسف می‌کند؛ چون فکر می‌کند می‌توانسته بهتر رفتار کند، یا احساس شرم در او به وجود می‌آید؛ به این دلیل که در یکی از نهادهای مهم اجتماعی که ازدواج و تشکیل خانواده است، شکست خورده است. طلاق؛ فرایندی با ابتدا و بی انتها دکتر محمد مهاجری جامعه شناس و آسیب شناس اجتماعی بر این باور است که فرآیند طلاق بر اساس مطالعات جامعه شناختی فرایندی است که ابتدا دارد، اما انتهایی ندارد، به این معنا که طلاق صد در صد اتفاق نمی افتد و صرفا این مساله به شکل حقوقی پایان می پذیرد، اما مسایل عاطفی ناخودآگاه در ذهن طرفین می ماند. سوختن و ساختن یا سوختن و سوزاندن دکتر مهاجری در تشریح این نظریه گفت: فرآیند طلاق در بررسیهای جامعه شناسان 13 مرحله است، هفتمین مرحله آن طلاق پنهان است که با رنگ باختن عش و علاقه در محیط خانواده بین زوجین اتفاق می افتد، و از آنجاییکه ساختار سنتی بر جامعه حاکم است، زنان به جمله «می سوزم و می سازم» اکتفا می کنند، در این مرحله زن معتقد به سوختن و ساختن برای نگاهداری از پیوند خود است، این در حالیست که هر چه بسوزد می سوزاند، و قربانی این تفکرزنان، مردان می باشند، در این مرحله که به ظاهر بر اساس ایثار زن صورت گرفته است و مرد برنده آن است، آثار مخرب روحی و روانی و زیانبار آن بیشتر متوجه مرد می شود. دکتر مظاهری با اشاره به فرهنگ حاکم بر جامعه که از کودکی به دختران اجازه گریستن در صورت بروز مشکل را می دهد، افزود: جامعه ما به زن اجازه گریه کردن را می دهد، از دوران کودکی دختر بچه حق گریستن دارد در صورتی که اگر پسر بچه ای گریه کند همه او را سرزنش می کنند، این تلقین از دوران کودکی مدام در ذهن مرد شکل می گیرد و از آنجاییکه عادتا مردان غرور مردانه ای دارند از گریستن و یا بیان مشکلات خود سرباز می زنند، که این مساله باعث رفتارهای ناهنجاری در مردان پس از متارکه ، مانند پرخاشگری ، افسردگی و... می شود. افسردگی رایج ترین بحران مردان بعد از طلاق دکتر امیرحسین توکلی روانپزشک، در تشریح پیامدهای طلاق بر روی مردان گفت: غالبا احساساتی نظیر ناامیدی، یاس، افسردگی، کاهش اعتماد به نفس، کاهش پذیرش شخصیت فردی، زیر سوال بردن زیباییهای شخصی و زیر سوال بردن تواناییهای شخصی و فردی بعد از متارکه به شکل گسترده و پنهان در مردان شکل می گیرد. دکتر توکلی افسردگی را رایج ترین بحران مردان بعد از متارکه دانست و گفت: افسردگی در این دوران بسیار شایع است؛ زیرا مردان نمی‌داند چه وضعیتی در انتظار آنهاست. به طور کلی در دوره‌ی پس از طلاق، خشم و تاسف و عشق و نفرت در هم می‌آمیزند. ممکن است بعضی اوقات، مرد احساس راحتی کند؛ زیرا بر این باور است که دیگر فشارها و دخالتها تمام شده؛ اما ترس از آینده‌ی نامعلوم، این احساس راحتی موقت را از بین می‌برد. در این دوران، مردان با یادآوری‌های مکرر گذشته و بررسی رابطه‌ی ازهم‌گسیخته‌ی خودشان، دچار اختلال تمرکز می‌شوند و نمی‌توانند به هیچ‌چیزی به طور طبیعی فکر کنند. دکتر مظاهری درمورد پیامدهای جسمی و روحی طلاق برای مردان تصریح کرد: متارکه می تواند استرس مضاعفی را برای مردان ایجاد کند، در کنار افسردگی حاصل از این اتفاق، مرد دچار اضطراب می شود، اضطرابی که در مردان بعد از متارکه شکل می گیر بسته به نوع شخصیت مردان باعث بروز ناراحتیهای قلب و عروق، بیماریهای ریوی، ناراحتیهای گوارشی، ریزش مو و یا سفید شدن موی سر می شود. دکتر مهاجری اعتقاد دارد آثار مخرب طلاق ضربه روحی سنگین تری را بر مردان وارد می کند و می افزاید: حوزه آسیب ها و کارکرد های منفی طلاق بر روی مردان شبیه زنان نیست و به مراتب بیشتر است، اما جلوه دادن و تجلی دادن آثار منفی نزد زنان بیشتر است که آن هم به مکانیزم دفاعی زنان باز می گردد. زنان مکانیزم دفاعی بسیار خوبی دارند و آن مکانیزم برون ریزی اتفاقات تلخ و بیان مشکلات و تجلی آن است که باعث ایجاد تعادل در زنان می شود، اما مردان از آنجاییکه از این مکانیزم برخوردار نیستند و آثار روانی و اجتماعی طلاق و مشکلات ناشی از آن را نهفته و پنهان در خود دارند که این مساله باعث اختلال در مکانیزم دفاعی مردان می شود. دکتر مهاجری پیامدهای منفی اقتصادی بعد از طلاق را در دو دهه اخیر پر رنگ تر دانست و گفت: یکی از پیامدهای منفی طلاق برای مردان که در دو دهه گذشته رواج پیدا کرده است مسایل اقتصادی ناشی از مهریه های سنگین است. متاسفانه بخاطر رسم و عرف اشتباه حاکم بر جامعه مردانی که توان مالی کمتری دارند براساس هیجان، احساسات، چشم و همچشمی و بیان عشق و علاقه خود مهریه های سنگینی را که دور از عقل و منطق است تقبل می کنند و دلیل برخورد خود را جمله بی معنای « کی داده ، کی گرفته » می دانند. این مساله باعث ضررهای سنگین اقتصادی، روانی و اجتماعی برای مرد می شود و سپس مرد را دچار عقده های نهفته برای بازپرداخت مهریه می کند، و در صورت عدم توان پرداخت مرد دچار فرایند قضایی تازه ایی می شود که تبعات روانی منفی در پی خواهد داشت. مدت پایداری مردان بعد از طلاق دکتر مظاهری درباره مدت پایداری مردان نسبت به همسر سابق خود پس از طلاق خاطر نشان کرد: عادتا مدت پایداری مردان پس از متارکه یا فوت همسر بسته به میزان علاقه و وابستگی متغیر است، در بعضی اوقات علاقه و وابستگی به همسر سابق مدت پایداری مردان را بالا می برد، و در شرایطی دیگر سرخوردگی از ازدواج اول باعث بالا رفتن مدت تجرد مردان بعد از متارکه می شود. دکتر مظاهری افزود: تجربه نشان می دهد مدت پایداری مردان به سه دلیل نیاز فردی مردان به یک شریک، وجود کودک در محیط خانواده و فشار اطرافیان، درصد بسیاری از مردان در دو سال ابتدایی بعد از متارکه اقدام به ازدواج مجدد می کنند. مردان بعد از طلاق غمگین ‌تر از زنان مردان در مقابله با تمامی مراحل مختلف قطع رابطه از زنان ضعیف تر هستند و طی چند سال اول پس از طلاق، روابط کمتری با دوستانشان برقرارمی کنند. روانشناسان و محققان معتقدند زنان در مقایسه با مردان در مواجهه با بحران ناگهانی مثل طلاق، با شرایط بهتر کنار می آیند. بنابر یک تحقیق در یورکشایر انگلستان ، 61 درصد از زنان طی 2 سال اول بعد از طلاق، بسیار خوشحال‌تر از موقعی هستند که هنوز در حال زندگی مشترک بودند در حالی که این رضایتمندی تنها در 51 درصد از مردان وجود داشته است. براساس این تحقیقات زنان در مقابله با تمامی مراحل مختلف قطع رابطه از مردان قوی‌تر هستند و طی چند سال اول پس از طلاق، این روابط بیشتری با دوستانشان برقرار و وقت بیشتری را صرف خانواده‌‌شان می کنند و به‌دنبال مشاوره‌ها و درمان ناراحتی‌هایشان هستند در حالی که مردان غالبا به‌دنبال لذت‌های موقتی اند. با از بین رفتن قبح فرآیند طلاق و افزایش آمار روبه رشد آن، روزانه افراد بسیاری را در قالب دوست یا آشنا مشاهده می کنیم که خواسته یا ناخواسته درگیر این اتفاق شوم شده اند. اما در این بین تأثیر طلاق بر روی مردان به صورت ناهنجاری هایی در جامعه بروز می کند، گاها برای مقابله با مشکلات ناشی از طلاق به مسایلی پناه می برند که از لحاظ عرف جامعه مذموم و نکوهیده است و برای خود شخص بار منفی بسیاری دارد. بی شک عدم اندیشه و وجود راهکار مناسب برای مقابله با این مشکلات، جامعه را به سوی ورطه ای هولناک سوق می دهد، ورطه ای که هر لحظه هر کداممان را به سوی خود می کشد و می بلعد.
آقا سینا من اونو تو روزنامه جام جم خوندم.....فقط میدونم تو این هفته بود! الان به روزش واقعا شک دارم! اما اون خیلی مختصر و مفید بود....داشتم دنبال اون میگشتم که اینا رو یافتم! توضیح مفصل همونه....مخصوصا این یه تیکه: اعلمی به زندگی مجردی مردان بعد از متارکه اشاره و بیان می‌کند: از آنجایی که مردان در جامعه‌ می‌توانند زندگی مجردی داشته باشند و این امر از سوی جامعه پذیرفته شده و برای آنان صورت ناپسندی ندارد، آن‌ها تا آخر عمرشان می‌توانند به تنهایی زندگی کنند، اما این زندگی مجردی انحطاط اخلاقی آنان را به دنبال خواهد داشت. چرا مردان بیمار می‌شوند؟ وی این‌گونه مردان را در معرض آسیب‌هایی می‌داند و می‌گوید: بیماری‌های جنسی‌ مانند ایدز و اعتیاد بیشتر سلامت جسمی این دسته از مردان را تهدید می‌کند. این کارشناس ارشد روان‌شناسی بالینی می‌افزاید: زنان این توانایی را دارند که در جمع خانوادگی یا دوستان به بیان احساسات خود بپردازند و از این طریق خود را تخلیه روحی و روانی‌کنند و بار فشارهایی را که بر آنان وارد شده است کاهش دهند. اعلمی ادامه می‌دهد: یکی از مشکلات زنان بعد از طلاق نوع نگاهی است که اطرافیان به آنان دارند؛ زیرا در جامعه ما بانوانی که طلاق گرفته‌اند محدودیت‌های زیادی دارند، اما برای مردان چنین دیدی وجود ندارد و آن‌ها به راحتی در جمع دوستان یا فامیل حاضر می‌شوند و ارتباط برقرار می‌کنند، در صورتی که این ظاهر قضیه است، زیرا در این زمینه هیچ زنی دوست ندارد همسرش با مردی که مطلقه محسوب می‌شود، معاشرت داشته باشد. دقیقا گفته بود زن ها به آغوش خانواده برمیگردن و تحت حمایت خانواده هستن و مردها چون اکثرا به زندگیشون جدا از خانه پدری ادامه میدن و یه حالت طرد شدگی دارن، خیلی بیشتر آسیب میبینن.....
2714
میدونم مقالات طولانی هستن... ولی بخونید...خیلی جالبه... اینکه ما خانم ها بر خلاف مردان سیستم بدنیمون طوری هست که این سختی ها رو راحت تر هضم میکنیم.... خوشمان آمد!!!!!!!!!!
من این خلاصه هه رو خوندم... اخرین پست... فافا جون راستش زیاد قبول ندارم! آسیب مردها و زن ها بعد از طلاق معلول متغیر های بسیار زیادی در هر دو هستش... اینکه هر کدوم با چه سطح اقتصادی، تحصیلاتی، و خانوادگی جدا شده اند... اینکه زنان بیش از مردان به آغوش خانواده برمی گردند یکی از فاکتورهاست... به نظرم این جور مقالات خوشبینانه و کمی دلگرم کننده برای زنان نوشته شده. مسلما طلاق برای مردها هم بده و اسیب های جسمی و روحی داره. منتهی از نظر من به شخصه این حقیقتی انکار ناپذیره که در جامعه مردسالار ما مردها آسیبهای کمتری می بینند... من دارم زن ها و مردهای مطلقه رو در محل کارم و جامعه می بینم. اوضاع رای زن ها سخت تره... باز هم میگم اوضاع بعد از طلاق به خیلی چیزها بستگی داره... اگر یک مقاله پیمایشی و یا از این مقالاتی که طی چندین سال پدیده های انسانی رو مورد بررسی قرار می دن به من نشون بدید من شاید بپذیرم. شرایط زن مطلقه واقعا سخته. من خودم واقعا در مقابل مردانی که از ماجرای جدایی من باخبرند نمیدونم چطور برخورد کنم. اونها اصلا نجیب و خوب ها... من هر حرفی می خوام بزنم هی بالا و پایین می کنم یک وقت دو پهلو نباشه به منظور بگیرند و بگن بله "فلانی هم بله"... چراغ سبز نشون داد و ... با اینکه من خیلی معمولی و منطقی و جاافتاده برخورد می کنم با این حال اومدم راه رفتن کبک رو یاد بگیرم راه رفتن خودم رو هم فراموش کرده ام! واویلا به روزی که خبر همگانی بشه...
دخترکی شاد در من می‌زیست...که چونان شاپرک، به این‌سو و آن‌سو میپرید...خیال پرواز داشت... و آرزوی پروریدن نسلی...پر از غصه شد...از رویاهایش دست کشید...هنوز پا به سن نگذاشته بود که پیر شد...پولکِ بال‌هایش ریخت... پَرپَر شد...
دوست قدیمی عزیزم. خیلی سخت نگیر. اگه خودت سخت بگیری قطعا سخت می گذره. من از همون اول راحت با مسئله کنار اومدم . خدا رو شکر تا الان هم مشکلی نداشتم . قوی و محکم باش. اینم یه مدل زندگی هست کار اشتباه که نکردیم . تازه این یعنی ما یه پله قویتر از اونهایی هستییم که از ترس ترجیح می دن تو فاضلاب زندگی دست و پا بزنن قوی باش و محکممممممممممممممممم
آبتین همه امید من به زندگی ، قوی باش پسرم مثل کوه
فافا جون منم این مقاله و همون جام جم ( فکر کنم ) و البته یه مقاله دیگه هم تو همین نی نی سایت وندم . امروز می خواستم سرچش کنم که شما طبق معمول زرنگتر بودی و زحمتشو کشیدی .ممنون پسر گلتو ببوس
آبتین همه امید من به زندگی ، قوی باش پسرم مثل کوه
دوست قدیمی عزیز درسته فاکتورهای زیادی تاثیر گذار هستن ولی در شرایط عمومی دیدگاه نسبت به مردی که زندگیش از هم پاشیده شده خیلی مثبت نیست ، چرا که در همین جامعه مرد سالار خانم ها طوری تربیت شدن که تا جونشون به لبشون نرسه دست از زندگیشون نمیرسه ، درسته استثناهایی وجود داره ولی کلیت امر تربیت دختران ما تربیت سوختن و ساختنه خانم وقتی با وجود این تربیت تن به طلاق میده مرد عامل تنفر و انزجار دیگران میشه
"سلامتـــی خـــــودم" کــه هرکـــی منـــو دیــــد... گـــفتــــ چـــقـدر دورش شلـــوغــــه...!!! ولــــی فــقط خـــودم فـــهمیــدم کــه چقــــدر تنهـــــــام.....
میدونم دوست جون بالاخره شرایط زندگی ها خیلی متفاوت هستن.... ولی در شرایط یه زندگی معمولی و عادی که سطح درآمدی یا فرهنگی شخص طلاق گرفته در حد متوسط و معمولی باشه به نظر من مردا اوضاعشون خراب تر از زنی دقیقا با همون شرایط هست.... منم مثل نسیم انقدر راحت بااین موضوع کنار اومدم! البته یه مدت خجالت میکشیدم که بگم جدا شدم...یا تو این سن چه مشکلاتی که نکشیدم! اما با راهنمایی همون استادمون با جسارت تمام الان حاضرم برای همه بگم که جدا شدم!!!! اصلا ناراحت نمیشم!سختم نیست! یعنی دیگه کاملا پذیرفتم که عیب نیست! و کسی که بخواد بد فکر کنه اصلا ارزش نداره من خودمو به خاطر فکر اون ناراحت کنم یا به سختی بندازم. من همون فافای همیشگی هستم...متانتم رو حفظ میکنم ، مثل قبل! حد و حدودم رو حفظ میکنم ، مثل قبل! پس چیزی تغییر نکرده.....وقتی من به خودم سخت بگیرم اونم به خاطر مردم، قطعا رفتارم تغییر میکنه....قطعا از درون عذاب میکشم....ولی وقتی برای خودم طلاق عیب و نقص نباشه ، دیگران هم نمیتونن دل بسوزونن یا ذره بین بذارن روی من و رفتارام و عوارض طلاق رو در من پیدا کنن!
دقیقا ستاره تنهایی عزیز منم همینو میگم اکثر زن ها واقعا تا جیگرشون خون نشه و دکتر نگه داری میمیری و خودتو نابود میکنی حاضر به جدایی نیستن!!!! اما مردابه راحتی این تصمیم رو میگیرن...به هزار و یک دلیله پر بحث که اینجا نمیشه گفت!!! آقا سینا میاد دعوامون میشه!!!! به خاطر همین یه زن مطلقه توی همون شرایط درآمدی و اقتصادی و فرهنگی متوسط ها...ممکنه که یه مقدار بالاخره به خاطر نگاه های بد و ... سختی بکشه.....اما مردی که زنشو طلاق داده تو همون شرایط متوسط، وضیعت سخت تری رو میگذرونه....به نظر من ازدواجش هم به اندازه ازدواج زنه مطلقه سخت هست....شاید هم سخت تر!!!
2706