2703
2553
عنوان

مزاج شناسی و گیاه درمانی

| مشاهده متن کامل بحث + 692199 بازدید | 1854 پست
سلام حسنا جونم من تازه مامان شدم 2 ماهمه خیلی گرمی دوست دارم مخصوصا حلوا های گرم چقدر در روز میتونم بخورم؟

خرما بخور .. حلوا بخور .. عیبی نداره .... اتفاقا سه ماه اول بدن مادر به سمت بلغم میره که خوبه برات ...

زعفرون و کنجد رو فقط زیاد نخور ... و یا اصلا نخور ...

طوری نیست ...

مبارکت باشه عزیزم ...

بووووووووس
افسوس روزی خواهد آمد که بی دینی، نمادروشن فکری است!(دکتر علی شریعتی )
سلام حسنا جون
چی رو با چی میشه دم کرد و خورد
چی اثری داره
مثل گل گاو زبان با نعنا با چای سبز با زیره با دارچین زنجفیل و ..میشه همه رو قاطی کرد و خورد چجوری دم کنیم و بخوریم یا دم نوشای دیگه

مثلا گل گاوزبون با سنبل الطیب با چای کوهی با چای ورون با لیموعمانی ...

زنجبیل خودش کافیه با عسل یا خرما بخورید ...

دارچین با سیب ... بسیاااااار خوشمزه میشه ...

بیشتر اینا تجربیه ...

بچه ها باورتون نمیشه!  برای بچم از «داستان من» با اسم و عکس خودش کتاب سفارش دادم، امروز رسید خیلی جذذذابه، شما هم برید ببینید، خوندن همه کتابها با اسم بچه خودتون مجانیه، کودکتون قهرمان داستان میشه، اینجا میتونید مجانی بخونید و سفارش بدید.

سلام حسنا جون
یه سوال داشتم.من الان هفته ی 16 بارداری هستم و متاسفانه گلودرد و سرماخوردگی دارم .چهارروزه که سفالکسین 500 مصرف کردم ولی کمی بهتر شدم...مرتب شلغم و آب شلغم و شیر و سوپ و آبمیوه میخورم...میخوام بدونم شلغم که طبعش گرمه واسه نینی ضرر نداره؟ آخه من سابقه ی سقط هم دارم...توروخدا جواب منو بده خیلی خیلی نگرانممممممم

پونه و آویشن دم کن قرقره کن مدام ...

جوشونده ی گل نسترن بخور .. البته اگر فشارت پایینه بایه چیز شیرین بخور ...

شلغم لیموشیرین کیوی انار شیرین... بخور برات خوبه ...

من یه سئوال دیگه هم داشتم در مورد دوستم که باردار هست و در بارداری قبلیش خیلی وزن اضافه کرد این بار می خواد اضافه وزن طبیعی داشته باشه ولی میگه اشتهاش خیلی زیاده آیا داروی گیاهی هست که اشتها ی زیادی رو در دوران بارداری کاهش بده و واسه جنین خطر نداشته باشه ممنون میشم جوابمو بدی خانمی بووووووووس...

زنجبیل بخوره ... آب خنک + عسل + لیموترش تازه + زنجبیل ...

خانم باردار در روز میتونه یک قاشق چای خوری زنجبیل مصرف کنه ...

وسعی کنه میوه و سبزی بیشتر بخوره ...

کاریش نمیشه کرد ...

2720

حالا نظر شما چیه؟
1- هنوز به درمان های گیاهی ادامه بدم؟ /// بله ادامه بده ....
2-این درمان ها چه قدر طول میشکه؟ /// حداکثر سه ماهه باید جواب بده ...
3- گیاهان دیگه مد نظرتون هست که تجویز کنید؟ //////// عرق فراسیون روزی یک لیوان ... بهتره شب قبل خواب خورده شه .... و روزی 21 عدد اسفند بشور با آب قورت بده ... همون دونه های کوچیک و سیاه اسفند ..
4- بالکل درمان گیاهی رو رها کنم و برم سراغ درمان شیمیایی؟ (که از عوارض ناشی از اون بسیار میترسم) /// یکم دیگه صبر کن ...
5- نظرتون در مورد همیوپاتی چیه؟ //// حتما برو سراغ یه متخصص و امتحان کن ...

(حسنا جان خواهشا به این یک سوال حتما جواب بده):

6- مصرف همزمان قرص های LD یا HD برای برطرف شدن کیست با پیازدرمانی مشکل دارد؟ درست است که قرص ها مانع تخمک گذاری شده و پیاز موجب تخمک گذاری می شود؟ در حقیقت میخوام ببینم برای اینکه سریع تر به نتیجه برسم، می تونم همزما از قرص و پیاز و رازیانه و ... استفاده کنم؟ //// برو سراغ همیوپاتی و خبرشو بهم بده ...

سلام حسنا جون من دکتر رفتم. البته بدن دارو خدا را شکر شب 12 سیکلم پاک شدم و روز 14 رفتم سونوگرافی و گفت همه چی نرماله و یه فولیکول 18 داری. من سع میکنم رازیانه هم بخورم. راستی اگه اومدی لطفا بگو چی بخورم که فولیکولم رشد کنه و آزاد بشه....؟؟؟؟؟؟؟؟؟

هر چیزی که هورمون زنانه داره ....

رازیانه فراسیون مریم گلی ...
می خواستم بدونم آیا راهی وجود دارد که با استفاده از داروهای گیاهی صاحب نی نی های دوقلو شد؟؟؟

شاید کسانی تونسته باشن ... ولی این قضیه صددرصدی نیست که رو همه جواب بده ...
من 4 ماهی هست که برای بارداری اقدام کردم که هنوز موفق نشدم از ماه پیش پریودم یکی دو روز جلوتر میافته این ماه 27 روزه بود که امروز 13 سیکلم هستم ولی کیت گذاشتم از دیروز و پریروز هم کمرنگ تر شده و علائم دیگه ای هم ندارم به نظرتون این ماه تخمک گداری ندارم یا دیرتر انجام مممکنه بشه به نظرتون چیکار کنم کمکم کنید زیاد وقت ندارم

اگر به مقدار یکسانی جلو یا عقب میندازی عیبی نداره ... کلا موقع اقدام به بارداری کمی تغییر ایجاد میشه برای رحم ...

2714
بلفی جان کجا؟ من تهرانم نیست که . بازار داره؟ واسه کدون نوع تیروئید ه؟

حسنا جان ممنون ازت

فقط این فارماتون واسه کم خونیه ؟ من مولتی ویتامین wellwoman داشتم یه بار استفاده کردم
یعنی اینبار فارماتون بخرم؟
چه جوری بخورم؟

ویتامین welloman بهتر از فارماتو است.
در ضمن کدوم شهری برای عرق بولاغ اوتی میگم؟
سلام حسنای عزیز.من خیلی وقته نوشته هاتونو میخونم... تو تاپیک قبلیتونم مزاحمتون بودم.....
عزیزم همسر من ازواسپرمه.تو بیوپسی میکرو تسه هم چیزی پیدا نشد....یبارم اهدایی گرفتم و ای وی اف کردم اما نشد.....میخواستم ببینم ایا میشه امیدوار بود یه روزی دیگه همسرم ازو نباشه...مثلا دارویی چیزی......البته نه شیمیایی
دوم اینکه: .بهم میگن بریم همیوپاتی.....دقیق نمیدونم چیه........بنظرتون خوبه.........بریم.....

سلام عزیزم ...

همیوپاتی خوبه اگر بری پیش کسی که واقعا وارد باشه ... چون هم میتونه خیلی مضر باشه هم خیلی مفید ...

در مورد همسرتون ... اگر اسپرم صفر باشه نمیشه کاری کرد ... اما اگه توانائی اسپرم سازی هر چند بسیار کم رو دارند ممکنه بشه یه کارایی کرد عزیزم ...
ممنونم عزیزم،راستش شوهرم روی سرش خیلی جوش میزنه،یک مدت زیرنظر متخصص پوست بود و باشامپوهای خارجی بهتر شده بود،ولی باز شدت گرفت.سه ماه پیش هم زیر نظر طبیب سنتی از زالو استفاده کرد اما جوشهاش برای چندروز کم شدن وحالا هم خیلی بیشتر شدن.الان داره تهران درس میخونه و اب و هواش بهتر شده ولی جوشهاش بیشتر شده.نمیدونه باید چیکار کنه دیگه واقعا کلافه شده.اگه میشه لطف کن و بگو که چه غذاهایی رو نخوره و چه دارویی مصرف کنه.اگرم قبلا توضیح دادین بگین کدوم تاپیک، قبلیه یا همینجا.ممنون عزیزم.

پیاز رنده کنن سرشونو قبل ازبا پیاز و آبش حمام حسابی ماساژ بدن 20 دقیقه ( چشمشون میسوزه میدونم ولی تحمل کنن ) ... چربیشون بالاست ... و حجامت هم براشون مفیده

سلام حسنا جون با عرض پوزش یه سوال داشتم من هر از چندگاهی چند روز گاهی یک هفته شکمم درست کار نمی کنه و فقط گاهی خیلی کم... البته یبوست نه ها اصلا چیزی تولید نمی کنه ظاهرا(خیلی خیلی ببخشید) واونوقت شکمم خیلی سفت و بزرگ میشه و تقریبا اشتهام هم کم میشه تا بالاخره باز بشه با خوردن هیچ چیزی هم که بقیه می گن درست نمیشه باید خودش درست بشه می خواستم ببینم باید چی کار کنم چون تو این ایام لباسام هم همه در ناحیه شکم برام تنگ میشن کمی.و...

IBS نداری ؟؟ ... سندروم روده ی تحریک پذیر ؟؟ ... مواقعی که استرس داری اسهال نمیشی ؟؟؟

1- مصرف همزمان قرص های LD یا HD برای برطرف شدن کیست با پیازدرمانی و گیاهانی که پیشنهاد فرمودید (همیشه بهار، رازیانه، مریم گلی و فراسیون و اسفند و دوسین)، مشکل دارد؟ ////////// من قرصها رو پیشنهاد نمیکنم ... این دیگه به عالم و آدم ثابت شده که ضرر زیادی داره ..

آیا مصرف همزمان آنها (قرص و پیاز و گیاهان)، عملکردشان را دچار اختلال می کند؟ (آیا این درست است که میگن قرص ها مانع تخمک گذاری شده و پیاز و گیاهان دارویی موجب تخمک گذاری می شوند؟) /////////// بهتره قرص ها خورده نشه ... و سموم وارد بدن نشن ...

(آخه یه دکتر زنان خیلی خوب و با تجربه رفتم و بهم 2 دوره LD داده، میخوام تا زمان خوردنش شروع نشده با کمک و مشورت شما یه تصمیم خوب بگیرم)

2- نظرتون در مورد قرص ویتاگنوس چیه؟ تاثیرش چه جوریه؟ و آیا با داروهای گیاهی تداخل داره؟ ///////// بله خوبه ... نه تداخلی نداره ...

3- آیا می توان این گیاهان را (همیشه بهار و مریم گلی و رازیانه) را با هم دم کرد و صبح یک لیوان از اون خورد و یک لیوان هم فراسیون دم کرده و شب خورد؟ ////////// بهتره که گل همیشه بهار جدا خورده شه و مریم گلی و رازیانه غیبی نداره با هم باشه ... فراسیون هم شب ... خوبه

(آخه صبح ها من اول شربت عسل و خاکشیر میخورم و بعد همیشه بهار و یک ساعت بعد از صبحانه رازیانه و مریم گلی و این باعث میشه که مدام مجبور باشم برم دستشویی و چون سر کار هستم برای کمی مشکل ایجاد می کنه)
////////// فعلا مجبوری این کارو بکنی ..

4- برای سنگ از نوع اوریک چه کار باید کرد؟ چه چیزهایی غیر از گوشت اسید اوریک تولید میکنه و چه چیزهایی کاهشش می ده و سنگ رو دفع می کنه؟ ////////// قبلا در این مورد توضیح دادم ...

یکی از چیزهایی که ضد اوره است، کرفسه... و استفاده از عرق کرفس. درسته؟ /// بله

5- قرص ld با قرض ضد تشکیل اسید اوریک (آلوپورینول - برای سنگ کلیه) با هم تداخلی ندارند؟ //// اول یکی دو جارو درست کن ... همرو با هم نمیشه ...

البته خودش یه سری دارو رو لیست کرده که ld جزءاش نیست.

راستی ای کاش بیشتر وقت داشتید و وبلاگتون رو هم به روز می کردین. ////////// حقیقتا وقتشو ندارم ...

ا عرض معذرت من عفونت قارچی قدیمی دارم که هی خوبش میکنم دوباره شروع میشه ، البته پریودم همیشه سر وقته ... /////////////// گرمی بخور ... زنجبیل ، جوشونده ی پونه آویشن .. چای ولبنیات نخور ... خودتو هرزگاهی با سرکه بشور ... نباید اینطوری باشی ... ؟؟!!!

گوشم خیلی حساسه عفونت گوش هم دارم از وقتی گوش سمت راست عفونت کرد و ظاهرا خوب شد ولی سمت راست صورتم غذا میخورم درد میگیره /////////// گوشتو با عنبرنسارا بخور بده مدام ....

میدونم به چیا حساسم و نمیشه نخوردشون ، میرم هر جایی میخوام چایی نخورم ناراحت میشن مامان خودم از همه بدتر ...
تو جوشوندنی هم مشکل دارم یا وقت نمیشه یا ...
رو اوردم به عرقیجات
رفتم عرق بومادران و پونه و آویشن و رازیانه گرفتم ولی نمیدونم کی بخورم و به چه ترتیبی؟ ///// بومادران رو عصرها یک استکان بخور ... پونه و آویشن رو قاطی کن و روزی یک لیوان بخور ... بیشترم بشه عیبی نداره ...

رازیانرو برای این گرفتم که یکم هورمون زنانه بهم اضافه بشه ، کمبودش رو حس میکنم //// صبح ها بخور ...
بابونه هم بگیرم به نظرت؟ //// همینا کافیه
میشه از هر کدوم یه مقدار مشخص بریزم تو لیوان با هم بخورم ؟ ////
پیاز درمانی برای من خوبه ؟ با پیاز سفید هم میشه ؟ پیاز قرمز پیدا نمیکنم //// پیاز قرمز گرمه و بهتره ...

بعضی اوقات اسفرزه درست میکنم میخورم برای شستشوی معده ... // عالیه

به گیاهی جات علاقه دارم میخونم و این نتیجه فکرمه ممنون میشم راهنمایییم کنی ... /// خوبه عزیزم ...
من شنیدم عرق بابا ادم مسمومیت میاره راسته؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟//

چه مسمومیتی آخه ؟؟ کی گفته ؟؟ عالم و آدم دارن مصرف میکنن در جهت درمان ...
2706