2733
2739
من رشته ام مرمت بناهای تاریخی بوده و با تاریخ زیاد سروکار داشتم اما نه خیلی تخصصی در مورد ادیان، بیش ...

درکل شواهر زیادی هست که بگیم زرتشتی نبودن البته نه همشون،مثلا بعد از داریوش میشه بگیم زرتشتی

اون زمان مغان زرتشتی نبودن،هومه میخوردن,قربانی داشتن و.... دراصل هخامنشی ها به ایین کهن اریایی بودن نه زرتشتی

اللهم صل علی محمد وآل محمد وعجل فرجهم🌹
روش دفنشون که فرق داشت شاهای هخامنشی دفن شدن اما زرتشتی ها دفن شدن،فروهر در کتیبه ها یعنی مینوی

🤔

باز شما بهتر میدونی ولی در مورد مصرف هومه موافقم

و ازدواج با نزدیکان هم اختلاف هست بین هخامنشیان و زرتشتی ها

ولی بازم ممنون، کنجکاوم کردی برم بگردم و بخونم 🌹

کسانیکه وعده ی بهشت به ما دادند، چیزی جز جهنم خلق نکردند.‌                                                          
ببین نظرات اینجا خیلی خوبه ها ولی تهش ادم نیاز داره یه ادم متخصص بهش بگه چیکار کنه. من خودم هربار مساله اینجوری برام پیش میاد میرم سراغ دکترساینا. بیا اینم لینکش بعد تازه خیالمم راحته که اگر مشکلم حل نشه پولمو کامل برمیگردونن.

ولی خب داریوش تو یه کتیبه تمام پیروزی هاشو مدیون اهورامزدا میدونه و اهورامزدا رو ستایش کرده

به قول شما ادم نمیتونه بگه کدوم!

کسانیکه وعده ی بهشت به ما دادند، چیزی جز جهنم خلق نکردند.‌                                                          
ولی خب داریوش تو یه کتیبه تمام پیروزی هاشو مدیون اهورامزدا میدونه و اهورامزدا رو ستایش کرده به قول ...

خب اره منم گفتم بعد از داریوش زرتشتی بودن رو میشه گفت چون خود داریوش با گئومات مغ هم مشکل داشته،در کل چیز جالبیه

اللهم صل علی محمد وآل محمد وعجل فرجهم🌹
2728