2703
2553
ازص 753

shidi

مریم جون اگر شرایطت اورژانسیه
مکمل ریجن رو بگیر
ایوروشه رو بگیر
روغن ترکیبی که صفحه اول دستورش هست بگیر
سریع یه ماسک شبلیله بساز
تخم شنبلیله رو بذا تو یکم آب شب تا صبح خیس بخوره ,فرداش بجوشونش که حالت خمیری بشه بعد بذار رو سرت 45 دقیق

m212

1سوالی داشتم شیدا جان
من پیشونیم یکم بلنده
میخوام بدونم میشه کوتاه بشه یکم یعنی موهای کنار پیشونیم در بیاد
وقتی فیناستراید میخوردم در میومد اما بعدش که قطع کردم ریخت

موهای کنار پیشونی خیلی راحت با روغن ها در میاد ،من الان مشکلا دقیقا برعکسه پیشونیم بلند نیست موهای پیشونی رو نمیخوام وای همینطورم وکس میکتن ،ولی زخیم زخیم تر در میاد

من 3 هفته پیش وکس کرده بودم ,دیگه واقعا مو و ابرو چسبیده به هم

*خانومی*

مرطوب کننده خوب چی پیشنهاد می دی شیدا جونم؟

خانومی ایوروشه آبرسان و مرطوب کننده داره
من خودم روغن نارگیلم رو میزنم
شیر نارگیل هم بهترین مرطوب کننده و ضد چروکه ،قاطیش چند قطره اسطوخوس بریز
گلاب هم که عالیه

روشنک00

c همراهش می خورم قشنگ جذب شه یه ذره شم پر نشه

.
روشنک جون آهن یه ساعت قبل غذا
ویتامین های بکمپلکس بعد غذا با آب فراوان
تو که انقدر زحمت کشیدی قرص گرفتی یه ویتامین C جوشان هم میگرفتی

پس آهنتو با جوشان C

ellliii

شیدی جون پس 30 گرم باید بیشتر از 2 ق غ و یه ق چ باشه من یه ظرف 50 میل دارم که وقتی روغن ترکیبی رو میریزم توش حتی 10% اون ظرف هم نیست در حالی که باید بیشتر از نصف بشه

الی جون من الان امتحان کردن رو ترازو هر قاشوق پر غذا خوری 8 گرم بود چایخوری 3 گرم

سه تا قاشوق غذاخوری دو تا چایخوری میشه 30 گرم

ه سایت معتبر پیدا کردم
http://www.cuisine-french.com/cgi/mdc/l/en/apprendre/infos_pratiques/equivalences/equiv_poids.html

روغن رو زده

یه قاشوق غذا خوری 8 گرم

چایخوری 4 گرم

فکر کنم دو قاشوق با این قاشوق سبزه دو قاشوق غذا خوری بوده نه قاشوق غذاخوری معمولیه
http://fa.wikipedia.org/wiki/%D9%82%D8%A7%D8%B4%D9%82_%D8%BA%D8%B0%D8%A7%D8%AE%D9%88%D8%B1%DB%8C
لی جون غذاخوری من هم احتمالا فرق داره ,باید یکی از بچه های سایت که ترازو آشپزخونه داره بگه
یا اینکه بچه هایی که نتیجه چشمگیر گرفتن سما و سپیده بگن اونا دقیقا 30 گرم ترازو آشپزخونه رو ساختن یا دوقاشوق رو

pari pari

سلام دوستای گلم خوبین یه سوال دارم من 6 ماه پیش موهامو واسه عروسیم دکلره کردم بعدشم دو بار رنگ قهوه ای تیره کردم حالا الان بالای موهام یعنی ریشه ها تیره هست پایینا روشن چجوری میتونم با استفاده از حنا موهامو مشکی کنم اخه میخوام از این به بعد موهامو تقویت کنم خواهشن حتما جواب بدین

پری جون نمییتونی موهای رنگ روشن رو با حنا مشکی کنی ،فکر کنم سبز میشه
من 30 گرمم چون رو حرارت اندازه میگیرم روغنم روون میشه ،گرمم خیلی نزدیک به میلی لیتره فکر کنم ،ولی بچه هایی که با میلی لیتر اندازه میگرند صحیحتره

دیانا جون گرم رو میلی لیتر کن که برای بچه راحت تر باشهسپیده چون من که دیروز روغنمو بدوم حرارت اندازه گرفتم ،30 میلیریتر تقریبا شد 22 گرم البته چون کرچک سنگینه ،میشود دوفاشوق غذاخوری با دو قاشوق چاخوری ,بچه هایی که نزدیک به این میزان درست کردن ,درست درست کردن

بقیه گه با ترازوی اشپزخونه اندازه گیری کردن با روغن غلیط تصحیح کنند و بجاش میلی لیتر رو از این به بعد جایگزین کنند
نه سپیده جون
30 میلیتر روغن در حالت عادی (سرد) =22 گرم ======>دو قاشوق غذا خوری دوقاشوق چایخوری
ولی در کل تو درست انجام دادی سپیده ،ایشالا که امتحانتم خوب میدی
نه بچه ها اصله میزان oz بوده ,چون من رو حرارت اندازه میگرفتم 1 اوزم برابر 30 گرم میشده ،ولی شما ها که به طور عادی اندازه میگیرید همون میلی لیتر رو معیار قرار بدید ,چون روغن با روغن وزنشم فرق میکنه تو حالت عادی

pari pari

شیدی جون این رنگ موهایی که شما خودتم استفاده میکنی اماده هست تو عطاریا با اونا هم نمیشه موهامو رنگ کنم؟
پری جون این رنگی که من میگرم حنا و وسمست،یکی از بچه ها رو موهای رنگ شده گذاشته بود کفت رنگ موهاش به سبزی میزد ،من خودم قبلا موهام رو با رنگ مشکی رنگ میکردم ,حنا گذشتم ،ریشه ها رو مشکی میکرد یه دو ماهی هم طول کشید تا ساقه هام رنگ بگیره با حنا ،به احتمال زیاد 2 ماه طول کشیده رنگ های شیمیایی از ساقه هام بره

pari pari

شیدی جونم ببخشید خیلی سوال میکنم اما الان من میخوام موهامو مشکی کنم به نظر شما اول با رنگ شیمیایی رنگ کنم بعد با حنا تقویت کنم بعد رنگ کردن؟

پری جون به نظرم موهات یکم سافه هاش خشک میشه ولی از نعمت حنا حیفه محروم باشی ،با یه رنگ موی خوب مشکی کن

pari pari

قربونت برم شیدی جون پس اول با رنگ موهامو مشکی کنم بعدش حنا بذارم درسته دیگه؟ در ضمن بعد این که موهامو مشکی کردم یتونم حنا بذارم دیگه ؟چون پایین موهام دکلره هست میگم نکنه دوباره روشن شه

حنا و وسمه رو ماهی یه بار بذار رو کل موهات که مشکیش حفظ شه ،ماسک حنا میخوای بذاری برای احتیاط بذار روی ریشه هایی که دکلره نشده

pari pari

پس شیدی عزیز ماسک حنا رو تا جایی که دکلره نداره بذازم پایینا که دکلره داره حنا و وسمه بذارم من درست متوجه شدم؟

پری جون بعد اینکه موهاتو مشکی کردی عزیزم اینکارو بکن ،سعی کن هم رنگ شیمیایی میکنی از ریشه یکم فاصله بدی چون او دکلره های پایین مهمه که مشکی شن ،آملا هم مشکی میکنه موهاتو به مرور

shidi

سپیده جون نه برای خودت گفتم ,میتونی برگ کاری رو بشوری ،بجوشونی ،عصارهارو قاطیش کنی بزنی به سرت ،موهای سفیدم به مرور کم میکنه
یا کاری و با روغن نارگیل بجشونید رو سر بذارید ،اونم مثل شنبلیله خیلی خوبه

shidi

نه سما اضافه نکن ،فکر کنم سپیده هم مثل تو اندازه گرفته ,شما دوتا هم از همه زود تر مو در اوردید
من روغن اسانس دارم اون چهارتا رو که احتمالا قوی تره ولی شما هم روغن عصاره دارید که روغن پایه کمتر استفاده کردید زودتر نتیجه گرفتید

اوا رها

شیدااااااااااااااااااا جووووون

روغن اسانس چیه روغن عصاره چیه؟

چه فرقی دارن؟

من روغن رزماری تقدیس و اسطو خودوس ثامن و مریم گلی تقدیس دارم اینا چی هستن شیدا جون

عصاره ست یا اسانس؟

روش های مختلف عصاره گیری اوا جون ،اونا همه روغن عصارند ،یعنی از یه روغنی استفاده کردن فکر کنم تا عصارشو بگیرند
ولی سپیده میتونه دقیقشو لطف کنه از عطارنژاد بپرسه
ولی بچه هایی که حول و هوش 2 قاشوق روغن پایه استفاده کردم زودتر نتیجه گرفتند که میشه 30 میلی لیتر

753

shidi

روشنک ریجن خودش B داره ،نمیخواد بی رو جداگانه بخوری ،درسته B حلال تو آبه و اوور دوز نمیکنه آدم باهاش ولی از حول حلیم نیفت تو دیگ
753تا766

اوا رها

شیدا جان اسانس از عصاره قویتره؟

اگه بخوام اسا نس بگیرم چه مارکی خوبه؟

اسانس گیری آوا جونم فکر کنم دستگاه خواص بخواد کاره عطاری نیست ،من زنگ زدن تقدیس اتفاقا پرسیدم روغن عصارست یا روغن اسانس ،که گفت روغن عصاره ،ولی برای روغن اسانس از داروخانه ها باید سوال کنی ،روغن اسانس مصرف آروما تراپی داری

اوا رها

شیدا جان ترکیب روغنی و که میزنی چند دقیقه ماساژ میدی؟

اوایلش آوا جونم وقتی ریزشت زیاده زیاد ماساژ سنگین نده ،آروم 5 تا 10 دقیقه کم کم که ریزشت کنترل شده شد ،تا هر چقدر خواستی ماساژ بده

اوا رها

شیدا جان خواهری

اسانس قویتره یا عصاره؟

آوا بچه هایی که مو در اوردن سریع دوقاشوق غذاخوری یه قاشوق چایخوری استفاده کردن
شاید با توجه به اینکه از روغن عصاره استفاده میشه ،این مقدار معثرتر از 30 گرم یا حتی 30 میلی لیتر باشه

miss_saghi

شیدی جون
روغنهای اسانس رو هم با همین نسبت ها ترکیب میکنی؟ 8 8 8 16 ؟
توی 30 میلیلیتر روغن پایه ؟

آره می ساقی جون ،من خودم روغن عصاره ندارم که با روغن اسانسم مقایسه کنم که تفاوت رو بگم ،ولی روغن اسانس تقریبا مثل عطر میمونه
و نسبت های بر اسانی روغن های اسانسه

ولی حالا که میدونیم روی بچه ها که با دوقاشوق غذا خوری و روغن های عصاره نتیجه هاشون چشمگیر بوده ،بهتر بچه هایی که از روغن عصاره استفاده میکنند این نسبت جدید رو رعایت کنند

اوا رها

شیدا جون من هم همون دوق غ + 2 ق چ استفاده میکنم

راستی شیدا جون میشه روغن ترکیبی و که 2 ساعت گذاشتم بعدش املا بزنم اونم 2 ساعت بمونه ایرادی نداره؟

آوا جون مو با مو فرق می کنی ولی پری اینکارو کرد ریزش گرفت ,من بودم نمیکردم اینکارو

مامان نی نی

بقول شما مو با مو فرق داره,من با روغن ترکیبى شما تاصبح خوابیدم و روشم نیم ساعت املا زدم به ساقه ه
ا عالى بود

ساقه ها ایراد نداره گلی جون من ریشه ها رو منظورم بود منم خودم وقتی ترکیبی رو ریشه هامه ،ساقه هامو آملا میزنم

miss_saghi

شیدی نمیتونم خود اسانس ها رو توی روغن پایه حل کنم ؟ (نه روغن اسانس)
مثلا بجای روغن از اسانس رزماری استفاده کنم به همراه روغن های عصاره دیگه

میس جون روغن اسانس خوده اسانسه ،اسمش رو میگن روغن اسانس
نه اشکالی نداره ,مثلا مورد من روغن عصاره بود چون از ایران گرفتم ,به نظرم بهتر از اسانس مورد بود که از اینجا گرفتم
بعضی از بچه ها هم خیلی سریع تر از حتی خوده من مو در اوردند ,که حالا نمی دونم بخاطر اینه که من مشکل تیروییدی و ریزش ارثی هم دارم ,مو در اومدن من بیشتر طول کشید یا اصلا روغن عصاره بهتره

miss_saghi

فکر کردم در مورد رزماری اسانسش ممکنه بهتر باشه
من 3 هفته ایی میشه دارم از روغن ترکیبی، یک شب کرچک، دو بار حنا + بابونه +پودر نخود + تخم مرغ
و 2 بار املا استفاده میکنم اما هنوز خبری نیست

همه ی روغنها رو ثامن گرفتم، که دارم به کیفیت بعضی هاشون شک میکنم.

راستی کارنتین مایع و قرص چه مارکی خوبه ؟
و Ginkgo واسه کدوم کارخونه و چه دوزی در روز ؟

میس ساقی روزماری هرچی بوش بیشتر باشه بهتره ،سعی کن با روغن هایی که بچه ها نتیجه گرفتن ترکیبی بسازی
شنبلیله پرورده استفادن نمی کنی؟
سیر پیاز هم اضافه کن چون سما و سپیده هم سیر رو پیاز استفاده میکردند
مکمل چی استفاده میکنی؟
تو آزمایشتات همه چی نرمال بود؟

راستش من نمیدونم تو ایران چه مارکی هست الان
ولی pURE اینجا بهترین مارک
gINKGO هم قرصاش هست اینجا یه دونه در روز

مامان نی نی

شیدى جون نارگیل خوب پیدا نمیکنم با کرچک شنبلیله پرورده درست کنم اشکال نداره؟
نه مامان نی نی اشکال نداره ولی از خود ماسک شنبلیله هم غافل نشو

*خانومی*

شیدی جونم پس منظور شما اینه که روغن پایه مون درصد کمتر باشه زودتر نتیجه می گیریم؟

خانومی بچه هایی که دوقاشوق غذا خوری یه چایخوری ریخته بودن انگار زود تر نتیجه گرفتن

مامان نی نی

منظورت همون اب شنبلیله است شیدى جون؟

نه شب تا صبح تخمشو بخوابون تو آب ،فرداش بجشون تو آب مثل ماسک له شد شنبلیه ها 45 دقیقه بذار رو موهات

مریم18  

شیدی خانم،
من پوست سرم بی نهایت چرب ولی موهام خشکه... در ضمن موهام کم پشت هم هست.
میخواستم ببینم چه مارک شامپویی استفاده کنم که از همه عالیتر باشه؟

مریم جون شامپو از آدم به آدم فرق میکنه ،و من واقعا نمی دونم چه شامپوهایی تو ایران هست
ولی به نظرم من همیشه چون ساقه هات خشک ؛45 دقیقه قبل حموم مثلا آملا بزن
بعدش تو حموم با یه شامپوی گیاهی خوب سرتو بشور

مارک هایی من راضی بودم تو شامپو
Weleda
ive rocher
schwrzkopf

miss_saghi

رزماری ثامن اصلا بویی نداره
مکمل ریجن یک برگشو تا الان استفاده کردم.
سیر و پیاز میترسم استفاده کنم، چون کف سرم خیلی پیداست و میترسم بسوزه،، پیاز عنصل میخاستم از
عطاری بگیرم حسابی ترسوندم، گفت تمام جونت خارش میگیره بیخیالش شو

آزمایش فقط ندادم هنوز

میس جون ،سیرو پیاز عادی رو یه بار امتحان کن
آزمایش هم بده حتما

آرزو خوشگله

تو نصف روز دلم براتون تنگ شده بود میدونم دل شیدی جون و روشنکم برا من تنگ شده بود
شیدی جونی یه سوال. شما از شهریور 90 شروع کردین؟عکس گرفتنم از بهمن همون سال شروع کردین

؟
آرزو جون من از شهریور شروع کردم اون موقع هنوز فقط آملا ,کرچک سیروپیاز رو کشف کرده بودم ،تا بهمن طول کشید که به ترکیبی رسیدم ,احساس کردم داره یه تعقیراتی میکنه و چون هی روغن پایه عوض میکردم ،میخواستم ببینم کدوم ماثر تره عکس گرفتم

miss_saghi

ginkgo به ازای اینکه چه دوزی تو قرص استفاده شده اسم محصولش فرق میکنه
فکر کنم دوز 40 میلیگرم استفاده کردی که 1 در روز بوده

میس جون من قرص رو نخوردم فقط تو مقازه ها دیدم

مامان نی نی

شیدى جون بعد اون اب جوشونده رو صافى کنم بزنم به موهام؟

نه گلی جون یه حلیم شنبلیله بساز ازش ,بااین گوشکوب برقیا یا میکسر بذار رو سرت

roza3roza

شیدی جون ایمیلم رسید؟

روزا جون تیروییدت اصلا مشکل نداره
یه بکمپلکس بگیر روزا جون
سیرو پیاز هم به برنامت اضافه کن
روزایی که ترکیبی نمیزنی فقط روزماری رو به اون ناحیه بمالون
آب تخم شنبلیله هم میتونه به اون ناحیه بمالونی روزایی که حموم نمیری
ببین کدوم تاثیرش بیشتره ،دو هفته اول رو فقط روز ماری بزن ،دو هفته دیگه عکس بگیر مقایسه کنیم
اگر تعقیر نداشت آب تخم شنبلیله رو جایگزین میکنیم

مامان نی نی

شیدا جونم میدونم گیر داد اما کاملتر بگو جون من
چقدر اب ؟ چقدر شنبل؟ چقدر بجوشه؟

سیر و پیاز ماکسیمم چقدر میتونه بمونه ؟

نه گلی جون ،عین حلیم دیگه ،تخمارو درسته بریز تو آب ،بجشون تا اینکه تخما له و لورده بشه ،بعدش همرو با هم بذار رو کله ،شبم بذار تخما خیس بخوره

سیرو پیار نیم تا یه ساعت

مامان نی نی

ماین اب شنبلیله که به رزا جون گفتى چیه؟ من تیکه اندازه یک سکه جلو موهام خالیتره که البته الان دیگه خیلى سفیدى نمیکنه .اما دلم میخوادبه اونجا بیشتر برسم . چه پیشنهادى دارى دوستم؟

مامان نی نی روزا هیچ تونیکی نمیزنه آخه
گفتم فعلا عصاره روزماری رو بزنه ،اگر تاپیرش کم بود آب شنبلیله کرفته شده از تخم شنبلیله

roza3roza

شیدی عزیزم هفته ای یه بار سیرو پیاز میزنم
رزماری اگه بخوام روزایی که حمام نمیرم بزنم روغن رزماری یا عصاره بگیرم بزنم؟

روزا عصاره عزیزم

*خانومی*  

شیدی جون توی مدتی که سیر و پیاز فقط می زدی بهتر نتیجه دیدی یا وقتی روغنا اضافه شدن؟

خانومی جون با هم تاثیرش ماکسیموم بود ،روغن ها مثل کاتالیزور میمونند ،روش های دیگه با روغن ها همراه بشه تاثیرش چند برابره

roza3roza

سلاااااام شیدی جون ازهمین عصاره های رزماری اماده که تو داروخونهاست بگیرم یا رزماری خشک از عطاری بگیرم بجوشونم عصارهس بدست بیاد؟

رزا جون از همین آماده ها بگیر از داروخانه

shidi

سما یه غذا دیگه برای موهات پیدا کردم که شنلیله دوست دارند

روغن نارگیل دو فنجون رو میذاری رو گاز ؛
قول اول رو که زد خاموش میکنی

دوقاشوق حنا میریزی توش میزاری روغن خنک شه

بعد که خنک شد دوقاشوق سیاهدونه دوقاشوق هم شنبلیله میریزی توش

5 روز ظرفشو میذاری تو افتاب بیرون

ب
عد برای موهات سرو میکنی

سما

من برداری کردم شیدی جون از نوشتت.....چقدر بمونه رو سرم همون دو ساعت خوبه ؟

باهاش گفته بخوابید که بیشترین اثر رو داشته باشه ولی هیچوقت زیاد روغن رو نزن در حد اینکه یکم چرب بشه بزن به سرت که نفسم بکشن ریشه ها ,خفه نکن سرتو با روغن

سما

شیدی جون این شنبل و سیاهدونه تخماشونو بریزم؟چقدر روغن نارگیل باشه؟فرقی نمیکنه؟

آره سما جون تخماشو ,یه استکان روغن حداقل بذار کنار

سمیرا **

خانوما من 1 ماهه موهامو رنگ کردم. شامپوی مخصوص موهای رنگ شده به همراه ماسک مو می زنم. بعد توی حمام و بعدش که میام بیرون موهام می ریزن!
میخواستم ببینم مشکلم می تونه از نوع رنگ مو باشه؟
یا مثلا تغییر شامپو؟
قبلا اینطوری نبود

سمیرا جون میتونه از هر دو باشه ،چه شامپو ماسکی میزنی؟

مانالیزا

شیدی جان به جای قهوه میشه نسکافه خورد؟؟ چند تا قوطی نسکافه در منزل موجود است اگه میشه که قهوه نخرم؟

مانالیزا جون بخور اونا رو ولی اونا جوندار نیستند زیاد

shidi

مانالیزا کمبود اینا مو رو سفید میکنند
ویتامینهای گروه B، آهن، مس

مانالیزا

هی وای شیدی جان فک کنم همون مس باشه.. تو چیا هست؟ آمپول یا قرصش هست

کنجد بادوم هندی تخم کدو تخم آفتاب گردون اروگانو جیگر پره مسه

ellliii

شیدی واییییی تازه فهمیدم چیکار کردم داشتم پستت و واسه سما میخوندم که بهش گفتی سرشو با روغن خفه نکنه فک کنم من همین کارو میکنم که میریزه
میشه اندازه اش و بگی من یه قاشق گرم میکنم زیاده؟؟؟؟

این 30 گرم روغن باید چند بار به ریشه ها جواب بده برای من سه چهار بار میشه
الی جون روغن نباید از سر بچکه باید با دست بزنی تو روغن ,بمالونی رو سرت

مانالیزا

شیدی جان عصاره هارو باید کم زد یا زیاد؟ من یه شیشه رو تو 4 5 بار زدن تموم میکنم

مانالیزا عصاره رو با یه سرنگ 1 میل بکش بریز رو سرت بعد ماساژ بده

ellliii

شیدی منظورت اینه که یه بار انگشتا رو روغنی کنیم بمالیم به سر؟؟؟
من یه بیست باری دستام و روغنی میکنم میمالم نمیچکه ولی خوب همه جاش همه ی ساقه ها حتی چرب میشه دیگه

بچه ها درحدی که روغن با کلتون مماس بشه نه اینکه روغن از سرتوم بچکه

من تا سه جهار بار استفاده میکنم از ترکیبی جون فقط ریشه رو میزنم

65.nedi

تا پس 1 هفته دیگه موهام از شبیلیه محروم شدن. باشه شیدی جون

ندی جون ماسک شنبلیه رو بذار خوب که محروم نمونند
تخمارو درسته بریز تو آب ،بجشون تا اینکه تخما له و لورده بشه ،بعدش همرو با هم بذار رو کله ،شبم بذار تخما خیس بخوره

ellliii

وای شیدی اگه تو رو نداشتیم چیکار میکردیم ببین چقد نکته هنوز هست که نمیدونیم من انقد میزنم که صورت و گردنم چربه چربه تازه شبم باهاش میخوابم فککنم تا صبح موهای بیچاره ام خفه مفه میشن پاشم برم سرم و بشورم پسسسسسس

من فقط ریشه رو چرب میکنم ساقه آملا

65.nedi

شیدی جون میشه حدودی بگی چقدر شنبیلیه واسه 1 بار بگذارم با چقدر آب یه جور میگم کل موهام 4 دونه بیشتر نیست

عزیزم یه خورده آب روی شنبلیله ها بیاد که به حالت ماسک بیاد

*خانومی*  

شیدا جون نسخه جدید که برا سما پیچیدی برا ما هم خوبه؟؟؟

خانومی جون اگر پروده نارگیل بهت میسازه این معجونشه

*خانومی*  

شیدا جون یعنی معجون قوی تره؟ هفته ای چن بار؟

هفته ای یه بار خانومی
خانومی شنبلیله پرورده خیلی برای بچه یه سال قویه,همون روغن نارگیل کافیه
شنبلیله قند خون رو میاره پایین از سر بچه جذب میشه ,ممکنه مشکل پیش بیاره

ellliii

شیدی جون میشه یه بار دیگه این معجون شنبل و بگی از بس به پستای بچه ها خندیدم یادم رفت کی کجا بود اصن

روغن نارگیل دو فنجون رو میذاری رو گاز ؛
قول اول رو که زد خاموش میکنی

دوقاشوق حنا میریزی توش میزاری روغن خنک شه

بعد که خنک شد دوقاشوق سیاهدونه دوقاشوق هم شنبلیله میریزی توش

5 روز ظرفشو میذاری تو افتاب بیرون
الی جون اینم یه هر هفته اون معجون شنبلسله رو میتونید بذارید ضد ریزش

گلناز

شیدی جان یه سوال واسه شب تا صب یه عصاره خوراکی اسطخدوس دارم مارک معروفیم هس به نظرت بزنم یا چون خوراکیه بی خیال شم؟

اسطخدوس خالی تاثیره آنچنانی نداره ،تو ترکیبی که نقش داره گلناز جون ،با روز ماری چیزی قاطیش کن بعد بزن اگر دوست داری

ellliii

راستی.شیدی گفته که اولین آسیبش مجعد کردن مو هست یعنی از حالت قبلیش در میاد بعد ریزش میده یهووووووو یاد سما افتادم اون سرکه میزد فک کنم هی هم میگفت حالت موهام عوض شده....
نه؟؟

نه الی جون تاثیره روغن هاست ،من یه دوست اینجاییم که موهای بورو لخت شد ،الامن موهاش داره یکم تیره و موج دار میشه ،منم موهام انقدر مجعد نبوده بعد روغنا اینطوری شدم
ولی سرکه سیب رو من خیلی تو سایتای خارجی خوندم یا قاشوق تو یه لیتر میزنن
ولی زیادیش میتونه سرو بسوزونه

ellliii

شیدی واسه تو هم اول موهای ریز و نازک در اومد که تاثیری رو حجم موهات نذاشته بود بعد کمکم ضخیم شد؟؟؟
یا از اول یهو جنگلی شدی؟ من موهای ریز دارم بعضیاشم 5 سانتی شده سیخ وایمیسه ولی هنوز موهام کم پشت و خالیه

آره الی جون اولا خیلی نازک بودن و کمرنگ ،حتی با یه سشوار هم میریختن ،کم کم قوی شد

گلناز

مرسی شیدی جان بعد یه سوال دیگه میشه بگی اسطخدوس چه خاصیتی واسه مو داره؟
چن قطره عصاره رزماری و چن قطره عصاره اسطخدوس بقاطم شیدی؟

گلناز جون متعادل کننده ,ضد باکتری,ضد التهاب ،ضد استرس ،تسکین دهنده ،احیا کننده
گلناز جون بستگی به عصارت داره که چند درصده ولی میزان روزماری و اسطو یه میزان همیشه

shidi

لیزا نگران نباش یکی از بچه های اینجا هم بعد پی آر پی و مزوتراپی نتیجه نگرفته بود ,با این کارا موهاش خیلی بهتر شده
الان قرصی یا تونیکی رو به تازگی شروع نکردی؟

lissa

تمام این مدت ویتامین و اینا خوردم اکوفن ریجن گلای کویت لوسیون هگور یک مدت می زدم

شامپو گلیکوزان و می زنم دکتر ژل دوکری به تازگی بهم داده

لیزا جون یه مدت ریجن رو دوباره شروع کن حتی راجع به
prosterb هم سوال کن

یه تونیک مو رو هم مداوم باید بزنی توی موارده اورژانسی،یه تونیک خوب انتخاب کرد

آزمایش های خونو کامل ندادی کامل کن

selen ,D3,B6,B12
Estradiol
Total Testosterone
SHBG (Sex Hormone Binding Globulin)
Luteinizing Hormone (LH)
Prolactin
Free Testosterone
Progesterone
Follicle Stimulating Hormone (FSH)
DHEA /DHEAS

از روش ها طبیعی هم بچه هایی که این سه تارو با هم انجام دادن بیشترین نتیجه رو گرفتن
روغن ترکیبی ،پیاز و سیر ،و حنا

lissa

شیدی جونم حنای بیرنگ بگذارم تاثیر داره

اسپری چای سبز بزنم باید بعدش برم حمام عایا ؟

چایی سبز هم بشور ,که ببینی بهت میسازه

وقتی همه اینه خوب باشه یعنی ریشه موت به DHT حساسه
DHEA یا تسترون ایراد داشته باشه ،یعنی اینا به DHT بالاتری تبدیل میشن
که جفتشون ارثی که راهی جز اینکه یا با قرص جلوشو بگیری یه همیشه یه چیزی رو سرت باشه که سد بسازه که DHT به ریشه موت حمله نکنه نداری

lissa

شما فیناستراید الان می خورید یا قطعش کردید؟

من یه 6 ماه فیناستراید تقلبی میخوردم که نمیدونستم تقلبی ،برای همین ناخواسته قطع شد ،بعدشم که آزمایش دادم اینجا به من دیان دادن و چون قبلا حساسیت داشتم به دیان نخوردم ،و فیناستراید هم جزو تجویزشون نبود ،و بدون نسحه هم نمیتونم بگیرم

ولی فیناستراید تنها قرصی بود که روی من هیچ عارضه ای نداشت ،ولی میگن prosterb همون کارو میکنه
اگر اورژانسی هستی باید یکی از این دوتا رو انتخاب کنی ،مخصوصا اگر از جلو ریزش داری

ronika1391

.این دستور که شیدا جون گذاشتن برا چی بود:

رونیکل جوا اینجا جواب میدم که بچه ها هم بخونند
این معجون شنبل ,راهیه که خود هندیا ریزش میگیرند استفاده میکنند فرمول باستانیشونه
که حتی برای شوره و وقتی تیکه ای یا کلی سر خالی میشه استفاده میشه
بهترین روش استفاده اینه که روغن رو صاف کنی یه شب در هفته باهاش بخوابی

ronika1391

بچه ها بلاخره 30گرم روغن چنتا شد؟بریا جون در جریانی شما؟ما قبلا 2قاشق غذاخوری+نصف چایخوری استفاده کردیم.

رونیکا جون به این نتیجه رسیدیم دو قاشوق غذاخوری و یه چایخوری بیشتر جواب داده ،چون سما و سپیده هم این میزان زدن زود مو دراوردن ,تو هم که این میزان رو رعایت کردی زود نتیجه گرفتی

ronika1391

و یه چیز دیگه تخم شنبلیله و سیاه دونه رو پودر کنیم؟؟؟و اینکه روغن نارگیل رو حرارت مستقیم بذاریم قل بزنه؟

رونیکا جون تو دستورش برگ حنا بود ,گفته بود برگ نبود از پودرش استفاده کنید که نگفته بود چقدر ،من دیشب پیدا کردم دستورو انقدر ذوق زده شدم سریع نوشتم ,نو دستور دو موشت برگ بود من فکر کنم هر مشت یه قاشوق بشه ,حالا من امروز امتحان میکنم ببینم خمیر میشه تا چه مقدار مناسبه

اره رونیکا نوشته حرارت مستقیم تا یه قل زد ،زیرش خاموش
نمیدونم رنگ میده یا نه ,من اول امتحان میکنم که میزان دقیقه حنا هم دستم بیاد بعد براتون کامل میگم چی شد

ronika1391

پس شیدا جون دستور و اندازه دقیقش رو مطمئن شدی بزار برامون که دیانا جون صفحه اول هم بذاره.فقط اگه از این دستور چیزی هست که تو هند مرغوبتره بگو عزیزم که سفارش بدم بیارن برام.

رونیکا جون آمادش نیست که تو هند
من فروم های هندی رو میخونم یکی راهیو که مامان بزرگش میگفته رو نوشته خودشو بقیه نتیجه گرفتن
فقط بگو از هند روغن EXTRA VIRGIN نارگیل بیارن

غزل

http://img.besaba.com/up/6e2516e4be5d.jpg
شیدا جون برای من چی بیشتر جواب مید

ه
غزل از روش ها طبیعی هم بچه هایی که این هارو با هم انجام دادن بیشترین نتیجه رو گرفتن
روغن ترکیبی ،پیاز و سیر ،و حنا،شنبلیله

بذار بعد آزمایش قرص ویتامینیو که احتیاج داریو بگم

ronika1391

مرسی شیدا جون منظورم کل موادش بود نه آماده.مثلا برگ حنا هند خوبه؟؟یا حالا همون حنا کافیه؟

آره آره رونیکا حتما بگو برگ حنا و پودره آملا بیاره

sarina72

سلام بچه ها این روغنا ماسک حا رو من که باردارمم میتونم استفاده کنم؟؟؟؟

آزیتا جون باردارن اون دقیقا میدونند کدوم روش رو نباید بری سارینا جون
ولی اون عصاره ها رو نباید بزنی
سارینا جون روغن املا و کرچک و نارگیل رو هم میتونی بزنی.
مریم گلی و رزماری و بابونه و شترمرغ خیلییییییییییییییی کم یا اصلا نزن

تا 794

pari pari

سلام شیدی جون عزیزم شما سیر و پیاز نمیزنی دیگه؟
پری جون سیرو پیاز تا زمانی که قسمت ها خالی موت در بیاد باید بزنی ،من دیگه نقطه سکه ای خالی ندارم ،دیگه هفته ای نمی زنم ،هر موقع دوباره ریزش بیاد میزنم

valerian

شیدی جون قرصای هورمونیتو چیکار کردی؟ با مشورت پزشک قطع کردی؟
والریان اسپیرونولاکتون رو که عوارض داد مجبور شدم قطع کنم ،فیناسترایدم هم تقلبی بود مزه شکر میداد نمی دونستم دارونماست ،ولی میتونم بگم وقتی این قرص ها رو قطع میکنی تمام موهایی که به واستشون در میاری از دست میدی،و هورمون مستقیم روی روحیه هم تاثیر داره من شاید اگر زیر نظر قطع میکردم انقدر زجر نمیکشیدم

مامان نی نی

بچه ها من میترسم روى همدىگه بزنم�
مثلا روى ایوروشه اسپریها رو و بعد روى اونا روغن�
شماها این کارو کردین?�
صفحه اول شیدا جون گفتن اسپرى چاى سبزو بعدریک ساعت بشورین,شماها نمیشورید؟
نه من ایوروشه رو روزایی که روغن نمیزنم میزنم

من چون روغن هام خیلی گرون درمیاد برای ترکیبی ،معمولا ترکیبی رو ریشه میزنم ،آملا رو ساقه�
یه هفته ای یه بار آملا رو کل�
ولی ریشه رو روهم نمیزنم

ellliii

پس شیدی جون شما سیر و پیاز و وقتی جای خالی داشتی هفته ای یه بار میزدی درسته؟؟
آملا چی؟؟
کرچک و پرورده چی؟؟ و کی؟؟؟

آره الی جون
من کرچک و نارگیل پرورده رو یه روز در میون قبل حموم
البته بجه ها الان برنامه من دیگه برای حفظ مو هست ،برنامه سما و بچه هایی که دارم مو در میارند باید ارجعیت داشته باشه
مثلا کلی وقتی روغن میزنی کف سر نرم میشه و بعد حموم وقتی ایوروشه بزنی میره تو خورد سرت
ولی الام من دیگه به مو در اوردن فکر نمیکنم به حفظش فکر میکنم

pari pari

شیدی جون پیاز عنصل میزدی یا ساده؟ کدومبهتره؟
پری جون من پیاز قرمز میزنم

valerian

مرسی شیدی جون ینی اگه من بخوام اسپری ها رو هم درست کنم بزنم تو روزایی ک ایوروشه رو استفاده میکنم بزنم؟ شما امتحان کردی؟ حدود چند ساعت فاصله داشته باشه هردوشون تاثیرشونو کامل میذارن؟

والریان جون ایوروشه رو طرف های شب سعی کن بزنی , فرداش هر چی خواستی بزن ،معمولا اثر تونیک های مو نهایتا 6 ساعته

valerian

شیدی جون من ک میخوام رویش زیاد شه هر شب ایوروشه رو بزنم در طول روز روغن ها یا اسپری ها رو بزنم؟

واریان سعی کن بعد از ترکیبی روغن حموم کنی طرف های شب بعد ایوروشه بزنی بخوابی
فرداش هر چی خواستی اسپری کن

من اسپری چای سبز استفاده نمیکنم چون موهام به شدت خشکه ولی سما بهتر میتونه راهنمایی کنه

valerian

بعد اون روغن کرچک رو ک گفتی شبا بزنم رو حوله بحوابم چی؟

واریان یه بار در هفته هم باکرچک بخواب به عینه زخیم شدن مو رو میبینی حتی صبح که پا شی میبینی پوستت هم میدرخشه ،امتحان کن حتما

ronika1391

راستی شیدا ویتامین e رو میشه دور چشم هم زد؟؟کرچک چطور؟به پوست صورت چطور؟

رونیکا من همیشه از کرم دور چشم استفاده میکنم جرات ندارم روغن بزنم ولی کرچک رو به پوستت هم میتونی بزنی ولی من شنیدم تیبک های چایی بابونه رو بعضی ها وقتی دو دقیقه از توی آبجوش گذاشتنوش میگذره میزارن خنک شه میزارن رو چشمشون که تیرگی بره

maedeh

شیدی جون سلام
میشه بگی جلد ایوروشت چه شکلیه یا عکسش رو بگذاری عزیزم
راستی من دوباره رفتم دکتر بهم یه محلول ساختنی داده که توش ماینوکسیدیل هم هست اما باچیزهایی که شما گفتی میترسم بزنم
ریزشم هم که به بالای 300 تا تو روز رسیده این دکتره میگفت بخاطر قطع قرص دیان اینقدر ریزشت بیشتر هم شده

مائده جون من گفتم از گیاهی شروع کنید اگر جواب نداد برید سراغ شیمیایی
ماینوکسیدیل خصلتش اعتیاد آوربودنشه ،اگر میخوای مصرف کنی باید مادام العمر مصرف کنی و اگر احساس میکنه به درجه رسیدی که باید اسفاده کنی حتما بکن و در کنارش روغن ها رو هم استفاده کن که موهاتو زخیم کنی
و وقتی ماینوکسدیل استفاده میکنی اولش ریزش زیاد میشه که نگران نباش چون داره موهارو به فاز رشد مییره یه سری موهایی هم که قرار بوده مثلا در هفته دیگه بریزه میریزه هموم موقع چون داره زیرش مو در میاد

valerian

فقط شیدی جون برای اطمینان میپرسم ،اون شبی ک میخوام کرچک بزنم ایوروشه نزنم دیگه؟

نه والریان نزن

رامانا

شیدی جون موهای جلو هم میریزه ، اما خیلی خیلی کم ، حجم موهای پشت سرم خیلی کم ،شده

رامانا ریجن رو بگیر با روغن ها پشت خیلی سریع در میاد و زخیم میشه خیالت راحت

روشنک00

مولتی ویتامین ها رو با چه اسید آمینه ای بخورم که زود روی مو خودشو نشون بده ؟
روشنک

l cystein methionin با ویتامین های ب مخصوصا بیوتین ترکیب میشن
ال لیزین با آهن ترکیب میشه

maedeh

ولی شیدی جون قرص من rigen diet هست که خریدم نه این شکل جعبش هم فرق داره

سری جدیدشه ریجن فورته اسمشه ولی همون ترکیباتو داره 17 یورو اینا هم قیمتشه
مائده ترکیباتش همونه فقط این سری جدیدشه که 4 تا قرص جدا تو یه کپسوله

رامانا

شیدی جون اخه موهام چربه، اگه روغن بزنم بدترنمیشه؟ من اکوفان استفاده میکنم یعنی اونو بذارم کنار، امپولهای نوروبینم میزنم، اما تاثیری ندارن هیچ کدوم ، ریشه موهام سسته

راما من خیلی شنیدم اکوفان بعد یکی دو دوره دیگه تاثیری نداره ،ریجن رو امتحان کن و سما هم موهاش چربه ،شنبلیه نارگیل رو خیلی از بچه های مو چرب استفاده کردم گفتن حتی چربیشون کمتر شده

ronika1391

شیدا من دیگه سیستینم داره تموم میشه 5ماه خوردم.به نظرت چی بگیرم این سری؟

ریجن رو بگیر رونیکا

رامانا

شیدی جون من موهام چربه اگه روغن بزنم بدتر نمیشه؟ عزیزم راجع به کیست اطلاعاتی داری ؟ من کیستام 5تا7 میلیمترن ، به نظرت تاثیر داره روی ریزش موهام
؟
راما جون کیست باعث میشه مو نازک بشه تا جایی که من میدونم

مامان فرشته

من تنها از دستور روغن و قطره های شما استفاده میکنم و راضی هستم دو ماه هست موی جدید درنیوردم ولی ریزش موهام کنترل شده

مشکلم اینه که موهامو که ماساژ میدم با روغن پیشونیم هم چرب میشه و باوجود اینکه مرتب پاکش میکنم ولی پر از جوش زیر پوستی شده

پوست صورتم هم خیلی خشکه

مامان فرشته روغن رو زیاد نریز که بریزه روی پیشونیت ،فقط برای جلوها از قطره چکون استفاده کن یا بریر روغن رو روی انگشتات بزن به کفه سرت
قرص مکمل نمیخوری اصلا؟
مامان فرشته صورتت رو صبح ها با عسل ماساژ بده بعد بشور
سرکه سیب هم رقیق کن وقتی روغن میزنی ،صورتتو پاک کن باهاش
زینک رو قطع کن و بکمپلکس یا بیوتین یا ریجن رو بگیر ،ویتامینایی که رشد موی جدید رو زیاد میکنند ویتامین های گروه B هستند بیشتر چون حلال تو آب هم هستند ضرری هم نمیزنندمامان فرشته صورتت رو صبح ها با عسل ماساژ بده بعد بشور
سرکه سیب هم رقیق کن وقتی روغن میزنی ،صورتتو پاک کن باهاش
زینک رو قطع کن و بکمپلکس یا بیوتین یا ریجن رو بگیر ،ویتامینایی که رشد موی جدید رو زیاد میکنند ویتامین های گروه B هستند بیشتر چون حلال تو آب هم هستند ضرری هم نمیزنند

m212

سلام به همه
منم دو هفته اس این روشو دنبال می کنم ریزش موهام خیلی کمه درحد یکی دو تا اما منتظرم در بیاد
دیشبم که روغن ها رو می زدم چند تا موهای ریز میومد تو دستم
حالا نمیدونم از ریزشه یادر اومدنه چون ماله من ارثیه نازک میشن
شیدا جان سلام
1سوالی داشتم اون قرصی که میگن گیاهیه و جای فیناستراید عمل می کنه بدون دستور دکتر اشکال نداره بخوریم؟طریقه مصرفشم مثل همونه من فیناستراید 1میلی می خوردم قبلا شبی یکی
تا 6 ماه بعدش تاثیر داشتو وموهام در میومد

مریم جون بچه ها که اینجا خورده بودن میگفتند تاثیر داشته من خودم نخوردم و تاثیراتش رو نمیدونم به اندازه فیناستراید هست یا نه

مامان فرشته

ب کمپلکس قرصشو باید بگیرم
طریقه مصرفش چه جور هست

مامان فرشته هر روز بخور با آب فراوون ،دقت کم توش بیوتین هم باشه

lissa

سلام دوستان عزیز من مدتی این تاپیک می خواندم برای ریزش موهام تا بالاخره تصمیم گرفتم ثبت نام کنم تا شما دوستان عزیز کمکم کنید. من از مهر ماه موهام شروع به ریزش وحشتناک کرد از هیچ کاری برای موهام دریغ نکردم اکثر دکترها را که به من معرفی کردند رفتم یا مطب دکترهای معروفی مانند نیلفروش زاده . ولی نتیجه ای نگرفتم من حتی پی ار پی و مزوتراپی هم کردم ولی دریغ از نتیجه .ریزش موهام روزی ۴۰۰ تا ۵۰۰ تا تار مو است در صورتی که قبل از ریزش موهام درحمام یا موقع شانه کردن من متوجه ریختن مویی نمی شدم ولی الان با این ریزش وحشتناک دچار افسردگی شدیدشدم چون نتونستم کاری برای موهام انجام بدم وخسته از دکتر رفتن دارو خریدن ونتیجه نگرفتن ممنون می شم راهنماییم کنید وخدمتتون عرض کنم طی ازمایش هام اهنم مینیمم بود که البته من همیشه اهنم پایین بوده ودر حال حاضر قرص اهن می خورم و مکمل های مو و متوجه شدم طی مطب گردی هام کیست تخمدان دارم که چند ماه قرص ضد حاملگی میخورم ولی ریزشم کنترل نشده ولی دکتر پوست ومویی به نام خانم دکتر زهراعباسی منو نامید کرد طوریکه با گریه از مطبش امدم بیرون واشک هام قطع نمیشد به من گفت ریزشت ارثی وکیست تخمدانت تایید می کند ریزشت ارثی وموهات همینطورمیریزه تاکچل بشی در صورتی که تو خانواده ام همه مو داران گفتم مگه یک هو همچین ریزشیعود میکنه گفت بله بهر حال ممنونمی شوم کمکم کنید درضمن من حساییت دارم مخصوصا گیاهی نمیدونم راه حل ریزشم چیه پیشاپیش از کمک هاتون تشکرمیکنم

لیزا جون تو ریزشت به دلیل اینه که تستسترون به DHT تبدیل میشه و به ریشت حمله میکنه اول موهات نازک میشه و بعد میریزه ،راه درمانش فقط اینه که روی سرت همیشه چیزی باشه که جلوی DHT رو بگیره یا قرص هایی که نذاره اصلا تستسرون به DHT تبدیل بشه
ریجن رو بگیر و ایوروشه و روغن ها و اگر دکترات تونیک هم بهت دادن حتما استفاده کن ,اینها با هم تداخل نداره
و اینکه باید صبر داشته باشی
این ویتامین هم به ویتامین جوونی معروفه ,بیشتر برای پوست خوبه

لیزا نگران نباش ،خیلی ها اینجا سر دو هفته مو دراوردن و بعضی ها هم حداقل ریزششون کم شده ،از این شاخه به اون شاخه احتمالا پریدی که موهات بهتر نشده ،این کارها رو در کنار اون کارهایی که از قبل میکردی بکن ،متمئن باش سره دو سه هفته نتیجه میگیری
اینجا دلایلی رو که تو خون تیرویید کم کار تو خون نورمال نشون داده میشه رو نوشته
http://chriskresser.com/5-thyroid-patterns-that-wont-show-up-on-standard-lab-tests

لیزا جون من هیچ وقت تو اوج ریزشم هم مومهای ریختمو نشمردم ولی جاروبرقی به برق تو حموم بود و من هر روز جارو میکردم
من نمیدونم تا چه حد الان اوضاع موی تو بده ولی اگر دکتری برات ساختنی ساخته یا گفته از چیزی استفاده کنی اون هارو

استفاده کن و به طور موازی کارهای اینجارو هم بکن
لیزا جون آخه رنج آزمایشگاه من با تو فرق میکنه ولی Tsh فکر کنم نزدیک مرز بالاست ،وقتی بالای 3 باشه ،میتونی مشکوک به تیرویید کم کار باشی ،برو دکتر غدد از اون بخواه اسکن رو بنویسه و بگو مثلا خواهرمم تو اسکن معلوم شد تیرویید داره

آمریکا رنج نرمال TSH رو تا سه پایین اورده ,اروپا هم تا 4
آزمایشگاه های قدیمی هم حتی تا 4,5 یا 5 هنوز نرمال میدونند

اناهید20

شیدی امروز بچه ها میگفتن یه پرفسوری تو تی وی گفته برای مو سیلیکات و زینک
این قرص هم سیلیکات داره

آره آناهید سیلیکات خیلی خوبه برای مو من هم هرچند ماهی میخورم ولی به تنهایی کفافگو نیست

سپیده نی نی�

شیدی جون
دوست داداشم کم موه در حد کچلی ماینوکسیدل هم می زنه. چی براش خوبه عزیزم. داروشو قطع کنه یا نه؟؟
ممنونم از وقتی که می زاری

سپیده جون لطف داری تو بهم

خیلی از تونیک های مو مثل ماینوکسیدیل میان جلوی DHt رو میگیرند و ساعت ریشه مو رو میبرند رو رشد وقتی قعطشون میکنی ،یهو این ساعت بر میگرده رو ساعت استراحت و چون دیگه ریشه به سدی که ماینوکسیدیل برای جلوگیری DHT درست کرده بوده عادت داشته و اون سد نیست دیگه ریشه هم ضعیف میشه

تو پسر این فرایند خیلی سریع اتفاق میوفته تا بخوان ریشه رو به جاگزین عادت بدن بافت چربی سطح سر رو میگیره و دیگه راه انتقال بسته میشه

برای همین به نظر من اصلا ماینوکسیدیل رو قطع نکنه ،روغن کرچک و هویچ خیلی خوبه برای پسر ،میتونه همیشه این روغن ها رو قبل حموم رو سرش بذاره

سپیده نی نی�

پس روغنای شمارو به علاوه هویج و کرچک بزنه. عین دوست شما موهاش در می یاد؟
اینا خوبه به نظرتون:
روغن ترکیبی شما
چای سبز
مکمل؟
کرچک
آملا
نارگیل و شنبلیله
اینا کافیه و چه مکملی اگر خوبه.؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
بازم یه دنیا تشکررررررررررررررررررررر

سپیده جون

کرچک 75 % و هویج 25 %
قطره ها هم به همون میزان

مکمل ریجن یا میتونه prosterb رو امتحان کنه

حنا هم بذاره

بقیه رو هم اگر بهش میسازه بذاره

مانالیزا

وای احساس میکنم دیگه موهام مثل اوایل رشد نمیکنه نمیدونم احساسم درسته یا نه؟ یه کم شل تر شدم تو مراقبت

شیدی جان مثلا دیروز با روغن ماساژ دادم رفتم حموم همون کافی بود برای دیروز ..مثلا لازم نبود آخر شب با عصاره یه ماساژی هم بدم؟ شما هم اینجوری هستی ؟ میگم نکنه کم کاری میکنم
مانالزا تا چهار ماه به هیچ عنوان نباید شل بیای ,من نمی دونم اوضاع موی هر کسی در چه حده ,مثلا سما خودش برای روزای دیگه هم برنامه داره

میتونی عصاره هارو بزنی روزای دیگه
اگر موهات چربه میتونی عصاره گزنه بزنی

ronika1391

شیدا جونم سلااااااااام.خوبی عزیزم؟؟؟
شیدا جون من میتونم کپسول سیلیکا بخورم؟؟با ریجن که مشکلی نداره دوزش؟با اون ژل که شما گذاشته بودین فرق داره؟

نه رونیکا جون تداخل نداره ،من در سال یه دوره اون ژل رو میخورم ،به تنهایی کفافه من رو نمیده منم با مکمل های دیگه میخورم

مانالیزا

شیدی جان ریجن دایت دوره مصرفش چه جوریه؟ چند بسته بگیرم؟

مانالیزا جون اگر موهات خوبه ،و ریزش نداری ،فقط بیوتین و بکمپلکس کفایت میکنه
اگر ریزش داری یه سه ماهی باید ریجن بخوری

مانالیزا

شیدی جان چی بگم والا... منظورت از بیوتین و ب کمپلس همون آمپول ب 12 و ب کمپلکس هستش؟؟
نه مانالیزا جون بکمپلکس شامل تمام ویتامین B ها هست یه قرص خوب سپیده خریده بود ،عکسشو گذاشته بود

بیوتین هم جزو گروه B هاست ولی تو دوز بالا موثره خیلی برای مو ،رشد و قطر و ضدریزش خفیف

آرزو خوشگله

سلام
شیدی جون میخواستم بدونم بعد رویش دوباره مو تا آخر عمر باید بعضی از این روشهارو ادامه بدیم تا موها حفظ بشه؟ یا فقط تو ریزش ارثی باید ادامه داد؟

آرزو جون تو ریزش ارثی باید ادامه دار باشه ،ولی مثلا در اثر رژِیم و دلایل دیگه ریخته باشه ،بعد در اومدن دیگه لازم نیست ادامه بدی

مانالیزا

شیدی جان پس برم جدا قرص بیوتین بگیرم یعنی؟ قرصش تو داروخونه ها هست؟

آره مانالیزا جون معلومه که هست

ronika1391

سپیده چون شما چه قرصی گرفته بودین؟میشه عکسش رو بازم بزارید؟

رونیکا تو از سیستین دوز بالا یهو نرو به ویتامین B یه دوره ریجن بخور که دوز سیستینتو بیاری پایین بعد فقط ویتامین B

اوا رها

شیدا جان موهام شدیا خشکه نمیدونم چکار کنم هفته پیش که دوبار چای سبز زدم افتضاح شد

الان هم تو برنامم روغن ترکیب هست
املا
پرورده نارگیل و شنبلیله
ایوروشه رجین دایت
کرچک
گاهی هم ماسک حنا و ختمی.... با اینکه حنام بیرنگه ولی احساس میکنم موهامو روشنتر کرده موهای من مشکی پر کلاغیه برای همین اینطوری حس میکنم

به نظرت فعلا همینو ادامه برم خوبه دیگه؟

چیزی کم نداره

آوا جون انقدر موهای من خوشکه که کرچکم میزارم فرداش انگار هیچی نذاشتم ،جدیدنا فقط روغن نارگیل رو یکم میریزم تو دستم ،میمالونم به هم در حدی که یکم چرب بشه ،بعد میزنم به ساقم

یا سرم جینسینگ والنسی

اوا رها

میدونی شیدا جان موهام خشکه ولی هفته پیش که روغن ترکیبی گذاشتم میخواستم برم حمام با
چای سبز شستم موهام مثله سیم ظرفشویی شده بود رفته بود تو هم گره خورده بود اشکو دیگه دراورده بود دیگه عمرا چای سبز بزنم

اوت لیستی که برات نوشتم برناممو میگم به نظرت چیزی کم نداره خوبه؟

آوا جون برنامت خوبه ببین چی از همه بیشتر بهت کمک میکنه اون رو بیشتر کن

آرزو خوشگله

شیدی جون
درسته که از گزوه ویتامینهای B ویتامین های B5 و B8 بیشترین تاثیر رو رو رشد و رویش موها دارن؟

آرزو جون B5 ,B6 باعث رشد موی جدید میشه
B7=B8=H=BIOTIN باعث رشد سریع مو ,افزایش قطر مو ،ضد ریزش خفیف

*خانومی*

شیدی جوون مرحبا چن ستاره است؟ خودت از گلد استفاده کردی؟

محصولات دابر چون تو آمریکا و اروپا وارد میشه ،مردم ستاره میدن
ولی مرحبا رو من تو ایران استفاده کردم ,به نظرم بهتر از دابر اومد

مانالیزا

شیدی چی بگم والاااا روزی 50 تا ریزش و دارم البته تک و توک بعضی روزا 20 تا... ریزش خفیف محسوب میشه درسته؟ پس به نظرت برم ریجن دایت بخرم و یا اینکه نه برم تو خط قرص بیوتین و ب کمپلکس اینا؟؟؟

مانالیزا اول برو تو خط بیوتین بکمپلکس یه دوره ,کف سرت که معلوم نیست یا اینکه موت نازک نشده؟ اگر شده ریجن

اوا رها

الهی عزیزم .. شیداای بیا رو من امتحان کن

پس آوا یه عکس الان ازشون بگیر تو ویتامین E رو ،روغنشو ماساژ بده ،یه خورده غیر مستقیم حرارت بدی روون میشه
آوا اگر حوصله نداری هر دفعه باز کنی حرارت بدی بریز تو هسته انگور رقیق شه

مامان نی نی

سلام شیدى جون
من بیوتین خریدمم.با سیستین بخورم که مشکلى نداره؟

نه مامان نی نی تداخل نداره

مانالیزا

شیدی جون ریجن دایت ب5 و 6 و 7 رو داره ایا؟؟

آره مانالیزا همه رو داره

مامان نی نی

شیدا جون واسه اقاى همسر چه پیشنهادى دارى؟
یه چند روزى خوب بود پیشرفتش, الان انگار متوقف شده!

گلی جون میگن prosterb خوبه قرصش ،روغن هویحشم زیاد کن

مامان نی نی

Prosterb ویتامینه یا هورمون شیى جون؟

هورمون نیست گلی جون چنتا گیاهند که کاره فیناستراید رو میکنند مثلا مثل ویتاگنوس گیاهه
میگن خوبه و عوارض فیناستراید رو نداره ولی چون خیلی تازگی ها این چیزها اومده ,راجع به عوارض طولانی مدتش چیزیو نمی دونند ولی باید از داروخانه ای بپرسی حتما
تو مردا DHT خیلی شدیدتر از خانم هاست ،من هم فقط چون راجع به ریزش تو خانوم ها تحقیق کردم ،زیاد از روند درمان آقایون با درمان های گیاهی اطلاع ندارم

فقط 3 تا از اطرافیان من که مرد بودن قسمتی از روش های من رو رفتن

یکشیون رو که عکسشو دیده بودی

یکی دیگه هم ،فقط از روغن ها استفاده کرده بدون مکمل یا چیزی دیگه ای
این عکس 3 هفته بعد از روغن مالیه ,الان که تقریبا دو ماه گذشته ,فقط همین موها زخیم شدن

نفرسوم گه گاهی روغن و قرص ریجن که با هم استفاده کرده
موهاش در اوایل ریزش بود که الان ریزش کنترل شدست و موهاش زخیم تر شده
از 794

فرناز

شیدا جون یه چند تا سوال برام پیش اومده
1- من با ترازوی دیجیتالی روغنا رو اندازه میگرفنم در حالت سرد بعد میذاشتم رو سماور - از هر کدوم 10-10-10 گرم حالا این مقدار تغییر کرده ؟ چون من وسیله اندازه گیری میلی لیتر ندارم با این ترازو حساب میکردم و راحت بودم

2- لیستی که باید به دکتر بدم برام آزمایش بنویسه ایناست ؟؟ آیا همه اش ضروری هستش ؟؟؟ صلاح میدونی همه اش باشه ؟

CBC:
ESR:
Vitamin B12 and B6:
D3
Selenium
Zinc:
Iron:
Serum Iron: optimum level: 60 to 170 mcg/dl
Serum Ferritin: optimum level: 12 to 150 ng/ml
TIBC (Total Iron Binding Capacity): optimum level: 240 to 450 mcg/dl
Sodium:
Chloride:
Potassium:
CO2
TSH and T3/T4 :
Cortisol AM
Serotonin
Estradiol
Total Testosterone
SHBG (Sex Hormone Binding Globulin)
Luteinizing Hormone (LH)
Prolactin
Free Testosterone
Progesterone
Follicle Stimulating Hormone (FSH)
DHEA /DHEAS
Fasting Blood Glucose
Glucose Tolerance Test (OGTT or GTT)
Fasting Insulin

3- آیا برای آزمایش هورمونی باید روز خاصی از پریود آزمایش داد ؟؟ اگه آره شما میدونی روز اول پریود روزیه که خونریزی داری یا از یکی دو روز قبل که لکه بینی میشه حساب میشه

من هنوز برنامه کاملی برای موهام ندارم جسته گریخته میرسم ولی با دیدن شماها به ذوق اومدم که جدی تر وقت بذارم مرسی که هستین

فرناز جون بچه هایی که دوقاشوق غذاخوری یه چایخوری زدن
مثل سما سپیده رونیکا خیلی سریع تر نتیجه گرفتن ,من حدس میزنم چون دارید از روغن عصاره استفاده میکنید ,روغن پایه کمتر بهتر جواب میده
میتونی دو دوره آزمایش بدی و هورمونا رو بذاری روز 3 پریود و قبلش بقیه رو بدی که فشار بهت نیاد
و اینا رو اگر سابقه بیماری قندی نداری نده
Fasting Blood Glucose
Glucose Tolerance Test (OGTT or GTT)
Fasting Insulin

من اینو نمیدونم که لکه بینی جزو روز حساب میشه ولش اگر 7 روزت با لکه بینی 7 میشه شاید همون باشخ ولی باید حتما بپرسی عزیزم

shidi

دیانا جون صفحه اول گرم رو ml کن لطفا
حلیم شنبلیله رو اضافه کن
من در حال تداروکات معجون شنبلیلم ,رو مقدار حناش هنوز شک دارم ,چون تو دستورش برگ حنا بود دو مشت گفته بود نبود خوده حنا ,ولی نگفته بود چقدر ,من درست کردم میگم دقیق چقدر که خمیر نشه روغن
آپلود عکس کوچولوهای فارسی

roza3roza

شیدی جون ب کمپلکسو با غذا مصرف کنم؟
د

روزا جون بکمپلکسو میتونی بعد ناهار یا شام بخوری ,آهن یه ساعت قبل ناهار
ولی اگر شامو دیر میخوری بعد ناهار از همه زمانا بهتره چون شب B ها رو بخوری کم خوابی میاره و بهتره که زمام داشته باشه بدنت که اضافشو خارج کنه
قبل خواب فقط کلسیوم رو میگن خوبه

roza3roza

یه سوال دیگه شیدی جون من همیشه اهنو قبل از خواب میخورم اشکالی نداره گلم؟
د

روزا جون آهن بهترین زمانش یه ساعت قبل ناهاره ,ولی شب هم مشکل نداره

roza3roza

شیدی جون به نظرت من این حلیم شنبلیله رو امتحان کنم یا اول همون برنام قبلی + تونیک رزماری رو پیش برم

روزا جون حلیمو میتونی امتحان کنی اگر خواستی جایگزین یه بار ترکیبی کن

الهه مامان آینده

سلام شیدی جونم. دو تا سوال تخصصی دارم مخصوص خودت آماده ش کردم عزیزم:

- میشه پرورده آمله درست کرد؟ یعنی میوه خشک شده آمله رو با روغن نارگیل مثل تخم شنبل و روغن نارگیل درست کنیم؟

و دیگری اینکه:

- میشه روغن آمله رو برای رشد مژه به مژه زد؟ آخه من مژه هام پره ولی اصلن بلند نیست.

الهه جون من پودرشو خریدم ,شما که دسترسی به میوش دارین یهو پودرشو بگیرین
شاید به میوش برای خشک کردن چیزی زده باشن ،من بودم این کاره نمیکردم

آملا رو هم اصلا نباید به مژه بزنی

رامانا

وقتی عکساتونو میبینم ناامیدمیشم، اخه ریزش من باشماها فرق داره پشت موهام خیلی خیلی کم پشت شده

رامانا جون پشت که خیلی سریعتر از جلو پر میشه با این روشا ،من پشتن 3 برابر جلوم پر شد

الهه مامان آینده

خب اگه پودرشو بگیرم و با روغن نارگیل پرورده ش کنم خوبه یا کلا صرف نظر کنم؟؟؟؟

پودرشو با نارگیل حرارت میدی مثل ماسک میذاری رو سرت ،فقط تخم ها رو پرورده میگیریم نه میوه هارو

سما

شیدی جون بقول دوستان باید عکس تو رو بذارن رو آملا
شیدی جون با توجه به اینکه من ریجن رو میخورم..کدوم گروه ویتامین ب رو ریجن نداره؟
ب12 قرصش هست برم بخرم و بخورم؟اگه هست و بخرم چجوری بخورم؟با ریجن با هم بخورم؟

آون روزایی که سما جونم ریجن نمیخوری B رو بخور ،باهم لازم نیست یخوری

سما

شیدی جون من آزمایشم رو نشونت دادم گفتی کمبود آهن یا ویتامین ب12 داری.الان قرص فولایرون میخورم....فقط ب 12 رو ندارم...به نظرت قرصش هست؟

سما یا کمبود آهن یا B12
فقط روزایی که ریجن نمیخوری B بخوری کافیه عزیزم

ببین برای منم همین پیش اومده بود دقیقا!!!😥 

من از یکی از پزشکای دکترساینا ویزیت انلاین گرفتم از خونه و خیلییییی خوب بود و حتی توی تعطیلی های عید هم هستن. 

بیا اینم لینکش ایشالا مشکلت حل میشه 💕🌷

خورشید **

سلام شیدا جون خوبی؟شیداجون من خواهرم دو سال پیش که کنکور داشت موهاش کلی ریخت ولی الان دیگه نمیریزه ولی جاش اصلا مو در نیومده الان اوضاعش خیلی داغون وحیاتی هست میشه بگی چی کار کنه.از تستسترون وتیرویید واهن هم داده مشکلی نبود فقط میخواد مو در بیاره. من یکی که خیلی به جونت دعا میکنم کلی مو ریزه در اوردم ولی ریزشم هنوز همونجوری زیاده قربونت 20 دقیقه باشه رو صورت و رو بینی و دور چشم نزنیم

ریجن رو جایگزین کنید خورشید جون ,ریجن آمینو آسید داره ،گردش خون هم تو سر زیاد میکنه
آزمایش D3 و آهن هم بدید دوباره

آرزو خوشگله

شیدا جونی دو سه تا سوال:
یکی اینکه من همش به روغنا حس بدی دارم چون هروقت میزنم حالا هر روغنی میخواد باشه همش موهام میریزه بنظرت بجایه روغن مثلا جوشونده اکلیل کوهی یا مورد بزنم تاثیری داره؟

جواب من بود عایا؟
سوال دومم اینکه بعد اینکه همه موهام در اومد برا اینکه بمونن چه کارایی رو باید انجام بدم؟ با توجه به اینکه مشکل اصلی من ریزش زیاده(امید به زندگی در حد المپیک دارم برا اونموقع برنامه ریزی میکنم)

آرزو وقتی رویشت راه افتاد ،ریزش رو باید با مکمل کنترل کنی
اول تو هم ببین که آهن و دیت پایین نباشه اگر نبود فقط تو B complex بخور
بچه ها همیشه 10 درصد مو در حال ریزش طبیعیه اگر یه دسته موتونو دو ست بگشید بیشتر از 8 بیاد تو دستتون اون ریزشه
ولی اگر آهنت پایینه آرزو همون هم موهاتو میریزونه ,ذخیره آهنتو بالا ببر

مانالیزا

شیدی جون قرص آهن و چه جوری باید خورد هر شب؟ وقت پریودی؟

مانالیزا جون اگر ذخیره آهن یا آهنت پایین باشه ،باید تا زمانی که بالا ببریشون بخوری

65.nedi

شیدی جون من 2 سال پیش اکوفان و ریجن دایت و یک قرص دیگه که بیوتین بود با هم میخوردم واسه چیزی حدود 3 ماه البته ریجن واسه 1 ماه خوردم اون تنها زمانی بود که تو این همه سال ریزشم کم شد. قبل عید اکوفان خریدم فکر میکردم تاثیر اون بوده که ریزشو کم کرده اما دیدم نه فایده نداره حالا که میگی ریجن بخوریم بنظرت مثل قبل اکوفان هم باهاش بخورم یا خیلی زیاد میشه؟ اوضاع موهام فوق حاده

خیلی زیاد میشه میتونی فقط بیوتین رو میتونی با ریجن بخوری
D3 و آهن رو هم چک کن

*خانومی*

شیدی جون سیاهدونه رو هم آسیاب کردی یا درسته ریختی تو معجون؟

نه خانومی درسته ریختم

*خانومی*

شیدی جون من چن روزه سرم بدجور می خوارهV

همه که داشتن مو در می اوردن اول سرشون میخارید خانومی

مانالیزا

شیدی ویتامینای گروه ب محلول در آب هستن؟ اضافه اش دفع میشه؟ نگران نباشم از مصرفش؟د

نه با آب زیاد بخور قبل خوابم نخور ،هیچ مشکلی پیش نمیاد

shidi

سما حنام مال ترکیست ،نمیدونم چرا انقدر سبزه روش نوشته KINA ،شاید برای تاتوی حنا
من درسته شنبلیله و سیاه دونه رو ریختم توش

بچه ها دیروز از غصه اینکه نارگیلم بو نمیداد خوابم نمیبرد
یه سرچی کردم دیدیم دو روش برای گرفتن روغن وجود داره که تو روشی که روغن نارگیل رو برای پختن روغن گیری میکنن مثل زیتون بوشم میگیرند,فقط زمانی ناخالصی داره که وقتی مایع میشه یه دست مایع نشه

بعد دوتا روغنم رو مقایسه کردم با بو رو با بی بو

با بو کاملا مثل کچ سفیده ,عین این میمونه که پودرهای تازه نارگیل به هم چسپیده باشن

بی بو رنگش شیری رنگه مثل روغن نباتی میمونه جنسش
آپلود عکس کوچولوهای فارسی

مامان نی نی

سلام شیدا جون منم خیلى درگیر روغن نارگیلم
مال منم هرچى دارم بو ندارن,ولى کامل جامد و سفید میشن مایع یکدست
پس اصلن؟

گلی جون آره اصله من عکسای جفتشونم گذاشتم

سپیده نی نی 

شیدی جونم واسه پری صورت نسبت مخمر و ماست و دوره درمانو می گی؟ آیا موندگاره اثرش.

سپیده جون انقدر بریز که مثل ماسک صورت بشه ،اثر پوفش 24 ساعت میره ولی پوست رو خیلی شفاف میکنه و به مرور پر تر،اون موقع که من صورتم وحشتناک لاغر شده بوده تنها چیزی که به دادم رسید
خوردن سیب زمینی و موز هم صورت رو پر میکنه ,میگن یه فیلری هم هست که به صورت میزنی بعد دو سه ماه باعث میشه که کلاژن بیشتری تو صورت تولید شه,من حتی به اونم فکر کرده بودم ولی به مرور دیگه صورتم پر شد

اوا رها

شیدا جون حلیم شنبلیله رو میشه شب تاصبح بزاریم؟

شیدا جان اون که گفتی دو سه ماه به صورت میزنی تا صورت پر بشه و کلاژن سازی بیشتری میکنه چی هست؟

نه آوا جونم نمیشه بذاری تا صبح
اسمشم Sculptra هستش

مامان نی نی

اما حلیم شنبلیله رو هرکى گذاشت بسختى از سرش پاک شد و کلى موهاش ریخت
واسه شوشو بیچاره گذاشتم از حموم اومدع بود واسه بچه موهاش مجلس ختم میگرفت

خودمم کلى موهام ریخت از بس شستمش تا بره مثل چسب به موهام میچسبه
2456
مامان نی نی

شیدا جون روغن نارگیلو چقدر میزارى رو سرت بمونه؟

من روغن نارگیل رو یا توی ترکیبی میزنم ,الانم که معجون رو زدم ,من میزارم رو سرم 2 ساعتی باشه

اوا رها

شیدا من درمانو انجام میدم ریزشم بیشتر شده
چه کار کنم
مو هم دراوردم اما ریزش غالبه به رویش
الان با قبل روغن مالی مقایسه میکنم انگار بیشتر میریزه و حجم موهام کمتر شده
ریشه موهام که میریزه سفیده
به نظرت ادامه بدم؟

آوا اگر قرص prosterb مثل فیناستراید عمل کنه ,موها تا دو سه هفته ریزشون زیاد میشه
کلان خیلی از تونیک ها و قرص ها مو اولش بعد دو سه هفته ریزشارو زیادتر میکنند ،بعد دو سه هفته به حداقل میرسونه

اوا رها

تازه دو هفته ستprosterb شروع کردم

تازه یکی دوماه هست که فیناستراید و قطع کردم

یعنی ممکنه از این باشه؟شیدااا

معلومه که مال قطع فیناسترایده ،وقتی فیناسترایدو قطع میکنی تمام موهایی که به واسطه فیناستراید در اوردی و موهایی که به خاطر فیناستراید طی سالایی میخوردی حفظ کردی میریزه
چرا فکر کردی من تابستون موهام ریخت ،چون نمیدونستم فیناستراید تقلبی میخورم
مامانم میگفت وقتی برگشتم ،زمین اتاقم سیاه بوده از مو ،از هر طرف مو در میورده

اوا رها

شیدا جون چقدر طول میکشه این ریزش ؟؟؟من 4 ماه فیناستراید خوردم و یه دوره prosterb و دوره دوم prosterbرو شروع کردم؟

آوا به مرور کم میشه ,من شنید prosterb بعد 4 ماه بعد تاثیرشو میزاره

shidi

ابن عکس ماله سه سال پیشه که موهام ریزش نداشته ,اگر ببیند فرقم ندارم به اونصورت ,ولی جنسه موهام همیشه بیحالت و بی جون و رمق بوده ,ابنجا هنوز حتی اسپیرونولاکتون هم میخوردم

Untitled 2

image upload

اینم الان

IMG 7783

how to take a screen shot

سپیده نی نی

راه تشخیص روغن اصل:
http://n-minai.blogfa.com/post/22/%D8%AA%D8%B4%D8%AE%DB%8C%D8%B5-%D8%AE%D9%84%D9%88%D8%B5-%D8%B1%D9%88%D8%BA%D9%86-%D8%A8%D8%A7%D8%AF%D8%A7%D9%85-(%D8%A7%D8%B2%D9%85%D8%A7%DB%8C%D8%B4-%D8%A8%DB%8C-%D8%A8%D8%B1)-%D8%AA%D8%B4%D8%AE%DB%8C%D8%B5-%D8%B1%D9%88%D8%BA%D9%86-%D8%B2%DB%8C%D8%AA%D9%88%D9%86-%D8%AA%D8%B4%D8%AE%DB%8C%D8%B5-%D8%B1%D9%88%D8%BA%D9%86-%DA%A9%D9%86%D8%AC%D8%AF-
2714

sarina72

ازیتا جووون شما چیا رو استفاده نمیکنی؟یعنی روغن ترکیبی رو استفاده نکنم؟

hozita

عزیزم عصاره ها رو استفاده نکن مورد،مریم گلی،رزماری،بابونه خوب نیست
من فقط کرچک،نارگیل،نارگیل پرورده ،املا و سیر و پیاز استفاده می کنم
عزیزم اینا رو نمی شه تو بارداری استفاده کرد:
زنیان، فلفل شیرین، رازیانه، گلپر، بلسان پرو، ریحان، خلیج لورل، Benzoin، بادام تلخ، Cajeput، کافور، درخت فلوس، سرو اطلس، بذر هویج، بذر کرفس، بابونه آبی، برگ و پوست درخت دارچین، Cistus،، میخک، Comphrey، نعنا ذرت، زیره، سرو، شوید، صنوبر داگلاس، اکالیپتوس، لیمو اکالیپتوس، رازیانه، Galbanum، گریپ فروت، زوفا، درخت عرعر، Labdanum، اسطوخودوس سنبله، لیمو لاوندر، لیمو مورد، مرزنجوش، ملیسا، مورد، جوز، بلوط، پونه، بذر جعفری، شاهی سلطنتی، نعناع (و در طول تغذیه با شیر مادر)، غم و اندوه، ساسافراس، ریس، اسکاچ کاج، رز محمدی، رز بلغاری، رزماری، مریم گلی، زمستان مرزه، روغن یا مرهم معطر، مخمر ابجو سنت جان، نارنگی، ترخون،آویشن، والرین، افسنطین، بومادران و
خواهش می کنم نه روغن ترکیبی نزن من فقط 15 گرم کرچک+15گرم نارگیل(یا نارگیل پرورده) رو استفاده می کنم عصاره قاطیش نمی کنم یا جداگونه می زنم ولی هیچ عصاره ای اضافه نمی کنم حنا هم نمی ذارم چون موهام رنگ داره ولی خواستی بزاری مواد داخلشو با توجه به لیست ممنوعیاتی که داری استفاده کن موفق باشی عزیزم
؟

ب miss_saghi

لیا جون
سرمه فندق که استفاده میکنی رو خودت درستش میکنی ؟ میشه بگی دستور ساختشو ؟

لیا

اره عزیزم خودم درست میکنم.
فندق خام میگیرم میزنم سر سنجاق قفلی(بعد سنجاقو با دم باریک تو دستم نگه ش میدارم چون داغ میشه) فندق میگیرم رو شعله گاز تا اتیش بگیره بعد خود فندق مثل شمع شروع میکنه به سوختن.اون موقع یه دود سیاه رنگی ازش خارج میشه.همزمان با دست دیگه در قابلمه(من از این در های قابلمه تفلون که درشون شیشه ایی هست استفاده میکنم) رو میگیرم رو شعله فندق؛دود حاصل شده میخوره به در شیشه ایی و روش میشینه.
معمولا 4-5تا فندق کافیه..بعد که تموم شد؛دودهایی که تو قسمت داخلی در ظرف جمع شده رو با یه چیز نوک تیز مثل چاقو میتراشم و بعدش میریزم تو ظرف سورمه.
معمولا واسه سه ماه میره.من قبلا با بادوم شیرین درست میکردم.اما فقط ریزش مژه نداشتم.اما فندق باعث جلوگیری از ریزش و رشد بهترشون شده.
الان حدود دو ماهه که فندق میزنم.مژه هام ریزش نداره اما سرشون هم برگشته به سمت بالا.در حالی که دو سال مداوم بادوم میزدم این جوری نشده بود فقط ریزش نداشت.

shidi

مائده جون رو نارگیل یکم احتیاط کنید ,سما هم موهاش چربه چربه بوده ,الان اصلا جنس موهاش تعقیر کرده
برای بچه هایی که موهاشون چربه و در ابتدا ریزش دارن ,میتونند آب جوشیده تخم شنبلیله رو با عصاره ها به همون نسبت ها ترکیب کنند تا یخورده موها قوی شه یعد از روغن ها استفاده کنند
بsima5

شیدی جون ی سوال دیگه شرمنده.من تا همین عید سال گذشته(یکسال واندی پیش) ریزش موهاهم کم بود.موهام فوق العاده فربود.ولی در عرض این یکسال موهام 1/10 شده وبی حالت.دلم موهای فرگذشتم میخاد .برمیگرده حالت قبل؟.ازبس گریه کردمخسته شدم.راستی گفتی فیناسترایدبخورم ولی توسایت نوشتی تا ترکش کنیم میریزه.پس چ کن[

سیما جون تو بخاطر تستسترون بالا باید فیناستراید بخوری ،و هر قرص هورمونی رو قطع کنی مو میریزه
فیناستراید برای تو جنبه درمانی داره تا فقط خوب شدن موت ,قرص گیاهی مثل پروسترب شاید برای بچه هایی که ریششون به DHT حساس باشه جواب گو باشه ولی تو باید تسترونتو پایین بیاری ,ریزش موهات فقط یه نشانه بوده نه دلیل

برای بعضی ها درمان از بیماری زیان آور تره که من میگم اصلا فیناستراید رو نخورید مثل کسایی که ریششون فقط حساسه به DHT و فقط با موضعی درمان میش

ولی برای بعضی ها همون درمان نباشه ،بیماری وسعت پیدا میکنه و میگم حتما بخورند,چون هورمون هاشون مشکل داره

من خودم اگر آزمایش بدم ببینم از لحاظ هورمونی به فیناستراید لازم دارم ،شک نکن که خودم میخورم دوباره
sima5
1392/3/18 7:44 ب.ظ

اوا جان یعنی یکی مث من ک دی هیدرو تستسترونم خیلی عجیب بالاست ولی تستسترونم بالا نیست.ایت سایوپالماتو بهتر؟پس چرا دکتر اون همه فیناستراید تجویز کرده؟

اوا رها
1392/3/18 7:56 ب.ظ

سیما جان تستسترون در بافت مثلا پوست سر در حضور انزیم 5 الفا ردوکتاز تبدیل میشه به دی هیدروتستسترون
که این دی هیدروتستسترون به گیرنده های آندروژن در پیاز مو متصل میشه و باعث مینیاتوری شدن پیاز مو و نازک شدن و ریزش مو میشه

بلوکه کننده های طبیعی مثلا مثل سائوپالماتو ،گیرنده های آندروژن را می پوشانند و از اتصال DHT و دریافت آن توسط فولیکول ها جلوگیری می کند.

اما فیناستراید فقط میاد انزیم 5 الفا ردوکتاز و مهار میکنه تا تستسترون به دی هیدرو تستسترون تبدیل نشه

من هم که دکتر رفتم هم فیناستراید داد هم پروسترب که داخلش سائوپالماتو و تخم کدو گرنه داره که همه اینا باعث بلوکه کردن گیرنده های اندروژن میشه

ولی من فیناستراید و قطع کردم موهام خیلی بدتر شد و خالی شد از قبل اینطوری نبود و ودیگه هم سمت فیناستراید نخواهم رفت ولی پروسترب خوبه گیاهیه
shidi
1392/3/18 8:49 ب.ظ

آوا جون بهتره اجازه بدیم وقتی کسی مشکل هورمونی داره ,دکتر متخصص غدد براش تصمیم بگیره ,چون مسئولیت خیلی بزرگی بگردنمون میوفته اگر سیما سائوپالماتو بخوره و به جای خوب شدن بدتر بشه

دومین سوال رو بخون که یه دکتر جواب داده
https://http://www.healthtap.com/topics/does-saw-palmetto-work-hair-loss

http://altmedicine.about.com/od/qalibrary/f/sawpalmetto.htm

http://www.hairsentinel.com/saw-palmetto-for-hair-loss.html

و تو قرص سائوپالماتو رو هم قطع کنی مثل فیناستراید موهات میریزه

اوا رها
1392/3/18 9:00 ب.ظ

شیدا جان مسلما هر کدام که قطع بشه ریزش مو میاره حتی سائوپالماتو چون اونم میره گیرنده های اندروژن و بلوکه میکنه ووقتی نباشه مجداا روز از نو روزی از نو
من خودم فیناستراید ایرانی اصلا دیگه مصرف نمیکنم ولی دوستان اگه میخوان درمان و با فیناستراید انجام بدن خارجیشو بگیرن بهتره اونم خانم های مجرد

من فقط مکانیسم عملشونو گفتم و اینم اضافه کنم که فیناستراید برای خانم های متاهل خیلی بده حتی نباید لمس بشه

و فیناستراید امریکایی که خیلی هم گرونه بهتر از ایرانیه

و کسی که مجرده بهتره امریکایی بگیره

shidi
1392/3/18 9:13 ب.ظ

آوا جون برای خانم های باردار بده نه متاهل
وقتی خانومی بخواد باردار بشه باید 6 ماه قبل قطع کنه چون رو جنین پسر تاثیر بد میذاره ,حتی زنی که بخواد حامله بشه باید شوهرشم مصرف نکنه
که دقیقا سائوپالماتو هم نباید مصرف شه در حین حاملگی و اگر متن هارو هم خونده باشی ,دلیل نمیشه چون گیاهییه عوارض نداشته باشه

مثلا گیاه پنج انگشت رو که فارسی سرچ کردم دیدم هیچ عوارضی گزارش نشده بدون تجویز پزشک شروع کردم به خوردن در صورتی که پریود منظم داشتم

بعد یه ماه نیم دچار عوارض سردرد شدید شدم و لغات به ذهنم نمیومد
بعد به اینگلیسی سرچ کردم که نوشته بود memory loss , head ace جزوه سه تا عوارض اول گزارش شدشه که بلافاصله قطع کردم ,بعدش من که هیچ وقت جوش نمی زدم جوش زدم و سه ماه هر ماه یه روز پری میشم

پس هر چی گیاهی بود ،دلیل بر بی عارضه بودنش نیست

اوا رها
1392/3/18 9:20 ب.ظ

شیدا جون درسته گیاهی هم عوارض داره
ولی قرص پروسترب چون دوز هاش مشخصه منظورم بود که عوارض نداره

چون اونجوری نیست که خودمون گیاه و بگیریم سر از خود بخوریم طبق یه استاندارد های خاص قرص و تولید میکنن

من عوارضش رو هم خوندم.... یه دوره پروسترب خوردم عوارض انچنانی نداشتم فقط نمیدونم چرا شیدا حافظه کوتاه مدتم داغونه

خیلی میترسم نمیدونم از چیه؟ نکنه از پروستربه فقط یه بسته 60 تاییشو خوردم

ولی فیناستراید هم که میخوان بخورن خارجی باشه عالیه

لیا
1392/3/18 8:00 ب.ظ

اوا جان
میشه ترکیبات prosterbeرو بگی....منظورت از گرنه ،گزنه است؟

اوا رها
1392/3/18 8:16 ب.ظ

پروسترب شامل........... سائوپالماتو و گزنه و شبدر قرمز و تخم کدو

اناهید20
1392/3/18 8:51 ب.ظ

سلام شیدی جوووووونم
اون ماسک برای پر شدن صورت که گفتی رو یه بار دیگه میگی؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟/

آناهید جون
ماست رو با مخمر آبجو قاطی کن اگر میخوای صورتت پر شه روغن زیتون قاطیش نکن ؛اگر فقط میخوای شاداب بشه یکم روغن زیتون قاطیش کن ،20 دقیقه بذار رو صورتت

shidi
1392/3/18 9:18 ب.ظ

دیانا جون شنیدم این قرص برای کبد خوبه و پوست مو رو هم خوب میکنه
Artichoke
http://fa.wikipedia.org/wiki/%DA%A9%D9%86%DA%AF%D8%B1_%D9%81%D8%B1%D9%86%DA%AF%DB%8C

دیانا
1392/3/18 9:22 ب.ظ

مرسی عزیزم
اما نوشته
مضرات:
آرتیشو چون گرم است ممکن است در بعضی از اشخاص تولید سودا کند لذا بهتر است با سرکه خورده شود ضمنا طعم آرتیشو را دوست ندارند . اینگونه اشخاص اگر بخواهند از مزایای آرتیشو استفاده کننده تنطور قرص یا کپسول آرتیشو مصرف نمایند .
و منم غلبه سودا دارم :(

اوا رها
1392/3/18 9:34 ب.ظ

خب عزیزم مثلا شخصی مثه من نخواد فیناستراید و پروسترب و همیشه بخوره باید چه طوری از شر DHTخلاص بشه

با همین درمان های موضعی میشه ایا؟

باید از محلول های DHT Blocker قوی موضعی استفاده کنی ,تمام ویتامین های مورد نیازتو تأمیین کنی ,و حتی یه خورده استرس رو هم به خودت وارد نکنی

اوا رها
1392/3/18 9:38 ب.ظ

محلول های DHT Blocker

مثلا مثل چی؟ چه مارکی و چی از همه بهتره؟

آوا جونم از داروخانه باید بپرسی چی دارن اول ،بعد برات نگاه میکنم کدوم بهتره

2706