2410
2553
من تصمیم گرفتم براى سلامتى بیشتر همین طور براى کمک به محیط زیست مصرف گوشت رو خیلى کم کنم و بیشتر غذا هاى گیاهى و بدون گوشت مصرف کنم! اما دستور غذا کم مییارم هرکى بلده اینجا بذاره ممنون میشم!
لینک زیر رو هم ببینید:
http://www.suprememastertelevision.com/per/?langdir=1
میخواید سالم و جوون باشید و پوستتون بدرخشه؟؟؟؟

پس میوه وسبزی و خشکبار بخورید و گوشتو لبنیات کم کنید!
سلام مارال جون خودمون ....خوبی؟من هم موافقم باهات اتفاقا خودمم جدیدا خیلی بیشتر از قبل دنبال تغذیه ی مناسب هستم.ولی گوشت رو تا حدی مصرف میکنم.....با گیاه خواری هم کاملا مواقفم و میونیه ی خوبی دارم....

من هم سعی میکنم اگه چیزی پیدا کردم بزارم...تو هم از غذاهای اون جا برامون بزار.....
شکرت خداجون
مرسى بیتا جون من کتابایى که خوندم و سایت ها و همین طور این کانال سوپر مستر فهمیدم که مصرف گوشت از چند جهت خوب نیست هم سلامتى ....هم حقوق حیوانات.... هم حفظ محیط زیست...
شعار این کانال اینه که:
گییاهخوار باش
سبز بمون(سلامت باش)
سیاره رو نجات بده

یعنى این دامدارى هاى صنعتى همه مناطق جنگلى رو از بین میبره درختارو قطع میکنن و تبدیل به مرتع میکنن اینا همه عامل ذوب یخچالها و یخ هاى مناطق قطبى ..گرم شدن کره زمین میشه....

ولى متاسفانه بیشتر غذاهاى خوشمزه گوشتییه و فرهنگ غذایى ما هم همش توش گوشت داره...
براى همین میگم هرکى بلده دستور غذاى بدون گوشت بذاره
میخواید سالم و جوون باشید و پوستتون بدرخشه؟؟؟؟

پس میوه وسبزی و خشکبار بخورید و گوشتو لبنیات کم کنید!

ببین برای منم همین پیش اومده بود دقیقا!!!😥 

من از یکی از پزشکای دکترساینا ویزیت انلاین گرفتم از خونه و خیلییییی خوب بود و حتی توی تعطیلی های عید هم هستن. 

بیا اینم لینکش ایشالا مشکلت حل میشه 💕🌷

2456
سلام دوستان
شوهر من مدت 1 سال و نیم هست که گیاه خوار مطلقه
گوشت قرمز.مرغ و ماهی و حتی تخم مرغ هم مصرف نمیکنه.
به قول مینا جون میشه خورشت هارو با سویا درست کرد ولی بازم دستو غذایی کم میاری!!!!!
و من هر روز میشینم فکر میکنم ببینم چی درست کنم که هم خوشمزه باشه هم مقوی.
خدایا بابت داشته ها و نداشته هایم شکر...
مارال جون پس شما هم کانال ساپری مستر رو میبینی؟
شوهر منم از طریق همین کانال و سخنرانی های استاد چینگ های گیاه خوار شد. منم گیاه خوار بودم ولی به خاطر بارداری مجبور شدم ولش کنم
خدایا بابت داشته ها و نداشته هایم شکر...
یک غذا با ماست و گردو پیاز
پیاز را کمی سرخ می کنیم گردو اسیاب شده را هم میریزیم کمی سرخ می کنیم برای اینکه روغن گردو در بیاید بعدش کمی اب اضاف می کنیم خیلی کم و بعد نمک و فلفل و زردجوبه اضافه میکنیم
تقریبا یک کاسه ابگوشت خوری ماست را خوب می زنیم و دو تا تخم مرغ می اندازیم توی ماست و خوب می زنیم کمی نمک و فلفل و زردجوبه اضافه میکنیم و توی گردو می ریزیم بعد از یک ربع جا می افتد و کمی نعناع داغ اضافه میکنیم اماده است
این غذا را با کشک هم می توانیم درست کنیم
فقط مواظب باشید با روغن کم درست کنید که خیلی چرب نباشد(برای سلامتی)
2714
پنیر خوشمزه حدود 1سوم قالب در روغن رنده میکنیم وهم میزنیم تا کاملا آب شود و جیز جیز کند بعد کمی شوید خشک توش میرزینم و باچنگال هم میزنیم بعد دوتا تخم مرغ توش میشکنیم و کمی هم میزنیم و قبل از بسته شدن تخم مرغها روی آنها زرچوبه میریزیم و دیگه هم نمیزنی و میذاری تا خودشو بگیره . اسمش پنیر برشته است و یه دقه کار داره و بسیار خوش مزه است . نوش
خدایا ... خودت رو از من نگیر ...
خب مارال جون این غذاهایی که بچه ها گفتن عالیه.....من هم میخواستم یه چیز در مورد میوه جات بگم.اگه میخوای گیاهخوار مطلق بشی...سعی کن از ّاب هویج و اب کرفس در طول میان وعده هات استفاده کنی....و از سیب زمینی هم میشه خیلی استفاده های مختلف کرد توی غذاها....

راستی عضو این انجمن هستی یا نه مارال جون؟

http://www.veganforum.ir/
شکرت خداجون
کتلت سویا:

مواد لازم
2 عدد سیب زمینی متوسط
نصف بسته سویای دانه ریز مکسوی
یک عدد پیاز کوچک
یک عدد تخم مرغ
مقداری زرد چوبه و نمک
یک عدد عصاره سبزیجات الیت یا گالینابلانکا
آرد سوخاری بمقدار لازم

طرز تهیه

سیب زمینی ها را رنده و سپس آب گیری میکنیم و در عین حال سویای خیس خورده را نیز آب گیری میکنیم و با تخم مرغ و پیاز و ادویه ذکر شده و کمی آرد سوخاری مخلوط میکنیم
بوسیله دست و ورز دادن چند عدد کتلت به اندازه کف دست درست میکنیم و در ماهی تابه و روغن داغ شده میاندازم.
-اگر از قالب استفاده کنید کمتر احتیاج است آب سیب زمینی را بگیریم.
شکرت خداجون
باقلی خورش باقلای سبز رو با کره شوید زردچوبه و سیر خرد شده کمی سرخ میکنی یه ذره که تغییر رنگ داد توش اب میریزی تا بپزه وقتی کاملا پخت و جا افتاد نمک و فلفل اضافه می کنی دوتا تخم مرغ می شکنی توش تا ببنده

سیرابیج برگ سیر تازه رو مثل تره قشنگ خرد می کنی و با روغن قشنگ سرخ می کنید اخر سر تخم مرغ رو هم می زنید و میریزید روش تا خودش رو بگیره با ماست خیلی خوشمزه میشه
کال کباب بادمجون رو کبابی می کنید پوست می گیرید و قشنگ می کوبید سیر رو رنده می کنید و داخلش میریزید سبزیهای معطر مثل نعناع خرد شده می ریزید توش بسته به ذائقه تون با ابغوره ترشش می کنین
2706