2737
2739
من باید تا یک هفته دیگه یک جدولی رو با pivot table طراحی کنم و به عنوان پروژه تحویل بدم تو رو خدا هر کی بلده یا اگه ادرس سایتی رو که کامل آموزش داده باشه بهم بگین یک عمر دعاتون میکنم

ببین منم به همین مشکل خورده بودم.😢خانمای اینجا بهم دکترساینا رو معرفی کردن و منم از یکی از دکتراش ویزیت آنلاین گرفتم از خونه. و خیلی راضی بودم و مسالمم حل شد😍 بیا اینم لینکش ایشالا که مشکل توهم حل بشه😘

یاسمین جون ممنون از لطفت که پاسخ دادی. این گزینه داخل گزینه insert هست . یه جدول میکشیم اونو مارک میکنیم بعد گزینه pivot table رو انتخاب میکنیم دیگه بعد از اون بلد نیستم که چی کار کنم
2728
2740
من باید یه جدول 6 ( ردیف ) در 2 ( ستون ) بکشم که در قسمت ردیف به ترتیب طبقه / الف/ب/ج/د و جمع کل و در قسمت ستون هم زیر هر کدوم از اونا عدد مربوطه رو باید بنویسم برای کشیدن این جدول و نمودار مقایسه ای اون باید از pivot table استفاده کنم نمیدونم واضح توضیح دادم یا نه اگر هم متوجه نشدین ممنون میشم با یک نمونه کار دیگه ای از خودتون برام توضیح بدین
اصولا Pivot table برای گرفتن گزارش از جداول بزرگه، یعنی فرض کنید یک جدولی دارید که نام افراد با جایگاه سازمانی، حقوق، سن ، تحصیلات اونها هستش. شما میتونین با پیووت تیبل یه جدول کوچک از مقایسه حقوق با تحصیلات یا جدول دیگه‌ای از مقایسه سن با جایگاه سازمانی درست کنین
روش کارش هم به این شکله که بعد از insert‌کردن Pivot table نام کلیه فیلدهای جدول اصلی یعنی مثلا( مشخصات، سن، تحصیلات، حقوق و ....) توی باکسی در کنار صفحه نمایش داده میشه، بعد شما میتونی با انتخاب دو یا چند تا از اون فیلدها جدولی در خصوص مقایسه حقوق با تحصیلات یا سن با جایگاه سازمانی و .... درست کنید.