2737
2739
عنوان

نظرتون ....

45 بازدید | 4 پست

نظرتون درباره‌ی نام "استاتیرا" چیه؟؟

من اسمشو دوست دارم اما فکر کنم برای بچه خیلی سنگینه و احتمال داره مسخره بشه اما خیلی پیشینه‌ی تاریخی قشنگی داره معنیش هم زیباست...

معنی:دختر ستایشگر

پیشینه‌ی تاریخی:همسر اردشیر هخامنشی که نمونه‌ی کامل یک زن ایرانی بود.شهبانو استاتیرا با درشکه در شهر گشته و به طور مستقیم با مردم سخن می‌گفت و مشکلات آنها را حل می‌کرد.با آنکه در آن زمان مردم عادی به راحتی و در هرزمانی که بخواهند خاندان سلطنتی را ملاقات کنند((اما در بیشتر جشن‌هایی که ماهانه برگزار می‌شد مردم اجازه‌ی دیدار مستقیم با شاه را داشتند و می‌توانستند  مشکلاتشان را بازگو کنند و راهکار بگیرند مثل جشن نیلوفر،اما شهبانو استاتیرا در هر زمانی آماده‌ی خدمت به مردم و حل مشکلات آن‌ها بود))، بانو استاتیرا همواره از درشکه پیاده شده و میان مردم میرفت و مشکلاتشان را حل می‌نمود.از این رو ایرانیان بسیار او را دوست می‌داشتند و او را الگوی برای زنان دیگر می‌دانستند...

نظرتون دربارش چیه؟هم شخصیتش هم نامش؟

توجه:این نام قرار نیست برای کسی گذاشته بشه پس نیاید بگید نذار رو بچه و اینا...

سپاس...

💜Animals lover
ببین برای منم همین پیش اومده بود دقیقا!!😥 من از یکی از پزشکای دکترساینا ویزیت انلاین گرفتم از خونه و خیلییییی خوب بود. بیا اینم لینکش ایشالا که مشکلت حل میشه 💕🌷

اینکه گره گشا بوده  رو میپسندم

ولی خوب این اسم ازون اسمهاست ک ب زمان خودش ، شاید خوب بوده  ولی برای امروز  روز  ، من نمیپسندم حداقل 

ماه هاست دنیا دارد ضدعفونی می شود                                                       گویی مهمان ویژه ای  در راه است ....
2728