2733
2734
سلام به مامانهای مهربون نی نی سایتی
تایپیکهای زیادی برای خواستن یا نخواستن فرزند دوم زده شده اما نظرات متفاوت زیاد بوده ...این بار شما مامانهای مهربون که طعم داشتن 2 تا بچه رو چشیدن مییییییییییییشه شما نظر بدید ؟؟؟ به هر حال شما تمام مزایا و معایب 2 تا فرزند داشتن رو لمس کردید .
به نظر شما ، شما از وضعیت الان خودتون راضی هستید ؟؟؟ اگر به چند سال قبل برمیگشتید بازم 2 تا نی نی می اوردید ؟؟؟ بچه اولتون از داشتن خواهر یا برادر با شما مشکلی نداره؟؟؟؟
اگر شرکت کنید جواب سوال خیلی از مامانهای این سایت رو دادید ...
تلاش کن تو زندگی مثل درختی باشی که اگه کسی بهت لگد زد"شکوفه "بارونش کنی...!

ببین منم به همین مشکل خورده بودم.😢خانمای اینجا بهم دکترساینا رو معرفی کردن و منم از یکی از دکتراش ویزیت آنلاین گرفتم از خونه. و خیلی راضی بودم و مسالمم حل شد😍 بیا اینم لینکش ایشالا که مشکل توهم حل بشه😘

سلام من دوتادارم و خیلی هم راضیم..
یکی هشت سله و یکی یک ساله
هیچ مشکلی هم با هم ندارن.. واسه هم جون می دن...
معتقدم که طریقه رفتار والدین، روش رفتار فرزندان رو مشخص می کنه
رفتار دختر اولم با دختر دومم، در برخی موارد بهتر از رفتار من با کوچیکه است
در ضمن هر دو شاغلیم
چیز دیگه ای می خوای بدونی بگو
2728
ممنون مامی دخترا
یه موضوع سر مسائل مالی به مشکل بر نخوردین ؟
چه " بی حساب " می بخشی و چه " با حساب " تسبیح ات می گویم ! (الله اکبر 34مرتبه ، الحمدلله 33مرتبه ، سبحان الله 33 مرتبه )

سلام الهام جان و بقیه مامانای گل. من هم دوست دارم نظر بقیه مامانایی که 2 تا بچه دارند رو بدونم. من خودم یک پسر 5/1 دارم. الان که نه ولی دوست دارم چند سال دیگه یک بچه دیگه هم داشته باشم که تنها نباشه. چون شاغلم و یک کم دیر باردار شدم زیاد حوصله بچه داری ندارم. (33 سالمه) نمی دونم به فکر بچه دوم باشم یا نه؟ فاصله سنیشون چقدر باشه بهتره؟ دوست دارم تجارب بقیه مامانو بشنوم.
سلام و روزخوش
وظیفه دونستم با توجه به داشتن این شرایط به سئوال دوست خوبم جواب بدم
همیشه لازمه ما برای هر کاری مزایا و معایبی رو متصور بشیم شاید همه فکر کنن این مسئله در مورد داشتن فرزند دوم هم صدق میکنه و اما......
من همیشه معتقد بودم تک فرزندی اشتباهه منتها از اونجایی که تو امر بچه داری بسیار ادم وسواسی و سخت گیری هستم بعد از بچه اول تا سالها قید بچه دار شدن رو زدم وقتی دخترم 7 یا 8 ساله شد خودش بشدت از این موضوع استقبال میکرد بحدی که اگر قرار بود دعا کنه از خدا می خواست یه خواهر یا برادر بهش بده و تو این شرایط منم قانع شدم که باید بچه دوم رو بیارم و حالا همسرم بشدت مخالف بود چون اون علاوه بر همه ی فکرها و دغدغه های من برای داشتن بچه دوم معتقد بود که شرایط اجتماعی و اقتصادی خوبی هم تو این کشور برای یه بچه دیگه نیست
و من بخاطر دخترم ، همسرم رو بسختی قانع کردم و حالا یه کوچولوی دخمل 9 ماهه هم دارم و حال و روز امروزم
با اینکه شاغلم و خودتون می دونین رسیدگی به یه بچه چقدر کار سختیه حالا دو تا بچه هستن که نیازهاشون ( بخاطر تفاوت سنی زیادشون ) کاملا متفاوته ولی هم من هم همسرم و هم خونواده هامون همه تایید می کنن که کاملا کار درستی بوده ضمن اینکه دختر اولم عاشقانه خواهرش رو دوست داره که این رو هم مدیون رفتار صحیح همسرم و حتی خودم هستیم که اجازه ندادیم فرزند اولم خواهرش رو رقیب یا هوو برای خودش بدونه بهرحال خواهرانه به همه دوستانم توصیه می کنم یا فرزند دار نشید یا اگر شدید خودخواهی رو کنار بزارید و فکر بچه دوم هم باشین چون تک فرزندی فقط و فقط دلیل بر خودخواهی ماست مگر دلایل کاملا قانع کننده که برحسب یه زندگی و شرایط خاصی وجود داشته باشه
این رو هم اضافه کنم که دختر اولم 10 ساله است

ببخشید طولانی شد امیدوارم تجربه من بدردتون بخوره
2738
من دو تا دخمل دوقلو دارم شرایطم با کسی که خودش می خواسته و دو تا آورده فرق می کنه اما واقعا به همه سختی هاش راضیم و هزار بار خدا رو شکر می کنم
همه ما مادرا حاضریم خودمون یک ماه مریض شیم ولی بچه مون یه شب تب نکنه و بی حال نشه وقتی یکی از بچه ها تب می کنه یا ببخشید اسهال میشه و بی حال خیلی ناراحت میشم و کلافه و تنها دلخوشیم اون یکیه که با شیرین زبونی هاش هم من و هم باباش رو می خندونه و بهمون روحیه میده هم خواهرش رو تا حدی از بی حالی در میاره
تازه کلی هم با هم بازی می کنن و هوای همو دارن
البته گفتم سختی های خاص خودش رو داره از نظر هزینه و تربیت دو فرزند و بازم می گم کسایی که خودشون می خوان و با برنامه ریزی اینکار رو می کنن مطمئنا شرایطشون بهتر و قابل پیش بینی تره .
ودیگه اینکه خیالتون از این بابت راحته که بچه تون تنها نیست و همیشه حس می کنه یکی هست که بتونه باهاش راحت باشه و اگه پدر و مادر به مسافرتی میرن یا جایی هوای همو دارن تازه خیال پدر و مادرا هم از این بابت راحته که بچه ها راحت تر دوری شون رو تحمل می کنن

خود مادرهایی که دو تا فرزند دارن حتما حرف منو تایید می کنن که فرزند دوم مستقل تره و وابستگیش به خانواده کمتره
چرا که خود ما پدر و مادرا برای فرزند اول تجربه کافی نداریم یا بنوعی لوسشون می کنم و همه هم و غم خودمون رو میذاریم برای اولی ولی برای دومی تازه تجربه میاد کمکمون و سعی می کنیم اجتماعی تر و مستقل تر بارش بیاریم و مطمنا روحیه فرزند دوم در اولی هم تاثیر خواهد گذاشت
داریم در اطرافیانمون که بچه اول بسیار آروم و متین و دومی بسیار شیطون و پر هیجان بود و حالا تونسته روی فرزند اول تاثیر بذاره اولی هم بتونه در مواقع لازم از حقش دفاع کنه و تازه استرس پدر و مادره هم خیلی کمتر شده از اینکه بچمون خیلی آرومه و نمی تونه از خودش دفاع کنه و غیره
ببخشید پستم طولانی شده
اللهم صل علی محمد و ال محمد و عجل فرجهم
ممنون مامانهای با انرژی
راستش از اینکه اینقدر جامع جواب میدید ممنونم
سوال دیگه اینکه تا حالا به کیفیت وقتی که برای فرزنداتون گذاشتید فکر کردید .من خودم یه دختر سه سال و نیم دارم و شاغلم ...وقت کمی هم که براش دارم خیلی خستم و عذاب وجدان دارم
از طرفی هم خیلی تنوع گرا هستم و به سکون راضی نمیشم ..حالا به نظرتون اگر دو تا بشن این زمان کم من روی هر دوشون اثر منفی نمیگذاره؟؟؟
البته بگم در صورتی که دو تا بشن احتمال زیاد سر کار نرم ..همین موضوع هم باعث میشه که تردیدم زیاد بشه
کلی درس خوندم و کار تقریباً خوبی هم دارم .با خودم میگم پس رشد کاریم چی میشه ؟؟؟
اما هنوز از نظر حس مادر بودن خودم رو مسئول میدونم که وقت کمی برای بچم دارم ....
تلاش کن تو زندگی مثل درختی باشی که اگه کسی بهت لگد زد"شکوفه "بارونش کنی...!
الهام جان دو تا دارم با فاصله سنی کمتر از دو سال. داشتن دو تا فرزند واقعا انرژی آدمو تخلیه میکنه البته واسه من

تنبل اینطوریه تازه خدارو شکر مامان و همسرم پا به پام بودن و گاهی بیشتر از من هم زحمت کشیدن . با این همه

باز هم خدارو هزار مرتبه بیشتر شاکرم از لطفی که به من داشته.
منم دو تا پسر دارم با فاصله سنی سه سال من خودم خیلی اذیت شدم چون فاصله سنیشون خیلی کم بود اگه فاصله سنیشون زیادتر باشه خیلی خوبه و در کل دو تا بچه داشتن خوبه وشیرین بهتر از یه دونه بچه است
الهام جون من فکر میکنم اونهایی که بچه اولشون دختره شرایطش بهتره چون هم دخترا ارومترن همینکه عاشق نی نی هستن خواهر من یه دختر داشت ودیگه نمیخواست بچه بیاره ولی اونقدر دخترش نق زد وگفت که دیگه خواهرم رو از رو برد حتی معلمهاشو واسطه میکرد تا با خواهرم صحبت کنن وقتی دختر اولش کلاس سوم بود دومی رو به دنیا آورد الان هم خیلی همدیگر رو دوست دارن ومن همیشه میگم خواهرزاده ام بچه داریش بهتر از خواهرم هست جونش رو واسه خواهر کوچیکش میده وتو کارها هم خیلی کمک خواهرم هست
2706