2733
2734
عنوان

کهیر دوران بارداری

| مشاهده متن کامل بحث + 78597 بازدید | 44 پست
درمان کــهــیــر در دوران بارداری و...

درمان اکثر کهیرها چندان سخت نیست. برای رسیدن به نتیجه مطلوب، این مراحل را دنبال کنید:

- در صورتی که فرد دچار یبوست است حتماً یبوست وی را برطرف کنید. در مورد این بیماران، استفاده از خاکشی جوشانده ارجح است.(به این ترتیب که یک قاشق غذاخوری خاکشی را در یک لیوان آب جوش دو دقیقه بجوشانید. در صورت عدم تمایل در غیر این صورت، استفاده از فلوس، بهتر از سایر ملین هاست.

۲- در صورتی که بیمار دچار یبوست نیز نباشد، مصرف خاکشی جوشانده کمک موثّری در درمان کهیر است.

۳- حجامت، بهترین راه درمان کهیر است. اغلب کهیرها به حجامت عام پاسخ می دهند. معمولا یک یا دو بار حجامت به فواصل ۱۰ روز تا دو هفته ای کفایت می کند. توصیه ما این است که حتّی اگر حجامت عام باعث درمان کهیر نشد؛ به سراغ حجامت ساقین(که از بهترین حجامت ها برای رفع خارش بدن است) نروید؛ چرا که ممکن است باعث بروز مشکلاتی برای جنین شود.

۴- در کنار انجام حجامت از داروهایی که کبد را فعّال می کنند استفاده نمایید. ساده ترین دارو، ترکیب عرق کاسنی و شاهتره به نسبت مساوی و با میزان مصرف ۳ استکان کوچک در روز است. در صورت نیاز می توان کمی عرق همیشه بهار نیز به ترکیب فوق افزود. در عین حال استفاده از سایر داروهای صفرابر نیز بلامانع است، اگر چه به تجربه دیده ام که همان ترکیب ساده فوق در اکثر موارد کارساز است.

۵- درمان های موضعی: بسیاری از داروهایی که طبع خنکی دارند را می توان به عنوان درمان کمکی و موضعی در معالجه کهیر به کار برد. یک مثال ساده و فراگیر آن، شستشوی بدن با سدر در موقع استحمام است. در این زمینه ترکیبات گوناگون و موثّر بسیاری وجود دارد امّا ترکیب ارزان قیمت و در عین حال موثّری که خود، آزموده ام و در بسیاری از بیماران با رضایت خاطر همراه بوده است؛ این است که مقداری شاهتره خشک و جوش شیرین را به نسبت مساوی با کمی ماست شیرین مخلوط کرده، در حمّام روی بدن مالیده بعد از حدّاقل ده دقیقه شسته شود. علاوه بر این نوع درمانها، دود دادن برخی داروها نیز کمک زیادی به رفع خارش و تورّم ناشی از کهیر می کند که در دسترسترین آن، خاکشی است که باید مثل اسفند دود داده شود. البتّه فراموش نکنید که این درمان های موضعی، در معالجه کهیر، تنها نقش کمکی دارند و جای درمانهای اصلی را نمی گیرند.

تذکّر: بعضی موارد کهیرهای بارداری می توانند به درمان مقاوم باشند که این مساله معمولا ناشی از گرمتر بودن مزاج جنین نسبت به مادر است و با زایمان مرتفع خواهد شد.

دوستان واسه من جواب داد من سالهاست که با این بیماری درگیرم انشالله برای شما هم مفید باشه
Lilypie - Personal pictureLilypie Pregnancy tickers
شعردر ارتباط با عکس کودکانتان به خدمات نی نی پیکس اضافه شد
تو این گوشه دنیا آرزو داشتش صبا
سفر کنه به هر جا بره به اون دوردورا
........
مامان های بار دار تهر انی از هم اکنون برای نوزادتان وقت رزرو کنید و با گفتن قصه یا شعری از کودکتان هر روز او را سرگرم کنید
عکاسی تخصصی از کودکان در منزل با بک گراند واقعی بدون انجام فتوشاپ، برای اولین بار در تهران و ایران برای مشاهده نمونه قصه به لینک های سایت در قسمت پیوند ها مراجعه شود

http://www.ninipics.com
اتلیه تخصصی کودک همراه با شعر و قصه( ترجمه انگلیسی) برای اولین بار در تهران و ایران http://ninipics.blogfa.com/

بچه ها باورتون نمیشه!  برای بچم از «داستان من» با اسم و عکس خودش کتاب سفارش دادم، امروز رسید خیلی جذذذابه، شما هم برید ببینید، خوندن همه کتابها با اسم بچه خودتون مجانیه، کودکتون قهرمان داستان میشه، اینجا میتونید مجانی بخونید و سفارش بدید.

وجود خارش در دوران بارداری در بعضی از نواحی بدن به خصوص دور شکم و پستان ها که در حال بزرگ شدن هستند، کم نیست، زیرا پوست باید برای هماهنگی با رشد این نواحی کشیده شود. هورمون های دوران بارداری نیز تا حدی در این امر مؤثرند.
حدود دو سوم از خانم های باردار در طول دوران بارداری دچار قرمزی و گاهـی خارش کـف دست ها و پاها می شوند. کارشنـاسـان براین باورند که علت این اختلالات که بلافاصله پس از زایمان از بین می رود، افزایش سطح استروژن خون است.

خانم های سیاه پوست نسبت به سفید پوستان کمتر دچار این حالت می شوند. گاهی ممکن است بیماری های پوستی که به طور طبیعی با خارش همراه هستند، نظیر خشکی پوست ، اگزما، یا آلرژی غذایی در دوران بارداری، با خارش شدیدی بروز کند.

چگونه می توان خارش را تسکین داد؟

*از گرفتن دوش و حمام داغ بپرهیزید، زیرا می تواند پوست را خشک تر کرده و خارش را تشدید کند.

*از صابون های ملایم استفاده کنید و دقت کنید که آن را به خوبی آب کشی کنید و سپس به آرامی پوست را خشک کنید.

*پس از استحمام از کرم های مرطوب کننده استفاده کنید و ترجیحاً انواعی را که معطر نیستند انتخاب کنید، زیرا بعضی از انواع عطریات می توانند پوست را تحریک کنند.

*گاهی از وان شاه بلوط استفاده کنید (فرآورده های شاه بلوط مخصوص استحمام را می توانید از داروخانه ها تهیه کنید).

*لباس های نخی و گشاد بپوشید و هنگام گرمای روز از خانه خارج نشوید، زیرا حرارت خارش را تشدید می کند.

آیا بروز بثورات برآمده و خارش دار بر روی شکم امری شایع است؟

در حدود یک درصد از خانم ها به چنین عارضه ای دچار می شوند.

این بثورات به صورت لکه های قرمز رنگ، برآمده و خارش دار شبیه به کهیر در طول ماه آخر یا دو ماه آخر سه ماهه دوم بارداری بر روی شکم ظاهر می شوند.

این بثورات که پاپول ها یا کهیرهای خارش دار دوران بارداری (PUPPP) یا بثورات چند شکلی دوران بارداری نامیده می شوند، ابتدا در محل خطوط کشیدگی پوست شکم ظاهر می شوند و بعد به ران ها، باسن و گاهی بازوها کشیده می شوند.

این بثورات خطری برای مادر یا جنین ندارند، ولی ممکن است خارش شدیدی داشته باشند.

درمان خارش:

پزشک یا ماما پوست شما را معاینه می کند و احتمالاً یک پماد تجویز می کند تا خارش تسکین یابد. در موارد شدید باید یک دوره استروئید خوراکی به شما تجویز شود.

PUPPP در اکثر خانم ها در عرض چند روز پس از زایمان از بین می رود و ناپدید می شود و خوشبختانه به ندرت در بارداری های بعدی ظاهر می گردد.

Lilypie - Personal pictureLilypie Pregnancy tickers
سلام بچه ها من ماه هشتم هستم و شکمم به شدت ترک برداشته انقدر خارش داشت که خون میومد هم امپول هم قرص و پماد زدم ولی فایده ی نداشت .الان 3 روز پماد تریمامسینولون ان ان میزنم معجزه کرده هیچ اثری ازش نیست حتما بخرید حتما حتما حتما
2728
سلام بچه ها من ماه هشتم هستم و شکمم به شدت ترک برداشته انقدر خارش داشت که خون میومد هم امپول هم قرص و پماد زدم ولی فایده ی نداشت .الان 3 روز پماد تریمامسینولون ان ان میزنم معجزه کرده هیچ اثری ازش نیست حتما بخرید حتما حتما حتما
سلام. توروخدا کمک کنین. دارم دیوونه میشم. دیگه نمیتونم تحمل کنم. همه جای بدنم میخاره دون دون شده. هفته 34 هستم. هیچ پمادی هم اثر نمیکنه. تا صبح بیدارم
خدایا هزاران مرتبه شکر.نینی نازم توراهه....
سلام عزیزم میدونم چی میکشی منم همینطور بودم و تمام بدنمو گرفته بود طوری که میگفتم بریم بچه رو برداریم و زودتر سز بشم ...ولی تحمل کن منم تمام این راهها رو امتحان کردم پماد کالامین یه ذره اثر داره ....دود خاکشیر هم یه خورده آرومش میکنه انشالله به سلامتی زایمان کنی
CafeMom Tickersمادرها اگه منطق داشتن مادر نمیشدند ، نمیشود با منطق انقدر عاشق بود !
2738
من تو ماه هشت بارداری خارش شدید گرفتم تمام بدنم زخم شده بود از بس میخاروندمشون. دکترم فقط پماد بتامتازون داد که خیلی تاثیری نداشت. دلارامین جان به مرور بعد یه مدت خودش برطرف میشه. بعد زایمان هم کهیر های وحشتناکی تموم بدنم میزد. البته بعد ده روز رفتم دکتر چون باردار نبودم آمپول و قرص نوشت مثل آب رو اتیش بود آروم شدم. ولی تا دو ماه قرصا رو مصرف کردم تا به کلی عامل حساسیت از بدنم خارج شد. تو بارداری کار زیادی نمیشه کرد
سلام کاشکی باشید و به منم کمک کنید دارم هلاک می شم از هفته 24 کهیر شدید زدم .خیلللللللللللی شدید بدنم دیگه زخم شده فقط بتامتازون بهم داده دکترم و هیدروکسی زین و خودمم سدر و ماست می زنم یعنی تا آخرش باهامه شب تا صبح خوابم نمی بره و گریه ام می گیره
خدایا شکرت خیلی دوستت دارم ! کمکمون کن .نی نی هامونم خودت حفظشون کن

سلام من دوقلو باردارم و توی هفته 26 از شکمم شروع شد و زد به تمام تنم رفتم دکتر بهم 4 آمپول بتامتازون داد و لوسیون کالومین ولی از شدت خارش تمام تنم زخم شده

دوباره بعد از تموم شدن آمپولا ریخت بیرون در حدی که 4 شب بیدار بودم دوباره 2 تا آمپول زدم ولی اینبار به جای کالومین از اوسیون بچه فیروز زدم و تا میتونم خنکی میخورم هندونه عرق کاسنی عرق شاتره تقریبا بهتر شده و میتونم تحمل کنم

چون من حساسیت به بهار هم داشتم تشدیدش کرد

تا زایمانمم 14 هفته مونده امیدوارم بتونم تحمل کنم و دوباره زیاد نشه

سلام عزيزم من الان اول هشت ماه هستم و مشكل شديد كهير بارداري رو گرفتم بچه ام پسره به عقيده اي خودم از شيريني خوردن زياد اينطوري شدم ده روز تعطيلات عيد رو اينطوري شدم رفته رفته همه بدنم رو گرفت به غير از صورت و دور ناف خيلي خارش داشتم دوكار انجام دادم كمپرس اب سرد و ويتامين ad خيلي خوب بود مخصوصا ويتامين ad كه جلوي سوزش و خارش رو ميگرفت امروز رفتم دكترم يه امپول بتامتازون نوشت يه كرم كلو بتازول و واسه بيست روز قرص سيتروزين همون اولش با امپول و قرص شدت خارشم كمتر شد عرق كاسني هم ميخورم اگه بهتر نشدم ميرم دكتر پوست انشالله شما هم خوب بشي در ضمن بارداري اولمه 

2706