موضوع بحث

کهیر دوران بارداری

| 1395/12/09 | 12:39 29 بازدید
موضوع بحث: کهیر دوران بارداری
سلام به همه.
من هفته 34 بارداریمو میگذرونم.الان حدود یک هفته است تمام بدنم از دونه های قرمز پر شده و فوق العاده خارش دارن به طوری که از شدت خارش شب تا صبح بیدارم.
لطفا اگه کسی هست که این تجربه سخت رو پشت سر گذاشته من رو راهنمایی کنه.چی بخورم یا از چی استفده کنم که از شر این دونه های خارش دار راحت بشم.
ممنون
1390/02/07
|
20:17
سلام عزیزم
بدنت رو هر روز با اب ولرم بشور و همیشه چرب نگه دار،به خاطر بهار احتمالن آلرژی گرفتی
1390/02/07
|
20:29
راستی من شنیدم عرق کاسنی برای پوست خوبه و تو بارداری هم مصرف کردنش مفیده استفاده کن
1390/02/07
|
20:31
ziad nakharonesh ke badanet khat nandaze
1390/02/07
|
20:31
azizam man ham in moshkelo dashtam va doktore poost baram ye mahlool ba ghors dade bood ke ghorsa kheili moaser bood,hatman boro doktore pooost
1390/02/07
|
20:34
اجیل وشیرینی و گردو. چیزای گرمی نخور .دکترهم برو عزیزم.
1390/02/07
|
20:40
راستش دکتر رفتم. گفت حساسیته. یه آمپول ضد حساسیت بهم داد 2 نمونه پماد .اثر نکرد دوباره رفتم پمادا و قویتر کرد
ولی همه میگن حرارت بدنته داره میریزه بیرون.اینقدر کاسنی و شاه تره و بیدمشک و هندوانه خوردم که نگو
اصلا انگار آتیش تو بدنمه.باورتون نمیشه زیر کولر میخواابم ولی از خواب که بیدار میشم خیس عرقم. واسه نی نیم خیلی میترسم.میترسم اون داخل آب پز بشه.آخه کی دیده نی نی دختر این جوری باشه.
چیکار کنم رفقا؟
1390/02/07
|
20:52
سلام صبا جون.....
منم از هفته 37 بارداری اینطوری شدم........
میفهمم چی میکشی........
حساسیت به جفته. تا زایمان هم نکنی خوب نمیشه.....منم دکتر دو تا آمپول بهم داد ولی خوب نشد.دو تا پماد کالاندولا هم تموم کردم با یه محلولش ولی همش بی اثره......
دکتر پوست گفت روزانه با آب سرد دوش بگیر....که خیلی موثر بود.صابون و لیف هم اصلا نزن به بدنت..... به من یه کرم ثمین مخصوص پوستهای آسیب داده داد که چرب نگهش دارم........
من هر روز کاسنی و خاکشیر و هزار تا کوفت دیگه میخوردم .سدر و ماست هم زدم هیچی هیچی خوبش نمیکنه....ولی به محض اینکه زایمان کردم خوب شد.......
فقط از خدا میخوام بهت صبر بده.
اینم تاپیکیه که من اون زمان باز کردم!http://ninisite.com/discussion/thread.asp?threadID=47186
1390/02/07
|
21:20
ممنون از راهنمایی همتون .به خصوص شما طلوع جون.
من فکر میکردم شاید یکی دو هفته ای تموم بشه.یعنی باید تا به دنیا اومدن نی نیم صبر کنم؟
طلوع جون بعد از زایمانت این گرمیا اثری روی نی نیت نداشت؟یعنی زردیش زیاد باشه یا اونم دونه رو بدنش باشه؟
من حاضرم دو برابر اینو تحمل کنم ولی فرشته کوچولوم اذیت نشه
1390/02/07
|
21:51
سلام عزیزم .مال من هم خارش و هم درد داشت .کالامین بزن.با صابون بچه تنت را بشور. چیزای گرمی نخور.مایعات زیاد بخور.من کاسنی و خاکشیر زیاد می خوردم.کالاندولا هم خوبه.پماد مارک مدیلن چیزی برای این عارضه داره چون کرمهای درمانیش خیلی خوبه.

خدا شفا بده به سلامتی فارغ بشی.مال من همش .3 4 دونه بودولی از درد و خارش تا صبح خوابم نمی برد. همینه که بهشت زیر پای مادر هاست.هههههههههههههه

بای
1390/02/07
|
21:51
سلام عزیزم .مال من هم خارش و هم درد داشت .کالامین بزن.با صابون بچه تنت را بشور. چیزای گرمی نخور.مایعات زیاد بخور.من کاسنی و خاکشیر زیاد می خوردم.کالاندولا هم خوبه.پماد مارک مدیلن چیزی برای این عارضه داره چون کرمهای درمانیش خیلی خوبه.

خدا شفا بده به سلامتی فارغ بشی.مال من همش .3 4 دونه بودولی از درد و خارش تا صبح خوابم نمی برد. همینه که بهشت زیر پای مادر هاست.هههههههههههههه

بای
1390/02/07
|
22:00

بای
1390/02/07
|
22:00
ممنون بارا جون.متاسفانه من کل بدنمو گرفته البته خوشبختانه به جز صورتم
فقط دعا کنید خوب بشه و تا زایمانم طول نکشه.چون محل زندگی من خوزستانه و اینجا هوا رو به گرمی رفته و این بیرون رفتنو برام خیلی سخت کرده
1390/02/07
|
22:04
saba جون من هم ماه نهم بارداری این مشکل رو داشتم وقتی میرفتم حموم سدر و ماست رو مخلوط میکردم استفاده میکردم ولی اونم 2-3 ساعت آرومم میکرد.تا میتونی عرق کاسنی بخور تا بچه زردی نداشته باشه.منم بچم دختر بود البته من قبل از کهیرا شیرینی جات زیاد خورده بودم.اینم بگم هیچ دارویی اثر نداره
1390/02/08
|
15:11
نه صبا جان اینا گرمی نیست حساسیت بدنته به جفت.......
من چون کاسنی و خاکشیر میخوردم بچه م زردی نداشت.......بدنش هیچی دونه نداشت......به جنین آسیبی نمیرسه. بعد از ایمان هم به طور کامل خارش و سرخیش فروکش کرد......
1390/02/14
|
16:14
درمان کــهــیــر در دوران بارداری و...

درمان اکثر کهیرها چندان سخت نیست. برای رسیدن به نتیجه مطلوب، این مراحل را دنبال کنید:

- در صورتی که فرد دچار یبوست است حتماً یبوست وی را برطرف کنید. در مورد این بیماران، استفاده از خاکشی جوشانده ارجح است.(به این ترتیب که یک قاشق غذاخوری خاکشی را در یک لیوان آب جوش دو دقیقه بجوشانید. در صورت عدم تمایل در غیر این صورت، استفاده از فلوس، بهتر از سایر ملین هاست.

۲- در صورتی که بیمار دچار یبوست نیز نباشد، مصرف خاکشی جوشانده کمک موثّری در درمان کهیر است.

۳- حجامت، بهترین راه درمان کهیر است. اغلب کهیرها به حجامت عام پاسخ می دهند. معمولا یک یا دو بار حجامت به فواصل ۱۰ روز تا دو هفته ای کفایت می کند. توصیه ما این است که حتّی اگر حجامت عام باعث درمان کهیر نشد؛ به سراغ حجامت ساقین(که از بهترین حجامت ها برای رفع خارش بدن است) نروید؛ چرا که ممکن است باعث بروز مشکلاتی برای جنین شود.

۴- در کنار انجام حجامت از داروهایی که کبد را فعّال می کنند استفاده نمایید. ساده ترین دارو، ترکیب عرق کاسنی و شاهتره به نسبت مساوی و با میزان مصرف ۳ استکان کوچک در روز است. در صورت نیاز می توان کمی عرق همیشه بهار نیز به ترکیب فوق افزود. در عین حال استفاده از سایر داروهای صفرابر نیز بلامانع است، اگر چه به تجربه دیده ام که همان ترکیب ساده فوق در اکثر موارد کارساز است.

۵- درمان های موضعی: بسیاری از داروهایی که طبع خنکی دارند را می توان به عنوان درمان کمکی و موضعی در معالجه کهیر به کار برد. یک مثال ساده و فراگیر آن، شستشوی بدن با سدر در موقع استحمام است. در این زمینه ترکیبات گوناگون و موثّر بسیاری وجود دارد امّا ترکیب ارزان قیمت و در عین حال موثّری که خود، آزموده ام و در بسیاری از بیماران با رضایت خاطر همراه بوده است؛ این است که مقداری شاهتره خشک و جوش شیرین را به نسبت مساوی با کمی ماست شیرین مخلوط کرده، در حمّام روی بدن مالیده بعد از حدّاقل ده دقیقه شسته شود. علاوه بر این نوع درمانها، دود دادن برخی داروها نیز کمک زیادی به رفع خارش و تورّم ناشی از کهیر می کند که در دسترسترین آن، خاکشی است که باید مثل اسفند دود داده شود. البتّه فراموش نکنید که این درمان های موضعی، در معالجه کهیر، تنها نقش کمکی دارند و جای درمانهای اصلی را نمی گیرند.

تذکّر: بعضی موارد کهیرهای بارداری می توانند به درمان مقاوم باشند که این مساله معمولا ناشی از گرمتر بودن مزاج جنین نسبت به مادر است و با زایمان مرتفع خواهد شد.

دوستان واسه من جواب داد من سالهاست که با این بیماری درگیرم انشالله برای شما هم مفید باشه
1392/04/24
|
14:39
Lilypie - Personal pictureLilypie Pregnancy tickers
شعردر ارتباط با عکس کودکانتان به خدمات نی نی پیکس اضافه شد
تو این گوشه دنیا آرزو داشتش صبا
سفر کنه به هر جا بره به اون دوردورا
........
مامان های بار دار تهر انی از هم اکنون برای نوزادتان وقت رزرو کنید و با گفتن قصه یا شعری از کودکتان هر روز او را سرگرم کنید
عکاسی تخصصی از کودکان در منزل با بک گراند واقعی بدون انجام فتوشاپ، برای اولین بار در تهران و ایران برای مشاهده نمونه قصه به لینک های سایت در قسمت پیوند ها مراجعه شود

http://www.ninipics.com
1392/04/24
|
14:52
اتلیه تخصصی کودک همراه با شعر و قصه( ترجمه انگلیسی) برای اولین بار در تهران و ایران http://ninipics.blogfa.com/
وجود خارش در دوران بارداری در بعضی از نواحی بدن به خصوص دور شکم و پستان ها که در حال بزرگ شدن هستند، کم نیست، زیرا پوست باید برای هماهنگی با رشد این نواحی کشیده شود. هورمون های دوران بارداری نیز تا حدی در این امر مؤثرند.
حدود دو سوم از خانم های باردار در طول دوران بارداری دچار قرمزی و گاهـی خارش کـف دست ها و پاها می شوند. کارشنـاسـان براین باورند که علت این اختلالات که بلافاصله پس از زایمان از بین می رود، افزایش سطح استروژن خون است.

خانم های سیاه پوست نسبت به سفید پوستان کمتر دچار این حالت می شوند. گاهی ممکن است بیماری های پوستی که به طور طبیعی با خارش همراه هستند، نظیر خشکی پوست ، اگزما، یا آلرژی غذایی در دوران بارداری، با خارش شدیدی بروز کند.

چگونه می توان خارش را تسکین داد؟

*از گرفتن دوش و حمام داغ بپرهیزید، زیرا می تواند پوست را خشک تر کرده و خارش را تشدید کند.

*از صابون های ملایم استفاده کنید و دقت کنید که آن را به خوبی آب کشی کنید و سپس به آرامی پوست را خشک کنید.

*پس از استحمام از کرم های مرطوب کننده استفاده کنید و ترجیحاً انواعی را که معطر نیستند انتخاب کنید، زیرا بعضی از انواع عطریات می توانند پوست را تحریک کنند.

*گاهی از وان شاه بلوط استفاده کنید (فرآورده های شاه بلوط مخصوص استحمام را می توانید از داروخانه ها تهیه کنید).

*لباس های نخی و گشاد بپوشید و هنگام گرمای روز از خانه خارج نشوید، زیرا حرارت خارش را تشدید می کند.

آیا بروز بثورات برآمده و خارش دار بر روی شکم امری شایع است؟

در حدود یک درصد از خانم ها به چنین عارضه ای دچار می شوند.

این بثورات به صورت لکه های قرمز رنگ، برآمده و خارش دار شبیه به کهیر در طول ماه آخر یا دو ماه آخر سه ماهه دوم بارداری بر روی شکم ظاهر می شوند.

این بثورات که پاپول ها یا کهیرهای خارش دار دوران بارداری (PUPPP) یا بثورات چند شکلی دوران بارداری نامیده می شوند، ابتدا در محل خطوط کشیدگی پوست شکم ظاهر می شوند و بعد به ران ها، باسن و گاهی بازوها کشیده می شوند.

این بثورات خطری برای مادر یا جنین ندارند، ولی ممکن است خارش شدیدی داشته باشند.

درمان خارش:

پزشک یا ماما پوست شما را معاینه می کند و احتمالاً یک پماد تجویز می کند تا خارش تسکین یابد. در موارد شدید باید یک دوره استروئید خوراکی به شما تجویز شود.

PUPPP در اکثر خانم ها در عرض چند روز پس از زایمان از بین می رود و ناپدید می شود و خوشبختانه به ندرت در بارداری های بعدی ظاهر می گردد.

1392/04/24
|
15:04
Lilypie - Personal pictureLilypie Pregnancy tickers
سلام بچه ها من ماه هشتم هستم و شکمم به شدت ترک برداشته انقدر خارش داشت که خون میومد هم امپول هم قرص و پماد زدم ولی فایده ی نداشت .الان 3 روز پماد تریمامسینولون ان ان میزنم معجزه کرده هیچ اثری ازش نیست حتما بخرید حتما حتما حتما
1393/07/03
|
14:18
سلام بچه ها من ماه هشتم هستم و شکمم به شدت ترک برداشته انقدر خارش داشت که خون میومد هم امپول هم قرص و پماد زدم ولی فایده ی نداشت .الان 3 روز پماد تریمامسینولون ان ان میزنم معجزه کرده هیچ اثری ازش نیست حتما بخرید حتما حتما حتما
1393/07/03
|
14:18
ارسال پاسخ و نظر شما