2733
2734
عنوان

مامانا راهنمایی کنید...لباس سایز صفر چی و چند تا بگیرم؟

| مشاهده متن کامل بحث + 58944 بازدید | 40 پست
اصلاً سایز صفر نگیر. بچه ها تندی بزرگ میشن نپوشیده باید ببوسی بذاری کنار. بیشتر سایز 2 به بالا بگیر. خواهر من صفر گرفت حتی تو بیمارستان مجبور شدن یقه شو بشکافن تا سر بچه بره داخلش.

بچه ها باورتون نمیشه!  برای بچم از «داستان من» با اسم و عکس خودش کتاب سفارش دادم، امروز رسید خیلی جذذذابه، شما هم برید ببینید، خوندن همه کتابها با اسم بچه خودتون مجانیه، کودکتون قهرمان داستان میشه، اینجا میتونید مجانی بخونید و سفارش بدید.

2728
منم طبیعی 27 تیرم، سزارین 20 تیر
منم 13 کیلو اضافه کردم
اخه اگه کوچولو بود لازمه نمیخوام در به در شم ولی رو دستم هم نمونه به خاطر همین میپرسم که اگه زیاد گرفتم برم 1 بگیرم ولی حداقل ها رو میخوام
فکر کنم همین قدر سایز 0گرفتی بسه.سایز 1 بگیر بقیشو
سمانه جون تو که با من همزمان هستی ازت سوال دارم
نی نیت خیلی تکون می خوره/نی نی من خیلی تکون می خوره.همش در حال تکونه.شاید 100 بار در روز
نگرانم.زیاااااااااده.نکنه پیش فعال باشه؟
خوبی که از حد بگذرد نادان خیال بد کند
به نظر من رکابی زیر دکمه دار 3 تا سایز صفر
مانتو 3 تا همان ه تا 3 ماه یعنی سایز 0
کلاه نرم داخل خانه 2 تا
سرهمی بیرون یکی بس است اونم سایز 1 بخر اصلا سایز 0 نخر چون من چند تا خریدم و همش را نونو دادم خیریه دیگه شلوار و شورت اصلا نخر چون با مانتو ها کارت راهت تره فقط یادت باشه دکمه ها از دو طرف پای بچه باز شه مارک آشور خیلی خوبه مغازه های بهار بیشتر دارن پهلوی پاساز چهلستون که یه مغازه نمایندگی داره مبارکه به سلامتی همتون فارغ شین
2738
کلن همیشه نگرانم.همش درحال فکرای عجیب غریبم
شوهرم میگه وقتی تکون میخوره میگی وای چرا تکون میخوره اینقدر
تکون نمیخوره میگی وای یه ساعت شد تکون نخورد
بچه چی کار کنه از دست تو.............
خیلی برام دیر میگذره.
خوبی که از حد بگذرد نادان خیال بد کند
چون نینیت تابستون دنیا میاد باید لباس های خنک بگیری. ولی از مهرماه به بعد دوباره لباس گرم می خواد.

زیردکمه دار آستین کوتاه سایز صفر 2 تا
زیردکمه دار آستین حلقه سایز صفر 2 تا
روز که هوا خیلی گرمه آستین حلقه رو تنش کن و شب که هوا خنک تر می شه آستین دار رو تنش کن. یقه زیرپوش ها حتماً دکمه دار یا گشاد باشه تا به راحتی از سر بچه عبور کنه.

شورت عینکی سایز یک 2 تا
شلوار سایز صفر 2 تا
باز می تونی شورت ها رو وقتی هوا خیلی گرمه تنش کنی و وقتی خنک تر بود شلوار بپوشونی. شورت سایز صفر نگیر چون از روی پوشک تنش می شه یک کم گشادتر باشه بهتره. بعد از پوشوندن شورت یا شلوار کشش رو با دستت امتحان کن که به شکم بچه فشار نیاره. اگه خیلی سفت بود بعداً خودت باید کش رو عوض کنی تا راحت تر بشه.

مانتو آستین بلند سایز صفر 1 عدد
این برای زمانیه که احیاناً هوا خیلی خنک باشه و بخوای علاوه بر زیردکمه دار یه لباس دیگه هم از رو بپوشونی.

کلاه نوزاد 2 عدد
برای بعد از حمام و یا بیرون بردن بچه از خونه.

ناف بند 1 عدد
وقتی پوشک می بندی می خوره به ناف بچه و چند روز آخر که ناف می خواد بیافته و به مویی بنده، ناف بند خیلی کمک می کنه.

سرهمی سایز یک 1 عدد.
برای بیرون بردن بچه مثلاً وقتی دکتر می بری یا مناسبت های خاص. چند ماه اول بهتره تا جایی که ممکنه بچه رو از خونه بیرون نبری. چون از روی لباس های دیگه تنش می شه سایز 1 بگیر. جورابدار نباشه که زود کوتاه می شه. احتمال داره چندتام سرهمی برات کادو بیارن.

جوراب نوزاد 2 جفت.
سفید رنگ بگیر که با همه لباس ها ست بشه.

دستکش نخی نوزاد 2 جفت
اگه می تونی ناخوناشو بگیری دستکش لازم نیست. بعضی بچه ها سر و صورتشون رو چنگ می زنن. ممکنه دستکش لازم بشه. ولی چون تابستونه بتونی استفاده نکنی بهتره.

چوب لباسی نوزاد 10 عدد

اینا تا 3 ماه جواب می ده ولی برای مهرماه به بعد باید این لباسا رو تهیه کنی:

زیردکمه دار آستین حلقه یا آستین کوتاه سایز یک 3 عدد
مانتو آستین بلند سایز یک 3 عدد
شلوار سایز یک 3 عدد
کلاه از نوزادی یک سایز بزرگتر، 2 عدد

این تعداد لباسایی که نوشتم برای مامانی خوبه که لباسای بچه رو تند تند می شورن. اگه می خوای لباسا رو جمع کنی و هرچند روز یک بار بشوری باید تعداد لباسا رو دو برابر بگیری. بعضی از نی نی ها هستن که استفراغ می کنن و لباساشون کثیف می شه، برای اونام باید تعداد لباس بیشتر باشه.

مانتوها حتماً دکمه قابلمه ای باشه که راحت باز و بسته بشه چون بچه معمولاً موقع لباس پوشوندن تکون می خوره و بی قراری می کنه.
زیردکمه دار رکابی خیلی راحت تر از انواع آستین دار تن بچه می ره و چون از زیر مانتو تنش می کنی نیاز نیست که حتماً آستین دار باشه.
بلیز جلو بسته برای بچه نگیر پوشوندنش خیلی سخته. وقتی مانتو هست به این راحتی، دیگه چرا بلیز؟!
اولین و مهمترین لباس بچه زیردکمه داره. هیچ وقت برون زیردکمه دار لباس دیگه ای تن بچه نکن. هم پوشکش رو سر جاش نگه می داره. هم شکم و پهلوهای بچه رو حفظ می کنه. در غیر اینصورت لباس بچه بالا می ره و شکم نازش بیرون می افته.
برای بعد از مهر دیگه شورت عینکی لازم نداره.

در حین استفاده باز اگه دیدی چیزی کم داری می تونی تهیه کنی.
درین مقام مجازی بجز پیاله مگیر...درین سراچه بازیچه غیر عشق مباز
سمانه جان من چون متوجه شدم پسرم گرماییه یعنی لباس استین بلند و شلوار کلافش میکرد از همون اول رکابی و شورت یا استین کوتاه تنش میکردم فقط وقتی از حمام بیرون میومد استین بلند و شلوار بود
تعدادش و نمیدونم عزیزم یعنی اصلا یادم نمیاد
انشاالله سالم و سلامت به دنیا بیاد و شادی براتون به همراه بیاره مبارک باشه
رفتار امروز ما نشان دهنده تربیت دیروز ماست.
توصیه:سایز صفر فقط لباس راحتی بخر....بهیچوحه اضافه نخر چون نینیت ممکنه وزنش متغیر باشه و تو میمونی وکلی لباس که رو دستت مونده.....(مثل من...نی نی منم اسفند بدنیا اوومد)من لباسهای مارکدار سه سایز هرکدوم سه دست خریدم وچون جنسش خوبه کمی گرمه واسه تابستون وهیچکدوم روتنش نمیکنه و گریه اش میگیره....یه دست لباس صفر از این جنسای معمولی(ارزو)گرفته بودم اینقدر خنک خوب بود که رفتم چند دست دیگه گرفتم.....لباسهای مهمونیش هنوز تنش نکردم واسش کوچیک شده و من موندم با اون لباسها ....بعضیهاش 30_40 تومن پول خورد....
واسه نی نی این مانتو ها خیلی خوبه چون دکمه از جلو میخوره وراحت تنش میشه...برعکس بقیه که زیر دکمه دارو تعریف میکنند من خوشم نیومد چون اولا پوشک نی نی تو فشاره(مگه سایز بزرگتر بگیری)بعد اگه نم پس بده باید کل لباس رو در بیاری اگه زیر لباس دیگه باشه که نی نی کلی اذیت میشه واسه در اوردنش...حتما لباسی که میگیره یقه گشاد و یا دکمه داشته باشه یا لباسهایی که بغلش بند یا دکمه داشته باشه
گر می نخوری طعنه مزن مستان را... بنیاد مکن تو حیله و دستانرا **تو غره بدان مشو که می مینخوری... صد لقمه خوری که می غلام‌ست آنرا (خیام)
لباس گشاد بخر چون نی نی تو اولا تو تابستون بدنیا میاد بعدم خیلی راحت تنش میشه
گر می نخوری طعنه مزن مستان را... بنیاد مکن تو حیله و دستانرا **تو غره بدان مشو که می مینخوری... صد لقمه خوری که می غلام‌ست آنرا (خیام)
2706