2752
2734
سلام مامانا..دخترم یک ماه پیش دچار اسهال ویروسی شد و الان دچار یبوست شدید شده!!!همش داره پاهاشو سفت می کنه و درد می کشه و کم کم مدفوع می کنه ...به نظر می یاد مقعدش درد می گیره و مانع می شه دفع داشته باشه...چکار کنم ؟روغن زیتون اب چرب کردن و همه اینارو کردم...چی بدم که باعث یبوستش نشه و شکم راه انداز باشه...دستور غذایی بدید لطفا
نفس های مامان 👼👯‍♀️👼
داروی هست به اسم baby Lax
این دارو پارفین مایع هستش و به مرقد بچه تزریقش میکنی
فوری شکمش کار میکنه یک ثانیه هم طول نمیکشه
هیچ اشکالی هم نداره می تونی حتی هر روز هم بزنی ولی اگه این دارو پیدا کردی
باید همراهش به بچه فیبر بدی
مثلا الو
یا گلابی

میدونی خنده های شیرینت من رو به زندگی امیدوار میکنه و نگاه زیبات به من امید زندگی میده .
ببین برای منم همین پیش اومده بود دقیقا!!😥 من از یکی از پزشکای دکترساینا ویزیت انلاین گرفتم از خونه و خیلییییی خوب بود. بیا اینم لینکش ایشالا که مشکلت حل میشه 💕🌷

پسرمناز 8-9ماهگی یبوست شدیذاشت و زیرنظر فوق تخض گوارش کودکان بود.بهم گفت لبنیات خیلی کم بهش بده مخصوصا شیر بعدگفت روغن زیتون روی غذاش بریزوتوی همه غذاهاش آلوبریز.موز وسیب پوست کنده بهش نده یاکمتربده اگه ددیدی شدیدشد پوآرمخصوص کودکان ازداروخانه بگیر و روغن زیتون روباآبگرم مخلوط کن البته آب ولرم و بآون تنقیه کن. مقعدش روهم چرب کن اگه دیدی داره زور میزنه و به خودش میپیچه همون موقع ببرش دستشویی و سرپاش بگیر چون دکتربه من گفت خیلی وقتا بچه هایی که یبوست میگیرن میترسن که پی پی کنن و خودشون رونگه میدارن و نمیذارن که پی پی شوتن بیاد برای همین به من گفت زودازپمپرز بگیرش
2731
عزیزم انجیر خشکو بریز تو اب داغ خیس بخوره بعد ابشو بده بخوره توی غذاش روغن زیتون بریز وتو سوپش الو بریز همچنین روی غذاش صماق بپاش چون تب درونی رو میگیره ونیز تا میتونی مایعات بده اگه شیر میخوره با اب براش رقیق کن ایشالا بزودی خوب میشه
در پیش بیدردان چرا فریاد بیحاصل کنم ***گرشکوه ای دارم زدل بایار صاحب دل کنم
خاله الهه
معمولا بعد از اسهال شدید بخاطر کمبود شدید آب بچه ها یبوست میگیرن
پسر من وقتی شکمش سخت کار میکنه بهش شربت انجیر میدم بری به داروخونه بگی بهت میدن یه شربت گیاهیه اسهال نمیکنه ولی شکمو راه میندازه
وقتی هم خییییییییییییییلی یبوستش شدید میشه بابام از عطاری یه نسخه براش گرفته درست میکنم بهش میدم خوب میشه نسخه اینه
فلوس(یه گیاه دارویی شکل لوله هست که قهوه ای سوخته اس) شکر خام(قهوه ای رنگ و سفت مثل شکلات کاکائو) و ترنجبین
با این نسبتی که میگم با یه استکان آب میجوشونم نصف آبش بخار میشه چند تا قاشق مربا میدم میخوره
از فلوس به اندازه 2 سانت بردار
ترنجبین یه قاشق چایخوری سرخال
شکر خام هم به اندازه دو تا لوبیا چیتی پخته
ولی اول شربت انجیرو امتحان کن بهتره
هویج پخته
کته
سیب زمینی فعلا بهش نده