2410
2553
سلام
نمی دونم کس دیگه ای هم مثل من اینقدر حساس هست؟ بعضی سر و صداها رو به هیچ عنوان نمی تونم تحمل کنم با شنیدن اونا داغون میشم و اعصابم حسابی به هم میریزه و این رو همه جنبه های زندگیم و مهمتر از همه رفتار با پسرم اثر گذاشته

نمونه : سر و صدای دویدن بچه همسایه طبقه بالامون....احساس میکنم سقفمون داره زلزله میاد انگار داره رو اعصاب من می دوه و موارد دیگه

یه بار دکتر اعصاب هم رفتم خیلی بهم دارو داد...چون اون موقع پسرم رو شیر می دادم ترسیدم و نخوردم

البته من کلا شخصیت آرومی دارم خیلی شلوغ و اجتماعی نیستم نمی دونم چیکار کنم

کسی هست مثل من باشه....حتی بعضی صداهایی که برای خیلی ها اصلا آزار دهنده نیست، اعصاب منو خورد می کنه...چیکار کنم تو اینجور مواقع آروم تر بشم و کمتر عصبی بشم

داروهای گیاهی که باعث تقویت اعصاب میشه بخورم ...دوباره دکتر برم؟ خیلی درمونده ام ...زندگیم داره به هم میریزه...مثلا فکر کنید این همسایه بالایی ما خونشو جارو بکشه ...از صدایی جارو کشیدنش رو سرامیکا اعصاب من به هم میریزه ...اولش عصبی میشم و ممکنه حتی سر هیچ و پوچ پسرم رو دعوا کنم یا حتی بزنمش...اکثر مواقع هم ول می کنم یا میرم بیرون یا با پسرم میرم تو پارکینگ....یا اگه بچه ها توی کوچه توپ بازی کنند بازم اعصابم به هم میریزه

کلا تو موارد دیگه همون طور که گفتم خیلی آروم و کم حرفم و بی سر و صدا

لطفا اگه اطلاعاتی دارید راهنماییم کنید
عزیزم شبها قبل از خواب گل گاوزبان با سیب بزار نیم ساعت دم بکشه با یه قاشق عسل بخور اعصابت را اروم می کنه . سیب و کاهو بخور برا اعصاب خوبه دعا بخون و دنبال دواهای شیمیایی هم نرو با کوچولوت بازی کن خیلی بهت کمک میکنه مواظب خودت باش .بوووووس

ببین برای منم همین پیش اومده بود دقیقا!!!😥 

من از یکی از پزشکای دکترساینا ویزیت انلاین گرفتم از خونه و خیلییییی خوب بود و حتی توی تعطیلی های عید هم هستن. 

بیا اینم لینکش ایشالا مشکلت حل میشه 💕🌷

منم مثل شما بودم اما از وقتی دخترم به دنیا اومده انقدر دیگه سرم شلوغ شده که دیگه صداها ازارم نمیده
یه موسیقی ارامش بخش تهیه کن موقعهایی که سرو صدا میکنن بزار و صداش رو زیاد کن خیلی اثر داره سعی کن تمام توجهت به موسیقی باشه رو من خیلی اثر میذاشت
2456
سلام عزیزم
منم خیلی به سر و صدا حساسم حتی بعضی وقت ها به صدای ملچ ملوچ غذا خوردن دیگران البته بودم و رو خودم کار کردم تا این چیزا زیاد برام مهم نباشه.
البته تغذیه هم خیلی مهمه بعضی وقتا بخاطر کمبود موادی در بدن گیرنده های ما بدرستی عمل نمیکنند و اعصابمون بهم میریزه.من سه تا کار کردم اول اینکه صورت مساله رو تغییر دادم منم عین شما سر و صدای همسایه بالاییمون و بچه هاش دقیقا همینجوریه حتی ما صدای شرشر آب خونه همسایه رو میشنویم چون که حموم تو اتاق خوابه و مال اونا هم دقیقا همین شکلیه و فکرشو بکن ساعت سه شب همسایه بالاییمون میره حموم و سقف و دیوارای کاغذی آپارتمانای امروزی.همسایمون خیاطه و همش داره صدای چرخ خیاطیش میاد و ... . و....
من سعی میکنم برا خودم محیط دلخواهمو درست کنم یعنی از حالت آزار دهنده دور بشم اگه تو اتاق خواب باشم میرم تو پذیرایی یا تو روز به یه چیز خوب یا تلویزیون گوش میدم کلا تمرکز نمیکنم روی چیز آزاردهنده و ذهنمو دور میکنم

دوما هی نمیگم وایییی چقد صدا میاد اعصابم خورد شد،میگم خوب بنده خدا مجبوره عین من که دارم کارامو انجام میدم کاراشو داره میکنه.خدا رو شکر میکنم که همسایمون مثلا داره جارو میکشه چه همسایه تمیزیه و ...
یعنی در کل سعی میکنم دیدمو عوض کنم و قضیه منفی و آزار دهنده رو خوشایند باور کنم.این خیلی اثر میذاره.

سوما ذهنمو کاملا به کار دیگه ای هدایت میکنم نه اینکه بشینم به صداها گوش بدم.

و در آخر اینکه ما مستاجریم به قول شوهرم میگه اینبار اگه خواستیم خونه بگیریم یه خونه تو جای آروم میگیریم و سعی میکنیم طبقه آخر بگیریم یا اینکه یه ساختمون محکم باشه نه دیوار کاغذی.اگه شما هم میتونین جاتون رو به یه جای مطمئن بهتر عوض کنین.

از خدا کمک بخواه.من دارم تغذیه آقای خدادادی رو رعایت میکنم اگه میتونی بد نیست به این سایت سر بزنی و حداقل غذاهای ممنوعه رو نخوری www.tebbeghorani.com

هر روز چهار مغز میخورم (20 عدد فندق،20 عدد پسته،2عدد گردو.14 عدد بادام)و عسل خاص و طبیعی تو هم اگه خواستی این دو تا رو رعایت کن.مخصوصا خوردن 14 عدد بادام.اگه تونستی شیر بادوم هم درست کنی خیلی خوبه.
گل پسرتم به هیچ وجه الکی نزن چون عین من که یه دفعه عصبانی میشدم و یکاری میکردم بعدش بدتر از کرده خودم پشیمون میشدم و بیشتر ناراحتی پیش میومد و عصبی میشدم.اینکارا حالتو بدتر میکنه.
من با خوردن دارو هم موافق نیستم.
ایشالا خوب و خوش باشی خانومی
شاید شما زیاد حساس نیستی و بچه های همسایه زیاد پر سر و صدا هستند. اونم با آپارتمانهای تهران که اصلا عایق نیست
به دکتر و داروی اعصاب هم رو نیار. اگه میتونی به همسایه تذکر بده و ازشون بخواه که کمی مراعات کنند. البته با ارامش . به بهانه پرسیدن چیزی یا بردن یک غذای نذری یا هر چیزی که به دهنت میرسه
اگر فکر میکنی تذکر جواب نمیده سعی کن به خودت آرامش بدی. صدای موسیقی ملایم بگذار تو خونه که صدای بچه ها رو نشنوی. یا از این چیزها که تو گوش میگذارند از داروخانه بگیر و استفاده کن موقع خواب
ممنون از همگی..آدم اینجا حرف میزنه انگار سبک میشه

فرفری جون من هم به دعا اعتقاد دارم یه مدت نذر دعای ناد علی کرده بودم خیلی اوضاعم بهتر شده بود

مهناز جون ممنون تعریف گل گاو زبان رو خیلی شنیده بودم حتما امتحان می کنم

مونا جون من از وقتی پسرم به دنیا اومده بدتر شدم چون از حداقل زمان باید حداکثر استفاده رو بکنم مثلا چون شاغلم فکرشو بکن از سر کار میام همه کارامو تند تند می کنم پسرم رو هم می خوابونم بعد خودم میخوام بخوابم یهو یکی از این صداهای آزار دهنده شروع میشه...دیگه تا شبش من داغونم

زیبا جون توصیه هات عالی بود ...من هم سعی خودمو می کنم...خدا رو شکر ما هم مستاجریم برای خونه بعدیمون باید خیلی نکات رو در نظر بگیریم.. من کتاب آقای خدادادی رو خیلی وقت پیش خونده بودم از یاد آوریش ممنون نکات خوبی داره...در مورد زدن پسرم هم بعدش عین چی پشیمون میشم ولی واقعا یه جورایی دست خودم نیست و به شدت عصبی میشم

مامانی خواب آلو(چه اسم کاربری جالبی داری..خوشم اومد) آپارتمان ما اصلا عایق صدا نیست همون طور که یکی از دوستان گفت باز و بسته شدن شیر آبشون رو هم من متوجه میشم..اما این همسایه های بالاییمون تقریبا میشه گفت اهل مراعاتند و چون بهشون تذکر دادم میدونند من حساسم و اکثرا رعایت می کنند
راستی مامان خواب آلو...اینایی که گفتی توی گوش میذارن اسمش چیه...باید بری داروخانه بگی من چی می خوام؟

موسیقی که اکثر دوستان پیشنهاد دادند هم خوبه ..من خودم و پسرم اینقدر توی خونه آروم هستیم که اصلا همسایه هامون نمی فهمند ما هستیم یا نه...شاید به همین دلیل هم هست که کوچکترین صدا از همسایه هامون رو می شنوم..چون خونه خودمون خیلی آرومه

داروهای شیمیایی رو به خاطر عوارضش رد می کنید یا اینکه اعتیاد آوره؟
طنین عزیز منم مثل شما خیلی به سر و صدا حساس هستم و از بخت بد همسایه ی طبقه ی بالاب ما دو تا بچه ی پر جنب و جوش داره و اصلا هم اهل ملاحظه نیست . من انقدر رو سرو صدا حساسم که یک بار شمال رفته بودیم منزل یکی از دوستامون توی پایه ی تخت چوبیشون موریانه داشت و شب صدای خرت و خرت چوب خوردنشو من میشنیدم صبح به بهشون گفتم تختتون موریانه داره همه از تعجب شاخ در آورده بودن . حالا حساب کن یه همسایه ای داشته باشی که ساعت 12 شب جارو برقی میکشه دقیقا بالای اتاق خواب و کف خونه هم سرامیکه!!!!!! اوایل که اومده بودن من انقدر اعصابم به هم میریخت که تپش قلب میگرفتم و فشار خونم میرفت بالا ولی دیدم علیرغم تذکر نمیتونم اونا رو عوض کنم بنابر این سعی میکنم خودمو ریلکس کنم بعضی وقتا خودمو میذارم جای اونا میگم اگه منم بچه ی انقدری داشتم لابد همین بدو بدو ها رو داشتن و .... هر چند یه وقتایی کم میارم و اگه نصف شب سر و صدا راه بیاندازن هدفون میذارم تو گوشم و موزیک گوش میدم .
2714
در نهایت فکر میکنم ماییم که باید روی خودمون کار کنیم چون در همون حالی که من هر روز صبح دقیقا یک ربع به هفت از سر و صدای بچه ی کلاس اولی همسایمون که داره آماده میشه بره مدرسه از خواب بیدار میشم ( نیازی به ساعت کوک کردن ندارم :) ) همسرم در چنان خواب عمیقی هست که نگو!!!!
طنین گلم قرصها همشون اعتیاد اوره و ضررهاشم روی کبد هست عزیزم با خودت تمرین کن موزیک بزار با کوچولوت برقص و تموم حرفهای دوستان را بهش عمل کن مطمین باش روحیت کلی تغییر می کنه . شوهر منهم همین طور بود جرات نداشتم فیلم یا اهنگ گوش بدم ولی الان خودش به من میگه بریم سینما و یا جاهای پر سرو صدا . همه اینها عادتهای زندگیه عزیزم میشه تغییرش داد احتیاجی به دارو هم نداره . کوچولو ی نازتم هر وقت ازش عصبنی شدی ببوسش یا هیجان خودت را با موزیک گوش کردن و رقصیدن یا با رفتن به اتاق دیگه با یه بسم الله خاتمه بده منهم مثل خودت بودم و الان کلی تغیر کردم بدون دارو و دکتر . روی ماهت را می بوسم انشا الله سال جدید برات سالی پر از شادی سلامتی و ارامش باشه .
مهناز عزیز اینکه شما و همسرت تونستید به این مورد غلبه کنید ، برای من انگیزه خیلی خوبیه...برام دعا کنید موفق بشم ...من هم برای شما سال پربرکتی رو آرزو دارم

خانوم طلای عزیز منم خیلیا رو دیدم به تیک تیک ساعت حساسند خدار وشکر صدای این یه مورد منو اذیت نمی کنه

من به اینجا سر می زنم بازم اگه کسی تجربه یا راهنمایی داشت لطفا بگه
سلام

شما میتونید یکی از گوشی‌های محافظ تیراندازی رو از ابزار فروشی‌ها یا فروشگاه لوازم شکار بخرید. واقعاً عالیه و حدود 70٪ جلوی صدا رو میگیره. براحتی می‌تونید با نصب اون بخوابید. حتماً از نوع محافظ تیراندازی بخرید، چون بقیه جواب نمی‌ده.

همچنین می‌تونید به یک روانشناس خبره مراجعه کنید و احتمال بیماری میزوفونیا (Misophonia) رو در خودتون بررسی کنید. این بیماری به اصطلاح "تنفر از صدا" نامیده میشه. یا شاید Hyperacusis باشید. البته متاسفانه فکر نکنم در کشور ما این بیماری‌ها چندان شناخته شده باشه.

اما من احتمال بیشتر میدم که مشکل همون عایق‌کاری ضعیف صوتی ساختمانهاست که متاسفانه در کشور ما کمترین اهیمت به اون داده میشه. بهر حال امیدوارم که تا حالا در طبقه آخر یک ساختمان مستقر شده و مشکل‌تان حل شده باشد.

موفق باشید/.
2706