2726
عنوان

دلیل شیر نخوردن نوزادان

32079 بازدید | 13 پست
سلام من یه دختر 5 ماهه دارم که مدتیه که خوب شیر نمی خوره فقط زمان که خوابه شیرمی خوره دلیلش نمی دونم چیه این ماه و ماه قبل خیلی کم وزن گرفته دکتر هم میگه سالمه اگه کسی چنین مورد مشابهی داره ممنون میشم کمک کنه .

ببین برای منم همین پیش اومده بود دقیقا!!!😥

من از یکی از پزشکای دکترساینا ویزیت انلاین گرفتم از خونه و خیلییییی خوب بود. بیا اینم لینکش ایشالا که مشکلت حل میشه 💕🌷

2728

تجربیات من در سینه نگرفتن نوزاد 2 ماه 20 روزه

سلام دوستان بچه من 9 ماهش هست

تقریبا از 3 ماهگی تو بیداری سینه نگرفت

اولش دوشیدم خواستم با قاشق یا قطره چکون بدم بلد نبود قورت بده همه از دهنش بیرون میومد

من این راه رو بی خیال شدم

از 3 تا 4 ماهگی توی ماشین در حال حرکت، تو خواب و گاهی هم تو بیداری با راه رفتن شیر میخورد

از 4 ماهگی یاد گرفت با قاشق و قطره چکون شیر بخوره سخت بود ولی با اسباب بازی و موبایل و بازی در آوردن بهش میدادم تقریبا روزی 2 ، 3 بار شیرم رو میدوشیدم هر بار تقریبا 30 سی سی

البته در کنارش روش های بالا رو هم انجام میدادم 

چون بچه باید مک بزنه تا شیر تولید بشه

از تقریبا 5 ماهگی تو ماشین شیر نمیخورد چون هوشیار شده بود 

از 6 ماهگی دیگه تو خواب شیر نمیخورد چون بیدار میشد منم همچنان می دوشیدم و در حال راه رفتن بهش شیر میدادم

خیلی سخت بود اون روزها همش غصه میخوردم گاهی گریه میکردم چرا بچه ام سینه نمیگیره اما بچه های مردم ... 

گاهی دوشیدن شیر (با شیر دوش دستی) باعث میشد سینه ام درد بگیره اما خوشحال بودم بچه ام شیر خودم رو میخوره 

بهش شیر خشک ندادم البته شیشه رو خوب میگرفت منم از ترس اینکه کلا از سینه بره بهش شیشه نمی دادم 

گاهی میخواستم راه ببرمش بهش شیر بدم اولش گریه میکرد جیغ میزد اما نوازشش میکردم براش شعر میخوندم تقریبا 5 یا 10 دقیقه راه می بردمش تا سینه رو میگرفت شیر میخورد و میخوابید

شما هم اگر شرایط مثل من رو دارید غصه نخورید بچه تون خوب میشه

بچه من تقریبا از 7 ماهگی بهتر شد. از 8 ماهگی وقتی میگفتم «می می » به سمتم میومد البته کلا خیلی شیر نمیخوره همین الان بیشتر از 2 دقیقه شیر نمیخوره خیلی هم بازیگوشه ولی دیگه مهم نیس در کنارش غذای کمکی میخوره 

شما هم از 5 ماهگی مثل من غذای کمکی را با لعاب برنج و فرنی ساده شروع کنید

درد ما جز به ظهور او مداوا نشود...

پسره منم دقیقاتوهمین ماه اینطوری شدپدرم دراومدبایدمیخوابیدتاشیرمیخوردانقدسینمومیدوشیدم باقطره چکون میریختم دهنش وای یعنی یه وضعی تقریبادوماهی اینطوری بودتااینکه خودش دوباره خوردکلافه بودم همش اخرشم وزنش کم موندچون مثه قبل نخورد

دخترم از اواخر 3 ماهگی دیگه خیلی بد شیر میخورد.وقتی میخوتستم بهش شیر بدم همش جیغ میزد.یکی میگفت گرسنه نیست اجبار نکن.یک بار در حدود 4 ساعت بهش شیر ندادم چون نمیگرفت سینمو بچه 3 ماهه.

خیلی تحقیق کردم.اکثر خانما و مادرا این مشکل رو دارن.علتش بیشتر بخاطر اینه که بچه تو این سن تازه داره دیدش بیشتر میشه و میتونه درک واقعی از محیط داشته باشه.

همش حواسش به جاهای دیگه است بجز سینه مادرش.

دختر من جوری بود که تو بیداری اصلا شیر نمیخورد.

منم راه حل پیدا کردم.تو گوشیم برنامه white noise baby داشتم از بازار نصب کرده بودم.یه قسمت داره گوشی تکون میدی توپا حرکت میکنن اونو باز میکردم دخترم حواسش به اون میشد و شیر میخورد.اگرم موقع خوابش وخت شیرش میشد تو خواب میدادم.اماااا بیشتر سعی میکردم تو بیداری و با جغجغه و یا اون برنامه تو گوشی حواسش رو جمع کنم.تا از یاد نبره شیر خوردن رو.

خوشبختانه دیگه حدودای 6ماهگی رفع شد و دیگه شیرش رو بدون گوشی و ... خورد.

فقط توصیه ام به همتون اینه که اصلا تحت هیچ عنوان با قطره چکون و شیشه شیر و ... ندید چون دیگه سینه رو نمیگیره.

یه مدت دو ماهه فوقش،صبر کنید و ممارست به خرج بدید تا این مرحله بگذره.

من دوستم بچش اینجوری شده بود این سعی و تلاش نکرد و طی این مدت هم شیرش خشک شد هم بچه شیرخشکی شد.

به پهلو دراز بکشید.یه دستتون رو تکیه گاه سرتون کنید با دست دیگه جغجغه و یا چیز جذاب مثل یه برنامه تو گوشی بگیر تا نگاه کنه و حواسش به باشه تا بخوره.

ببخشید طولانی شد خواستم تو یک پست باشه

بابا بخدا من کاربر قدیمی ام.سایت بروز شد کاربریم پرید.نسخه جدید ازت بدم میاد😒😒