2733
2739
عنوان

چه کاری برای من بهتر و پر درآمد تره؟لطفا راهنماییم کنید

| مشاهده متن کامل بحث + 63062 بازدید | 70 پست
آزاده جون منم مشکل تو رو دارم بعضی وقتا فکر می کنم که برم یه مغازه باز کنم لوازم آرایش، روسری و اینجور چیزا بفروشم. ولی درسی که خوندم وبال گردنم شده و باز می گم بعد از این همه درس خوندن حالا برم مغازه بزنم؟ اگه می خواستم مغازه بزنم یا آرایشگر بشم که با دیپلم هم می تونستم، دیگه چرا این همه سال از عمرمو پای درس و کتاب ریختم ... به خدا من تو دانشگاه شاگرد اول بودم معدلم 18/80 کنکور کارشناسی ارشد رتبه 5 بودم ولی الان این روزگارمه...

از من می شنوی اصلاً سراغ خیاطی نرو خیلی مشکله، چشم و گردن آدم داغون می شه، راضی نگه داشتن مشتری هام خیلی سخته، واقعاً صبر و حوصله می خواد.
مهدکودک هم سرمایه زیادی برای تهیه مکانش می خواد.
کار بیمه هم خوب و پر درآمده ولی باید خیلی زبون باز و اهل بازار باشی. محیط کارش اینجوریه، آدم درست و درمون تو این صنف کم پیدا می شه...
اگه بتونی تو آموزشگاه ها مشغول تدریس بشی و کم کم شاگرد و کلاس بگیری خیلی خوبه.
اگه فتو شاپ و عکاسی هم یاد بگیری می تونی آتلیه بزنی فکر کنم اینم کار بدی نباشه، سرمایه اولیه زیادی نمی خواد و کم کم می تونی اسم در کنی و کارتو رونق بدی.
دیگه موندم چی بگم!
درین مقام مجازی بجز پیاله مگیر...درین سراچه بازیچه غیر عشق مباز
سمیرا جون سلام

ممنونم از راهنماییتون.متاسفانه دانشگاههای این شهرو شهرهای اطراف اون رشته ما رو نداره.متاسفانه و در این مورد کاری از دستم بر نمیاد.

باور کن از صبح تا شب دارم به این فکر می کنم که باید چه کار کنم؟خودمم می دونم توقع اطرافیان ازم خیلی بیش از این حرفاست که بخوام آرایشگاه بزنم یا خیاط کنم.می دونستم اینجا هم که بنویسم یه عده خندشون می گیره.

ولی واقعا نمی تونم بیکار بمونم.چه کنم؟

آموزش پرورش که دیگه هیچ جوری نمی گیره .من دیگه به نهضت سواد آموزی هم قانعم که اونم نمیشه.باور کنید به مربیگری مهد..........هر کار غیر مرتبطی ولی دریغ از کار.

چی بگم؟همینطوری موندم.سرمایه خاصی ندارم.در مورد دفتر بیمه هم به قول شما مشتری پیدا بشه یا نه اینم مساله ایه.

آخه به قول بعضی از دوستان که گفته بودن هر آرایشگری هم کارش نمی گیره و درآمد پیدا نمی کنه.

سمیرا جون شما از اینکه بیکاری چه حسی داری؟دنبال کار نیستی؟می خوای همیشه خانه دار بمونی؟

بچه ها باورتون نمیشه!  برای بچم از «داستان من» با اسم و عکس خودش کتاب سفارش دادم، امروز رسید خیلی جذذذابه، شما هم برید ببینید، خوندن همه کتابها با اسم بچه خودتون مجانیه، کودکتون قهرمان داستان میشه، اینجا میتونید مجانی بخونید و سفارش بدید.

2728
راستش در مورد گرفتن فوق لیسانس در یه رشته دیگه هم به رشته روانشناسی فکر کردم.احساس کردم بازار کارش بهتره و شاید بعد فارغ التحصیلی بتونم در مراکز مشاوره کار پیدا کنم.ولی اولا برای منی که رشته دیگه ای خوندم قبولیش خیلی سخته.حالا اینم هیچی.می ترسم کلی وقت بزارم و بعد 2 یا 3 سال دیگه مدرک فوق روانشناسی هم روی دستم بمونه و همچنان بیکار.

وگرنه احساس می کنم مثلا آرایشگری با روحیاتم زیاد سازگار نیست.با منی که همیشه جزو بهترین دانشجویان دانشگاه بودم.

کسی هست که در این مورد اطلاعاتی داشته باشه؟دیگه نمی خوام راه اشتباه برم.اگه فایده نداره لااقل دنبال جیز دیگه ای برم.ولی اگه بدونم فایده داره حاضرم همه زحمت قبولی و ادامه تحصیل مجدد رو بپذیرم ولی نمی دونم درسته یا نه؟

لطفا نظر بدید.
عزیزم به نظر من فوق نگیر که من ببخشید مثل سگ پشیمونم که دو سال و خورده ایی وقت تلف کردم و الان بیکارم.البته به صورت پاره وقت تدریس دارم ولی انقدر آدم تحصیلکرده و بیکار زیادخ که اگه پارتی نداشته باشی مثل من جات آخر صفه.منم الان بچه ام یکسال و نیم شده و مدت 8 ماهیه که دارم فکر میکنم و طرح توجیحی مینویسم و هی رد میشه تا یک کاری بکنم.من خودم دنبال تولید میخوام برم و با یکی دیگه از دوستام که صنایع غذایی خونده مبخواببم تو زمینه تولید و یا بسته بندی مواد غذایی فعالیت کنیم.
اینکه تو جه زمینه ایی وارد بشی به اطراف و شهرت نگاه کن ببین ظرفیت چی رو داره.امیدوارم شما هم بتونی موفق باشی.
2740
آزاده جون من 18 اسفنددفاع کردم توی خواب هم نمیدیدم بعد از فوق بی کار بمونم به قرآن منم دارم دیوونه میشم . حالم از همه به هم میخوره صبح تا شب بد و بیراه میگم به کسایی که این وضعو واسه ما جوونا درست کردن .
به خدا از روی پدر مادرم خجالت زده ام . من 1 ساله نامزدم .مامانم اینا دارن برام جهیزیه تهیه میکنن اینقدر دلم میخواست یه ذره توی خرید جهازم سهمی داشته باشم یا هر چی دلم میخواد خودم برم بخرم نه اینکه این طفلکا نخرن نه ولی آخه من خیلی خجالت میکشم لیسانس و فوق لیسانسم هر دو آزاد خوندم همه شهریه پای بابام اینا بود الانم که نامزد دارم هنوز هم بیشتر خرجم با خانوادمه به خدا خیلی حس بدی دارم .
نه روت میشه به شوهره بگی پول بده نه روت میشه با بابا مامانت بگی پول بده . بعدش هم هر کی میرسه میگه نرفتی سر کار چند روز پیش یکی از دوستام گفت پول فوقت رو میدادی یه ماشین میخریدی بیشتر حال میکردی .........
نمیدونی چقدر دلم گرفت از این حرفا ........
یه چیزی بگم من مامانم شاغل بوده همش میگه نرو سر کار پیر میشی ولی من توی خونه دارم افسرده میشم حس بدی دارم دلم میخواست دستم توجیب خودم باشه ...
دو روز پیش رفتم کاریابی گفتم بهت حتی فرمشون رو هم نداد پر کنم ......... فکر میکنی چه حالی داشتم؟؟؟؟؟

من خیلییییییییی شرایطم مثل توه آزاده همش دارم فکر میکنم که چی کار کنم ؟ منم توی شهرستانم
نه تو می مانی و نه اندوه...ونه هیچ یک از مردم این آبادی
به حباب نگران لب یک رود قسم ، و به کوتاهی آن لحظه شادی که گذشت ....غصه هم میگذرد ...آنچنانی که فقط خاطره ای خواهد ماند...لحظه ها عریانند ، به تن لحظه خود جامه اندوه نپوشان هرگز
راستی آزاده تو ماشالا روحیت از من بهتره که بازم فکر درس خوندنی . من بمیرم تیکه تیکه بشم دیگه درس نمیخونم مگه یه روزی واقعا حال و روزم و روحیم عوض بشه ........ به نظر من حرف اول تو این مملکت خراب شده پارتی میزنه واسلام
نه تو می مانی و نه اندوه...ونه هیچ یک از مردم این آبادی
به حباب نگران لب یک رود قسم ، و به کوتاهی آن لحظه شادی که گذشت ....غصه هم میگذرد ...آنچنانی که فقط خاطره ای خواهد ماند...لحظه ها عریانند ، به تن لحظه خود جامه اندوه نپوشان هرگز
سلام عزیزم
من لیسانس کامپیوترم را که گرفتم رفتم دنبال کارت مربیگری اونم گرفتم و شروع کردم به درس دادن در اموزشگاهها دستمزدش من را راضی نمی کرد مثلا تعرفه امسال که از طرف فنی حرفه ای داده شده ساعتی 3500 هست. بعد دیدم اینجوری ارضا نمی شم. مانده بودم بین عکاسی و ارایشگری کدام را انتخاب کنم که به خاطر کلاس کاری عکاسی را انتخاب کردم رفتم اتلیه و دوره دیدم همچنین از فنی حرفه ای هم مدرک عکاسی گرفتم. خودم هم که مربی فتوشاپ بودم و وارد به این کار بودم.
در همین حین برا ارشد هم رشته اقتصاد قبول شدم. حالا در حال انتخاب موضوع برا پایان نامه هستم تصمیم دارم راجع به بازار بورس کار کنم چون حتی اگه جایی هم استخدام نشم خودم میتونم کار کنم. عزیزم عکاسی پردرامد هست اما نیاز به سرمایه هم دارد من اولش یک تومن دادم یه دوربین خریدم بعد دیدم پول ندارم تجهیزات دیگه بخرم یه مدت کار نکردم تا پولم جور شد و بقیه چیزها مثل فلاش و لنز خوب گرفتم. البته تو میتونی اوایل اینها را کرایه کنی. اما سختت میشه. ولی اگه کمی پول داشته باشی چون تحصیل کرده و صاحب ایده هستی عکاسی توسط بانو در یک شهر ستان خیلی خوب جواب میده.
همه ما این وضعیت را داریم . ناامید نباش. باور کن شوهر من دکترا داره الان نه ماه هست علاف استخدامش هستیم باباش میگفت تا استخدامت جور بشه بیا مغازه ام کار کن!!!
متاسفانه ما داریم تاوان ندانم کاری مسئولان اجرایی امان را می دهیم. پس بهترین کاری که میتونی بکنی اینه که خودت را نبازی و تلاش کنی.
اگه در مورد عکاسی اطلاعات بیشتر خواستی با کمال میل در خدمتم
عکاسی تخصصی مادر و کودک در تبریز, تخفیف ویژه 30 درصد در ماه محرم و صفر با دکورهای متنوع و اختصاصی کودک
اولدوز جون سلام

از راهنماییتون ممنونم.شما الان یه آتلیه مستقل دارید ؟یا اینکه با کسی کار می کنید؟چه جوری شروع کردید؟راستش اینجا با اینکه شهر کوچکیه ولی عکاسی و آتلیه زیاد داره.به عکاسی خیلی خیلی بیشتر علاقه دارم تا مثلا آرایشگری.

میشه بهم بگی از کجا باید شروع کنم؟اصلا نمی دونم اینجا کلاس آموزش عکاسی هست یا نه؟اگه میشه بهم بگو قدم به قدم باید چه کار کنم؟اول فتوشاپ یاد بگیرم یا عکاسی؟واقعا نمی دونم.فتوشاپ رو میتونم توی خونه یاد بگیرم.

بعد به نظرتون احتمال موفقیتم چقدره؟

راستش من هم خیلی احتیاج دارم که سر کار برم.گفتم هم به لحاظ شرایط زندگیم که دوست دارم و باید دستم توی جیب خودم باشه.و هم از نظر روحی نمی تونم همه عمرم خانه دار بمونم.دیوونه میشم.از طرفی احساس می کنم وقت و عمرم داره می گذره و باید کاری کنم.

با توجه به مدرکی که دارم گفتم اگه بتونم مجوز مهد بگیرم خوبه که فکر می کنم بعیده و به این راحتی ها نیست.دنبال یه کارم که تا حدی بدونم توش موفق میشم.نرم سراغ کاری که مثل فوق لیسانسم فقط وقت هدر کردن و اتلاف هزینه باشه.

الان می گم کاش فوق نداشتم.لااقل توقعات اطرافیان ازم کمتر بود و راحت تر سراغ هر کاری می رفتم.

به هر حال منتظر راهنماییتون هستم.یه دنیا ممنون
ازاده جان عکاسی و فتوشاپ را با هم شروع کن خودت هم میتونی بدون کلاس فتوشاپ یاد بگیری ولی برا عکاسی قسمت نورپردازی حتما باید کلاس بری. یه سایت عکاسی هست که مفیده www.akkasee.com
عکاسی تخصصی مادر و کودک در تبریز, تخفیف ویژه 30 درصد در ماه محرم و صفر با دکورهای متنوع و اختصاصی کودک
اول خودت مطالعه کن مفهوم شاتر دیافراگم ایزو را یاد بگیر بعد برو کلاس من تقریبا سه سال پیش جلسه ای 10 تومن میدادم اخه کلاس خصوصی بود. رفتم انجمن عکاسان شهرمون پرسیدم کی اموزش میده انها هم یه اتلیه بهم معرفی کردند. بعد با شوهرم رفتیم که محیط را ببینه بعد توافق همسرم کلاسام شروع شد.
2706