2703
2553
سلام به همه مامانهای مهربون و گل

من خیلی به راهنماییتون نیاز دارم .من فوق لیسانس محیط زیست دارم ولی برای رشته من کار خیلی کمه و

من چون در شهر کوچکی زندگی می کنم متاسفانه نتوستم کاری پیدا کنم.

الان خیلی خیلی نیاز دارم که سر کار برم.هم به لحاظ شرایط زندگیم و هم شرایط روحی خودم.ولی کار پیدا نمی کنم.

چند مورد به ذهنم رسیده که از همه شما که در این موارد نظر یا تجربه ای داریید می خوام راهنماییم کنید.

1.اینکه برم دوره آرایشگری یا خیاطی ببینم و یه آرایشگاه یا خیاطی باز کنم.هر چند من درسخون با معدل خیلی بالا نمی دونم چطور جواب اطرافیانم رو بدم.به نظرتون این کار درسته؟شرایط کار و در آمد آرایشگری بهتره یا خیاطی؟سرمایه شروع کار هر کدوم حدودا چقدره؟لطفا هر کس اطلاعاتی داره کمکم کنه.

2.یا اینکه توی خونه فوتوشاپ یاد بگیرم و دنبال کار در این زمینه بگردم.

3.امتیاز یه مهد کودک رو بگیرم.اما نمی دونم بدون تجربه مربی مهد بودن امتیاز میدن؟و سرمایه شروعش حدودا چه میزانه؟اگه کسی تجربه و اطلاعاتی داره لطفا دریغ نکنه.
این مورد رو بیشتر می پسندم.

4.اگه بشه امتیاز یه دفتر بیمه رو بگیرم.ولی فکر می کنم سرمایه زیادی می خواد و شرایطش رو نمی دونم.

5.یا اینکه با داشتن فوق لیسانس برای یه رشته دیگه فوق شرکت کنم.رشته ای که بازار کار بهتری داشته باشه .به امید اینکه بعد قبولی و فارغ التحصیلی بتونم کاری پیدا کنم.

عزیزان واقعا به راهعنماییتون نیاز دارم.هر فکر و ایده ای دارید به دیده منت می پذیرم.کمکم کنید.خیلی ممنونم

ببین برای منم همین پیش اومده بود دقیقا!!!😥 

من از یکی از پزشکای دکترساینا ویزیت انلاین گرفتم از خونه و خیلییییی خوب بود و حتی توی تعطیلی های عید هم هستن. 

بیا اینم لینکش ایشالا مشکلت حل میشه 💕🌷

مخصوصا اگه تو یه شهر کوچیک با قیمت هایه کم و ویه ارایشگاه شیک شروع کنی..........
Lilypie First Birthday tickers

روی هر پله ای که باشی خدا یک پله بالا ترست نه به خاطر این که خداست به خاطر این که دست تو را بگیرد.

2720
زحمت خیاطی بیشتر از آرایشگریه ولی به نظر من به علاقه خودت نگاه کن مثلا من خودم عاشق خیاطیم ولی یه بار به اصرار مامانم رفتم کلاس آرایشگری همون جلسه اول انصراف دادم چون اصلا خوشم نمی اومد .
فتو شاپ هم خیلی خوبه مخصوصا اگه حرفه ای بشی
در ضمن خیلی ها هستن که توی رشته خودشون کار نمیکنن . میتونی دنبال کار غیر مرتبط با رشته ت هم باشی
عزیزم به نظر من ارایشگری یا خیاطی پشت کار زیادی می خواد فکر می کنی از هر چند تا اموزش دیده خیاطی یا ارایشگری تو کارشون موفق می شن و می تونن درامد خوبی داشته باشن
امتیاز مهد کودک که به این راحتی نمی دن مگه پارتی داشته باشی که البته من نداشتم و سالهاس منتظر امتیازم
البته اگه بتئنی بگیری به نظر من از بقیه گزینه ها بهتر و راحتر و البته پر در امدتر
سلام آزاده جان منم فوق لیسانس زیست شناسی دارم وبی کارم چون رشته ما متاسفانه توی ایران واقعا کاری براش نیست . معدل فوق منم 19 بود اما الان حتی کاریابی هم که میرم اصلا فرم رو هم نمیدن پر کنم میگن واسه رشتتون کار نیست .
یه سری به دانشگاهای اون شهر بزن رزومه بده بهشون پیام نور و علمی کاربردی و .. برو یه موقع میبینی شانسی یه کلاسی برات میذارن شهرهای اطراف هم یه سری بزن .
استاد راهنمای خود من بهم گفت برو آرایشگری یاد بگیر از متخصص ها هم بیشتر پول درمیاری اما شوهرم نمیذاره برم میگه در شان تو نیست بری آرایشگاه بزنی اما خودم واقعا دوست داشتم در آمد داشته باشم .
تو اگه مشکل این چیزا رو نداری که بهت اجازه ندن آرایشگاه یزنی به نظرم برو همون آرایشگری که فوق العاده پر در آمده . اگه هم سرمایه داری یه دوره عکاسی و فیلمبرداری ببین وآتلیه بزن تو شهرتون که خیلی کار پر در آمدیه مخصوصا با این آلبومهای دیجیتال و... خیلی واسه عروس داماد ها پر طرفداره .
اگه به کارای هنری هم علاقه داری به نظرم یه موسسه بزن که کارای تولدهای تم دار رو تو شهرتون شروع کنی هم جدیده هم پر در آمد البته بازم بستگی به مردم اونجا داره یه سر بیای تو تاپیک تولدا میفهمی منظورم چیه همه مامانا دوست دارن واسه بچه هاشون تولدای قشنگ بگیرن این تولدای تم دار خیلی طرفدار داره . شما یه سری ظرف و جی جی ویجی تولد و لباس و.... مربوط به اون تم میگیری و بهشون میفروشی کاری که یکی از خانمهای اصفهانی داره انجام میده توی این سایت هم کلی مشتری داره .

نه تو می مانی و نه اندوه...ونه هیچ یک از مردم این آبادی
به حباب نگران لب یک رود قسم ، و به کوتاهی آن لحظه شادی که گذشت ....غصه هم میگذرد ...آنچنانی که فقط خاطره ای خواهد ماند...لحظه ها عریانند ، به تن لحظه خود جامه اندوه نپوشان هرگز
سلام.واقعا جای تاسف داره بعد از این همه درس خوندن ،زحمت،هزینه ورفت آمد با مدرک فوق لیسانس تازه بخوای بری دنبال آرایشگری وخیاطی... متاسفانه این مشکل برای خیلی ها وجود داره.همه ی این مشکلات از بی برنامه بودن آقایونه که بدون فکر وبرنامه وبدون توجه به نیاز جامعه ظرفیت رشته های مختلف رو بالا میبرن.من خودم فیزیک خوندم(کارشناسی)خیلی از دوستام ارشدشون را تموم کردن و یا دارن دکترا میخونن.اکثرا دارن تو داشگاههای علمی کاربردی ،و یا پیام نور تدریس میکنن.مثل قضیه اژدها کشی ،هی به هم یادش میدن ولی دریغ از کاربرد!
2714
به نظر من هم برو دانشگاههای مختلف ورزومه تو نشون بده الان که تو هر شهرستان و روستا های اطراف کلی دانشگاه زدن و حتما نیاز به استاد هم دارن.حالا اگر آشنا داشته باشی چه بهتر.
علم یه چیزه و هنر چیز دیگه .اینکه آدم چون تحصیلات داره نباید دارای حرفه های هنری باشه بی معنیه من خودم مهندس صنایعم .شاگرد اول کلاسمون علاقه زیادی به ارایشگری داشت الان با اینکه توی یه شرکت معروف کار میکرد ولی آرایشگاه زده و چه درآمدی هم داره . حالا درآمد ما کجا .اون کجا .تازه یه زمانهایی هم نرم افزارهای مرتبط رشته مون رو تو مجتمع فنی تدریس میکنه .

عزیزم هیچ کار و هنری بد نیست اگر خودت دوست داشته باشی . یه نگاهی اگه به کشورهای دیگه بندازی یا از اونهایی که اونجا زندگی میکنن بپرسی میبینی که اونها زودتر از ما معقوله تحصیل و وکار رو جدا کردن .
سارا جان کاش دبیر زیست شدن به این راحتی بود . کو استخدام آموزش پرورش؟ حتی حق التدریس هم نمیگیرن چه برسه دبیر ....
من مامان و بابام هر دو فرهنگی بازنشسته هستند هر دو معلم بودن همش میگفتن واسه بچه های فرهنگیا یه حقی قائل میشن و از این مزخرفات حالا حتی نهضت سواد آموزی هم راه نمیدن ما ها رو ........
من فقط متاسفم برای این مملکت و این همه جوون تحصیل کرده ........... حیف از وقتی که گذاشتیم برای درس خوندن ...........

راستی عزیزم دفتر بیمه خیلی سرمایه نمیخواد در حدی که یه دفتر معمولی راه بندازی بیمه با سرمایه مردم میچرخه اما مونده ببینم مشتری داشته باشی یا نه ...
راستی اگه بتونی مدرک کامپیوتر بگیری (office)اونم البته اگه آشنا داشته باشی میشه تو آموزشگاههای کامپیوتر تدریس کنی . ورد و پاورپوینت و ...... البته اگه آشنا داشته باشی .
اصلا بیا بگو سرمایه داری تا حدی یا نه ؟ اگه داری میتونی مجوز آموزشگاه زبان بگیری _البته من شنیدم به بازنشسته های آموزش پرورش مجوز میدن بامدرک لیسانس ) اگه توی خونوادت کسی بتونه این مجوز رو بگیره و یه آموزشگاه زبان انگلیسی راه بندازی اگه توی شهر کوچیک باشی میگیره کارت معمولا
به حباب نگران لب یک رود قسم ، و به کوتاهی آن لحظه شادی که گذشت ....غصه هم میگذرد ...آنچنانی که فقط خاطره ای خواهد ماند...لحظه ها عریانند ، به تن لحظه خود جامه اندوه نپوشان هرگز
راستی به نظر من کلا فکر یه مدرک دیگه فوق رو از سرت بیرون کن. د.باره کلی هزینه میکنی و باز اون رشته هم اشباع است .... به فکر کار باشی بهتره ...
من خودم بد جوری به درد تو گرفتارم .................
2706