2733
2739
عنوان

تبادل اطلاعات سفری . کجا مسافرت برم بهتره

| مشاهده متن کامل بحث + 919486 بازدید | 5014 پست
سلام دوستان.
من هم به جز سیستان و بلوچستان همه شهرای ایرانو رفتم تو سفرهایی که داشتیم من هم مثل دوستمون مهراوه جان از کردستان اورامانات و مریوان خیلی خوشم اومد مریوان یک هتل داره به اسم هتل زریوار که چشم اندازش دریاچه زریواره خیلی جای با حالیه هتلش 4 ستارست و استخر و قایق سواری تو دریاچه هم برای مسافرای هتل مجانیه طبقه اخر هتل رستورانه که سرتاسرش شیشه هست و چشم اندازه قشنگی داره. وقتی تو مریوان موندین میتونین روزا کلی بگردین و ماجراجویی کنین از اونجا تا مرز عراق 10 کیلومتر یا شایدم کمتر فاصله هست میتونین برین لب مرز و میتونین برین منطقه اورامان را بگردین . مرکز خرید هم زیاد داره که من خیلی نرفتم ولی میدونم انواع و اقسام پوشکهای ترکیه ای را داره با قیمت مناسب.
شهرهای دیگه اگه سوالی داشتین بگین.
برای سفر خارج با قیمت 500 دوبی یا ترکیه یا ارمنستان میشه برین.
من خیلی دوست دارم برم سیستان اگه از دوستان سیستانی کسی هست اطلاعات بده . اونجا هم عید شلوغ میشه؟
البته شهرهای دیگه ایران هم قشنگه ولی چون مریوان جایی که خیلی معمول نیست برای سفر من اینو توضیح دادم.
خوزستان هم برای عید جای خوبیه. استان کرمان هم خوبه. شمال و شیراز و اصفهان و مشهد و تبریز تو عید خیلی شلوغ میشن اونقدر شلوغ که مجبور میشی برای یه رستوران رفتن یک ساعت تو نوبت بمونی.

بچه ها باورتون نمیشه!  برای بچم از «داستان من» با اسم و عکس خودش کتاب سفارش دادم، امروز رسید خیلی جذذذابه، شما هم برید ببینید، خوندن همه کتابها با اسم بچه خودتون مجانیه، کودکتون قهرمان داستان میشه، اینجا میتونید مجانی بخونید و سفارش بدید.

2731
سلام . خانومای گل من کرمانی هستم اگه اطلاعات خواستین در خدمتم .
کرمان هوای عیدش خیلی عالیه هوا خیلی دلچسبه شهر تمیز و خلوت هستش کلاً تا 15 اردیبهشت هوا خیلی خوبه بعدش گرم میشه . ازدیدن مجومعه گنجعلیخان حتماً لذت میبرین حمام و بازارش و رستورانهای سنتی که توش هست وهمین طور بازار مسگراش دیدن داره . گنبد جبلیه و مجموعه جنگل قائم جای خوبیه . مشتاقیه هم خوبه . پارک سنگی وقلعه دختر هم خوبه و از دیدن ماهان که 30 کیلومتر با کرمان فاصله داره حتماً لذت میبرین من خودم با اینکه کرمانیم ماهی یکبارو میریم باغ شاهزاده و مقبره شاه نعمت الله ولی . روستای تاریخی میمند که خونه هاشون توی کوه رو تراشیدن وخونه ساختن یعنی از هیچ آجر و خاکی استفاده نکردن .
رستوران خوب تو کرمان البرز و سیاح خوبن .هتلم با هر قیمتی که بخواهید پیدا میکنید بزرگترینش 5ستاره پارس کرمان هستش.
اگرم اهل طبیهت گردی باشین آبشار راین وروستاهای اطرافشو پیشنهاد میکنم که کوهستانی هستن همین طور روستای سیرچ و روستاهای اطراف شهرستان بافت خیلی خوش آب و هوا هستن و اصلاً با تصوری که از کرمان به عنوان یک شهر کویری دارین جور در نمیاد کاملاً سر سبز و کوهستانی و هوای خنکی دارن و ...
به نظر من عید خوزستان هم خیلی باحاله من واقعاً از گشتن تو آبادان لذت بردم با اون مردم باحالش اهوازو خیلی دوست داشتم هواش هم خوب بود .
ضمناً به کسایی که تهرانی نیستن پیشنهاد میکنم تنها موقعی که برای تهران گردی خوبه عیداست چون خلوته و هوای خوبی داره . و میتونید از پارکهای قشنگ و همینطور کاخ ها و مجموعه های قاجار و پهلوی دیدن کنید .
شیرازو از 15 اردیبهشت به بعد برین چون عیدا خیلی شلوغه اگه رفتین حتماً آبشار مارگونشم برید دیدنیه البته بین شیراز و یاسوج هستش . کلاً سعی کنید جاهایی که تا حالا نرفتین رو بگردین .
نگینی پس کجایی صبح تا ساعت چند میخوابی، بیا اینجا توضیحاتتو بده بعد برو بقیه خوابتو ببین !!!

من در مورد کردستان و مریوان حسابی وسوسه شدم.. باید با همسری مشورت کنم، آخه اون تجربه اش خیلی زیاده تمام استانهای ایران رو که گشته هیچ، خیلی از شهرهای کوچیک و دنج و بی نام و نشونم میشناسه
ولی به برنامه ریزی سفر که میرسه به من میگه با تو :)
2740
راستی من ساکن شیرازم اگه اطلاعات کسی خواست خوشحال میشم کمک کنم.
ما پارسال عید رفتیم کرمان. به غیر از این جاهایی که افرین جان گفت کویر شهداد هم خیلی قشنگه. به نظر من کرمان برای سفر عید کیس مناسبیه.
مامان سامی اگه خواستین برین مریوان بگو شماره هتل را برات میذارم.

ما هنوز برانامه عیدمون صد در صد نشده اگه شوشو راضی بشه من دوست دارم برم کرمان و زاهدان حالا تا ببینیم چی پیش میاد.
ما برای تابستون برنامه داریم بریم کوش اداسی من ترکیه رفتم ولی کوش اداسی نرفتم. یه سوال دارم نگین جان و دوستانی که رفتن یک هفته برای کوش اداسی زیاد نیست یعنی خسته کننده نمیشه من دوستم رفته بود بدروم میگفت دیگه حوصلمون سر رفته بود میگفت باید تور دوتا شهر را با هم بگیرین تا خسته کننده نشه. ولی در مورد استانبول به نظر من یک هفته خیلی کمه چون خیلی جاهای دیدنی و تفریحی داره.
لی لی جان، حدودآ سه چهار روز برای کوش آداسی خوبه ، البته خانواده هاییم اونجا دیدم که چندین هفته بود اومده بودن اونجا(روس بودن) دو سه روزشم میتونی بری جای دیگه- مثلا تور تلفیقی بگیری
اما من خودم یک هفته ای که کوش آداسی بودم با همسری خیلی بهم خوش گذشت و حوصله ام هم سر نرفت اصلا
یه روز میری ازمیر یه روز میری پارک آبی - یه روز اماکن تاریخی و دیدنی - یه روز شبهای ترکی - یه شب دیسکو یه شب رستوران ایتالیایی .. خلاصه اگر اهل برنامه های متنوع باشی برات کمم هست اما اگر دنبال فقط برنامه های تور باشی آره - حوصله ات سر میره
ببخشید دیر شد ( بهم حق بدین تایپش طولانی بود )
(( اطلاعات سفر به تایلند بر اساس تجربه شخصی ))
ما آبان امسال(88)با پرواز ماهان رفتیم که تا تایلند یکسره بود ..حدود 7 ساعت تا فرودگاه بانکوک ... 30/3 از ما جلوترن.
معمولا تورهای تایلند چهار تا جا ی توریستی دارن : 1-بانکوک 2-پاتایا 3-جزیره پوکت 4-جزیره ساموئی

تور ما نه روزه بود و فقط برای بانکوک – پوکت بود ." طبق تحقیق که از قبل کرده بودیم متوجه شدیم پوکت بهتر از پاتایا هست و ساموئی هم هنوز امکانات توریستیش کامل نشده "

3 روز بانکوک بودیم و 5 روز پوکت ... تایلند جزو بهترین سفرهایی که تا حالا رفته بودم .

البته اگه دوباره بخوام برم ، دیگه بانکوک نمیرم...... بانکوک خیلی شلوغ و درهم برهمه ..

چند تا جای دیدنی خوب هم داره که ارزش دیدن رو داشت . از جمله معابد زیبا و شگفت انگیزشون – باغ وحش منحصر به فردش – پاساژها با قیمت ارزون –یه شهربازی کوچیک و ماساژهای عالیش ... فقط غذاش خیلی به مذاق ما سازگار نبود . واسه همین بیشتر مک دونالد و کی اف سی میرفتیم .

تو رستورانهای درجه یک تایلند میشد غذای تایلندی خوشمزه خورد . ولی این دکه ها غذا فروشی حتی دیدنشم واقعا افتضاح بود .

بعد از 3 روز با هواپیمای داخلی و در حدود 5/ 1 ساعت به جزیره بی نظیر پوکت رفتیم ..واقعا طبیعت بکر و محشری داشت .

هتل ما تو بهترین منطقه پوکت بنام " پاتونگ " بود که شامل یه ساحل تمیز و زیبا و پاساژهای خوشگل بود .

.به طور مختصر در پوکت ما یه " فانتاسیا شو" رفتیم که برنامه رقص و تفریحی بود .یک روز به جزایر فیفی یا پیپی آیلند رفتیم که محشر بود . یک روز به فیل سواری در جنگل و رافتینگ در رودخانه خروشان گذشت . به جزیره میمونها رفتیم . جزیره جمیز باند هم شبیه جزیره پیپی بود . اگه بخوام دقیقتر در مورد هتلها و تمام جاهی دیدنی و پاساژهای خوب بنویسم چند صفحه میشه. یه سری اطلاعات کلی مینویسم .

1- هر بات " واحد پول تایلند " حدود 35 تومن ماست .

2- تو بانکوک از بین پاساژهایی که رفتم mbk و رابینسون از همه بهتر بودن.

3- در تایلند طلا و سنگ مرغوب، ارزانتر از ایرانه ، فقط باید خیلی چونه بزنید .

4- تو بانکوک حتما سوار موتور های سه چرخه به اسم توتوک بشین ( تجربه باحالیه )

5- در بانکوک رودخانه از وسط شهر میگذره که قایق سواری تو اون خالی از لطف نیست.

6- در بانکوک از بازارشبانه" سوان لوم " دیدن کنید

7- .در پوکت حتما غواصی و بازیهای آبی ( بالن ، جت اسکی و...) رو انجام بدین.

8- در پوکت میتونین با قیمت خیلی ارزون موتور اجاره کنین .

9- قیمتهای صندل و لباس وکفش وتزیینات صدفی در تایلند بینظیر بود .

10-قیمت تور بانکوک پوکت حدود 200 تومن گرونتر از بانکوک پاتایا هست.

11-حتما در تایلند ماساژ تایلندی رو تجربه کنید و حتما از جاهای شیک و تمیزموقع ماساژ گرفتن استفاده کنید .

12- تایلند تابستونای خیلی گرم و مرطوبی داره ، بهتره که پاییز و زمستون سفر کنید .
لی لی جان بستگی داره از سفر به ترکیه چه انتظاری داشته باشین....... اگه دوست دارین بیشتر تفریح و ریلکسیشن و اب بازی کنید ، کوش آداسی یه هفته کم هم هست . همونجور که مامان سمی گفت حوصلت سر نمیره ...... اگه بیشتر به جاهای تاریخی و خرید علاقه داری و اهل آب بازی نیستی استانبول بهتره.

مامان سمی اگه اطلاعات ریز تر از تایلند میخوای مثل هتلاش یا قیمت تورش یا خلاصه هر چیز دیگه ایی ، در خدمتیم ....
نگاری توضیحاتت خیلی عالی و کامل بود
قیمت تور و آژانسی که باهاش رفتی رو هم میگفتی خوب میشد.. و اینکه اگر ما دوستانه بریم یعنی چندتا خانم اونجا بهمون خوش میگذره؟
تو با شوشو رفتی خوب بود؟
2706