موضوع بحث

مــادر کـافــی باشــیم

| 1395/07/02 | 13:07 7327 بازدید
و اما وقت برای سکوت و فکر .....روزهایی کلا میشینم موسیقی گوش میکنم چیزی مینویسم که اینها همون برنامه هایی هست که گفتم شخصی هستن :) حتما هفته ای دوبار باید شعر بخونم از کتابهام....با دوست و خواهرهام حرف یمزنم. یک روز در میان به مادرم تلفن میکنم. کارهای شخصی پدرم رو هم من انجام میدم روزهای زوج . خرید خونه مامانم رو هم بهش کمک میکنم اون رو گفتم از قبل بهم خبر بده :)

و برای همسرم. گاهی صبح ها کلاس نداره و هیوا هم نیست و اون روزها خیلییییییییییییی برای ما خوبه. با هم فیلم میبینیم تخمه میخوریم :))) گاهی ازش میخوام تی وی رو خاموش کنه فقط حرف میزنیم من کلا زیاد حرف میزنم :) اگر موردی در تربیت هیوا یا کارهیا اون باهش دربارش حرف میزینیم .

و شبها هم هیوا که میخوابه ما تنهاییم همینقدر که باشم و حرف هم نزنیم به نظرم همین وقت برای دو نفر کافیه و باید باشه. مسیحا یادش هست من قبلا با هیوا میخوابیدم اصلا تحمل بی خوابی رو نداشتم روزها خواب آلود و خسته بودم اما همه چیز به مرور حل شد و خیلی هم خوب حل شد.
1391/12/23
|
09:42
شیرازwww.madaranemrooz.ir
تلفن مشاوره : 09304302927
تهران و دیگر شهرستانها: www.manomaman.com
تلفن مشاوره : 77532051 - 021.برگزاری کارگاه های کودکان دانای فردا در شیراز
چرا هج کسی به من کمکی نکرد وپیشنهادی نداد
1391/12/23
|
09:45
هرگز تسلیم نشوید معجزه ها هر روز رخ می دهند ......شاید امروز روز من باشد....بی شک
کلا مادر بودن به یک زن نظم میده. :)

و اما بازی. از هفته قبل میدونم باید چه روز چه کاری با هیوا انجام بدم. روزهای چهار شنبه پنج شنبه و جمعه بازیهای حرکتی میکنیم و نقاشی رنگ و کاردستی. روزهای دیگه شنبه دوشنبه فقط میرم توی اتاقش و هر باز یو کاری که بخواد انجام میدیم. روزهای دیگه قبلا گفتم خود هیوا برای خودش برنامه داره. تی وی میبینه از مهد میاد و بعد خودش بازی میکنه با ویدیو های زبانش ور میبینه. کار یاصلا به من نداره .:) و روزهای جمعه 1 ساعت با لپ تاپ و اینترنت کار میکنه .:) فقط همین یک روز و هیچ بحثی رو دربارش قبول نمیکنم اصلاااااا.

عاشق جارو برقی کشیدن و گردگیری هست. اگر روزی بخوام انجامش بدم اتاقش و حتی تمام اتاق من رو جارو میکنه. گردگیری میکنه من وایمیسم نگاه میکنم و تعجب میکنم :)))
یکی یکی کتابهاشو میاره تمیز میکنه میذاره سر جاش. کلا درونش منظم شده برای هرکاری و هر چیزی رو برمیداره میذاره سر جاش نه اینکه اینطور بوده باشه کار شده دیگه اینطور شده :)

من برنامه هام نمینویسم. :)) فقط برنامه های بیرونم رو چون خیلی زیاد هستن :)

و یک چیز مهم ********** گاهی اصلا هیچ کاری نمیکنم *********** چون روزهایی در زندگی همه ما هست که **** حوصله نداریم ******

اون روزها فقط میشینم همین.

فیلم هم زیاد میبینم حتما هفته ای دو فیلم خوب رو از دوست همسرم فیلمهای بروز رو میگیرم و میبینم حتما و اگر مناسب باشه برای هیوا هم میذارم. هیوا عاشق فیلم هست اونهم فیلم بزرپسالان. البته گفتم باید مطمئن بشم مناسب سنش هست . و بعد از دیدن فیلم دربارش زیاد حرف میزنیم .

مهم دوم ******** سلایق ما علایق ما ایده آلها و اهداف ما با هم متفاوتند **************

من همین دیروز یک چیز جدید در خودم کشف کردم ....انگار یک سحر دیگه اومده بود....احساس کردم چیزی رو که همیهش حس میکردم از وجودم کنده شده پیدا کردم نمیدونید چه حال خوب یداشتم. اینها برنامه های بعد از تعطیلات من هستند . مسیحا برات میگم و در فیس بوک هم بارت پیام گذاشتم خانومم :))

من از همین الان برای برنامه نمایشگاه کتاب و مهمتر از اون رفتن به تهران و دیدن پدرم و مسیحاااااااااااااااااااااااااااااااااا برنامه هامو ریختم حتی برنامه مالی رو. و حتی روزهایی که باید بمونیم و کارهایی که میخوام بکنم رو. :) گفتم من در ذهنم برنامه میریزم و یادم میمونه نمی نویسم.

برای سال آینده میخوام دوباره برگردم مهد کودک و برنامه اون رو هم با مدیر مهد هماهنگ کردم :)

برای دیدن دوستام حتما برنامه میذارم حتما . برای حرف زدن با دوستان حتما برنامه بذراید بچه ها .

خب اینهم برنامه های من.

خوب و خوش باشید.
1391/12/23
|
09:53
نفس مامان شما شاغلی و باید برنامت رو فشرده تر کنی و میدونم چقدر خسته ای عزیزم. :)

به نظرم شام رو زودتر درست کن و زودتر سرو کن زو زودتر دخترت رو بخوابون. هفته ای دو روز هم با همسرت باشی کافیه عزیزم. و الان ایان تعطیلات نزدیکه تو میتونی خیلی از این روزهای تعطیل استفاده کنی حتما میتونی :)
1391/12/23
|
09:55
و من یک روز در میان عصرهای روزهایی که از لحاظ بدنی خسته نباشم میرم پیاده روی :))) گاهی با هیوا گاهی بی هیوا . و در منزل وسیله ورزشیم هست اون رو هم دارم . راستی مسیحا نگفتی این دکتر فردوس کجای این کره خاکی هست :))))
1391/12/23
|
09:57
سلام
دوستان، من اصلا اینطوری نیستم که کارهام با برنامه ریزی قبلی باشه هر زمان بشه میریم مهمونی، خرید، پارک......
با خواندن پستهای شما دارم به این فکر میکنم که من هم برای خودم یک برنامه ریزی داشته باشم، شاید اینطوری بهتر بتونم از وقتم استفاده کنم،
مثلا مدتهاست که قصد دارم یک کلاس ورزشی برم، یا اینکه حتی در خونه نیم ساعت در روز ورزش کنم، ولی نمیشه!!!!!!!!!!!!!
1391/12/23
|
13:34
نفس مامان
میخواستم یک راه حل بدم، خودم هم شاغلم
به نظرم اصلا لازم نیست که هر روز غدا بپزی، اینطوری یک ساعت بیشتر از وقتت استفاده میکنی، مثلا خودم گاهی روزهای جمعه صبح زود بیدار میشم و سه نوع غذا درست میکنم تا حداقل شنبه و یکشنبه غذا داشته باشیم
یک نکته دیگه اینکه من از ارام پز خیلی استفاده میکنم، شب گوشت و مخلفات رو توش میزیزم با کمی اب تا صبح اماده میشه، گاهی پیاز داغ اماده میخرم که برای غذا درست کردن لازم نباشه پیاز داغ درست کنم، مزه اش مثل پیاز داغی که خود ادم درست کنه نیست ولی برای مواقعی که ادم خیلی خسته باشه کمک میکنه
دیگه اینکه گاهی در طول هفته از بیرون کباب میگیرم، البته این برای خانمهای اینجا که همه اشپزی و کارهاشون طبق برنامه هست جالب نیست، ولی برای امثال ما که بعضی وقتها حال اشپزی کردن نداریم کمک کننده هست، فقط باید یک کبابی مطمئن نزدیک خونه پیدا کنی
1391/12/23
|
13:34
سلامما مسافرت زیاد میریم مهمونی زیاد میریم مثلا این سه روزه شمال بودیم خب نمی شه روال رو رعایت کرد چون برای

ایجاد نظم روال معمولی خیلی لازمه من برنامه ندارم ولی سعی میکنم کاراممو در ذهنم برنامه رریزی کنم

برای مادر کافی بودن

کتاب مادر کافی رو خوندم 2 بار خوب بود عالی بود و کاربردی و 80 درصد تابش در مورد نظم و تعیین حد و مرز و قوانین هستش

جایی محسا در مورد خود کافی صحبت کردند خیلی مشعوف شدم یه کتاب معرفی میکنم برای رسیدن به خود کافی

برای خود کافی بودن:

عظمت خود را در یابید
اثر وین دایر که عشق منه
ترجمه محودرضا آل یاسینانتشارلت هامون

خیلییییییییییی عالیه برای کشف کردن درونیات خودتون و پیدا کردن خودتون

و همنطور کناب 101 راه برای دگرگونی زندگی شما
اثر وین دایر
انتشارات هامون

و
کتب راز شاد زیستن
اندرو متیوس
مترجم وحید افضلی راد
انتشارات نسل نو اندیش
1391/12/23
|
15:16
خداوندااز تو برای توانایی و تمایل دوست داشتن متشکرم.عشق هدیه ای است گرانبها از جانب تو.
نکات مهم در برنامه ریزی مناسب:

مشخص بودن وقت خواب و خوراک اساس برنامه ریزی

هدف از تنظیم برنامه و پیروی از روال مشخص این است کا رها در زمانی معقول به انجام رسند

در اجرای برنامه بیش از حد سخت گیری نکنید اگر در برنامه شما اندکی تغییر ایجاد شود (حداکثر نیم ساعت )اهمیت خاصی ندارد اما اگر در اجرا سهلانگار باشید برنامه معنای واقعی خود را ازدست میدهد و شما دچار آشفتگی و بحران خواهید شد

واقع بین باشید اگر خصلتتان این است که کارها را کند انجاکم میدهید و یا فرزندتان این گونه هست برنامه را طوری تنظیم کنید که فرصت کافی داشته باشید

لزوم وقت اختصاصی برای خود و همسرتان
1391/12/23
|
15:26
خداوندااز تو برای توانایی و تمایل دوست داشتن متشکرم.عشق هدیه ای است گرانبها از جانب تو.
برای فروغ عزیز:
صفحه 180 کتاب مادر کافی در مورد ده فرمان تغذی کودک :
خلاصشو می نویسم:

تحسین و پاداش بعد از هر رفتار مثبت بلافاصله تعریف و تمجید کنید

ثبات قدم و استمرار:قوانین را هرگز زیر پا نگذارید شما و همسرتان باید در رعایت قوانین ثابت قدم باشد

برقرای روال معین:زمان باید همیشه ثابت باشد

حد و مرز :ثابت بودن وقت صرف غذا و نشستن سر سفره یا میز از مهمترین قوانین هستند

نظم:هیچگاه کوک را به خاطر غذا نخردن سرزنش نگنید تنبیه را فقط در مورد رفترهای ناشایستمثل پرت کردن غذا و یا امتناع از نشستن سر سفره یا میز غذا اعمال نمایید

هشدارها:پیشاپیش وقت غذا را اطلاع دهید

انتظارها:اگر کودک هنگام غذا رفتار ناکناسب دارد بسیرلر سلده برایش توضیح دهید

محدودیتها:هوس های زودگذر کودک را نادیده بگیرید غذاهای متنوع تهیهکنید ولی اجازه ندهید نوع غذا ذژرا تعیین کند

مسولیت پذیری:کودکان را تشویق کنید خودشان غذایشان را بخورند حتی اگر موجب کثیف کاری شود هنگام صرف غذا از لطفا و متشکرم استفاده کند وی را در چیدمان میز و سفره و بعضی از امور مربوط به صرف غذا مشارکت دهید

اسودگی خیال و ارامش:زمان صرف غذا فرصت مناسبی برای ارتباط اعضای خانواده
1391/12/23
|
15:45
مرسی ساحل عزیز...مثل همیشه جر به جز رو برامون توضیح دادی تا بالاخرا این دوزاریه بی افته!!!
من تا الان فکر میکردم که ادم نامنظمی هستم ولی الان با خوندن کامنتها رو حیه گرفتم اخه دیدم نه اونقدرها هم اوضاع بد نیست :)))
اخر هفته خوب یداشته باشید :)))))))
1391/12/23
|
15:49
مامان پانیذ ممنونم دوست عزیزززززززززززززززززززز :)
1391/12/23
|
15:50
ده فرمان درباره نظم خواب کودک:
1.تحسین و پاداش:از هر اقدام مثبت کودک تعریف و از مشارکت و همکاری وی در کار ها تمجید نمایید علاوه بران پیش از خواب از کارهای مثبت کودک در طول روز تعریف کنید

2.ثبات قدم و استمرار:باید قواعد و شیوه یکسانی را در پیش گیرید کسی مسئول خواب کودک می باشد باید مراقبت ها و رسیدگی ها را خودش انجام دهد فقط روزهای تعطیل می توانید به کودک اجازه دهید مدت محدودی به رختخواب شما بیاید

3.برقرای روال معین:روال معینی را برقرار و به دقت اجرا کنید زمان خواب را ثابت نگه دارید و برای خوابندن کودک عجله نکنید

4.حد و مرزو خط قرمزها:خوابیدن در رخت خواب خودش در تمام طول شب

ببخشید بقیشو بعدا می نویسم
1391/12/23
|
15:56
ساحل عزیزم من یه دکتر خوب میشناسم...متخصص اتوسا....عمرا هیچ دکتری بتونه همچین برنامه ای بده که توی یک ماه 12 کیلو کم بشید و برسید به یک سایز کوچکتر از سایز اصیلتون :)))))
1391/12/23
|
17:07
فروغ :)))) خوشحال میشم یک ماه در خدمت ناز گلت باشم :)))

مشکل من اینهست که نمیتونم برنامه ای برای ورزش داشته باشم بخاطر درد کمرم. وگرنه همیشه هفته ای سه روز من با هر وضعیتی در باشگاه بودم :( امیدوارم مشکلم حل بشه با این طب سوزنی که قرار است بعد از عید برم. :)

فردا روز درد دل هست. و بحث ازاد منتظریم. و من یک پیشنهاد دارم برای موضوع هفته اینده آخرین هفته و پر مشغله ترین :))) دوست دارم این هفته درباره احساستمون نسبت به همدیگه که در این یک سال آشنایی پیشین یا اشنایی تازه داشتیم با هم صحبت کنیم. تشکر کنیم یا بیان احساسات. این دینی هست که من یکی نسبت به خیلی ها دارم :))) نظرتون چیه ؟

1391/12/23
|
20:47
خدمت از ماست ساحل جون...

موافقم ...منم خیلی دوستدارم درباره احساسات صحبت کنم!
1391/12/23
|
23:31
سلام بر دوستان خوبم
این مبحث نظم خیلی جالب و آموزنده بود
من که خیلی فیض بردم
ممنون از همگی
من خودم خیلی نظم دوست هستم و بدون برنامه ریزی نمیتونم زندگی کنم
خانه دار هستم اما برای کارهای روزانه زندگیم هم برنامه دارم اگه نداشته باشم حتی نمیتونم یه استکان آب بزنم
از بچگی همینطور بودم
بیشتر توی فکر برنامه ریزی میکنم گاهی هم روی کاغذ میارم تا جدیتر برنامه رو دنبال کنم
برای بازی - آموزش - کتاب خوندن - خواب و.............پسر سه سالم هم برنامه ریزی میکنم
البته همیشه صد در صد عمل نمیکنم اما بیشتر مواقع رو ریتم برنامه تعیین شده هستم

به نظر من نظم داشتن تو زندگی و روی برنامه پیش رفتن خیلی هم خوب نیست چون روزهایی که اتفاق غیر منتظره !!! بیوفته یا پیش آمدی پیش بیاد ریتم زندگی از دستت خارج میشه (مثلا مهمون بیاد سرزده یا مهمونی دعوت شیم بدون آگاهی از قبل یا مسافرت بریم )

من خیلی دچار مشکل شدم
وقتای اینچنینی که نمیتونم کارهای برنامه ریزی شدم رو انجام بدم زجر میکشم

حالا یه سوال فنی :
پسرم از 10 ماهگی خوابش رو تنظیم کردم و خداروشکر با کم و کاستی که هست ، خیلی مشکلی باهاش ندارم
اما به نظرم جدیدا مقدار خوابش بیشتر از نیازشه
از همون اول 10 ساعت خواب شبانه داشت 2 ساعت ظهر
اما الان حس میکنم حداقل یه ساعت میتونه کمتر بخوابه
چون موقع خواب شب اذیت میکنه و از هر طرفندی استفاده میکنه تا نخوابه
اما یه ساعت که از وقت خوابش میگذره زود بخواب میره (گاهی بهش حق انتخاب میدم که هرزمان که دوست داره بخوابه )

حالا به نظر شما این یه ساعت رو از خواب شبش کم کنم یا خواب ظهرش
به نظر خودم بهتره از خواب شبش کم شه
اما اونجور که خودش دوست داره خواب شب رو بیشتر ترجیح میده
نظرتون چیه ؟ چند ساعت خواب برای بچه سه ساله کافیه ؟ از خواب شب کم کنم یا خواب ظهر ؟ به نظرتون اگه از خواب ظهر یا شب !!! کم کنم تو روند رشدش اثر منفی نمیزاره ؟!

پیشاپیش از حسن نظر و وقتی که میزارین برای پاسخگویی تشکر میکنم
1391/12/24
|
00:28
شاید زندگی آن جشنی نباشد که انتظارش را داشتی اما حالا که به آن دعوت شده ای تا می توانی زیبا برقص!
سلام
فروغ عزیز
لطف میکنی ادرس و شماره این دکتری که نوشتی رو برام بذاری؟؟؟
ممنون میشم
1391/12/24
|
00:45
ساحل من موافقم با موضوع هفته بعد
1391/12/24
|
09:27
آپلود دائمی هر گونه فایل در http://up.sabzdownload.com/
سلام
متاسفانه فرصت نمیکنم پست های آخر رو بخونم.

فعلا ً اومدم از روز درد دل بهره ببرم.

خشت اول چون نهد معمار کج تا ثریا می رود دیوار کج

باید اعتراف کنم که در مورد خوابوندن طنین ،خشت اول رو کج گذاشتم و الان شدیدا ً درش موندم.

با اینکه خونده بودم که بچه ها در 4 ماهگی قدرت آرام سازی خودشون و به تنهایی به خواب رفتن رو دارند ، ولی تلاشی نکردم و طنین همیشه زیر سینم خواب رفت و یاد نگرفت برای خوابیدن خودش به خودش کمک کنه و

الان دختر من اصلا ً نمی تونه به تنهایی به خوابه، منظورم تنها خوابیدن نیست ، منظورم اینه که برای به خواب رفتن حتما ً به کمک من یا باباش نیاز داره .

سر جریان از شیر گرفتن ، این عادت جای خودش رو به سر شونه ی من خوابیدن داد.
به حدی که سر شیر گرفتن بی تابی می کرد ، من هم برای آرامشش راهش می بردم و الان به شدن به شونه ام وابسته شده.
ولی واقعا ً دیگه این قضیه داره بهم فشار میاره . تمام اون 45 دقیقه ها باید باهاش راه برم. نصف شب ها همچنان حداقل 2 بار بیدار میشه و باز باید راهش ببرم.
خواب دم صبح ،7 به بعدش هم توی بغل من انجام می گیره، می گذارم روی تخت ،گریه سر می ده.

می دونم باید گریه اش رو تحمل می کردم تا این عادتهای بد درش شکل نگیره ، هر چند برام خیلی سخته ولی خیلی وقتها پیش اومده که گریه اش رو تحمل کردم .

ولی مشکل من با آپارتمان نشینی هست ، طنین کلا ً بچه ی آرومیه و خیلی اهل گریه و لجبازی و بی قراری کردن نیست. ولی از بعد از از شیر گرفتن ، گریه ها و بی قراری هاش خصوصا ً زمانی که خوابش میاد زیاد شده ، و این باعث شده ،چندین بار همسایه ها با شوخی و کنایه و ... این مسئله رو تذکر بدن.

من واقعا ً مستاصل موندم.

دیگه دیروز باباش گفت ، بگذار گریه کنه ، حالا چند وقت برنامه ی خوابش بهم می ریزه ولی باید عادت کنه که خودش بخوابه و خلاصه دیشب بدون بغل خوابید.

خیلی بی قراری کرد ولی بالاخره 1 خوابید.

ولی طبق عادت این چند روز ساعت 8:30 بیدار شد و چون من توی بغل نچرخوندمش ، کلی گریه کرد و دیگه هم نخوابید.

چقدر روی برنامه ی خوابش این چند شب کار کردم.

حالا دیگه فعلا ً باید بی خیالش بشم ،بی خیال اون و شکایت همسایه ها ( دیگه نمی دونم چه کنم ) ببینم یاد می گیره خودش به تنهایی خواب بره ، بعد دوباره به خوابش برنامه بدم.

میشه لطفا ً در این زمینه از تجربیاتتون بگید.

در مورد درد دل قبلی ،خدا رو شکر دقیقا ً بعد از گذشت یک ماه از روزی که دیگه بهش شیر ندادم ، دیگه برای شیر بهانه نگرفت.
یک وقتایی هم توی بغلم باشه و دستش بره سمت یقم ، می خنده و میگه ،"طنین بزرگ شده ، شیر مامان استراحت کنه "

امیدوارم هفته ی بعا هم بیام بنویسم که دخترم یاد گرفته به تنهایی بخوابه
1391/12/24
|
09:54
توکل یعنی اجازه دادن به خداوند که خودش تصمیم بگیرد! تو فقط بخواه و آرزو کن اما پیشاپیش شاد باش! و ایمان داشته باش که رویاهایت هم چون بارانی در حال فرو ریختنند! پیشاپیش شاد باش و شکر گذار چرا که خداوند نه به قدر رویاها بلکه به اندازه ایمان و اطمینان توست که می بخشد!
ارسال پاسخ و نظر شما