موضوع بحث

بهترین کار یا دارویی که تب بالا رو بایین بیاره جی هست?

| 1394/04/07 | 10:24 39 بازدید
بهشت عزیز دختر من هم تو عید تب ویروسی گرفته بود و دو روز تمام با شیاف استامینوفن هرکاری کردیم تبش قطع نشد تا روز دوم دیدیم رسیده به 39 و نیم و وقتی رسیدیم دکتر 40 درجه تب داشت. منکه از ترس داشتم قبض روح میشدم. دکتر گفت تب ویروسیه . بهم گفت شیاف را هر 4 ساعت اگه تب زیاد بود حتی تا یکی و نصفی هم می تونی بذاری. بعدش شربت ایبوپروفن هم داد که هر 6 ساعت یه بار 3 cc و شربت سودافدرین هم هر 8 ساعت 1.5cc برای جلوگیری از تشنج هم چون تبش خیلی بالا بود یه قرص دیارپام 2 میل رو گفت تو یه قاشق مربا خوری آب حل کنیم و بهش بدیم. خداییش معجزه کرد و فوری تبش افتاد و بعد هم قطع شد.

( دیازپام رو برای این میدن که عضلات بدن رو شل می کنه و مانع از تشنج میشه) البته دخترم گلوش هم ملتهب بود که بهش شربت زیتروماکس دادش
اینو هم بگم که اینها برای بچه من تجویز شده شاید تجویز دکتر برای ذختر شما متفاوت باشه. بهتره ببریش دکتر. ایشالله که زودی خوب شه. واقعا مریضی بچه خیلی سخت و نگران کنندست. درکت می کنم.
خوب که شد یه خبری بده.
1390/01/17
|
03:09
بی تو من با بدن لخت خیابان چه کنم؟؟؟ با غم انگیز ترین حالت تهران چه کنم ؟؟؟
ادی جون مرسی خانومی امروز باز میبرمش دکتر علت تب واسم خیلی مهمه،،،شیاف همزمان با قطره استامینفون میشه استفاده کرد?
این تب وحشتناکه واسه ی مادر،،منم حس میکنم تب دارم،، بی خودی خونواده ها بیر و شکسته نشدن ، مادر بودن خیلییی سخته، دلم ریش میشه دخترم داغ میشه
‏):
1390/01/17
|
07:16
شیاف استامینوفن باید کامل باشه. ولی دیکلوفناک یک سوم. دیازپام هم برای جلوگیری از تشنج می دن. شیافش هم هست. علت تب خیلی بالا می تونه روزولا باشه. بعد از 3 روز تب می افته و بدن دونه می زنه و بعدش خوب میشه.

حدیث جان پستت رو دیده بودم. منم نوشتم تاکید بشه. ههههههههه خیلی عالی هست دیکلوفناک.
1390/01/17
|
09:38
مومو جون 3روزتب کرد دونه هم زد حالا دونه ها 2روز خوب شده ولی تب رفته بالا.الان 7روز شده کلا اینجوریه
1390/01/17
|
13:42
سلام عزیزم ،دختر منم توی عید تب خیلی شدیدی کرد که با قطره استامینفون پایین نمیومد و من از شیاف استامینفون استفاده کردم که خیلی زود تبش رو پایین آورد ولی بعد از سه چهار ساعت دوباره تب میکرد که در نهایت دکتر گفت تبش ویروسیه و سه روز طول می کشه ، شربت ایبو بروفن داد و گفت که از استامینفون قوی تره و خداییش هم خیلی خوب بود بعد از دقیقا" سه روز تنش زد بیرون ( دونه های قرمز ) و دیگه تب نکرد
ولی شربت ایبو بروفن ، شیاف استامینوفن و الکل که بچه ها گفتن خیلی موثرن.
1390/01/17
|
14:34
اخه میدونید دخترم تب کرد بعد هم بدنش دونه قرمز زد الانم دونه قرمزها رفتن ولی دوباره تب شدید کرد.
شیاف هم کذاشتم فایده نداره، بس به جای استامیفون ایبوبروفن بدم بهتره?
غذا هم نمیخوره،،با بدختی وزن کرفت حالا باز لاغر شد، این ویرووسه جی هست الان ٧روز خوب نشده
1390/01/17
|
15:08
از همه ممنونم واقعا تجربیاتتون به درد میخوره،،من خیلی جیزها رو اصلا نمیدونستم الان متوجه شدم،،دعا کنین زود خوب بشه
‏):
1390/01/17
|
15:10
رفتم متخصص زیتروماکس داد کفت کوش هاش ملتهبه،، سینه هاش یکم ورم داره،، ایبوبرفن و شیاف هم داد،،از عفونت ادار هم بایدم بدم،، نمیدونم ٢روز بیش دکتر دیکه که بردم اینها رو نکفت، موندم تبش هم بایین نمیاد، اخه جرا بجه ام اینجوری شده،، من این همه مواظبشم،،
این قطره ی calpol ‎نوشتنش دقیق جه طوریه? به هر کی میکم شاخ در میاره اصلا نشنیدن که بخوان داشته باشن،
‏):
1390/01/17
|
20:21
کسی نمیدونه,, جرا تب بایین نمیاد
ای خدا جرا اخه
1390/01/17
|
21:49
عزیزم کلپول هم یه نوع ضد درد و تب آلمانى هستش
تا جایى که میدونم در 2 نوع براى بچه هاى زیر 6 سال و بالاى 6 سال موجوده

در مورد تب بالا ، دکتر پسرم بارها گفته که دارو براى پایین آوردن تب بالا کافى نیست و باید از شیاف استفاده کرد

یه موضوع دیگه هم اینکه بچه یکى از دوستان ، مدت ها بود تبهاى بالایى میکرد که به دارو و شیاف جواب مناسبى هم نمیداد در نهایت به توصیه یه دکتر از عرق کاسنى و عرق بید (بهتره همزمان استفاده نشه ، یکیش کافیه) استفاده کردن که به قول خود دوستمون مثل آبى بر آتشه ! دقت کن که کاسنى از بید خنک کننده تر هستش و اصلا هم نباید زیاده روى کرد

به هر حال از هر روشى که استفاده میکنى همچنان دنبال پیدا کردن علت تب هم باش ، آزمایش خون و ادرار و.. دادى؟ معمولا یه عفونت نهفته میتونه باعث تب به همراه جوش پوستى بشه
1390/01/17
|
22:18
ای واژه خجسته آزادی ... آیا به عمر من تو تولد خواهی یافت ؟...
آیا تو پا به پای فرزندانم رشد خواهی داشت ؟
age ofonat dare bayad aval ye fekri bara on bokoni tabesh khodesh miad paein .

shab mogheye khab barash vix bezan mojeze mikone . sine o kamar o poshte gushash o dore binish bezan . shiaf ham bezar barash ke tabesh balatar nare .

tab axaran neshuneye ofunate . kheili movazeb bash .
1390/01/17
|
22:19
خدایا تو آنى که آنى توانى چپانى جهانى در استکانى [smiley]s/sm06.gif[/smiley] خدایا صدهزار مرتبه شکرت . گل دخمل مامان ١٠ تیر ٩٣ اومد و خونمونو روشن کرد
ضمنا بچه هاى زیر یک سال وقتى عفونت ادرار دارن به خوردن شیر هم تمایل چندانى ندارن
الان دیدم که قرار آز ادرار بدى .. خیلى خوبه ، امیدوارم بهتر بشه
1390/01/17
|
22:23
ای واژه خجسته آزادی ... آیا به عمر من تو تولد خواهی یافت ؟...
آیا تو پا به پای فرزندانم رشد خواهی داشت ؟
مرسی از همه فردا قرار از ادارار بدم,
ببخشید مامان باران منظرتون ویکس بود بمالم به بدنش که تبش بیاد بایین??
ایبوبروفن ٥سی سی هر ٨ساعت میدم،،،دکتر کفت همزمان شیاف استفاده نکنم با ایبوبروفن،، حالا اخر شب براش شیاف میزارم
1390/01/18
|
00:23
هنوز تب داره هااا
‏):
1390/01/18
|
14:36
سلام پسر من 5 سالش است تب کرده بردیم دکتر براش استامینوفن و شربنت کو آموکسی کولاو نوشته ولی از دیروش تبش پایین نمیاد چه شربتی بدم ایبوپروفن یا چیز دیگری تبش 39 و 40 درجه میشه
1393/08/09
|
22:18
دکتر دختر من برای تب عفونت ادراری گفت شیاف استامینوفن و اگه اثر نکرد فقط در موارد خیلی شدید نصفه شیافه دیکلوفناک بزن که من نزدم با همون شیاف استامینوفت هر 4 ساعت کنترل شد.تورو خدا دوباره دکتر ببر تب خیلی چیزی موذی و کثیفیه.
1393/08/10
|
12:32
عزیزم تب بالای سی ونه خیلی خطر ناکه شما می تونید بهش شربت استامیفون بدی چهار ساعت بعد شربت پروفن دوباره چهار ساعت بعد شربت استامیفون وتکرار شیاف خیلی خوبه ولی اگه بچه بزرگتره و مقاومت می کنه ممکنه مقعدش اذیت بشه .وقتی تب میره بالای سی ونه ونیم حتما بهش دیازپام باید بدی اینکه بچه دوباره تب کرده نشون دهنده اینه که آنتی بیوتیک مناسب نبوده حتما دوباره دکتر ببرش
1393/08/11
|
10:59
از الکل واسه پایین آوردن تب استفاده نکنین چون از راه پوست جذب بدن بچه میشه و خطرناکه داروها رو هر 6 ساعت استفاده کنین مگه تب شدید باشه (بالای 39 درجه) که میتونین هر 4 ساعت از قطره استفاده کنین و به پزشک مراجعه کنید. توی تب های شدید میتونین شیاف دیکلوفناک رو تراش بدید و تا حدی که به یک سوم حالت اول برسه و استفاده کنید. البته واسه بچه های زیر 15 کیلو توصیه نمیشه
1393/10/29
|
09:35
سلام پسر منم هم این مشکل داشت دکترای کشور سوئد میگن وقتی ترمومتر از راه مقعد وارد میشه باعث میشه تا بچه برای اینکه بچه شما یبوست داره
1394/04/07
|
10:16
سلام خانم پسر من هم همین مشکل را داره و بردیمش دکتر البته در سوئد تب ٤٠/٤ اما دکترا خیلی خونسرد برخورد میکنن و شیاف توصیه میکنن شیاف Alvedon ٦٠ برای بچهای تا وزن ١٠ کیلو گرم و١٢٠ برای بچهای ١٠ تا ١٥ کیلو گرم هر ٦ ساعت و برای بچه شما که یبوست هم داره اگه از ترمومتر استفاده کنید از راه مقعد کمک میکنه تا بچه شکمش کار کنه البته اینم دکترای اینجا گفتن که واقعا کارایی خیلی بالایی داره و شکم بچه زود راه میافته به اصطلاح.
1394/04/07
|
10:24
ارسال پاسخ و نظر شما