2733
2734
چکار کنیم زود بخوابند؟ کی بلده؟ کی بچش زود میخوابه؟ از کجا شروع کنم؟ آیا الان برم بیدارش کنم؟ ساعت حدود 9 صبحه دخترم دوسالش نشده.
اهداف کوچک را دریاب
پسرمن دیشب 1 خوابید الان هم از 8 بیداره کلا کم خوابه هیچ کاریش نمیشه کرد........................
خدایا کمکم کن تا درهایی که به سویم میگشایی ندانسته نبندم و درهایی که به رویم میبندی به اصرار نگشایم. . .
پسر من الان 21 ماهشه معمولا ساعتای 11 شب میخوابه و صبح هم همین حول و حوش 9 بیدار میشه طی روز هم بعد از ظهر یکی دو ساعت میخوابه
اگر جایی که ایستاده اید را نمی پسندید عوضش کنید شما درخت نیستید.
ببین برای منم همین پیش اومده بود دقیقا!!😥 من از یکی از پزشکای دکترساینا ویزیت انلاین گرفتم از خونه و خیلییییی خوب بود. بیا اینم لینکش ایشالا که مشکلت حل میشه 💕🌷

2731
2740
پسرمن 14 ماهه است شبها 8.30 بهش شام میدم 9 میرمش به رختخواب و چراغ خاموش میکنم ودر رو هم میبیندم که راه فراری نداشته باشه براش لالایی میخونم گاهی 10 دقیقه طول میکشه بخوابه ، گاهی 30 دقیقه وگاهی 45 دقیقه اما نکته اینجاست که هرچی هم وول بزنه و از سروکولم بالا برهو بخواد شیطونی کنه منجر به این نمیشه که من کوتاه بیام و دروباز کنم تا بره اول و آخر باید بخوابه صبحا هم میانگین بین 7 تا 8 بلند میشه و در طول روز هم دو تا 1 ساعت میخوابه
شما هم که پسرت به این روال عادت کرده نمیشه یک مرتبه قانون بذاری که 9 بخوابه یواش یواش ساعت خوابش رو بکش به طرف 9 مثلا امشب 10.45 بخوابه فردا 10.30 و ... قبل خواب خسته اش کن بازی تحرکی باهاش بکن
البته باید کمکم زمان خوابشو تغییر بدی مثلا چند روز 10/5و بعد که عادت کرد 10 و همین طور هرچند روز نیم ساعت زمان خوابشو تغییر بدی برای خوابیدن هم بهتر زمانی که کودک قراره بخوابه قبلش خوب باهاش بازی کنید که خسته بشه و غذای سنگین بهش بدید و معدشو پر کنید که سریعتر خوابش ببره زمان بیدار شدن صبحگاهی هم بستگی به بچتون داره مثلا دختره من شبانه روز به 12 ساعت خواب نیاز داره معمولا 7 بیدار میکنمش و ظهر حدود 12 تا 2 میخوابونمش بهتره فاصله خواب ظهر با شب زیاد باشه بین 5 تا 7 ساعت
2706